Nezvládám být náma

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
434
7.1.22 08:28

Ja osobne urcite na to nejmensi miminkovske obdobi rada nevzpominam. Ani u druheho. Jako bylo to tak v pohode, ale stejne jsem radsi, ze uz je starsi, reaguje, vim, co chce, tusim, kdy bude jist a spat a tady to obdobi, kdy jsem jenom tapala a domnivala se, co je potreba, 80× za den kojila/krmila/prebalovala, bych teda nevracela. Kdyz chce byt miminko u tebe, tak manzel at uklidi, navari, nakoupi. Bez spat, kdyz mimco spi, sprchu si dej v klidu, az bude manzel doma nebo si vezme miminko na prochazku. Jdi se dvakrat denne projit, pokud je v kocarku hodne. Lehni si s nim.
Ja byla u prvniho taky takova uhonena, furt jsem si myslela, ze dite nic nemeni na tom, jak jsem fungovala driv, ze to musim zvladnout tak jako predtim. Ted si rikam, jaka byla skoda, ze jsme vic neodpocivala. S druhym uz jsem si pres den nelehla. Ale zas uz mi prislo normalnejsi, ze ho cely den nosim a kam jdu ja, tam jdou deti. Nam je nejlip venku, tam je vzdycky klid a ticho.
A na druhou stranu, jsou zakladni veci, ktere proste musis udelat, i kdyz dite breci, jako zajit si na zachod, napit a najist se, tak se tim netrap. Ja si ted u druheho proste jen rekla, ze holt 5 minut musi vydrzet, nez vylezu ze zachoda. Za tu dobu revem neumre a proste se neda nic delat. Sprchovat se taky chodim s nim, dam ho do lehatka a jak se pusti voda, tak ho ten zvuk natolik upouta, ze je ticho a sleduje, takze vodu vypinam, az kdyz jsem komplet sucha a pripravena ho vzit. :D Treba by vam to taky pujde… u prvniho jsem mela pocit, ze musim vsechno odlozit a starat se jen o to, aby miminko nebrecelo. Ted u druheho uz to nejde, kdyz proste potrebuju prvniho vytahnout z vany a utrit, musi holt ten druhy pockat. Nekdy je to ok, nekdy se tam s nami rozciluje, co naplat. S druhym jsem varila a zehlila tak, tak jsem ho nohou houpala v kolibce, poustela nebo zpivala pisnicky, taky to nejak slo. Drzte se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28777
7.1.22 08:51

Za mě je to normální dítě, kup si šátek, dej ho do něj a funguj. Já taky měla neodlozitelne dítě a bez šátku bych doma neudělala vůbec nic. Malý byl u mě, spokojený a já měla volné ruce :D ty začátky jsou těžké, málokteré dítě spí ukázkově, maminkám lítají hormony a nic není podle představ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10772
7.1.22 08:59

Hlavne se NIKDY s nikym neporovnavej!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20321
7.1.22 10:37

Klid, zvládáš to a k mateřství bohužel patří i ta vyčerpanost, zoufalství z rutiny, frustrace z toho, že realita je úplně jiná než sladké představy.

Bohužel představa dokonalého mateřského štěstí je marketingová lež, kterou se navíc daří dobře zpeněžit, protože se všem reálným matkám, které uvěřili že by měly být dokonalé a permantentě v extázi se dá dobře prodat cokoliv, co jim slíbí, že to mateřství bude méně náročné.

První rok s dítětem je prostě těžký. Natož s prvním dítětem. Dáváš to v rámci možností skvěle.

Máš někde nějakou kamarádku co má podobně mrňavý dítě? Jestli ne, tak začni aktivně hledat - co spolurodičky z porodnice- nebavila ses tam s někým? Na jaře to půjde na procházkách snadněji, takhle v lednu to s mrňavým miminem není snadné, no.

Dost to pomůže, když na to nejsi úplně sama a případně si můžete občas vzájemně vypomoci s hlídáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.22 12:23

Hlavně klid! Máme doma skoro půlročního prcka. První tři měsíce bylo peklo. Doslova. Představu jsem měla podobnou jako ty a realita bohužel byla úplně jinde. A dost děsivá.. :,(
Porod šílený a dlouhý. Dlouho jsem si to vyčítala. Přestala jsem fakt až cca po těch 3m.
Malý byl v porodnici kojený, ale pořád šíleně plakal. Doma i přes rady a pomoc se kojení ani pláč nelepšilo, až jsme po 4dnech totálního vysílení všech dali UM. To jsem si vycitala taky dlouho.. Sice pořád plakal ale trochu méně. Zkrátím to - malý je od cca 2.týdne na UM, má ABKM, do třetího měsíce nesnesl ani vitamin D - vyzkoušeli jsme snad všechny co jsou na trhu.. A těch hádek s doktorkou že se jedná o koliku a že alergii nemá, ze vitD musíme dávat atd.. :roll:
Spánek? Ten se první měsíce kvůli všem problémům skoro nekonal.. v noci jakž takž spal, budil se co 3h na jídlo, ale přes den většinou jen usnul vyčerpáním z pláče u mě na hrudi.. mimochodem tak moc rád spí doteď :lol:
Ale po pořízení šátku se to dost zlepšilo. A teda po odhalení všech problémů, což s radami mudry trvalo skoro 2m :pocitac: a další cca 2 týdny, než se mu tělíčko vyčistilo.

Od 4m jsme vrátili vitamin D (baby D od Jamieson, Vigantol mi nesmí do bytu!) a kromě občasných problémů máme hravé, živé, zvědavé dítě :)
Já se smířila s tím že nekojim a že máme extra kontaktní dítě. Ale nebudu lhát, je to občas na palici když na tobě spí dítě a ty potřebuješ na zachod :zed:

Posílám mnoho sil! :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 08:18

Holky, moc vám všem děkuju! :kytka:
Potřebovala jsem to slyšet, že nejsem jediná. Všem hodně sil! :) 8o zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
8
20.1.22 10:15

Bohuzel takové začátky zaziva hodně maminek :,(
Ono bude lip, ale jak uz tu nekdo psal, zapoj i manzela, musis se dospat, nestihani je normalni, ale z nevyspani muzes mit problemy i do budoucna. S miminkem se to casem ustali. Zkousela jsi Kiss syndrom kvuli tomu krcku, nebo Kraniosakrální terapii?
A nezapominej hlavne na sebe! Myslim, ze by ti mohla pomoct nejaka Peerka co sdili sve zkusenosti a muzes ji kdykoli zavolat. Nabizi to organizace Usmev mamy. Www.usmevmamy.cz
A take pripravuji programy pro maminky, treba pomuzou prijmout porod, takovy jaky byl a to vse je pro psychiku moc dulezite. Jak jsi naladena, vystresovana ty, tak to muze maly vnimat. Proto je dobré myslet i na sebe :andel: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
20.1.22 10:15

Bohuzel takové začátky zaziva hodně maminek :,(
Ono bude lip, ale jak uz tu nekdo psal, zapoj i manzela, musis se dospat, nestihani je normalni, ale z nevyspani muzes mit problemy i do budoucna. S miminkem se to casem ustali. Zkousela jsi Kiss syndrom kvuli tomu krcku, nebo Kraniosakrální terapii?
A nezapominej hlavne na sebe! Myslim, ze by ti mohla pomoct nejaka Peerka co sdili sve zkusenosti a muzes ji kdykoli zavolat. Nabizi to organizace Usmev mamy. Www.usmevmamy.cz
A take pripravuji programy pro maminky, treba pomuzou prijmout porod, takovy jaky byl a to vse je pro psychiku moc dulezite. Jak jsi naladena, vystresovana ty, tak to muze maly vnimat. Proto je dobré myslet i na sebe :andel: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat