Nezvládám být doma s miminkem

Anonymní
23.4.20 14:00

Nezvládám být doma s miminkem

Potřebovala bych se vypsat a podpořit od maminek, které mají nebo měli podobné pocity jako já. Vyčítám si to a proto anonymně. :oops: Mám krásného skoro tříměsíčního chlapečka a strašně ho miluju, ale nějak nezvládám péči o něj. Před miminkem jsem žila velmi aktivní život, měla jsem výbornou práci, kde jsem byla hodnocena za své výkony a byla jsem úspěšná-bavilo mě to a ráda jsem byla lepší a lepší. Do toho miluju vaření, pečení, uklízení, práci na zahradě a práci kolem domu. Od té doby co jsem doma a „jen se starám“ o syna, se cítím být k ničemu. Nenaplňuje mě to, jak jsem si představovala. Vstává kolem pul 8 a dopoledne si dá 2×30 minut spánku, po obědě si umí dát i 2,5 hod vkuse, když je dobrý den. Pak jdeme na procházku a tam prospí tak max. hodinu. Nevím, co s ním mám dělat, když nespí, protože polovinu času kňourá a pláče. Nosit ho baví chvíli, pod hrazdičkou vydrží někdy i půl hodiny teda, lehátko taky občas zvládne nachvíli. Snažím se mu věnovat, hrát si s ním, povídat na něj - to už taky nevím, co mu mám pořád vyprávět. Večer usne kolem pul 9 a spí do těch 4 ráno cca, to nakrmím a pak až do těch pul 8 spí - i když to už docela zase kňourá k ránu. Někdy mám pocit, že to nikdy neskončí a půjde to takhle pořád dokola. Když spí, tak místo abych si lehla, tak raději jdu uklízet nebo vařit. Strašně mě to naplňuje, přijdu si alespon „potřebná“, když to tak blbě napíšu.. já vím, že mě to miminko potřebuje, ale nějak to nezvládám po psychické stránce. Strašně mi chybí práce a nějaká seberealizace :,( Naopak když pak malýho vidím, jak je šikovný a už se snaží držet hlavičku nebo když se usměje, mám slzy v očích a mám z toho strašnou radost. Myslím, že nás trápí občas bolení bříška, ale asi taky ne pořád. Jsem strašně ráda, když mohu jet aspoň na nákup sama. Zažívá a nebo zažil tohle někdo? Změní se to někdy? :,( :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
166
23.4.20 14:08

Dej tomu čas. Za pár měsíců bude maličko samostatnější, zvládne víc věcí a bude s ním větší legrace. Takhle malé děti potřebují rutinu, bohužel. Je taky super, že s ním můžeš být na zahradě. A pokud se s někým z rodiny domluvíš, že Ti ho třeba pohlídá, aby ses mohla věnovat něčemu, co Tě baví (nebo si prostě odpočineš), je to paráda a využívej toho. Bude lepší, když si dobiješ baterky a budeš se vracet spokojená ke svému miminku, než aby ses trápila… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11077
23.4.20 14:10

Vydrž ještě pár týdnů, nanejvýš měsíců. Až začne objevovat svět, tak budeš mít trochu času. Já kvůli tomuhle začala šít. Mám dvě děti krátce po sobě a moje celodenní dřina prostě není nikde vidět. A prostě potřebuju dělat něco, co má nějaký výsledek. Klidně u toho sedím do noci, nebo když si děti (9m a 2,5r) hrají. Mám dny lepší a horší. Když jsou oba ubrečení, nejraději bych někam utekla a nepřišla. Pak jsou zase dny, kdy bych je nedala z náručí. Nedělej si z toho hlavu, dítě obrátí život vzhůru nohama. Člověk musí najednou téměř vše podřídit jemu. A na rovinu, obdivuji mámy, které žijí jen pro své děti. Otázka je ale, kterým z nich se to dá úplně věřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
23.4.20 14:13

Mě pomáhalo chodit hodně ven s kočárkem, aspon 2× denně dopo i dopo, domluv se třeba s nějakou kamarádkou, že budete chodit spolu. Udělat si prostě nějaký režim, aby ti ten den lépe utekl. Jestli máte zahradu, tak bych byla s mimčem venku, dát si ho na deku a můžeš na zahradě něco udělat(což už za nějakou dobu nepujde, až se ti začne plazit). Možná by stálo za to pořídit si nosítko, tam by se mu mohlo líbit a neknoural by.
Jinak jsem ti chtěla napsat, že ti malej úúúžasně v noci spí, važ si toho, to neni tak časté. U nás byl standart v noci 5× vzhůru, ráno budíček o půl šesté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24148
23.4.20 14:21
@Anonymní píše:
Potřebovala bych se vypsat a podpořit od maminek, které mají nebo měli podobné pocity jako já. Vyčítám si to a proto anonymně. :oops: Mám krásného skoro tříměsíčního chlapečka a strašně ho miluju, ale nějak nezvládám péči o něj. Před miminkem jsem žila velmi aktivní život, měla jsem výbornou práci, kde jsem byla hodnocena za své výkony a byla jsem úspěšná-bavilo mě to a ráda jsem byla lepší a lepší. Do toho miluju vaření, pečení, uklízení, práci na zahradě a práci kolem domu. Od té doby co jsem doma a „jen se starám“ o syna, se cítím být k ničemu. Nenaplňuje mě to, jak jsem si představovala. Vstává kolem pul 8 a dopoledne si dá 2×30 minut spánku, po obědě si umí dát i 2,5 hod vkuse, když je dobrý den. Pak jdeme na procházku a tam prospí tak max. hodinu. Nevím, co s ním mám dělat, když nespí, protože polovinu času kňourá a pláče. Nosit ho baví chvíli, pod hrazdičkou vydrží někdy i půl hodiny teda, lehátko taky občas zvládne nachvíli. Snažím se mu věnovat, hrát si s ním, povídat na něj - to už taky nevím, co mu mám pořád vyprávět. Večer usne kolem pul 9 a spí do těch 4 ráno cca, to nakrmím a pak až do těch pul 8 spí - i když to už docela zase kňourá k ránu. Někdy mám pocit, že to nikdy neskončí a půjde to takhle pořád dokola. Když spí, tak místo abych si lehla, tak raději jdu uklízet nebo vařit. Strašně mě to naplňuje, přijdu si alespon „potřebná“, když to tak blbě napíšu.. já vím, že mě to miminko potřebuje, ale nějak to nezvládám po psychické stránce. Strašně mi chybí práce a nějaká seberealizace :,( Naopak když pak malýho vidím, jak je šikovný a už se snaží držet hlavičku nebo když se usměje, mám slzy v očích a mám z toho strašnou radost. Myslím, že nás trápí občas bolení bříška, ale asi taky ne pořád. Jsem strašně ráda, když mohu jet aspoň na nákup sama. Zažívá a nebo zažil tohle někdo? Změní se to někdy? :,( :nevim:

A dítě si pořizovala…proč? Asi tě nenapadlo, že se o ně budeš muset taky postarat, nebo si myslíš, že všechno v tvém životě tě musí nutně bavit. Život není o užívání si a o tom, jak dalece se bavíme. Život je o práci a o užitku z ní. Pokud tě obtěžuje starost o syna jako činnost bez náplně, tak si uvědom, že všechno - včetně tvých citů, pocitů, včetně tvé nálady a nevědomých projevů se v tvém synovi ukládá a bude z toho celý život budovat svůj postoj k sobě a k okolí. To, co teď cítí od tebe, to utváří jeho osobnost po zbytek jeho života. Proti tomu je uvařeno, uklizeno a vypleto naprostá prkotina. Za pár let budeš ty odkázaná na jeho laskavou péči. Velmi pravděpodobně bude cítit totéž k tobě, až přijde čas, aby on se postaral o tebe. Bude se těšit, až usneš a on si bude moct jít po nějaké užitečnější práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
23.4.20 14:30

Úplně tě chápu. Já taky jsem zvyklá na zajímavou práci. Proto jsem si už v předstihu se zaměstnavatelem dohodla, že na mateřské i rodičáku budu pro něho dělat na dohodu. Dle možností jak to jde. Jeden měsíc udělám i 120 hodin, další jen 10. Prostě dle toho jaká je situace s miminem. Malá má 9 měsíců a nelituji toho. V práci si beru projekty, které nemusí být hned. Kolegové jsou i rádi, neboť ještě stále za mně nemají náhradu, navíc z našeho týmu 3 lidí za měsíc budu jen já - dva přestoupili v posledních měsících do jiných oddělení. Nový člověk bude až v červenci, jestli vůbec. Takže je možné, že niaky čas budu jediný zaměstnanec v našem oddělení :D Práce je pro mně relax. Možnost řešit něco co znám a dává mi jistotu pak do té neznámé části mého života, kterou je mateřství. Mimino jsem si učila od začátku, tak aby bylo samostatné a dokázalo se pár hodin denně přehrát i samo, aby bylo schopné zaspat samo - bez nosení na rukách a dlouhého zaspávání. Teď je naučena tak, že jen jí dám do postýlky, otočím na bok a hned zaspává - navykla jsem jí na to, že takhle se jde spát. Když se zobudí, tak z postýlky beru. Manžela jsem taky zapojila. Má práci kde je celý den, ale večer se aspoň na hodinku dvě věnuje malé. Nechci aby byl jen živitel ale i otec a měl s ní vztah a taky se o ní věděl postarat. Pokud jsem u starých rodičů, pak je zapájím taky - ne na úkor nebo povinně, ale pokud se nabídnou s kočíkováním nebo pohlídáním, nikdy neodmítnu. Nechci mít malou mamánka, takže jí klidně pujčím i na pár hodin, aby nebyla zvyklá jen na mně. Jestli tedy máš pocit, že ti realizace v životě chybí, zkus si to trochu zařídit tak aby si byla více spokojená a neboj se toho. Spokojená máma je pro dítě to nejdůležitější :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
23.4.20 14:32

@hanka.br. Zakladatelka píše, že si to vyčítá a potřebuje podpořit. Tvůj příspěvek by mě teda nepodpořil, ale naopak prohloubil moje špatné pocity. Neberu Ti názor, ale špetka empatie by neuškodila. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
23.4.20 14:37

@hanka.br. S první půlkou souhlasím - ano v dítěti se odráží pocity matky. Když je ona nespokojena, i mimino bude hodně nespokojené. Ale nemůžu souhlasit s druhou částí. Není pravda, že pokud se matka nevím jak pro dítě obětuje a středem jejího vesmíru, že za pár let se dítě postará taky. Tohle vidím jen výjimečně. Spíše se takovéto dítě cítím maximálně opruzené a je rádo když se matky-kvočny moc rychle zbaví 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8859
23.4.20 14:39

Prostě si vyčerpaná.. Nevidím na tom nic zlého. já klidně narovinu přiznám, že jsem ni někdy v koutku i slzy spadla, jak jsem byla unavená, nezvládala jsem to, ale prostě to blyo moje soukromí… Taky jsem neměla kde komu něco říct, protože okolo samé maminky co měli děti už 3-4 děti a jak to bývá, tak se kamarádkám dostala klasická odpověd, která tady bude asi bude pořád- proč sis dítě pořidzovala, a nebo co si čekala, a nebo si na mateřské atd.. Jaoby člvoěk byl robot a nemohl chvilku mít pro sebe..tak jsem radši držela pusu, abych ješřtě nedostala kázání..
Takže přejde to,,chce to režim, možná i ta situace ted jaká je, tak jsou lidi víc labilnější, kdo je víc na změny citlivý…
Až bude zase malé větší a,, něco už bude s ním se dát dělat, třeba hračky, stavit mu, někde s ním chodit na písek atd. tak to bude jiné..
Proto, když ted mám děti školkové a škláka, a někdo toto napíše, a negbo řekne, tak si vzpomenu že, je to období náročné a většinou každá pak dělá ramena, jak to zvládla v klidu a pohodě :mrgreen: až děti odrostou, a radši podpořím..

Příspěvek upraven 23.04.20 v 14:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
23.4.20 14:40

Chapu, je to zkratka nekdy opruz. Ale snad si kazdy soudny uvedomi, ze pece o sve dite je nejdulezitejsi prace na svete. Rozhodne dulezitejsi nez „vyborna prace“ a pochvala od sefa.Chce si prehodnotit zebricek v hlave a podle toho jednat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
23.4.20 14:47

Prejde to uz velice brzy :-) doporucuju knizku mamou hrave, ted je idealni doba, kdyz mimco spinka, muzes mu treba hracky vyrabet :-) brzo to bude sranda…hele v 10ti m taky porad jen spolu bourame kostky, davame krouzky na tycku a hrajem na honenou po byte, ale je to sranda…a kdyz nevis co rikat..js si treba cetla normalne zpravy, ale nahlas, mimcu je fuk co rikas a taky jsou fajn hraci a zpivaci hracky..aspon to vezmou chvili za teba :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
23.4.20 14:55

@Melodie91 Taky čtu malá knížku co aktuálně čtu sama :lol: Ona tomu ještě nerozumí a spíše se jí líbí můj hlas, než to co jí čtu. Takže už si stihla mimo jiné poslechnout autobiografií Fidela Castra a aktuálně pracujeme na Kateřině Aragonské :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33820
23.4.20 14:55
@AlinaJ píše:
@hanka.br. Zakladatelka píše, že si to vyčítá a potřebuje podpořit. Tvůj příspěvek by mě teda nepodpořil, ale naopak prohloubil moje špatné pocity. Neberu Ti názor, ale špetka empatie by neuškodila. 8)

Některé ženy jsou ženám tradičně vlčicí :nevim: @hanka.br. je jedna z nich.
Kdykoliv se tu objeví nějaká uživatelka, která pochybuje o své mateřské roli, dítě má problém ve škole, nebo něco podobné, objeví se @hanka.br a pohoní si své vaječníky. Matka je neschopná, dítě si za vše může samo… Myslím, že jejím primárním cílem není škodit, ale spíš si utvrzovat své sebevědomí a zahánět nejistoty :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8330
23.4.20 14:56

Hele mne ale prijde, ze mas hodny dite…zadny dite mi nespalo. tolik hodin v noci v kuse..a vis proc knoura? Cejti ze jsi nestastna a nervni. Nauc se relaxovat. Ja si vzdycky vprostred jeceni sedla, zavrela oci a v duchu se odebrala na plaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6549
23.4.20 15:08

@Bábrdl pohoni si sve vajecniky 😂 😂 😂
Souhlasim :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...