Nezvládám je uspavat 5a2

596
11.4.17 21:54

Nezvládám je uspavat 5a2

Holky já se zbláznim.. Nejraději bych je roztrhla :(((

Mám dvě holky 5a2.. A nedokážu je úklidnit.. Už nevím co dělat aby ležely.. Pořád přeskakovat, pak che jít jedna k druhé (spíme spolu v manželské posteli) pak zas zpět, pak zas něco na sebe pokrikuji, jedná zpívá druhá ječi až neužívá, do toho já pořád říkám pohádku a zářím..

Pak už začnu zvát Arsenal uklidní nebo jdu pryč.. To se starší okamžitě uklidní.. Mladší musím říct ať leží nebo už dostane na zadek.. Wooow.. Takto to trvá asi hodinu až usnout..

Jsem do postele cca o půl 8 čteme pohádku, pak se mladší nakoji a začíná maraton.. Unavené jsou určitě dost.. Jeden.. Co mám udělat aby v klidu ležely a usla.. Bez ječení a vyhrožování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3058
11.4.17 21:57

@Helll ahoj, u nas platí jen to že před 20 do postele, přectu pohadku - max.20min a musím odejit…do pulhodiny usne. Sice furt slyším jak tam křičí at tam jdu a já nevim co všechno… když tam s nim nekdy zustanu tak je schopen 2 hodiny neco vyprávet zpívat a neusne…podle mě jako ma radost že tam s ním jsem a chce si to užít :-) takže jít pryč a on se tam nudí až usne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 22:04

Kdyz jsem mela 5 let chodila jsem spat se starsima sourozencema v pul 10…a jen se bojim toho co bude az muj jednoletak vyroste. uz ted mam problem ho dostat do postylky v 8

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
11.4.17 22:04

Ja neporadim, naopak budu slidit. mam to same se 4-letym…jak chci odejit hystericky rev a v posteli ho neudrzim ani boha. Jak na nej- nevim, lezim s nim dokud neusne. Nejdyl hodinu, a to mi fakt pije krev. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
11.4.17 22:05

Mně můj táta zpíval a vyprávěl pohádky snad do 10 let. Moc ráda na tu dobu vzpomínám. :srdce: Klábosili jsme spolu hodinu, dvě. O všem možném na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
11.4.17 22:08
@Elephantka píše:
Mně můj táta zpíval a vyprávěl pohádky snad do 10 let. Moc ráda na tu dobu vzpomínám. :srdce: Klábosili jsme spolu hodinu, dvě. O všem možném na světě.

Jako já taky vypravíme pohádku, ale ony neposlouchaji, buď se postihují, nebo přeložili, nebo něco bralaji.. A já jsem u toho na palici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1821
11.4.17 22:08

Asi jedine zavest pevne co delate pred spanim a pak uz se lezi a mlci jinak nejaky trest, neci nedostanou, nebude pohadka.Nebo zkusit pozitivni motivaci, to celken zafungovalo u nas, kdyz byla velka krize, zavedlu jsme tabulku, kde byl jeden bod i klidne usinani a vybarvovala ctverecky, kdyz splneno, za urcity pocet odmena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2343
11.4.17 22:11

Mám doma totéž jen v klučičím vydání. Když je odpoledne pořádně unavím venku tak večer odpadnou rychle, ale pokaždé se to nepodaří. Takže někdy je to boj kdo z koho. Recept na vylepšení nemám…ale nejsi v tom sama :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
11.4.17 22:19
@Elephantka píše:
Mně můj táta zpíval a vyprávěl pohádky snad do 10 let. Moc ráda na tu dobu vzpomínám. :srdce: Klábosili jsme spolu hodinu, dvě. O všem možném na světě.
:srdce: to je mile. Clovek by mel byt asi spis vdecny, ze ho deti stale potrebuji :srdce:. Ale nekdy je taaak fajn mit po celem dni kousek vecera pro sebe :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 22:29

No, na usínání moc odborník nejsem, my uspávali ještě ve školce, ale když čtu, tak jsou obě děti tiše, brblání a povídání do čtení respektuji pouze našemu desetiměsíčnímu třetímu potomkovi. No a když mi Ti dva přeci jen začnou kibicovat do pohádky - zmlknu, přestanu číst. Ono jim docela rychle dojde, že se nechovají hezky. No a pokud by toto nepomohlo (jakože u nás to zabere vždycky) přestala bych číst, popřála jim dobrou noc a šla pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1897
11.4.17 22:34

Ja ulozim, zavřu dveře a odcházím. Pár minut volají, hrajou si v postylkach, ale do půl hodky spí. Když s nimi ležím, usinaji klidně hodinu a půl. Tak velké dítě bych neuspavala ani náhodou. Max. přečíst pohádku, chvilku popovídat a spát. Starší 22 měsíčního občas držím za ručičku, ale jakmile me začne stipat, hrat si nebo povídat, hned jdu pryč. Takže radsi lezi, ma zavrene ocicka a snazi se usnout. Mladší 10 měsíční usíná hned po položení do postylky. Toho jsem neuspavala nikdy. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 22:39

@Elephantka taky nam tatka vypravel, a moc rada vzpominam na ty casy, takoveho si ho pamatuji. nevim jestli budu nekdy schopna vypravet svemu synkovi tak jak to umel on. :srdce:…zadne pohadky, jen tak ze zivota veci a vysvetloval nam co nas zajimalo, a my jsme se jen ptali a se zavrenyma ocima poslouchali a usinali…mamka nam prave naopak, „rada“ cetla pohadky, bylo poznat ze to nesnasi a kdyz nas nechala v pokoji jen tak nabrucena at uz spime, tak prvni co jsem delala, ze jsem si mnula zavrene oci, abych videla takove zvlastni barevne obrazy, a pak jsem usnula s myslenkami nekde na konci jineho vesmiru…

hlavne jsem nechapala proc oni mohou byt dyl vzhuru a ja ne :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2442
11.4.17 22:48

Já tedy uspávám skoro tříleťáka, ale tak, že když se lehne do postele, musí se být zticha a v klidu. Pohádky ještě nečteme, neposlouchá, spíš počítám, že až dýl. Taky nesmí spát přes den a je potřeba ho pořádně unavit venku. Vždycky jsem s ním až do usnutí, klidně ho držím za ruku, ale musí být ticho. Nechci ho nechávat samotnýho, to si nedovedu představit, ale má to svý pravidla. A ano, občas musím být i přísná, i přesto, že jsem jinak velmi kontaktní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2029
11.4.17 22:50

A proto u nas spi kazdy ve svem pokojicku :mrgreen: dokonce i pohadku ctu kazdymu zvlast :oops: protoze dohromady na to nemam nervy :oops: dneska jsem davala spat sama (manzel v praci) tri deti (5,4 a 9mes) a uplne v pohode :nevim:
Nejde je dat do pokoju? Uz jsou na to dost"stare"…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8057
11.4.17 23:44

Ja mám teda mladší děti 1,5 a 3,5 ale u nas působí jediné uplna tma jinak si nelehne ani jeden skacou pi sobe atd.. jak je tma starší ten usne hned byl zvykly usinat sam a malou sice honim chvíli po posteli ale usne.ale musí být tma :lol: jinak by skákala do rána. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama