(NE)žvatlání v 7. měsíci miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
crazymisha
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 27.12.13 12:00
(NE)žvatlání v 7. měsíci miminka

Ahoj maminky,
mám jen takový dotázek - jak povídají nebo povídaly vaše miminka okolo půl roku - 8. měsíce? Malému bude za týden 7 měsíců a občas brouká, to ano, ale žádné slabiky baba, tata, mama, jako všude píšou. Jen tak nějak neurčité zvuky při hře. A hrozně rád prská. Jinak si myslím, že je vývojově naprosto v pořádku, přetáčí se, zvedá se na dlaních, krásně si hraje s hračkami. Vím ale, že kamarádky mimčo touhle dobou bylo pořádně ukecané a náš malej skoro nic.. Nevadí to, že ne?

Reakce:
Tereza1986
Kelišová 6753 příspěvků 27.12.13 12:03

Syn začal říkat slabiky až později, určitě ne v 7 měsících ;)

Aletheia
Kelišová 6336 příspěvků 27.12.13 12:04

Ne nevadí, děti nejsou kopie jiných dětí. Ty máš ty stejné vědomosti a dovednosti jako lidé stejného věku? Ne, takže nechápu proč by to mělo platit u dětí.

čokoládka88
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 27.12.13 12:07

Můj malý 7 měsícu - aaaaaaaaaaaaaaa, eeeeeeeeeeeeeeeeee, hmmmmmmmm a to je vše. jo a slintá a plive sliny jak starý chlap. netrap se tím, všechno dojde časem. hodně si s miminkem vykládej. já dělam paci paci, sice se zavřenýma pěstičkama, ale baví ho to a také ružné zvuky. jak dělá kočička?? čiči a podobně:-D :mavam:

Missy_X
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.13 12:08

:lol: :lol: :lol: já si pamatuju, že syn okolo 10 měsíce začal říkat slabiku MA-MA-MA-MA-MA-MA (byla to jeho první),a po pár dnech mi to docela lezlo krkem :lol: :lol: :lol:

crazymisha
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 27.12.13 12:09

Já vím, že nejde porovnávat a v jiných ohledech to ani nedělám. Mám už jedno 4leté dítě, ale to, kdy začala brebentit už si nepamatuju. A šlo mi o to, že jsem to četla ve více článkách a i jsem to viděla na tom kamarádky mimču, nic víc. Proto mě to zmátlo. :kytka:

Kiara28
Závislačka 4593 příspěvků 27.12.13 12:11

Prvni slovo u nas bylo BABA, pak TATA, pak MAMA, vse v jeden den a holka mela 9 a pul mesice.. nestresuj a nesrovnavej… :kytka: ja byla taky obklopena detma super nadanyma..vsichni mluvi brzy, behaji brzy.. :zed: ale zadne treba ani ve 2 letach neumi tak krasne samostatne papat jak umi holka temer od roka :D kazdy je sikovany na neco jineho..

elanaa
Nadpozemská drbna 28922 příspěvků 27.12.13 12:44

@crazymisha vůůůbec to nevadí, ten půlrok je spíš opravdu takový mezník, kdy extra ukecané děti začínají slabikovat. Já zrovna takový měla, pamatuju si, že v týdnu od Vánoc do Silvestra (je narozený 9.6., takže mu bylo 6.5m) se naučil slabiky Máma a Bába a stále je v řeči dost šikovný a proti vrstevníkům řekla bych spíš napřed (ve slovní zásobě i kvalitě mluvení). Zato v motorice to bylo mizerný a i teď je to takový šmoula, žádnej Šebrle z něj nebude. Naopak dceři švagrové bude rok, snad žádnou smysluplnou slabiku jsem od ní ještě pořádně neslyšela, jen tak všelijak haleká, ale zas je motoricky (hrubou i jemnou m.) moc šikovná, vkládačky zvládá líp než můj dvouapůlleťák. Neřeš, fakt je času moře.

Lizzi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.13 13:09

@crazymisha náš synáček si dost povídal, když jen ležel. Jak se začal otáčet a být víc aktivní, tak mluvit přestal. Jakmile ale zvládl otáčení a pak lezení, tak se zase rozmluvil. Takže měl min. 3 měsíce pauzu, kdy nepromluvil ani hlásku.

crazymisha
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 27.12.13 13:11

Ok, jsem ráda, že není vše tak, jak se píše v „chytrých“ knížkách 8o :mrgreen: Já si nepamatuju, kdy začala dcera poprvé slabiky. ale v 10 měsících už říkala TÁTA, MÁMA, BÁBA, BAF BAF A ČÁÁÁÁ (čau). A do dneška je strašně šikovná, od roka a půl už mluvila srozumitelně i pro ostatní a od dvou let mluví krásně ve větách, R uměla říct ve 2,5 roku. Tak jsem zvědavá na toho druhýho mrňouse :-) A díky za rady :kytka:

Váš příspěvek
Reklama