Nezvládám být zaměstnanec = navždy osvč?

Anonymní
26.4.21 10:13

Nezvládám být zaměstnanec = navždy osvč?

Chtěla bych se tady svěřit.
Je mi 26, dodělávám školu a od svých 18 pracuji jako OSVČ, píšu externě do celostátních deníků. Externě je důležité slovo…
Už jsem si prošla pár zaměstnáními, teď jsem ale nastoupila na půl úvazku do jedné společnosti. Ač jsou tam hodní, je tomu už půl rok a psychicky to nedávám. Část práce mi vyhovuje, část práce je ale komunikace s klienty, kteří nejsou vždy příjemní. Od té doby se v noci budím, ráno trpím na velké bolesti břicha, průjmy.

Na volné noze nic takového neřeším. Nechci tam ale hned končit, odejít po 5 měsících je prostě strašné. Nemáte nějakou radu, co s tím? Na terapie jsem před covidem chodila, ale je to asi o mé povaze a typu práce. Nevadí mi se na celý den zavřít a jen psát, s nikým nemluvit. Ale pocit, že musím být neustále na příjmu + k tomu nová zodpovědnost docílily toho, že si asi brzy odrovnám zdraví. Už takhle mi po půl roce diagnostikovali dráždivý tračník.

Říct šéfovi, že práci s péčí o klienty dělat nechci, teď nemůžu. Nevzal kvůli tomu 2 zájemkyně, a navíc jsem mu na to sama kývla, protože neumím říct „ne“.

Třeba si tu někdo prošel něčím podobným. Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
716
26.4.21 10:16

Znala jsem takového pána - pracoval jako překladatel, tedy zalezlý v brlohu 24/7. Potom dostal práci mezi lidmi a byla to jedna velká katastrofa…

Jestli Ti to nevyhovuje a nejsi na to, tak to nedělej. Co si o tom myslí někdo jiný je jedno, netrápila bych se v práci, která mi nevyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6023
26.4.21 10:25

Jestli ti to takhle hodně nesedne, tak musíš pryč, jinak ti to psychosomatika za krátko vrátí. Zaměstnání je spoustu a to, že jedno zrovna nesedne, není důvod tam zůstat a trápit se tam. Zkus něco jiného a třeba budeš sama překvapená, jak to bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
26.4.21 10:29

Nerozumím tomu, jak souvisí to, že ti nevyhovuje jednání s lidmi s tím, jestli si OSVČ nebo zaměstnanec? Já jsem taky zaměstnanec a s nikým nemusím promluvit třeba měsíc, můj muž taky.
Jestli ti nevyhovuje konkrétní práce, tak hledej něco jiného. Ale nejdřív bych doporučovala utřídit si pojmy a dojmy. Je spousta OSVČ, co musí jednat s lidmi a spousta zaměstnanců, co se s nikým vybavovat nemusí, nebo dokonce ani nemůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16437
26.4.21 12:37

Zaměstnanec se nerovná obchodní pozcie v korporátu, šíře je výrazně větší. Stejně tak, pokud tě psaní uživí, tak můžeš zůstat na volné noze.

Úzkostné projevy jsou projeven nezvládaných úzkostí, ne povahy, nejsou nutně dané - -naopak je to věc, co se vyvíjí v čase. Když se s nimi nenaučíš zacházet, budou jen sílit.

Ten dráždivý tračník je důsledek chronických, nekompenzovaných úzkostí, takže se vrať do terapie, přidej k tomu antidepresiva, chvíli drž lowFODMAP dietu a začni si hledat nějakou introverznější práci.

Pokud za sebou máš praxi ve psaní, tak bych šla na nějaké elévské místo v redakci a nebo hledala redaktorskou práci v nakladatelstvích, nebo teda juniorní copywriting/správu sociálních sítí v mediálních agenturách - tím, že tedy po tobě nebudou chtít kontakt s klienty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
26.4.21 13:24

@Hoa Mai
absolutní souhlas

@Ou píše:
Pokud za sebou máš praxi ve psaní, tak bych šla na nějaké elévské místo v redakci a nebo hledala redaktorskou práci v nakladatelstvích, nebo teda juniorní copywriting/správu sociálních sítí v mediálních agenturách - tím, že tedy po tobě nebudou chtít kontakt s klienty.

Také souhlas. V tom posledním odstavci ale pozor na to první místo - v redakci. Abys nemusela psát něco, co by se Ti příčilo (autocenzura). Aha, vždyť Ty píšeš externě, tak určitě víš… Práce redaktora v nakladatelství zas může být někdy velmi hektická (časový stres), neříkám že všude.

Jsi velmi šikovná, práci, se kterou budeš spokojena, si najdeš. :kytka: Telefonování, které teď děláš, je podle mne jedna z nejstresovějších prací, tak se nediv, jak zareagoval Tvůj organismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 06:47

Stejná situace

@Anonymní píše:
Je mi 26, dodělávám školu a od svých 18 pracuji jako OSVČ, píšu externě do celostátních deníků. Externě je důležité slovo…
Už jsem si prošla pár zaměstnáními, teď jsem ale nastoupila na půl úvazku do jedné společnosti. Ač jsou tam hodní, je tomu už půl rok a psychicky to nedávám. Část práce mi vyhovuje, část práce je ale komunikace s klienty, kteří nejsou vždy příjemní. Od té doby se v noci budím, ráno trpím na velké bolesti břicha, průjmy.

Na volné noze nic takového neřeším. Nechci tam ale hned končit, odejít po 5 měsících je prostě strašné. Nemáte nějakou radu, co s tím? Na terapie jsem před covidem chodila, ale je to asi o mé povaze a typu práce. Nevadí mi se na celý den zavřít a jen psát, s nikým nemluvit. Ale pocit, že musím být neustále na příjmu + k tomu nová zodpovědnost docílily toho, že si asi brzy odrovnám zdraví. Už takhle mi po půl roce diagnostikovali dráždivý tračník.

Říct šéfovi, že práci s péčí o klienty dělat nechci, teď nemůžu. Nevzal kvůli tomu 2 zájemkyně, a navíc jsem mu na to sama kývla, protože neumím říct „ne“.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 06:48

Stejná situace - můžeme sz?

@Anonymní píše:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 11:33

Já jsem stejná. V zaměstnání to prostě nedávám. Vadí mi kolegové, zákazníci, zkrátka všichni. Ted pracuji z domova, taktéž píši a ještě obvolávám lidi. Ale jsem tu sama, mám klid, jsem ráda zalezlá doma, nemám s tím absolutně problém. Nedokážu si představit, že budu muset zpátky mezi lidi do práce. Taky mi vždy z práce bylo zle, hlavně od žaludku, průjmy atd.

• Citovat
  • Nahlásit
229
28.4.21 11:41

Prostě nechceš a asi ani neumíš dělat s lidmi. :nevim: Na tom není nic špatného, každý to má jinak. :palec: Já jsem teda teď na rodičáku, ale dělala jsem dlouho ve wellness a taková práce mě bavila. Poslouchat ty lidské příběhy.. Mě by zas utrápilo sedět někde zahrabaná v papírech a sama. Už takhle si povídám jenom s dětmi a začíná mi strašit ve věži.😁 Hodně štěstí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 21:00

Dělat něco, co vám ničí zdraví a ještě vás to trápí psychicky mi přijde naprosto zbytečné. Ne každý je schopný komunikovat, socializovat se anebo snášet nepříjemné klienty. Je naprosto normální něco nemít rád, a proto je také normální to nedělat. Přeji pevné nervy a sílu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 17:02

Já jsem hypersenzitivní a tohle je přesně můj případ. Zjistila jsem až v dospěli, co potřebuju a co mi vadí :) co vzít práci domů, abys nemusela někam chodit? doma budeš ve svém prostředí, prakticky je to trochu úleva a zmírnění té tíže denně někam chodit, přebývat s kolegy atd.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat