Nezvládám distanční výuku se svými dětmi

45
11.3.21 20:12

Nezvládám distanční výuku se svými dětmi

Ahoj maminky,
chtěla bych se vás tady zeptat, jak tuhle situaci s dětmi doma zvládáme? Abych nastínila naši situaci…jsem momentálně doma se 3 dětmi. Starší školák je ve 4.třídě a denně má dopoledne on-line výuku cca 2 hodiny. Dále mu každý týden tisknu zápisky, které si má přepisovat do sešitů. Do toho mám doma predškoláka a při uzavření školek nám bylo sděleno, že dítě je povinno se distančně vzdělávat. Chodí nám tedy od paní učitelky na e-mail úkoly, které máme plnit. Splběné úkoly posílám paní učitelce na e-mail. Ale dnes už se mi udělalo opravdu špatně. Tiskla jsem asi 40 papírů, dle mě spousta naprostých nesmyslů…manžel už opravdu nadával, že to není normální. Ten jde ráno do práce a odpoledne přijde domů. Dopoledne má tedy školák v klidu v pokoji on-line hodiny, do toho já vařím, protože manžel si jezdí domů na obědy, potom hlídám ještě 2-leté dítko a do toho bych ještě měla dělat úkoly s předškolákem. Paní učitelka ze školky chce, abychom posílali fotky, jak děti pracují, co dělají, co jim jde, nejde…jenže já už toto opravdu nezvládám. Do toho jsem těhotná, 1.Trimestr, je mi neustále špatně, občas zvracím, zkrátka už toho je na mě moc. Školáka a nejmladšího jsem ještě zvládala, ale teď už to opravdu nedávám. Já vím, že za to učitelky ve školce nemohou, ale ony dostávají stáje svůj plat a mně prostě přijde, že na mě se jen valí kvanta úkolů. Je mi z toho smutno. Přijde mi, že nemam vůbec na nic čas. Od toho jsou přece paní učitelky, aby dítko ve školce předpřipravily. Manžel bohužel v tomhle nepomůže. Já aspoň vždy odpoledne vytáhnu děti ven, aby se vyvětraly a byly na vzduchu. Bydlíme v paneláku, tak to tady na mě teď všechno padá a nejhorší je, že to snad nemá konce. Do toho mám ještě domácnost, ale to znáte. Máte prosím někdo podobné pocity?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20194
11.3.21 20:14

Dítě ve školce bych hodila do domácí výuky, na to staví jen oznámení a mas klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
11.3.21 20:19

Mám teď doma 3 děti, predskolaka, 3 letého a velmi akční osmiměsíční a prostě jsem paní učitelce oznámila, že prostě není v mých silách zvládat všechny úkoly na 100 %. Naštěstí paní učitelka je rozumná, úkolů nedává moc a sama říkala, že co zvládneme, to zvládneme. Já bych to zase tak neřešila, snažila bych se splnit, co uznám za vhodné a situaci ji vysvětlila. Jako, co by vám mohla udelat. Nepustit dítě do školy? Ono to je jednoduché, jen kopírovat a skenovat úkoly, kdyby měla vše důkladně opravovat atd., nejspíše by si to sama rozmyslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 20:22

Já jsem na tom stejně. Doma sedmák, Paták a ctyrletacka. Už jsem naprosto vycucla…Patákovi denně tusknu až 20 listů..mmch zase došla barva, ani se mi nechce kupovat další…ctyrletacka dostala taky hromadu úkolů, tak dopo sedíme u toho, Paták u něj se taky musí sedět…v 8 mají všichni večerku. Já jsem úplně grogy…do toho má Paták úkol, chodit v katastru obce a fotit se, za týden asi 8 míst. Kdy tam půjdeme nevím, jsem ráda, že žiju…Paták je ve specce…

• Citovat
  • Nahlásit
10575
11.3.21 20:22
@Surikataaa píše:
Ahoj maminky,
chtěla bych se vás tady zeptat, jak tuhle situaci s dětmi doma zvládáme? Abych nastínila naši situaci…jsem momentálně doma se 3 dětmi. Starší školák je ve 4.třídě a denně má dopoledne on-line výuku cca 2 hodiny. Dále mu každý týden tisknu zápisky, které si má přepisovat do sešitů. Do toho mám doma predškoláka a při uzavření školek nám bylo sděleno, že dítě je povinno se distančně vzdělávat. Chodí nám tedy od paní učitelky na e-mail úkoly, které máme plnit. Splběné úkoly posílám paní učitelce na e-mail. Ale dnes už se mi udělalo opravdu špatně. Tiskla jsem asi 40 papírů, dle mě spousta naprostých nesmyslů…manžel už opravdu nadával, že to není normální. Ten jde ráno do práce a odpoledne přijde domů. Dopoledne má tedy školák v klidu v pokoji on-line hodiny, do toho já vařím, protože manžel si jezdí domů na obědy, potom hlídám ještě 2-leté dítko a do toho bych ještě měla dělat úkoly s předškolákem. Paní učitelka ze školky chce, abychom posílali fotky, jak děti pracují, co dělají, co jim jde, nejde…jenže já už toto opravdu nezvládám. Do toho jsem těhotná, 1.Trimestr, je mi neustále špatně, občas zvracím, zkrátka už toho je na mě moc. Školáka a nejmladšího jsem ještě zvládala, ale teď už to opravdu nedávám. Já vím, že za to učitelky ve školce nemohou, ale ony dostávají stáje svůj plat a mně prostě přijde, že na mě se jen valí kvanta úkolů. Je mi z toho smutno. Přijde mi, že nemam vůbec na nic čas. Od toho jsou přece paní učitelky, aby dítko ve školce předpřipravily. Manžel bohužel v tomhle nepomůže. Já aspoň vždy odpoledne vytáhnu děti ven, aby se vyvětraly a byly na vzduchu. Bydlíme v paneláku, tak to tady na mě teď všechno padá a nejhorší je, že to snad nemá konce. Do toho mám ještě domácnost, ale to znáte. Máte prosím někdo podobné pocity?

Normalne to řekni učitelce. Snad není taková megera, aby to nepochopila :nevim:
Kdyz by to nepochopila, tak bych holt vybrala to nejdůležitější, nebo co zvládne a fertig. Uz vidím ve školce, jak to všichni zvladaji :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
11.3.21 20:23

Tak bych tohle napsala té paní učitelce která to vše vyžaduje těch 40 papírů..empatie snad najde k těhotné mamince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
11.3.21 20:24

@pamapi
Děkuji, možná jsem zbytečně moc pečlivá s dělám si to tak trochu sama. Syn bude mít navíc odklad. Je ještě drobný a hodně nesoustředěný, v poradně nám doporučili, ať ho ještě necháme rok ve školce. Přesto nás takto úkolují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
11.3.21 20:25

Mám doma předškoláka, 3. třídu a 6. třídu, do toho pracuji na plný úvazek na HO, manžel momentálně do neděle na služebce, vařím, uklízím. Taky už mám dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52942
11.3.21 20:27

Zkus požádat nějakou studentku ped. fakulty, jestli by pomohla. Něco to bude stát, ale trošku by to pomohlo :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12448
11.3.21 20:28

@Surikataaa Hele, mam doma 2 skolaky na on-line (3. a 1.trida, prvnak potrebuje se skolou stale pomerne dost dopomoci, kontrolovat cteni, uchop tuzky, nacvik pismen, ucitelka take vymysli leccos, tretacka ma zas kazdou chvili nejaky projekt, jeste 3krat tydne on-line ZUS…), triletacku a k tomu 70% uvazek… Jako tehotenstvi Ti nezavidim, sama si pamatuji tu unavu, ale to prejde za par tydnu a budes na tom v podstate dobre. Konce to nema, souhlasim, asi tu neni moc lidi, co by skakalo radosti a srselo energii, tak to proste posledni rok je :hug:. Loni jsem mela take predskolaka a z on-line vyuky jsem delala jen to, co se mi libilo :nevim:., To hozeni na domaci vyuku by mohlo byt reseni, stejne uz se do MS moc nepodiva a ani ji nepotrebujete, kdyz jsi na RD. Ale ja bych ucitelkam na rovinu rekla, ze nezvladam a ze udelam, co stihnu.

edit. docitam, ze ho ceka patrne jeste rok skolky  :think:.

Příspěvek upraven 11.03.21 v 20:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
11.3.21 20:28
@Anonymní píše:
Já jsem na tom stejně. Doma sedmák, Paták a ctyrletacka. Už jsem naprosto vycucla…Patákovi denně tusknu až 20 listů..mmch zase došla barva, ani se mi nechce kupovat další…ctyrletacka dostala taky hromadu úkolů, tak dopo sedíme u toho, Paták u něj se taky musí sedět…v 8 mají všichni večerku. Já jsem úplně grogy…do toho má Paták úkol, chodit v katastru obce a fotit se, za týden asi 8 míst. Kdy tam půjdeme nevím, jsem ráda, že žiju…Paták je ve specce…

Tak to je taky pořádná fuška. Měli by brát taky ohled na to, že když je doma více dětí, nejde to všechno zkrátka zvládat. Úplně tě chápu, je to na blázinec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
11.3.21 20:29
@Surikataaa píše:
@pamapi
Děkuji, možná jsem zbytečně moc pečlivá s dělám si to tak trochu sama. Syn bude mít navíc odklad. Je ještě drobný a hodně nesoustředěný, v poradně nám doporučili, ať ho ještě necháme rok ve školce. Přesto nás takto úkolují.

Tak tím spíš, když bude mít odklad, bych to paní učitelce vysvětlila. Bude mít ještě dost času, aby to dohnal. Držím pěsti, ať vše zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
11.3.21 20:31

Nezávidím.. :? Napadá mě jen - co si od někud nechávat dovážet obědy a ušetřit trochu času a sil na jiné úkoly? Alespoň do doby, než otevřou školku… Drž se, máš toho moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12448
11.3.21 20:32
@Anonymní píše:

Triletacce jsem ukoly ze skolky zatajila, jeste by to mohla chtit delat, to tak :mrgreen:. Ale povinne to neni. Uci se s nami s velkejma prvouku, takze vzdelani nejake ma. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
11.3.21 20:35

Nam toho teda moc ze skolky neposilaji a vse je stavene stylem muzete, pokud mate moznost, zkuste…, budeme rady za fotky.
Takze to neprozivam. Pohoda jazz. 8)
Nebudu nic sazet a pestovat, nebudu pect pernicky na Velikonice, nebudeme navlekat cerealni krouzky na spejli, ani vyrabet kytku zapichovatko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat