Nezvládám její chování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 15:27
Nezvládám její chování

Ahoj, absolutně nezvládám naše dítě. Jsem nervama v koncích. Já vím, že je normální, že děti zlobí, chápu, že chtějí obdivovat a poznávat, ale já už nemůžu…Nevím, jak dál. Samozřejmě, že vím, že jsou horší věci, jsem šťastná, že je naše malá zdravá, ale co se u nás poslední dobou děje je něco šílenýho.
Malé je 20 měsíců, vždycky byla zlatá, ale poslední dobou je to peklo. Několikrát za den mě rozpláče, už jsem jí dala i na zadek a pak mě to mrzí a brečím znovu. Začíná strašně hysterčit a vztekat se, jen co ráno otevře oči. Nechce jíst normální jídla, cokoliv uvařím, letí do záchodu, chtěla by jen sladký věci nebo křupky. Sladký už nedávám vůbec, jen ty křupky, bez nich by mě to zabilo. Pořád ukazuje na lednici a řve, že něco chce, ale cokoliv jí vytáhnu, tak nechce, otevřu jogurt, nechce. Nebaví jí si hrát, nechce být v kočáře. Máme to všude strašně daleko a manžel má auto s sebou v práci, ale když s ní potřebuju někam dojít, je to peklo, celou dobu v kočáru řve, vzteká se, hysterický záchvaty tak, že se po nás lidi otáčejí. To samý v krámě, nevydrží ani to, když jdu pro 1 věc, zase hysterický záchvaty. Já už se normálně stydím. Večer když má jít spát, tak třeba 2 hodiny řve a hysterčí. Sousedka se mě už ptala, co té naší malé je :-( Když s ní jdu na procházku, tak za ruku nechce, utíká mi nebo si sedne nejlépe do bláta a zase jančí. Takže táhnu kočár, nákup a hysterický dítě v ruce. Já už jsem nervama v háji a nechci s ní cchodit už ani mezi lidi, stydím se za to, co všude předvádí. Babičky nemáme. Manžel pořád v práci.
Těším se na večer, když usne a já si můžu aspoň na 30 minut v klidu sednout.
Holky, poraďte prosím, co mám dělat. Ještě celkem vydrží na hřišti, ale třeba dneska prší jako blázen, takže tam nemůžeme. Podle mě tohle není normální už…Nechci z ní mít takovýho rozmazlenýho sm.rada :( :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12431 příspěvků 05.05.19 15:31

Přišlo na ni období vzdoru. Někdo ho já výbušné, někdo méně. Je tu spousta diskusí s tipy jak na děti v tomto období. Zkoušek a hledej, co bude fungovat u vás. a primárně se nalaď na modus, že je to jedno, co si říká okolí. Fakt se ti hodně uleví, když budeš řešit sebe a dítě a ne to, že tě někdo pomlouvá…

Uživatel je onlineRive
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 05.05.19 15:33

Období vzdoru, chápu tě, je tomdost o nervy. Já bych aspoň s tím jídlem nijak neustupovala, necheš jíst? Ok, další jídlo je za tři hodiny.
Pro mě je záchrana, že je můžu vypustit na zahradu a unavte se.
Po určité době člověk začne být otupělý, vždy jen vykážu do pokojíčku, za chvíli se uklidní a příjde se pomazlit.

ka2ka
Extra třída :D 14937 příspěvků 05.05.19 15:36

Období vzdoru vydrž, kup si čokoládu a ignoruj u nás v tom taky jedeme peklo na zemi

mrav
Nadpozemská drbna 28059 příspěvků 05.05.19 15:41

Ahoj. Je to klasické období vzdoru - pro dítě zdravé, pro nás, rodiče náročné. Rada je jednoduchá - určit pevné hranice a důsledně dbát na jejich dodržování. Nechceš jogurt? Dobře, nic jiného nedostaneš…
Ty jsi rodič, ty určuješ, co se bude dělat. Když se dítě vzteká, nech se ho vyvztekat a nevšímej si ho. Vím, je to náročné. Chce to prostě jen hodně sil a pevné nervy. :mavam:

MartinaIrena
Extra třída :D 10851 příspěvků 05.05.19 15:44

Přesně tak. Zažila jsem už třikrát a je to náročné. Musí se to prostě vydržet
Je to takové telecí období u dětí… Známá, co má už puberťáky, říká „zlaté batolecí období“.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 05.05.19 15:48

Já teda asi půjdu proti proudu - ale ani jedno z dvojčat se takto Nikdy a v žádném věku nechovalo!! jasně že pak kolem 3let Jájismus - chtěly hodně věsí „sama“, ale nikdy mi neřvaly v obchodě a nechytaly hysteráky, pláč byl spíš leda z bolesti při nemoci apod. nebo z únavy..
takže pokud je to tak, jak píšeš, tak se nech odvézt s malou k dětskému, popiš mu to, protože mně to teda úplně normální v rozsahu, který popisuješ, nepřijde (mám ped. vzdělání..)
asi nemá určené hranice, ty jsi už z ní úplně psychicky na dně… zkusila jsi ji někdy zavřít třeba na pár minut vedle do pokoje do ohrádky a nechat vyvztekat? máte nějaký denní režim? jsi na vše dost sama, potřebovala bys trochu pomoct a mít i chvíli sama pro sebe, jinak se zhroutíš.

MartinaIrena
Extra třída :D 10851 příspěvků 05.05.19 15:54

Pro dokreslení, u našeho prvního se toto období odehrávalo tak, že už v pět ráno začínal teror v podobě budíčku jeho ječákem. Vykázaný v pokojíčku dokázal i hodinu vztekle kopat do dveří. Byl tak urputný, že klidně celý den proseděl v autě. Pokud jsem ho násilím vztekajiciho se a kopajícího neodvlekla domů. Tyhle hysteráky měl asi tak padesátkrát denně po tři dlouhé roky. U většiny jsme dodnes nepochopili proč vlastně. Je to asi taková vzteklá povaha. Řekla bych, že mě to stálo zdraví. Podpora rodiny nula. Takže asi tak s dětičkama…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 16:09

Holky, děkuji za reakce. Nejvíc mě štve ten kočár, vždy když jsme šli třeba do krámu, hezky jsme se u toho prošli a tak. Co s tím kočárem? mám to zkoušet dál? Nebo už mi v něm sedět nebude? Ano, jsem na vše dost sama, s tím jsme do dítěte šli, věděli jsme to už od začátku, takže mám smolíka no :-( Do druhého asi ani nepůjdu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 16:10
@Lucy75 píše:
Já teda asi půjdu proti proudu - ale ani jedno z dvojčat se takto Nikdy a v žádném věku nechovalo!! jasně že pak kolem 3let Jájismus - chtěly hodně věsí „sama“, ale nikdy mi neřvaly v obchodě a nechytaly hysteráky, pláč byl spíš leda z bolesti při nemoci apod. nebo z únavy..
takže pokud je to tak, jak píšeš, tak se nech odvézt s malou k dětskému, popiš mu to, protože mně to teda úplně normální v rozsahu, který popisuješ, nepřijde (mám ped. vzdělání..)
asi nemá určené hranice, ty jsi už z ní úplně psychicky na dně… zkusila jsi ji někdy zavřít třeba na pár minut vedle do pokoje do ohrádky a nechat vyvztekat? máte nějaký denní režim? jsi na vše dost sama, potřebovala bys trochu pomoct a mít i chvíli sama pro sebe, jinak se zhroutíš.

Tak to gratuluju a tiše závidím. Jinak dr mi řekla, ať jsem ráda, že se mnou takhle komunikuje, že je to normální. Já ale bude ve 30 šedivá…

Hoa Mai
Kelišová 6311 příspěvků 24 inzerátů 05.05.19 16:17

@Lucy75 moje deti to taky nedelaly, coz ale neznamena, ze jine deti to delat nemuzou. Mam ve svem okoli par deti, ktere v batolecim obdobi delaly neskutecne veci, na mile vzdalene tomu, co jsem zazila se svymi a jsou uplne normalni, vsechny to preslo. Z meho pohledu to vicemene u vsech bylo kombinaci extra palicateho a umineneho ditete a neduslednych rodicu (plus vlivu rozmazlujicich babicek). Pediatr neni od toho, aby radil s vychovou. Mimochodem, mam pribuznou kantorku na prvnom stupni a dle ni je mentalne zaostala tri ctvrtina jejich zaku, o cemz dost pochybuju.

Ancek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 05.05.19 16:19
@Lucy75 píše:
Že to tvé dvě děti, navíc dvojčata, nedělaly, neznamená, že je to nenormální a je třeba hnát dítě po doktorech. Mě se v tomhle věku válela druhá dcera po zemi a chytala hysteráky celkem často. Přešlo to a už to nedělá. Během záchvatu jsem ji vždy přenesla na místo, kde jí nic nehrozilo a tam mohla se vzpamatovat, pak jsme pokračovali dál. První dítě to nikdy nedělalo.
Je to náročné období, o dost náročnější, když zakladatelka nemá žádné hlídání, aby získala zpátky trochu sil. I když se člověk naučí ignorovat pohledy okolí a eliminuje zbytečné cesty mezi lidi, tak každý záchvat bere hrozně moc energie a to, že člověk nikam nemůže, to ještě umocní.
Jediné, co se s tím dá pořádně dělat, je zatnout zuby, vydržet a využít každé možnosti hlídání. Co manžel? Měl by s ním chodit někam aspoň večer nebo o víkendu, jinak se z toho zblázníš.
M-A
Kecalka 293 příspěvků 05.05.19 16:22

Co zkusit na ty presuny/nakupy nositko. Ja jsem se na fb pridala do skupiny nosime deti, je tam docela dost inspirace a nekde nabizeji nositka na zkousku treba na tyden, tak zkusit nez koupite… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 16:25
@M-A píše:
Co zkusit na ty presuny/nakupy nositko. Ja jsem se na fb pridala do skupiny nosime deti, je tam docela dost inspirace a nekde nabizeji nositka na zkousku treba na tyden, tak zkusit nez koupite… :nevim:

Tak to vůbec :D To jsem zkoušela asi před půl rokem a to se šla zbláznit úplně

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 05.05.19 16:38

To tak je, no. Vydrz. Mala to taky dela, i kdyz ne tak moc, je to normalni. Ja necham kricet, valet se, ignoruju, a az se uklidni, tak ji vysvetlim, proc nechci/nemuzu ustoupit. Nechces jogurt? Fajn, dej si jabko. Nechces ani jabko? Fajn, dalsi jidlo bude az obed. Na vyber jsou jenom tyhle dve veci, sladke ti nedam, protoze sladke se muze jen obcas a za odmenu. Neustupuju, co reknu, plati. Vetsinou nekricim, nikdy ji nebiju, vysvetluju ze na takovy zpusob komunikace nebudu pristupovat a jestli neco chce, at mi to rekne v klidu. Zlepsuje se to :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama