Nezvládám být mámou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 23:06
Nezvládám být mámou

Ahoj holky, je toho už na mě nějak moc, nebo nějaký podzimní splín…to nevím :-( Ale jsem máma 2.5 letého chlapečka a už to nějak nezvládám…Už přibližně rok chodím na částečný úvazek do práce, myslela jsem si, jak si společné chvíle budeme užívat o to více, ale nepříjde mi to tak…Já vím, že to zní hrozně, a le už to opravdu nezvládám…Po Novém roce by měl nastoupit do školky a to ještě spoustu věcí nezvládá… :,( :,( :,( A nevím, jak to stihneme, moc času už není…ani nevím, jak ho zabavit…abych pravdu řekla, tak mě to hraní moc nebaví a ani si s ním moc nehraju…vymyslím nějakou činnost, ale on stejně u ničeho nevydrží…s kla­sickými hračkami to vůbec nejde :oops: :oops: :oops: snažím se, abychom malovali pastelkami, vodovkami, nebo rúzné omalovánky, knížky a tak…hlavně nevím, co s ním pořád dělat :nevim: :nevim: :nevim: Nejhorší je, že jak ho hlídají příbuzní, tak si asi dost zvykl na TV a sladkosti a dost to vyžaduje…od minuléko týdne je neskutečně vzteklý jen co otevře oči..jsem zoufalá, už nevím, co s ním :( :( :( ječí, jako by ho někdo týral…vyžaduje bonbony, když jsem mu řekla, že musí nejdříve sníst normální jídlo, tak se začal tak vztekat, až se pozvracel…když mu něco říkám, tak absolutně neposlouchá a já už nevím, co by na něj zabralo, ale jediné, co vím, že už to nezvládám…Omluva za anonym…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Malaga
Nadpozemská drbna 25332 příspěvků 30.09.14 23:09

A co tatínek? Nepomůže?

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 30.09.14 23:14

Mozna maly proste nezvlada zatim tu zmenu. kdo ho hlida? je to nejaka rozumna domluva nebo jsi za to hlidani tak vdecna, ze si nemuzes rict zadne pravidla? protoze hlidani stylem „tv a bonbony“ teda moc rozumne nezni…

LadySi
Echt Kelišová 7962 příspěvků 30.09.14 23:15

Dokud je hezky, tak doporučuji co nejvíce chodit ven, na pastelky a činnosti u stolu má ještě dost času, spíš než hru mu nabízej činnost venku, sbírání kaštanů, malování křídami na chodník, jízdu na odrážedle atd, prostě utahat ho venku.

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 30.09.14 23:17

Jo, jinak ja mam dvouleteho, taky u niceho nevydrzi. Porad dokola nabizim pastelky, kostky atd. Nekdy se chytne a pekne si hraje (bavi ho hlavne puzzle a skladacky, navklikani atd), nekdy zas ho nebavi nic a jen se tak poflakuje a ja mam vycitky, ze ho neumim zabavit.
do toho mam jeste jedno - 9m, takze kdyz uz si starsi zacne s necim hrat, tak mladsi mu to zacne brat a je po hrani…

Bebunka85
Kelišová 5090 příspěvků 30.09.14 23:18

Neporadím, ale jako by jsi psala o mně a mém synovi. Jen s tím rozdílem, že k tomu mám ještě 2 měsíční holčičku. Vydrž, nic jiného nám nezbývá :hug:

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 30.09.14 23:19

Možná by chtělo si promluvit s příbuznými, co ho hlídají, aby trošku brzdili s těmi sladkostmi, TV a věcmi, co ti prostě vadí. Já vím, že je to těžký, protože jejich hlídání asi potřebuješ, ale pokud mu to oni dopřejí a ty ne, tak budeš v jeho očích ty ta zlá… :( Ale chápu, jak je těžký vysvětlit babičkám, že nechceš, aby jedl cukroví a dělal to a to… :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 23:22

Hlídá tchýně…On tedy strašně miluje děti a příjde mi, že se se mnou nudí…manžel je dost v práci, většinou tak 6× týdně, když příjde, tak ho taky veme ven…ale já mám docela psychicky a fyzicky náročnou práci, tak jsem taky dost vyšťavená, že už té energie moc nemám :-((((

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 23:23

Jinak s myslím, jestli to, že lítá jak poblázněnej nemá z těch sladkostí, jestli ho ty sladkosti „Nenadopují“, nebo jak to mám říct :nevim:

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 30.09.14 23:25

Taky jsem to tak v jeho veku mela, chapu te…musela jsem a musim chodit do prace, bo materska je tu 3mesice…doporucuju neresit v sobe jak na hov

no Mama jsi, delas co je v tvych silach a nejlepsi je byt co nejvic venku…aspon ja to tak resim v podstate furt, za jakyhokoliv pocasi…vyhodou je, ze po prichodu domu je dite unaveny, dobre spi, a za 4roky zivota vlastne nebyl nemocny…venku se mu „nemusim venovat“,jestli mi rozumis…to dokopani se pravidelne ven, i kdyz je hnusne, je vykon, ale stoji to za to a profitujem z toho oba…hlavne se vybodni na myslenky typu, ze stojis za h…n, tak to neni, jsme jen lidi :kytka:

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 30.09.14 23:25

Nějak nepíšeš o otci, tak jsi na chlapečka sama? To musí být šíleně vyčerpávající. S nástupem do školky si starosti nedělej, snaž se ho naučit to, co je důležité, trochu sebeobsluhy (vysvléct oblečení, obléct jednodušší kousky, najíst se lžičkou, vysmrkat se, obout boty…). Ideální je chodit ven dokud je ještě rozumné počasí, tobě udělá čerstvý vzduch taky dobře a můžeš ho nechat řádit na hřišti, v písku, sbírat listí, kaštany… Venku se děti zabaví nejlíp, mám to taky tak, dceru vůbec nezajímají jakékoliv hračky, maximálně vyházet oblečení ze skříní, nádobí z linky. Kdyby si s vyházenýma věcma aspoň hrála! Ale to vůbec. Výhrou je, pokud jsme co nejvíc venku, sice se mi to vždycky nehodí, nic doma neudělám, ale ona je spokojenější. Vztek až k zvracení neřeš, řekla jsi to správně, bonbóny jsou až po normálním jídle a on si musí zvyknout, že vztekem nic nezmůže. Jsou období, kdy jsou děti šíleně protivné, musí se to jen vydržet. Jestli to jde, zajít ke kamarádce pozvat návštěvu k vám, jak je změna, děti se víc zabaví a i tobě to udělá dobře. Nevím, kdo ti hlídá, když jsi v práci, ale pokud to jde, zkusila bych se domluvit na nějakých pravidlech, omezení Tv i bonbónů. Drž se, mám 3 děti a přestože je miluju, jsou období, kdy jich mám taky po krk.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 23:27

Píšeš to tak, že ti není moc co poradit, dítě potřebuje pozornost, i přes to, že jsi unavená z práce, musíš fungovat i doma, on prožívá náročné období se začínajícím obdobím vzdoru, bude to ještě náročnější a ohledně činnosti, které by měl zvládat, tak to je otázka motivace, rituálu, připravenosti dítka se to naučit, nevím, co máš konktréně namysli, ale klidně zaúkoluj tchýni, at ho něco naučí, když na to nemáš čas a energii.

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 30.09.14 23:29

..o to kdo z nas dvou ma vic narocnou praci muzem dlouhosahle diskutovat a stejne neprijdem ne to, ktera vic :D…kazdopadne venku se ulevi obema-detem i nam..neni to o vykonu, nybrz o vybehu prcku a my muzem posedavat, pozorovovat, popochazet a nemusime se aktivne venovat :palec:..ja teda bydlim u lesa, takze o zabavu postarano…

Radmi
Stálice 96 příspěvků 30.09.14 23:31

No, ze nechce sedet takovej prcek u malovani se nedivim ;), ale ja vim, o to tady nejde… Nemej na nej takove naroky…rict o decku v jeho veku, ze spoustu veci nezvlada… to mu to tedy zacalo brzy :D, nemyslim to zle, jsi moc narocna i sebe, prace, prcek, domacnost to da zabrat… Jinak asi normali obdobi vzdoru, ne? Navic muze byt " urazeny ", ze ho davas hlidat, mala mi to taky dela… I to zvraceni… To chce klid, zadne hry nevymyslej, kdyz Te to nebavi, bezte ven, povesit pradlo nebo varit, at se zapoji:)

Rein
Kelišová 5320 příspěvků 30.09.14 23:32

Láska, láska, láska - objímať, hladkať, čítať si, spievať si, zaujať nejakým novým nápadom, masírovať - milovať. :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >