Nezvládám konflikty s 4 letou dcerou

Anonymní
3.11.19 08:17

nezvládám konflikty s 4 letou dcerou

Dobrý den,

asi se jdu jen vypovídat, čtu hodně články na internetu od psychologu atd..takže vlastně xrad jsme si už přečetla, ale stejně..

Mám extremně vzteklé dítě, odmala byla plačtivá a nespavá, dráždivé dítě co probrečelo celou noc i den, pak jak začala lézt se zklidnila, ale zas byla vzteklá, hned jak se otočila na bříško už se chtěla plazit, pak hned chodit a jak ji to ještě nešlo, vztekot..období kolem 2 let hrozný horor..pak to přešlo a cca kolem 3,5 let super dítě, poslušné, chápající, nástup do školky super (chodila už předtím na dopoledne 4 měsíce). ted chodí do 14:00..ale zas nastává zlom..

Navíc nemluví, opožděný vývoj řeči, či i možná dysfázie..takže komunikace z její strany - nikdo kromě mě ji nerozumí a já taky ne vše..ona rozumí všemu..ale ted nechce chodit do školky, že děti jsou fuj, já myslim, že ji od sebe odstrkují, i když učitelky říkají, že vše v pohodě, že je zlatá, milá, přátelská, společenská..ano, taková byla, až moc, nalepila se na děti a i když si s ni nechtěly hrát, otravovala je..ted? nechce si s nimi hrát, ani s dětmi mých kamarádek, se kterými se zná už delší dobu..jak kdy, někdy si začne hrát, jindy se za mě schovává a jde s e mnou za ruku a dětí si nevšímá, až po chvíli, jindy je na ně zlá, prská na ně a řve ne, když se k ní přiblíží..

je hrozně uzkostná, ufnukaní, někdo se o ni jen otře a už řve au au..jakmile ji někdo sáhne na její věc řve moje, moje, uplně hystericky…bere si věci, které nejsou její - ne vždy, ale stává se to a nechce pochopit, že si nemůže brát vše..třeba kamarádka vyndá svačinu a dává dětem, ona nečeká až ji to nabídne, je schopna ji to vzít z ruky! a to nikdy nedělala..a když zasáhnu, scéna..

scény jsou pořád, to jsme zvyklá, ale jsou jiné, je hrozně agresivní, je na ni uplně vidět ta frustrace, když se vztekne, zatne zuby, mračí se, zčervená, jak papinák, zatne pěsti, dětem hrozí pěstičkou, když dělají něco co se ji nelíbí! naštěstí je nebije! pořád ji vysvětluji, že takto to nejde, to se nedělá, jen na mě vyštekne, vyplázne jazyk, prskne a hodí ksicht, není s ní domluva, když hodně zlobí a dostane na zadek, ožene se po mně a chytne hrozný hysterák, je vidět, že ji to vadí, ale nemá to ten efekt, že by něco přestala dělat, že bude na zadek, už se ji snažím nedávat, fakt na ni vidím, že ji to psychicky ubližuje, ale problém je, že já nemám už nervy, muž se straní, vše nechává na mě a já už vyjíždím..

četla jsme různé články, jak na dítě co je vzteklé, zachovat klid, počkat až vztektot pomine a dítě jke pak lítostivé a uklidnit ho a teprve pak vysvětlit..jenže já už pak nemám nervy a začnu na ni řvát, vyčítat a poslední době se mi i stalo, že chtěla obejmout a jí ji odmítla, jak jsme byla vytočená, bludný kruh, vím, že hodně to umocnuji svým chováním, ale s ní je to fakt těžký..pak mám vyčitky, neodhadnu u ni, kdy se mnou manipuluje, jakože někdo to není vztekot ve smyslu, že ona to nezvládá, někdy si tím vynucuje, taky nás čeká psycholog kvůli možnému adhd..

ja prostě nevím jak na ni a jak na sebe! v první řadě bych to měla zvládat já, ale nezvládám, navíc je u nás ještě problém v manželství, máme obrovskou krizi a neshodnem se ve výchově, já něco zakažu, on dovolí..hádáme se, když já neco dělám, on aby měl klid ji dá telefon.. :zed: já ji učím, že když přijde domu, uklidit boty atd jako ve školce, když s ní přijde on, boty a bunda všude..pořád dokola..já na ni zvýším hlas a on hned, chudáčku, pojd sem…pak na mě dělají ze srandy tyty, jak pak mám mít autoritu? on tu většinu času neni a když je, chová se takto..

spát chodí v 8, má v tom režim, dopředu ji říkám, uklid si hračky, půjdeme koupat, hysterák, že ne, minule vzteky po mně hodila hračku! a on? nezasáhne, řekne, ji nech chvilku, pořád něco hrotíš, jenže to pak může chodit spát i o půlnoci, do postele ji zahnat..je vzhůru od 6 rána a ta 8 je maximum, je pak už přetažená, mám to vyzkoušené, dřív neusne a v 8 v posteli a do půl 9 spí..vše je sní boj (i s mužem), ráno do školky oblékání..

lpí na určitém oblečení, nechce nosit nic jiného, každá nová věc, protest - a to i když si ji vybrala, naháním ji, at se jde obléknout..půl hodina, když ji obléknu, vztekne se, že tohle triko ne a rve ho ze sebe, uplně mimo a už nás tlačí čas, snažila jsem se ji neustupovat, ale manžel z postele vždy zařve, co zas hrotim, tak ji dej jiné triko, jakože vše je moje vina, ona má pak pocit, že je v právu..

takže jde si vzít jiné triko, pak se to ale opakuje s kalhotami, botami, bundou..talže jsme řekla ne, vyber si co chceš na sebe (musí to odpovídat počasí) a to si vezmeš, ok..ale stejně se to pak opakuje :zed: :zed: ne každý den, ale tak 3× - 4× do týdne..a mně už tečou nervy, musim do práce a nestíhám a bouchnu, vynadám ji nebo mi i ujede ruka a dostane na zadek, takže si stejně nepomůžu a scéna, každá rána jsou pro mě horor a vatávám a mám sevřený žaludek, vstáváme i dřív kvůli tomu, ale stejně je to pořád dokola..

pořád se u nás řvem se nedivim, že je neurotická, já už taky..ale co s tím, s manželem není řeč, nemám sílu bojovat ještě s ním, aby byl pokoj, musela bych být zticha a být doma za posluhovačku a služku a z dítěte by vyrostl fracek, snažím se ji nastavit alespon nějaké mantinely a on mi háže klacky pod nohy, uvažuji i o rozvodu, ale nepomůžu si, beztak by na ni měl vliv..je to vina obou, ale já nevím jak v sobě nastavit, abych už taky nevyjížděla, snažím se s mužem o tom mluvit, že prostě musíme tvrdě nastavit mantinely a oba je dodržovat, druhého ve výchově neshazovat, vždy to odsouhlasí a pak opak..a už vlastně ani nevim jak na ni..někdy je zlatá a poslušné, většinou v době, kdy na ni nemá vliv ani on, ani babička, ta ji taky rozmatluje až hrůza, místo oběda sladke, vše za ni udělá, vozí ji v kočárku, pre ona nechce chodit, ja s ní pak mám boj, že to pořád zkouší, manžel ji zas naučil, že ji všude nosí na ramenou a a pak si stěžuje, se mnou tape, když je s námi pořád otravuje, že chce vzít a on nakonec podlehne a pak řekne, že není žádná mule, že s náma už chodit nebude, místo aby vytrval, že ji ted prostě nevezme a půjde po svých, ale byla by scéna, tak ustoupí, že..a toho je, takových věcí, x..je rozmazlená, ale nejvíc mě trápí ta její agresivita, fakt s ebojim, že v tomhle prostředí z ní vyroste neurotik..když on ji každý lituje, chudinka, neumí s evbyjádřit, špatně a málo mluví )nemluví ve větách), děti ji odstrkují, je frustrovaná z toho, jenže to má opačný efekt..

jasně, ta řeč chce pozvolný přístup a klid, netlačit na ni, chodíme na logo, cvičíme doma (další vec, muž ji nauřil, že za bonboby), takže ted se nechce cviřit, když ji nedám bonbon, ani u logo :roll: jenže to má smůlu, říkám si, když už tak at si to aspon rozdělí, s tátou za bonbony, se mnou prostě ne..a hned od tchýne i muže, že sjem krkavčí matka, zlá a já nevím co..co s tím? já jsme fakt v koncích..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
15540
3.11.19 08:19

No informací máš přehršel a evidentně jen něco přečíst nevede ke kýžené změně.

Zkus si domluvit pár setkání s videotréningem interakcí - je to fakt hodně užitečné.

http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
3.11.19 08:21

Je to strašně dlouhý, trochu to zkrať. Napadá mě ADHD, pak možná taková hloupá otázka. Nepila jsi v těhotenství alkohol?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
3.11.19 08:46

Nejvetsi problem bude manzel co podryva veskerou vychovu :roll: bych mu ji tyden nechala a jela se nekam uklidnit. Jen at si s ni uzije co napachal. Az budete s manzelem jednotni, da se resit co dal s vychovou. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.19 08:54

@Mika.ella1 není zvyklá být beze mě, byl by to trest pro ni, manžel ji nevezme sám ven, nehnu s ním :( uvažuji, že bych odjela aspon na den, ráno pryč a večer zpět, ale je mi jasné, jak by to skončilo, posadil by ji k tv a nebo ji dal hry na mobilu :zed: přitom mu neustále říkám, že tohle škodí, kor u dítěte, kde je podezření na adhd a dysfázii, potřebuje rozvíjet, modelína, kreslení, stavebnice, vše s ní dělám já, ona sama u toho vydrží chvilku, ale když to dělá člověk sní, tak dlouho, ale musí se pořád vymýšlet něco nové, kreativní..ale už jsme vyhořelá a nemám kde čerpoat energii, tchýně bydlí daleko, přijede jednou za čas cca 14 dní, sice ji rozmazluje hrozně, ale zas se ji venuje, čte ji, kreslí, pořád mluví a vypráví, což je fajn a já načerpám energii, ale muž je teda…za mě jako otec selhal, ale on si to nepřipustí..

• Citovat
  • Nahlásit
7450
3.11.19 08:56

Mam syna s adhd a dysfazkou, taky je to takovej labil..a jeste se dlouho choval podle tezce autistickeho bratra…chce to jako u zdravejch decek, v klidu a dusledne..
Prus.er asi je, ze se nemuze vyjadrit. Zkouseli jste VOKS? To je hrozna frustrace nemoct zformulovat co chci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9423
3.11.19 08:58

Jednak je frustrovaná, že jí nikdo nerozumí, dost možná z tohoto důvodu i odmítaná v kolektivu.
Dnes se tou řečí zbytečně dlouho čeká a řeší se to pozdě.
Vy to intenzivně řešíte, v tomto směru se asi víc udělat nedá.
Nezhoršily se problémy s ní, jak se zhoršil vztah tebe a manžela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.19 09:04

@Sany80s myslim, že ano, určitě vnímá, že to mezi námi neni ok, kamarádka mi doporučila, že když se pohádáme, že je důležité, když to bylo před dítětem se pak vzájemne omluvit, snažím se o to, ale vše je jen z mé strany, on ani nechce mluvit o tom, že se jen hádáme, hlavně nic neřešit..

• Citovat
  • Nahlásit
4310
3.11.19 09:09

Je to hrozně dlouhé, ale dočetla jsem do konce.
No ten psychiatr je dobrý nápad, myslím si, že tam bude nějaká diagnóza +taky chyby ve výchově. Oba by jste se měli srovnat ty polevit a manžel přitvrdit nemyslím bít, to nikdy nic dobrýho nepřinese, ale určitá pravidla by měly byt. Ve 4 vozit v kočáeu mi taky nepřijde uplně v pořádku, venku by se při běhání unavila, když jede v kočáru a na oběd dostane kybl sladkého(u babi) tak se ani nedivím, že ti pak skáče po hlavě.
A neodmítej ji.
Teď si řekni dnes ani jednou nezvýším hlas, ani jednou ji neuhodím. Večer napiš jaký den to byl. ;)
Manžel by měl začít fungovat, ono udělat to je strašně jednoduché, ale vychovat a obstarat je věc druhá. Nepomohlo by odjet jako ty a dcera, udělat si takovou dovču, pokud by jsi to teda zvládla když bez dcery nemůžeš? Že by jste z dosahu nefunkčního otce vychytaly aspoň základy v komunikaci spolu? Drž se, je to určitě na zbláznění :hug:

Příspěvek upraven 03.11.19 v 09:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9423
3.11.19 09:13
@Anonymní píše:
@Sany80s myslim, že ano, určitě vnímá, že to mezi námi neni ok, kamarádka mi doporučila, že když se pohádáme, že je důležité, když to bylo před dítětem se pak vzájemne omluvit, snažím se o to, ale vše je jen z mé strany, on ani nechce mluvit o tom, že se jen hádáme, hlavně nic neřešit..

Tak nějak si říkám, zda by fakt nebylo lepší, abys byla sama. Nechci tě ponoukat k rozchodu, ty vaše problémy jsou řešitelné, pokud je vůle na obou stranách. O tom posledním mám dle toho, co píšeš, určité pochyby.
Ale rozchodem bys asi přišla o pomoc tchyně, dle popisu ona nebude ten typ, který by s tebou po rozchodu vycházel tak, že by s tebou komunikovala a pomáhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11861
3.11.19 09:21

Jako zasadni vidim neshody ve vychove mezi matkou a otcem. Dale to, ze neni schopna komunikovat, coz muze uz zpusobovat frustraci. Dalsi trosku udela temperament. Mate asi jenom ji, co? Treba nejstarsi dcera byla v hodne smerech podobneho razeni, ale v necelych 2 letech se narodil syn a myslim, ze ji ve finale hodne prospelo, ze se svet netocil jen kolem ni. :think: Jinak neustupovala bych v zasadnich vecech, ale zrovna ohledne oblikani bych ji kvuli rannimu klidu klidne vyhovela. Ze nastal zlom ve skolce muze byt i tim, ze si uvedomila, ze to takhle uz bude porad. Prave nejstarsi dcera mi asi po 8 tydnech dochazky zacala rano zvracet, ze do skolky nechce (pritom komunikovala vyborne). Logo jsem treba taky delala za bonbony - ale zase bych nedala detem bonbon za to, ze snedly obed. :think: Ale tohle je jedno - zaklad je byt jednotny a pak je celkem jedno, jak to clovek dela. Jenze Tvuj muz bude asi pekne cislo :hug: :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
3.11.19 09:23

Mám doma něco podobného, jen je ro kluk 3,5 roku a jakžtakž spolupracující tatínek, který se snaží být se mnou za jedno. Já vidím největší problém v tom mluvení. Nemluví a ani já už mu skoro nerozumím. Dřív to nebylo tak těžké, s věkem se to stupňuje a s tím scény. Psychicky se pomalu rozkládám. Jsem v zásadě klidný člověk, ale s ním to nedávám. Byli jsme u psychologa s výsledkem prosté opoždění řeči. Tobě bych radila odjet, aspoň na víkend, nechat ji doma s tatínkem. I kdyby ji měl dát před tu tv. Ona by to pravděpodobně nevydržela tam sedět celý den. Je potřeba aby tatínek zažil její scény v plném rozsahu. A když ne tatínek, tak k nějaké babičce by to nešlo? Ona Tě bere jako samozřejmost. Ve 4 letech by to měla zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1978
3.11.19 09:30

No, myslím, že bys měla začít u manžela. Evidentně na tvé rady nedá. Je to smutné, že ti takto podkopává nohy…To dítě vycítí jakékoliv napětí. Vy se hádáte před dítětem- všechno špatně. Dle textu na mě působíš, jako inteligentní ženská. Ty sama svého manžela znáš nejlíp, sama musíš vědět, jestli má smysl snažit se s ním pracovat, třeba ve spolupráci toho dětského psychologa, když na tebe nedá…
A rozhodně ano, to dítě má mít mantinely a k tomu je nutný soulad rodičů…
Ale to ty víš, držím palce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
3.11.19 09:30

Taky hlasuji pro víkend bez dcery! Manžel to musí zvládnout a dcera to zvladne, uvidís, buď trošku sobecká a vydupej si to! Pokud to nezkusis nezjiszis. Jediné čeho bych se obávala že ti to dcera dá po návratu „sežrat“ a že manžel ji rozmazli úplně no :((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.19 09:43

@Hobitka když ona si ale třeba vzpomene, že chce svetr s kočočkou a nejede přes to vlak, jenže je v koši na prádlo, že se bude prát, byl špinavý a ji je to jedno, v tom amoku jde a začne ho vyhrabovat a chce si ho vzít a nevysvětlim ji, že to opravdu nejde nebo ráno že půjde do školky v těhle gumákách, když prší, jenže jsou mokré, tak má druhé, ale ty nechce, klidně by šla v mokrých atd..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat