Reklama

Nezvládám fungovat se dvěma dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 12:09
Nezvládám fungovat se dvěma dětma

Ahoj, prosím o radu. Vůbec nezvládám sladit fungování se dvěma synama, jednomu jsou čtyři roky a druhému tři měsíce. Staršího jsem stáhla před narozením mladšího ze školky, protože všechno hned chytí. Stejně mladší od něho onemocněl, když mu byly dva týdny. Teď chodil první týden do školky a hned dotáhnul virozu. Já se snažím ho držet od mladšího dál, aby ho zas nenakazil a stejně pořád za ním chodí, posmrkanýma rukama mu šahá na obličej a kašle do obličeje. Oba s manželem jsme to od něj chytili, jsme úplně vyřízení fyzicky. A já teď i psychicky. Protože jak ho „odháním“ od malého, tak začal být nesnesitelný. Odmítá sám chodit na záchod a do koupelny umýt si ruce, že prý tam jsou bubáci. Musím chodit s ním. Stoupne si doprostřed pokoje a začne řvát, že jestli s ním nepůjdu, tak se počůrá. Já zrovna přebaluju pokaděnýho bráchu, tak řeknu, že teď nemůžu. Stejně nakonec musím, odvedu ho tam, a on napůl vyčůranej přiběhne, že ta sám prostě nebude. To samé s kojením. Kojím v obýváku, teď už se malý naučil, že u toho usne a je klid. Ne, teď to prostě nejde, během těch deseti minut prostě starší tisíckrát vleze dovnitř, mlátí vším, mluví nahlas a mladší se vzbudí. Když mu stokrát řeknu, ať na mě počká, tak prostě ne, on sám nebude. Mladší dneska od rána nespal, je unavenej, pořád brečí. Nakonec jsem ho dala do šátku, ale to spal deset minut, starší stejně hulákal a já na něj kašlala svoje bacily, takže to bylo nanic. Když se mladší nevyspí, tak bude oslabenej a s větší pravděpodobností to chytí a já fakt se sotva vleču po bytě, mám teploty a ještě do toho odsávat malého v noci, když se bude budit, tak si hodím mašli. Já chápu, že je to asi žárlení, ale já už fakt nemůžu, pořád vysvětluju a křičím. Jsem z toho na nervy. Normálně se mu od narození mladšího věnuje víc děda, takže byl dodeď v pohodě, ale teď jak marodí tak sem moc nechodí a není to s ním k vydržení. Než se narodil mladší, tak nám bylo fajn, a teď taková katastrofa, chce se mi z toho brečet, nevím co dělat, ani jeden z nich nemá co by potřeboval. Když si představím, že takhle budeme marodit dvakrát měsíčně, šla bych si hodit mašli. Mách chuť staršího vzít nadobro ze školky, před narozením mladšího marodil každý druhý týden.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Daenerys91
Kecalka 342 příspěvků 1 inzerát 27.04.18 12:15

Starší se snaží získat tvoji pozornost všemi možnými způsoby. Když ho od malého odháníš, i od sebe (i když s dobrým úmyslem), logicky se cítí odstrčený a „mimo“. Nedá se ho naučit, že by si pokaždé umyl ruce mýdlem, než za malým půjde? A s tím kašláním do obličeje mě napadá sehnat takovou tu roušku přes pusu (pokud by ji teda byl ochotný nosit).
když je nemocný, tak to moc nejde, ale jinak zkusit staršího zapojit do těch činností, co děláš kolem malého. Ať se necítí na druhé koleji.

Huk
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 27.04.18 12:20

Bylo mi po narození mladší úplně stejně. Ještě jsem do toho musela dvakrát do nemocnice… jedinou radu, kterou mám, je, vybrečet se a vydržet. Bude to lepší, slibuju. :hug:

Limi123
Závislačka 3059 příspěvků 27.04.18 12:24

To je jak kdybys popisovala nas :-D. Mam dva kluky, dva a ctvrt a dvoumesicniho. Ten starsi ted tyden marodil a vcera jsem mela myslenky nechat je proste doma a proste nekam odejit a nevratit se (s nadsazkou, samozrejme bych to neudelala). Bylo to silene cely tyden, ale vcera to vygradovalo. To, ze s dvouletakem musim chodit na wc atp. tu ani psat nebudu, ale on k tomu ohrozuje maleho (kdyz usnul v kocarku, splhal na nej a a malem ho prevratil, kdyz byl na pdlozce, tak se rozbehl a malem na nej skocil, do toho se po nem snazi valet plnou svou sestnactikilovou vahou, z nudy ho skrabe do hlavicky - desna zabava, protoze ma malej seborelu, takze to nechava stopy, obcas ho i jen tak z nudy bouchne). Ja si nezajdu ani na wc, nevysprchuju se, nemuzu normalne fungovat, protoze by mi starsi maleho mezitim zrasil. Kdyz je zdravy a nenudi se, je to v pohode.

Dnes dopo jsme sli ven (uz je mu lepe) a vse bylo v pohode.

Takze radim jen vse prezit. Je to ale o nervy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 12:26

@Daenerys91 Díky moc za ten nápad s rouškou, právě jsem jednu synovi dala a snad to trochu pomůže. To mytí rukou moc neuhlídám, stačí se otočit a rukama, kterýma se rýpal v nose, sahá malému na ručičky nebo obličej. Snažím se, ale je fakt, že starší šel po porodu dost citelně na druhou kolej. Prostě nestíhám…nejdřív zvládat kojení a ta hrozná únava z nevyspání, teď bordel v bytě jako v tanku a do toho starší syn a jeho požadavky. Nikdy jsem si nemyslela, že budu tak neschopná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 12:27

@Huk Díky, snad máš pravdu a bude líp :hug:

Limi123
Závislačka 3059 příspěvků 27.04.18 12:28

Jinak to, ze nemocny starsi mladsimu kasle do obliceje neresim. Pokud to ma chytnout, tak to chytne. Ale je kojeny, zatim se drzi.

katy001
Kelišová 5833 příspěvků 27.04.18 12:29

Podle toho co píšeš jste staršího odsunuli na druhou kolej a to dite to proste vnima. Promin ale nemuzes ho na kojeni atd proste dat do jine mistnosti, je to dite a ne pes. On vas ma rad a chce byt s vami, nemuzes ho odhanet jen proto ze je nemocmy, on za to nemuze. Tohle je cesta do pekel.To co popisujes jsem mela doma taky. Dcera nosila porad neco ze skolky a maly jako mimco hned vse chytil a ja taky..pokud se vam nedari posilit u staršího imunitu aby hned nebyl nemocmy asi bych zvazila jestli ho na cas nenechat doma nez se srovnate, ale urcite ho nemuzes takhle od vas odhanet, to je hnusne a to dite je z toho nešťastné a nechape to, ty budes na nervy cim dal vic a bude to gradovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 12:32

@Limi123 Díky, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Naštěstí máme čtyřletý rozdíl, menší si nedokážu představit, to bych nedala. Ale i tak je to hrozný, jakoby se vrátil zpátky, chce krmit lžičkou, chodit s ním na wc, abych mu já myla ruce a oblékala…jsem z toho na nervy. A když se vztekne, tak se prostě pozvrací

Daenerys91
Kecalka 342 příspěvků 1 inzerát 27.04.18 12:33
@Anonymní píše:
@Daenerys91 Díky moc za ten nápad s rouškou, právě jsem jednu synovi dala a snad to trochu pomůže. To mytí rukou moc neuhlídám, stačí se otočit a rukama, kterýma se rýpal v nose, sahá malému na ručičky nebo obličej. Snažím se, ale je fakt, že starší šel po porodu dost citelně na druhou kolej. Prostě nestíhám…nejdřív zvládat kojení a ta hrozná únava z nevyspání, teď bordel v bytě jako v tanku a do toho starší syn a jeho požadavky. Nikdy jsem si nemyslela, že budu tak neschopná.

úplně to chápu… rozhodně neschopná nejsi. Po porodu zvládat dvě děti je fakt náročné. Mě to čeká brzy také a ještě k tomu s rozdílem 16 měsíců… to bude jak mít dvojčata :lol: bordel neřeš, ten se dá uklidit třeba o víkendu, když je doma i partner. Nesmí se prostě zapomínat na toho staršího, taky má své potřeby… a zapojit ho do péče o mladšího, nebude si připadat nadbytečný a zároveň i uvidí, kolik to stojí práce.
Přeji hodně sil, věřím že to všichni zvládnete. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 12:33

@katy001 A jak to mám udělat s tím kojením a uspáváním?

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 27.04.18 12:34

V takové situaci bych rozlozila matraci v obýváku, pustila pohádky a s oběma si tam lehla a ležela. Neřešila bych unudlene ruce ani kaslani na miminko, stejně vám ty bacily lítají doma ve vzduchu a miminko to buď chytí nebo ne. Důležité je, aby bylo lépe tobě, aby ses o ně dokázala v klidu starat. A syna bych stáhla že školky, pokud bývá i v lete takhle často nemocny.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 27.04.18 12:34

Kdybych byla na tvém místě, vezmu staršího že školky, aby byl doma s tebou a miminkem. Celé je to o tom, že syna od malého odháníš (byť z dobrého důvodu, jenže 4leté dítě ten důvod nepochopí) a tím ho odháníš i od sebe. Takhle akorát starší bude na mladšího žárlit a do budoucna nebudou mít hezký vztah.

Starší si musí na mladšího zvyknout, musí pochopit, co si může dovolit. Ale to nezjistí, pokud je budeš separovat. Mám děti staré 2,5 let a 10 měsíců a fakt to byla zpočátku fuška. A teď si hrají spolu, nejlepší kámoši. Starší syn po dcerce leze, skáče po ní - a ona se u toho směje, protože syn se naučil, kolik síly si může dovolit do toho dát a neublíží jí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 12:35

Ahojky. Hele mam to velice podobne. Mam dve holky, jedna 2 roky druha 3 mesice. A mam pocit, ze se zblaznim. Dneska je to zase den blbec. Uz jsem i brecela, ze nemuzu. To je porad neco. Nemuzu se ani v klidu najist, dojit na wc a spani? To radsi nerozebiram nebo se zcvoknu.

Musime to vydrzet jina moznost neni. Ale jsou to zlaticka co?? :*

Marcepan
Závislačka 2569 příspěvků 27.04.18 12:36

Žárlí a nechápu proč je tak moc na vedlejší koleji, je logické co dělá. Bordel doma neuteče a pokud jste s ním sama, tak ho k sobě pritulte i u kojení, ať si sedne kde má malý nohy a můžete si s ním povídat… Do všeho ho zapojit a když je doma otec, tak ať funguje on. Musíte se snažit mu dát pocit jistoty, který zřejmě ztratil a žádný děda mu rodiče nenahradí. To zvládnete, musíte… Mohl by se Vám seknout úplně a skončit opět na plenkách a víc a víc upoutává pozornost

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama