Nezvládám mateřskou a svůj život

Anonymní
27.3.21 17:37

Nezvládám mateřskou a svůj zivot

Ahoj holky, omlouvám se za tento můj výblitek ale už si nevím rady. Mám doma 5ti měsíční holčičku. Naše 6tinedeli bylo peklo, pořad sem brecela, samé problémy, malá uplakanek. Říkala jsem si ze je to hormonama po porodu ale nemám pocit ze by se to lepšilo. Jsem docela unavená, pořad protivna, naštvaná. Malá se na chvíli zlepšila ale celkove je odmalička docela uplakana nevydrží si hrát sama, semnou třeba o něco dele ale jinak chce nosit :( přítel mi pomáhá jak jen muže ale mě to proste nestačí. Přijde mi ze všechny maminky zvládají jak nic, doma každý den navareno uklizeno ještě mají čas se namalovat atd atd… já sem rada když sem tam něco uvarim a ze bych se malovala?!!! Doma sem pak na přítele jen nepříjemná, nic mě nebaví, rodinu mám daleko nikdo mi ani nepomůže a kamarádky se teprve snažím najít (bydlíme v novém městě).. (možná je to i tím jak se teď nikam nemůže a vše je zavřené nevím)..nechápu to, na materskou sem se hrozne těšila, myslela sem ze budu dobra mama a teď mám pocit ze nejsem. Přítel to dokonce kolikrát zvládne lip než já, nevadí mu malou nosit 2 hodiny v kuse nebo na 10× uspavat ale já to kolikrát bez place nedam..
Teď mám pocit ze si dokážu jen stěžovat, brecet, nadávat místo abych byla vděčná ze mám doma zdravou holčičku… neumím si proste optimisticky říct ze je tohle jen období který skončí, vidím v tom proste nekončící pláč…
Díky tomu už teď ani nechci další dite, dobrovolně tohle zažít znovu :(((
Ještě jednou se omlouvám ze tyhle řádky ale už nechci pořad brecet příteli na rameni když on se tak snaží :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16147
27.3.21 17:41

No tak máš kontaktní dítě, dej si ho do šátku/nosítka a s tím pak zvládneš i základní péči o sebe a aspon jídlo. S 5 měsíční by se stejně nikam moc chodit nedalo i v normální době, tý je totiý celkem šumák, kde leží, snad jen toho plavání je škoda. A ven na procházky s kočárem určitě chodíš i te´d a jestli ne, tak začni. Já chodila v době kdy syn spával, sluchátka do uší a super relax a vyvětrání hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16052
27.3.21 17:46

Jsi unavená, vyčerpané a lapená v kolotoči věčných, opakujících se malých nepříjemností a zátěže - kterou ti navíc přidělává tvoje hlava, protože ti vytváří tunu pocitů viny a méněcenosti navíc.

Jsi dobrá máma a zvládáš to - to že původní představy byly nerealistické a ovlivněné hodně deformovaými obrazy mateřství a mateřské role na internetu není zas až tak tvoje vina.

Hele - dráždivé uplakané dítě je hodně těžké, časem se to srovná. Do té doby prostě potřebuješ přežít a pokud možno si co nejméně ubližovat tím, že si ještě sama sobě nadáváš a nakládáš.
Zkus se sama k sobě chovat jako kdybys byla alespoň svoje kamarádka a spíš o sebe pečovat, než do sebe kopat, že nejsi dost dobrá.

Půl roční mimino si fakt nemá jak hrát samo, pořiď šátek a nos ji v šátku, uvolní ti to ruce a zkldiní dítko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13588
27.3.21 17:48

Takhle jsem vyšilovala, když dcerka měla brutal nespací období. Jsi unavená, sociální izolace taky moc nepomáhá. Můžeš ji občas upichnout priteli a jit se aspon sama projít? Ted uz bude hezky, s trochou štěstí se s nekym seznamíš treba na procházkách… Hlavne klid, nebude to takhle napořád…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 17:49

@Ou
Děkuji za tyhle slova :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1101
27.3.21 17:53

Nositko. Dítě bude spokojene u tebe a ty budeš spokojena se sebou. Taky jsem mela hrozne uřvany dítě, bylo to peklo, a přesto mám po něm další dvě. Ono se to časem podda, na to spatne „zapomenes“. Špatná máma určitě nejsi, neboj, cim bude starší, tím to bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 17:54

@Midaku moc ti dekuju za podporu :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 17:55

@Ba-stet mužů, přítel je v tomhle skvělý.. já mám jen pocit jakoby mi žádná pomoc nestačila a mám chuť aspoň na týden odjet pryc, proto se citim tak hrozne
Dekuju moc za podporu❤️

• Citovat
  • Nahlásit
3296
27.3.21 18:00

Stanov si jasné priority. Já měla:

1. přežít
  2. postarat se o dítě
  3. odpočívat

a pak co se stihlo. Když nebudeš mít velké ambice, občas splníš i nad plán :)
Neboj, už jsi to vydržela dlouho a jakmile se dítě trochu samo rozpohybuje, mělo by to být lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
27.3.21 18:01

Jestli tě to uklidní tak já taky nic nestíhám. Mame 6 měsíční holčičku… Je to prostě zahul, a já věřím tomu že děláš co můžeš!! Tak hlavu vzhůru… A od kud jsi? Určitě by ti bodlo sehnat nějakou partacku, víš? Prostě jít s ní ven s kočárem, pokecat, postěžovat si, zkratka vypadnout z toho pro tebe depresivního kolotoče!!!Hlavu vzhůru bude lépe, věřím tomu a tobě taky nic jiného nezbývá :think: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 18:02

@jita22 😃 ❤️Dekuju, dokonce si mě po hodinovém pláči dokázala rozesmat :srdce:
Je pravda ze často uklizim a snažím se i vařit no.. možná si příliš nakládam

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 18:04

@KKikina ano snažím se najít si tady maminku aby mě nemusel dokola poslouchat přítel :) jsem z Prahy západ :)
Možná si dám “inzerát” i sem 😃
Dekuju za podporu❤️❤️❤️

• Citovat
  • Nahlásit
13588
27.3.21 18:04
@Anonymní píše:
@Ba-stet mužů, přítel je v tomhle skvělý.. já mám jen pocit jakoby mi žádná pomoc nestačila a mám chuť aspoň na týden odjet pryc, proto se citim tak hrozne
Dekuju moc za podporu❤️

Tak to mam poslední dobou taky 🤦‍♀️ Jak je hezčí počasí, tak se citim lip, ale tak posledni tri tydny jsem byla na ranu i sama pred sebou :roll: Covid me osobne moc neomezil, ale stejne mam vseho plny zuby. Hele, s malym ditetem je to prostě tezky. Ja v peti mesicich nestihala lautr nic a to dcerka extra narocna neni :nevim: Bud na sebe hodna. Jak radej holky, nosítko je super vec. A zkus vyšpionit, kde se u vas slejzaj matky. Vsak si vsechny chceme trochu pokecat s nekym dospelym, aspon na čerstvém vzduchu a v epidemiologicky bezpecnem odstupu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 18:07

@Ba-stet pravda snažím se uklidňovat tím ze už začíná být trochu teplo a ze maminky začnou chodit na hřiště :) to hnusne počasí tomu do teď taky moc nepridalo, malá se mi narodila fakt do nejhorší doby 😃

Dekuju ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
3296
27.3.21 18:08
@Anonymní píše:
@jita22 😃 ❤️Dekuju, dokonce si mě po hodinovém pláči dokázala rozesmat :srdce:
Je pravda ze často uklizim a snažím se i vařit no.. možná si příliš nakládam

Jídlo si zkus zajistit jinak - buď někde vyzvedávat, nebo si uvař, když máš doma tatínka a pak jen ohřej. A uklízení nech na dobu, až ti začne dítě vytírat plazením a bude samo generovat bordel. Zatím se to dá omezit. Za mě dobrá matka není ta, co stíhá vše tip top a je strhaná, ale ta, co si to dokáže s dítětem užít, i když není vše dokonalé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat