Nezodpovědná sestra - koronavirus

Anonymní
21.3.20 10:52

Nezodpovědná sestra - koronavirus

Ahoj holky, mám dotaz ohledně vztahu rodiče- děti- vnoučata. Prosím, aby reagovali jen ti, kteří mají nějakou zkušenost,… Moji rodiče bydlí v dvougeneračním domě spolu se sestrou, švagrem a jejich dětmi. Rodiče jsou 65+, chovají se dle doporučení při stávající situaci. Sestra a její manžel denně vyjíždí na nákup, vyhledávají společnost, včetně jejich dětí a neřídí se ani doporučeními, ani nařízeními. Děti k rodičům pořád posílají a ti jsou zticha, aby byl v domě klid. Jsem z toho dost na nervy. Máte někdo tip nebo radu co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26652
21.3.20 10:54

Nic víc než promluvit se sestrou asi nepůjde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.20 10:56

@Bábrdl Ta se jen směje, že o nic nejde :-(

• Nahlásit
  • Citovat
26652
21.3.20 11:01
@Anonymní píše:

No tak pak mohou rodiče leda říct, že po dobu nákazy k nim vnoučata nesmi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
21.3.20 11:01

Tip bohužel nemám. Ale má kolegyně (je to starší paní a bydlí sama) z práce denně vyrážela na nákupy, denně ke kamarádce a od včera máme dva týdny pauzu v práci. Dvě jiné kolegyně už psaly, že mají nějaké zdravotní problémy - horečku, zvrací, jsou hrozně unavené. Bylo vůbec nějaké nařízení, když se lidé chovají takhle? Moje Dr. mi poradila čistit tělo, ale pokud jsem to chytla, tak to nezměním. Shodou okolností jsem ve čtvrtek najela na čaj lymfodren a byla mi doporučena i laktuloza, že čistí střeva. Obávám se, že nezodpovědným lidem nic nevysvětlíš. Jinak má kolegyně by věkově mohla být má babička. Ale všude hlásí, že se má brát ohled na starší. :think: Tvé obavy chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
21.3.20 11:02

No a díky takovým lidem jako je tvoje sestra ten virus bude tady dlouho. Jedině si promluvit s rodiči ať nehlídají vnoučata, jsou v rizikové skupině a měli by myslet na sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
21.3.20 11:03

Vzít si rodiče teď k sobě není možné? Oddělila byste je tak od nezodpovědné sestry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mudr.Mengele
21.3.20 11:03
@Anonymní píše:

Musíš na ní dupnout( metaforicky- né že ji budeš skákat na hlavu), klidně na ní aji zvyš hlas. Řekni ji že ať myslí na starší, třeba se jí rozsvítí v hlavě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.3.20 11:05

Neuděláš nic, ségra taky posílila své děti k rodičům na hlídání. (i když jsou 65+). Ještě k tomu dělá sestra prodavačku. Oni nejsou schopni odmitnout. Tak sem s nimi teď bohužel přerušila osobní kontakt.

• Nahlásit
  • Citovat
26652
21.3.20 11:24
@Anonymní píše:
Neuděláš nic, ségra taky posílila své děti k rodičům na hlídání. (i když jsou 65+). Ještě k tomu dělá sestra prodavačku. Oni nejsou schopni odmitnout. Tak sem s nimi teď bohužel přerušila osobní kontakt.

Protože hlídají děti tvé vlastní sestry?
Wow, ty jsi teda požehnání 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12481
21.3.20 11:27
@Anonymní píše:

Taky se nevídám s rodinou. Přijde mi, že takto to máme víc pod kontrolou. Nejsem celej den s tchýni, abych viděla, jak dodržuje doporučení a navíc k ní chodí sousedi… Spirála. Jsme v kontaktu přes telefon, doba je zla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
21.3.20 11:38

Mám opačný problém… Bydlíme taky v dvougeneračním domě. Nahoře já s partnerem a dětmi a dole tchán. Má 55. Každý den jezdí pracovat do dílny, každý den chodí do obchodu, mezi tím jezdí ještě všude možně kam zrovna potřebuje.. Večer přijde domů a děti samozřejmě leti za ním. Nevím, jestli z toho mít obavu či ne. Dodržuju karanténu a všechno kolem, jenže když pak nevím, kde všude a s kým tchán byl, tak je to asi stejně k ho..u. Pouštěli byste za ním děti? Nechci doma zase dělat dusno, když zijem v jednom baráku.. Ale..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2413
21.3.20 11:52

Na presdrzku. Kvuli takovym jako je tvá sestra se to hezky šíři. Servala bych ji na 2 doby uz kvuli rodicum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.20 11:52

No, naši se navíc starají o zvířata, sestra by se nestarala, takže by ke mně ani nešli :-( sestře jsem domlouvala, ale zastává názor svého manžela, že by se měla nakazit celá populace. Domluvy jsou marné. Nejradši bych jí vykrákala za vlasy a zakroutila krkem! :( zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
1025
21.3.20 12:14

@LaEllaX o děti se neboj, pokud jsou zdravé. Právě děti bývají přenašeči. Tchán taky do rizikové kategorie nespadá. Někteří lidé holt nejsou schopni dodržovat pravidla. Ale věřím, že pro spoustu lidí je karanténa horší trest než samotná nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama