Nezvládám cizí děti u nás na návštěvě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lewisa
Stálice 77 příspěvků 27.04.18 15:20
Nezvládám cizí děti u nás na návštěvě

Jsem spíš introvert a nemám žádné zkušenosti s vedením dětí (skaut, kroužky…). Svoje děti zvládám, ale cizí ne. Mám v sobě podvědomě touhu je potěšit, aby se jim u nás líbilo, když jsou u nás na návštěvě nebo oslavě, ale neumím je organizovat. S menšíma (školka) to ještě jde, jednak se snadno pro cokoliv nadchnou, jednak s nimi mnohdy jdou rodiče a to je pak snadné. Ale s většíma (9-10 let) to nedávám. Občas je upozorním, ať nedělají hluk, že spí malá, to je tak maximum. Poslechnou, o to by nebylo, ale třeba sednou k telce a tam koukají. Nechci jim tu něco zakazovat nebo přikazovat, ale upřímně jsem docela zklamaná, když jsem já chodila ke kamarádkám, tak jsme se třeba probírali nějakýma hračkama nebo jsme blbly venku, ale ani by nás nenapadlo sednout k televizi - asi proto, že tam taky nic nebylo, ale dneska můžou na Youtube koukat hodiny.
Nachystala jsem jim takovou šifrovačku do lesa, ale ani nevím, jestli budou vůbec chtít. Protože jak je jich smečka, tak nabírají na síle a i moje dcera mi třeba řekne, jestli bych nemohla jít pryč (asi aby si mohly pouštět nějaká přiblblá videa).
Příště to udělám jinak, to už vím teď - občerstvení si nachystá oslavenec sám, telka bude mít časový limit, ale teď trochu hřeším na to, že se musím věnovat i malé a tak jsem neuhlídala to, že k té telce vůbec zapadly.
Chci se zeptat, jak to probíhá u vás? Necháváte je úplně dělat, co chtějí, nebo jim to nějak organizujete a jak na to reagují? Jedná se mi teď spíš o dětskou oslavu, ne o běžnou návštěvu, která většinou probíhá u jiných holek doma než u nás (jsme až poslední na trase autobusu).

Reklama

Reakce:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 27.04.18 15:24

Nech je zit. Sifrovacku jim udelej a zbytek oslavy nech na nich. Pro ne jsou ty hruzy na youtube proste zabavne, nic nenadelas. Jasne, ze te nechteji mit porad za zadkem, to neni sranda :-) Koriguj hluk a delej catering a pak uklid :-)

Russet
Kelišová 6777 příspěvků 27.04.18 15:29

Nechávám je dělat si, co chtějí. Nesmí demolovat byt. Jídlo bych jim klidně připravila. Ale syn je zatím malý a vystačí si s hračkami a hrou na schovku. Bojovku bych připravila třeba pro děti na chatě, aby neseděli u TV. Ale když na chvíli přijdou, nechala bych na nich, jak se baví.

nozu
Extra třída :D 11049 příspěvků 27.04.18 15:31

Oslavy doma nedelam, nemam nervy na ten bordel. vzdy domluvime nejakou akci venku. jinak navstevam zivot neorganizuji, at se zabavi deti samy. klidne youtube nebo pc hry na konzoli. je to ditete oslava ci navsteva, tak at ji ma dle svych predstav.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 27.04.18 15:44

Já si nějak nedokážu představit, že bych devítiletému synovi organizovala oslavu a zakazovala mu třeba koukat na YouTube před jeho kamarády. Přijde mi, že bych ho tím hrozně shodila, byla bych za trapnou matku. V tomhle věku už trenuju na pozici Stiflerovy mámy, poskytnout dům k dispozici a vyklidit pole :mrgreen: Samozřejmě za předpokladu, že ho nezboří či nevyhodí do vzduchu. Jinak ať si dělají co chtějí.

Lalelale
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 27.04.18 15:48
@Helileli píše:
Já si nějak nedokážu představit, že bych devítiletému synovi organizovala oslavu a zakazovala mu třeba koukat na YouTube před jeho kamarády. Přijde mi, že bych ho tím hrozně shodila, byla bych za trapnou matku. V tomhle věku už trenuju na pozici Stiflerovy mámy, poskytnout dům k dispozici a vyklidit pole :mrgreen: Samozřejmě za předpokladu, že ho nezboří či nevyhodí do vzduchu. Jinak ať si dělají co chtějí.
:potlesk: :potlesk:

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19786 příspěvků 27.04.18 15:50

@Lewisa Oslavy v létě „doma“ dělám, ale na zahradě a v prostorech, kde nebydlíme. Nicméně jen kvůli tomu, že je to tady zvykem (v naší čtvrti).

V zimě platím prostory k tomu určené..

V obou případech objednávám nějakou zábavu, rozuměj někoho, kdo děcka zabaví. Já na to nejsem.

Ijen
Kecalka 347 příspěvků 27.04.18 16:02

Navstevy jsou tu skoro denne po skole, jak nalozi s casem je jejich vec, podminkou jsou napsane ukoly. Mladsi syn v pokoji TV nema ani vlastni PC nema, muze si pujcit muj notas a ma tablet a mobil. YT si taky pousteji nebo hraji hry na Robloxu nebo vypadnou ven. Vetsi seslosti nebo oslavy doma neporadam a vozim je rovnou na chatu, kluci si zabali nerfky a maji o zabavu postarano. Program jsem driv vymyslela, tak do te 2. tridy, ted uz ne.

Ou
Závislačka 4193 příspěvků 27.04.18 16:05

Neorganizujte školákům jejich volný čas. Chtějí být s kamarády, ne na kroužku. Stanovte pravidla -jako že nebudou dělat randál a budit malou, zabezpečte základní životní funkce a prostě to neřešte. Zejména když vás to netěší a nebaví.

Danča_87
Kecalka 317 příspěvků 27.04.18 16:24

Ideál je poskytnout stravu a pití s tím, že zábavu už si od určitého věku děti dělají samy.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 27.04.18 16:31

@Lewisa tak oslavy u nás zatím nevedeme, ale když k nám zavítá manželův synátor tak to je to samé. Jen by seděl u televize nebo hrál videohry. Kamkoliv se šlo po chvilce znuděný obličej a chtěl jít domů hrát. Takže s procházky atd nikdo nic neměl, tak jsem přestala s nimi chodit. Když jdou s manželem třeba hrát fotbal na hřiště do hodiny jsou zpět, že ho to nebaví a šup před televizi.

Lewisa
Stálice 77 příspěvků 27.04.18 22:15
Jak to dopadlo

Nakonec to dopadlo dobře. Děvčata od televize (v obýváku, ale je tam zapojený i počítač s internetem do stejné obrazovky) po asi 1,5 hod max. sama odpadla a šla se honit na zahradu či dom, malá mezitím stejně vstala. Pak se zajímaly o šifrovačku, takže se vypravily hledat zprávy a poklad a tím strávily nějaký čas. Pak luštily na zahradě šifry, jedly, trochu jsme si i popovídaly, pak se zase chvíli řádilo a pak už pro ně přijeli rodiče. Celkově jsem teda docela spokojená.

Volný čas celý jim organizovat nechci, ale chci jim aspoň nabídnout možnost i jiné zábavy. Já na to třeba vzpomínám ráda z různých táborů apod. A do jisté míry jsem za to i zodpovědná - když někam pošlu dítě, tak jsem taky radši, když se pak dozvím, že bylo aspoň trochu venku. Jednou byla dcera na oslavě u kamarádky i se spaním. Že se tam naplácá sladkým a moc se nevyspí, to se tak nějak čekalo. Ale výsledek předčil moje očekávání. Druhý den ráno jsem ji málem nepoznala. Naspáno mohla mít tak šest hodin, protivná byla jak noc, sháněla se po pití (nic moc prý ráno nedostaly a o vodu si neřekla), stavily jsme se i s mladší na hřišti, tam to nějak přežila, pak mně usla v garáži při vystupování z auta a pak asi na tři hodiny zcela tvrdě zatuhla mezi polívkou a druhým jídlem, hlavu na knize, když si šla „odpočinout“. Když pak odpoledne vstala, nechápala, že není ráno, a oči měla zcela zalepené od zánětu spojivek. Jako srandu chápu, ale myslím, že by to mělo mít i nějaké meze :roll: Tož tak :lol: :lol: Proto se snažím to mít aspoň rámcově pod kontrolou…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Soudce jim dal lekci: Erbová a Řepka se musí sami domluvit! A to je téměř nemožné

Nemůžou si přijít na jméno, přesto musí najít společný kompromis. Vlaďka... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Reklama