Nezralá grafomotorika, zraková a sluchová zralost...

Anonymní
18.3.21 18:05

Nezrala grafomotorika, zraková a sluchová zralost

Ahoj holky, dnes jsme byli na testech školní zralosti v PPP. Protože paní učitelka ve školce se mě ptala jestli nechci zvážit odklad, jelikož má trošku problém se soustředěním. Tak jsem nás objednala do PPP, kde mi tedy bylo řečeno, že grafomotorika ještě není úplně vyvinutá (něco zvládá něco ne), že neslyší poslední písmeno ve slově, ale první bezvadně, bezvadně vytleskava slova, neslyší když řekne dve podobná slova jako např. puf-buf, vup-fup a podobně, že více méně hadala jestli je to stejné nebo rozdílné slovo. Zase na druhou stránku fyzickou i emoční stránku má bezvadně vyvinutou a i třeba postavu kreslí do detailu, tvary umí, počítat umí, sčítá i odečíta, ale nejde ji, když ji třeba řekla ať dá 3 tuzky na jednu hromádku a o 2 víc na druhou. A závěr zněl, že vzhledem k situaci i s covidem by se klonila k odkladu, ale že je možné, že do září v těch slabších věcech může dozrat. Sama mi řekla, že je na té hranici mezi odkladem a nástupem do školy a že rozhodnutí nechá na mě, protože já s ní ten čas trávím. Jinak dceři je čerstvých 6 (12.3.) A mě by zajímalo jestli někdo měl podobný problém a dilema a jejich dítě to do září dohnalo. Osobně bych raději aby šla do školy, protože má 130cm a skoro 30 kg, takže je opravdu veliká a bojím se aby za rok nebyla o hlavu větší než celá třída, už teď je ve školce, ještě se 3 dětma o hlavu vyšší než zbytek třídy

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3321
18.3.21 18:12

Taky jsme dneska byli, závěr stejný jako u tebe v názvu diskuze, u nás se taky paní v PPP přiklonila k odkladu, prý by se ve škole trápila a ten rok odkladu ji pomůže. Navíc dcera má 6 až v červenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16066
18.3.21 18:15

Posala bych ji do školy - jen pokud to bude běžná základka, tak bych se holt smířila s poznámkama za nepozornost a nepočítala s jedničkama ze psaní a moc se nedivila, kdyby se ve druhé třídě ukázalo že tam holt je nějaká dysporucha.

Příspěvek upraven 18.03.21 v 18:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
18.3.21 18:16

Ahoj, já mám dvojčata, která měla šest v srpnu a dala jsem teda odklad… Ale kdyby byly v březnu, tak si myslím, že bych odklad nedala… Už po novém roce bylo vidět, že dozráli, teď děláme do školky distanční výuku, pracovní listy a bez problémů… V šesti a půl bych asi dala, v čerstvých šesti jsem nechtěla, protože i dost dětí bude mít sedm…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 18:17

@Katuskka a dáš odklad? Já kdybych měla dítě narozené od června do srpna, tak asi odklad dám, ale tím, že mám dceru březnovou, mi ten odklad přijde blbý

• Citovat
  • Nahlásit
10687
18.3.21 18:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dnes jsme byli na testech školní zralosti v PPP. Protože paní učitelka ve školce se mě ptala jestli nechci zvážit odklad, jelikož má trošku problém se soustředěním. Tak jsem nás objednala do PPP, kde mi tedy bylo řečeno, že grafomotorika ještě není úplně vyvinutá (něco zvládá něco ne), že neslyší poslední písmeno ve slově, ale první bezvadně, bezvadně vytleskava slova, neslyší když řekne dve podobná slova jako např. puf-buf, vup-fup a podobně, že více méně hadala jestli je to stejné nebo rozdílné slovo. Zase na druhou stránku fyzickou i emoční stránku má bezvadně vyvinutou a i třeba postavu kreslí do detailu, tvary umí, počítat umí, sčítá i odečíta, ale nejde ji, když ji třeba řekla ať dá 3 tuzky na jednu hromádku a o 2 víc na druhou. A závěr zněl, že vzhledem k situaci i s covidem by se klonila k odkladu, ale že je možné, že do září v těch slabších věcech může dozrat. Sama mi řekla, že je na té hranici mezi odkladem a nástupem do školy a že rozhodnutí nechá na mě, protože já s ní ten čas trávím. Jinak dceři je čerstvých 6 (12.3.) A mě by zajímalo jestli někdo měl podobný problém a dilema a jejich dítě to do září dohnalo. Osobně bych raději aby šla do školy, protože má 130cm a skoro 30 kg, takže je opravdu veliká a bojím se aby za rok nebyla o hlavu větší než celá třída, už teď je ve školce, ještě se 3 dětma o hlavu vyšší než zbytek třídy

Já nejsem proti odkladu, naše dcera šla taky v 7. Ale teda ve vašem případě bych asi spíš dala. Jednak s ohledem na to, že je narozená poměrně „brzy“ a pak kvůli té výšce. Je to blbé, ale bála bych se, aby za rok kvůli tomu hůř zapadne do kolektivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 18:24

@ivašot. Právě kvůli tomu bych ji raději dala do školy. Já to i dnes říkala v té pořádně, že kdyby byla malá a drobná, tak nebudu váhat a odklad ji dám, ale takhle mi to prostě taky přijde blbý, aby pak vůbec zapadla.

• Citovat
  • Nahlásit
252
18.3.21 18:26

Pokud máte v blízkosti školu s přípravnou třídou, vřele doporučuji :-) V dnešní době je to už o něčem úplně jiném, je to pohodový přechod mezi školkou a školou a děti se tam hodně zlepší a vyrovná to jejich vývoj. Vůbec se toho nebát, je to mezistupeň - dítě už je „školák“, ale pořád tam jsou prvky a volné hry jako ve školce. Kdyby byly nějaké dotazy, klidně napište :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 18:28

@sara-k bohužel u nás v blízkosti není, taky jsme o tom dnes v pořádně mluvili, že by to bylo fajn, ale bohužel nejbližší škola s pripravkou je 20 km daleko, takže to bohužel nejde a to žijeme ve městě s 18 tis obyvatel a ZŠ tu je asi 7

• Citovat
  • Nahlásit
33996
18.3.21 19:00

Dala bych do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 19:18

Já to řešila vloni. Syn je ale v listopadu, má 140 cm, jenže k tomu má PAS a několik dalších diagnóz. V SPC doporučili odklad, ale já jsem ho dát chtěla a jsem moc ráda. Jenže má úžasnou paní učitelku a školu miluje.

• Citovat
  • Nahlásit
6398
18.3.21 19:21

A co chce dcera, ptal se jí někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
18.3.21 19:22

Do skoly je jeste skoro pul roku. Za tu dobu to muzete nacvicit a neco jeste dozraje. Ja bych odklad nedavala. Je velika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 19:32

@Oriseka právě si to taky říkám, rovnou jsem vytiskla pracovní listy na podporu těch nedostatků, a zkusíme to nacvicit. Říkám si, že zapisy jsou u nas od 12 do 24 dubna, tak dáme přihlášku na poslední chvíli a uvidím jestli za ten měsíc dojde ke zlepšení, pokud ano, třeba i malému, tak půjde. Ale člověk taky nechce aby se tam jeho dítě trapilo, proto jsem napsala sem, víc hlav víc ví :D ale dneska jsme zkoušeli nácvik té grafomotoriky a když jsem to s ní opravdu cvičila, tak zvládla smyčky na nácvik L, K atd, což bylo jediné co ji v té poradně nešlo z grafomotoriky, teda nejdou ji ani kličky dolů na nácvik J, ale dnes jsme zvládly nahoru, tak snad zvládneme nácvik i dolů 😃 více mě znervoznuje ta pozornost a zraková a sluchová nezralost

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 19:37

@fenny samozřejmě ;) dcera by do školy i chtěla, ale spíše kvůli kamarádům ze školky, aby s nima byla ve třídě. Já mám docela salamistu, do školy se sice těší, ale když se jí zeptám, tak mi řekne, že ji vlastně jedno jestli půjde do školky nebo do školy :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat