Nezvládám batole a těhotenství

24
13.4.21 11:49

Nezvládám batole a těhotenství

Rovnou řeknu, že vím, jaké jsem si to udělala takové to mám. Polehčující okolností by snad mohlo byt, že když jsem otěhotněla s druhým moji prvorozené dcerce byl ani ne rok a pul a bylo to poslouchající hodné dítě. No…

Teď jsem chtěla dceru, které je 23 měsíců vzít na procházku před obědem. Já jsem v 34. týdnu, pupek už obrovský, mobilita nic moc.

Chtěla jsem jen dojít od baráku k autu abych vzala kočárek a do nej ji posadila než dorazíme do parku, kde může relativně bezpečně běhat.

Nicméně jen sem otevřela dveře od baráku dcera už byla 10m přede mnou. Volala jsem ji snažila se vysvětlit že na mě musí počkat. No samozřejmě to brala jako hru. Během chvilky doběhla na konec chodníku ke křižovatce a kdyby nedej bože jelo auto měla bych asi po dítěti. Tak strašně mě to rozhodilo. Takhle rychle ještě nikdy neutekla. Musela sem za ni běžet s tím pupkem. Pak jsem ji z mé vlastní frustrace plácla přes zadek a kopající jsem ji vzala do náruče a kráčela zpět domu. Ona pláč jak blázen, já slzy na krajíčku. Doma jsem se složila úplně. Jediné co dcerka chtěla bylo se vyvětrat, byla šťastná tak si chtěla pobihat venku. Kdybych nebyla těhotná normálně za ni popobehnu a uhlídám ji, ale takhle? A pak ještě na ni řvu a plácnu ji, protože si někde potřebuju ulevit že nejsem schopna ji dopřát základní pohyb. Totálně jsem selhala a po ročním lockdownu teď jsem doufala že s příchodem jara a lepšího počasí si užijeme více času venku ale takhle ji snad budu muset držet doma do porodu a pak stejně to nebude jednoduché.

Je to šílené. Vím, že tu pro mě nikdo nebude mít řešení. Ale třeba tu je někdo prožívající to samé a potěší, že není sama.

Jen připíšu, že partner ji bere ven o víkendu když nepracuje a žádnou rodinu, která by mi mohla pomoci nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
204
13.4.21 11:56

Neporadím, ale bude hůř az s sebou potahnes mimino. Vlastní zkušenost… Mám teda tu starší dceru mladsi. Jedna má 4mesice, druhá necelych 16 mesicu. Planuju do mesta poridit batuzky z voditky. Mě to přišlo ujetý, ale už vím proc to ženský kupují. :) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20997
13.4.21 11:58

Já tohle zažila 2× a to sem ani nebyla těhotná. Syn zniceho nic vzal čáru a chytala sem ho v silnici, stesti ze nic nejelo. Než sem si uvědomila co se děje, už sem ho nestíhala dobehnout. Taky sem měla infarkt, od te doby chodil s batuzkem co má vodítko, aby nemohl jen tak utéct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
13.4.21 11:58

Soucítím s vámi, mám děti od sebe necelý rok. Mladší má teď 21 měsíců, vždycky mu dávám batůžek s takovým vodítkem nebo prodávaji vodící kšíry, chápu, že to může vypadat jakože vodim psa na vodítku, ale to mi je fuk, důležité pro mě je bezpečí dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16331
13.4.21 12:00

Klid - nijak si neselhala, nic se reálně nestalo. Zvládáš to úplně normálně.

Teď se vydýchej a normálně zase jděte ven, nej se holt předem jasně domluvte, že než dojdete na hřiště či k louce, se tě dcera prostě bude držet za ruku, nebo nikam nepůjdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
13.4.21 12:02

Kdyby mi tohle delal syn, poridim mu ksiry. Snadno se to rekne, ale zkus si to nevycitat, dobre to dopadlo a to je hlavni :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1330
13.4.21 12:03

Za mě tedy to plácnutí bylo na místě. Byla to nebezpečná situace a musí si uvědomit, že tohle fakt ne. Pupek tam nehraje roli.

Edit: překlepy

Příspěvek upraven 13.04.21 v 12:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1320
13.4.21 12:04

Pořiď dceři vodící kšíry nebo batůžek. Za ten klid pár pohoršujících pohledů kolemjdoucích stojí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
13.4.21 12:11

Znam to, mne takhle syn znicehonic zmenil smer a vbehl do silnice, kde zrovna startovalo par metru od syna takovy velky SUV. Chlap dupl na brzdu…prejet ho to auto, tak… :?…ridic me kupodivu nijak nepocadtoval, sam z toho byl zhrozeny, co se mohlo stat… ja jsem z toho byla jeste dalsich par dni totalne mimo…proste takove blbe nahody se obcas deji, nikdo neni stopricentni :?…priste priste musis byt ostrazitejsi.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
13.4.21 12:12

Dekuju všem, už sem si hodila do košíku ten batůžek, ten aspoň nevypadá tolik jako vodění zvířete jako kšíry 😀 nicméně už vidím jak ji držím a ona si dřepne na zem a vzteká se. Tohle období je fakt sila. Řeč s ni není vysvětlování opravdu nepomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16530
13.4.21 12:13

Hele, nic si z toho nedělej :hug: Ona i ta jedna na zadek v tomto případě nebyla ke škodě - zastávám názor, že pokud dítě neposlechne rodiče a hrozí, že ublíží sobě nebo okolí, je to jediný relevantní důvod jedné vychovné. A ano, bude hůř, až budeš mít i kočárek, ale zvládnout to musíš. Já mám děti od sebe kousek dál (dva roky a 7 měsíců), ale i tak to bylo občas na nerva, zvlášť, když staršího chytnul tříletý vzdor. Brzy si najdeš systém a půjde to. Hlavně klííííd! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25649
13.4.21 12:18

Mám děti 18 a 19m od sebe. Takže jsem se s pupkem něco naběhala :lol: zásada byla, vyjít z branky za ruku/držet se kočáru. Přes to nejel vlak. Jasně, že zkoušeli utíkat a tak, ale běhala jsem i s pupkem (u každého navrch přes 20kg) a v této situaci bych si plácnutí vůbec nevyčítala. Nicméně bych situaci vysvětlila a pokračovala v plánu. 23m už je dost velká. Ti tři starší už jsou školáci, takže jsme to přežili a teď mám 20m a pár dní do porodu a běhám zase :nevim: :lol: ale teď už bydlíme na vesnici, kde si může vesměs běhat, jak chce, tak je to fuk. Jen kousek, kde není chodník si vysvětlíme, že tam jezdí auta a že prostě půjde za ruku. Může se vztekat, prosím, ale bez ruky neuděláme dál ani krok. Ale chodíme tak, co začal chodit, tak je na toto vesměs zvyklý, pokud zrovna nevstal zadkem napřed :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
13.4.21 12:22

Ženský, proč se tak hrozně pranýřujete s tím selháním? To je snad každá druhá diskuze, selhala jsem jako matka, selhala jsem v držení diety, selhala jsem jako manželka, blabla. Jednotlivý incident přece není selhání, to se prostě může stát, i když je to nepříjemný a člověk to už znovu zažít nechce. Neobviňuj se, teď prostě jen víš, že podobným situacím musíš po dobu omezené pohyblivosti předcházet nějak jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
13.4.21 12:23
@NeonN píše:
Mám děti 18 a 19m od sebe. Takže jsem se s pupkem něco naběhala :lol: zásada byla, vyjít z branky za ruku/držet se kočáru. Přes to nejel vlak. Jasně, že zkoušeli utíkat a tak, ale běhala jsem i s pupkem (u každého navrch přes 20kg) a v této situaci bych si plácnutí vůbec nevyčítala. Nicméně bych situaci vysvětlila a pokračovala v plánu. 23m už je dost velká. Ti tři starší už jsou školáci, takže jsme to přežili a teď mám 20m a pár dní do porodu a běhám zase :nevim: :lol: ale teď už bydlíme na vesnici, kde si může vesměs běhat, jak chce, tak je to fuk. Jen kousek, kde není chodník si vysvětlíme, že tam jezdí auta a že prostě půjde za ruku. Může se vztekat, prosím, ale bez ruky neuděláme dál ani krok. Ale chodíme tak, co začal chodit, tak je na toto vesměs zvyklý, pokud zrovna nevstal zadkem napřed :mrgreen:

@NeonN

Matky jako Vy opravdu bez přeháňky obdivuju. Taky mám občas takové „schopné“ dny. Kdy mi je jedno jak moc vyvadi a proste zachovám klidnou hlavu a někdy i dobrou náladu k tomu. Ale bohužel těch kdy mě to zasáhne emočně až příliš moc je více. Snad časem budu víc imunní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
13.4.21 12:23

Za me dost adekvatni reakce, zvlast kdyz je to poprve a lekla ses. Jsi taky jenom clovek! Taky bych se zhrozila a dite by dostalo na zadek, alespon si to zapamatuje, vysvetlovani v tomhle veku je k nicemu a behani do silnice je proste nebezpecny, to je jasny. Priste za ruku nebo ty ksirky. :lol:

V rodicovstvi taky plati Paretovo pravidlo: 20 % namahy zajisti 80% ucinek. 80% matka je dost dobra, ne? :lol: Neprozivej to tak a netryzni se zbytecne. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat