Nezvládám nemoci svých dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 13:45
Nezvládám nemoci svých dětí

Jak nadpis napovídá, těžko nesu nemoci dětí. Máme dvě 2 a 4roky a od podzimu co nastoupil starší do školky se u nás nemoci dost střídají. Už jsem z toho vyčerpaná, těšila jsem se na jako, že bude klid ale zase jsme ted měli virozu všichni. Nejhůř to odnáší vždycky nejmladší, má nejhorší průběh, vysoké horečky škaredé záchvaty kašle. Od toho podzimu jde psychika dolů, pořád jen řešíme nemoce, mám tu kupu lahviček od léků a jsem z toho fakt už špatná. Všude okolo vidím, že je to stejné, ale já tento režim prostě nedávám. Už se bojím se na něco těšit, že nám to zase zhatí nějaká nemoc. I přesto že se jedná o běžné dětské nemoci, jsem z toho na prášky. Od mala mám sklony k úzkostem a sebepodceňování a občas si připadám úplně neschopná máma co nezvládá běžný život Manžel mi dost pomáhá, ale i tak to na mě padá. Malá má ted navíc období vzdoru, tak je to celkově naprd. Máte někdo radu jak tohle období přežít a nezbláznit se. Vím, že v tom nejsem zdaleka sama, asi jsem sobec, ale já bych si opravdu hrozně přála abychom byli zdraví a mohli si naplno užívat života, neřešit pořád dokola nemoce. Jinak děti jsou vyšetřené a jsou v pořádku, prý běžná dětská nemocnost

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 13:49

Muj syn chodí do lesní školky. Otužují se tam a myslím, že deti tam jsou o dost méně nemocné než v klasických školkách. Ono záleží i na kolektivu. Čím větší, tím horší a navíc nikdo si nelajskne dát dítě nemocné v prosinci na cely den do lesa, takže jsou tam deti s max. lehkou rýmickou a ty, co zakaslou 2× za dopoledne.

zuza92
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 11.06.19 13:50

Ahoj, radu sice nemám jen tě chci podpořit. Taky jsem z dětských nemocí úplně vyřízená. Hlavně z horeček. Dcera teď měla virozu, 3 dny vysoké horečky. Chlap od rána do večera v práci. Byla jsem z toho hotová. A jako bonus jsem to chytla od ní 2 dny horečky dnes už jen zvýšená teplota.

Dlouhá punčoška
Kecalka 149 příspěvků 11.06.19 13:54

Určitě nejsi sobec. Měla jsem stejné stavy, když byly deti malé - cca 30 let zpátky.
Zkus meditace a občas si dojdi na masáž.
Taky by nebylo špatně sebe i deti začít otužovat.
A zapoj maminku a tchýni. I občasné pohlídání je velká pomoc.
Jsi šikovná a schopná ženská, jen je toho proste hodně najednou. :wink:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 13:56

Radu nemám. Mám to už 5 let a přiznávám, že po 5 letech, kdy máme všechny zimy plné nemocí, jsem vystavená. Letos byl mladší syn ve školce od ledna tak 20 dní a z toho většinu až poslední 2 týdny. Má mandli pryč, trubičky v uších. Doktorka ho pozná jen podle kašle. Pravidelně končíme v nemocnici.
Vedle školky mám hlídání, abych mohla do práce. Což beru jako relax. Než jsem byla v práci, tak bylo i několik týdnů, kdy jsem nevypadla z domu.
Naprosto si užívám léto, kdy jsme v pohodě.

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 11.06.19 14:00

Naprosto chápu, syn po nástupu do školky neustále nemocný, navíc je to takový ufňukaný hypochondr, děs. Lesní školka je sice super, ale ne každý ji má v dosahu :roll:
Asi jsem taky sobec, ale každá další rýmička mě neskutečně naštve a při představě, že zas budem trávit hodiny po čekárnách u doktorů to fakt nedávám. Naštěstí mladší dcera je takový pohodový veselý dítě, mít na krku jen našeho věčně mrzutýho čtyřletýho důchodce, tak mi hrábne.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 104 inzerátů 11.06.19 14:00

Ahoj, mrkni do historie, tohle téma diskuze jsem tu viděla pár měsíců zpátky ;)

Radu nemám, ale potom, co jsem přežila před 3 lety v červnu dvoje neštovice za sebou, tzn. měsíc doma s dětma fakt na umření… mám pocit, že rýmičky a virozy už dávám s větším klidem :-) a ještě tě uklidním, že s nástupem do školy se to u nás dost zlepšilo, aspon co se starší týká..syn ze školky pořád něco tahá…ted jsme měli mesíc, co byl týden doma, týden ve školce a pak zas týden doma…ale bylo to rozmanité…první týden průjmy, ten druhý kašel…bez rýmy a teploty, takže vlastně téměř zdravé dítě doma… :zed: :zed:

Jo a to, že je dítě nemocné za to rozhodně sebe nemůžeš obviňovat ;)

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 10 inzerátů 11.06.19 14:04

Óóó, jak tě chápu. ;) Akorát u nás je to ještě vyšperkované tím, že synovi jde každá rýma okamžitě na průdušky, už jsme skončili 5× v nemocnici na JIP, máme foukátka, prostě blázinec. Takže když dotáhnou prcci ze školky rýmu, hroutím se už dopředu, co zase bude a jestli to ustojíme/ufoukáme doma. Každopádně když máme naplánovanou nějakou dovolenou, případně před Vánocemi apod., nechám děti tak týden až dva doma. Mám jistotu, že budou zdraví, protože nemoci tahají výhradně ze školky. A mám taky velkou výhodu v tom, že mám pro ně hlídání, babička je má prostě dopoledne, co jsme v práci, u sebe.

Každopádně první rok školkových nemocí je zatěžkávací i pro dospěláky, my byli s manželem věčně na hromadě taky, manžel dokonce 2× po sobě antibiotika v průběhu jedné zimy. Ten druhý rok to už bylo o dost lepší, teď z legrace říkám, že by nás nepoložila ani morová rána. Tak jsme aspoň na péči o malé marody „plní síly“. :roll:

Drž se! :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 14:07

Ahoj, právě jsem přispěla do jiné diskuze s podobným tématem. Když jsou moje holky (3,5 a 6 let) zdravé, já chodím do práce a mám i nějaký čas pro sebe (plus normálně spím a nemusím řešit horečky, kašel, blití atd.), jsem spokojený vyrovnaný člověk. Jak začnou marodit, vyloženě se psychicky sypu. Moje tolerance se snižuje. Dřív jsem třeba první týden zvládala v pohodě a na bednu mi to pořádně začalo lézt třeba až po 2-3 týdnech. Teď už jsem natolik labilní, že jsem pomalu brečela, že tento týden opět nepůjdu ani do práce, ani plavat, ani běhat, ani na jógu, ba si dokonce nedojdu ani koupit rohlíky. Je to se mnou strašné a zvažuju odbornou pomoc, protože samu sebe nechápu. Holky jsou sice často nemocné, ale podle všech vyšetření naprosto v pohodě, jsou to ty dětské nemoci ze školkových kolektivů. Jsou i moc šikovné, hodné, zlaté (i když samozřejmě v nemoci poněkud protivné). Fakt si se sebou nevím rady :zed:

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 11.06.19 14:10

@welovefashion u nás neštovice proběhly na jaře, taky měsíc doma, už jsem fakt lezla po zdi. Ale žádný vnitřní klid mi to bohužel nedalo. To jsem byla akorát na**aná, že to mladší chytla až na konci inkubační doby. A do toho hysterčil manžel, protože nikdo neví, jestli je prodělal.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 14:12

Mně právě mrzí že nám ty nemoce kazí jinak pěkné předškolní období, které by jinak bylo bez strarostí, protože je mi jasné, že jak příjde škola, bude to mazec, takhle vyzvednou te školky a jít si hrát, to je paráda. Co se týče otužování, se starším jsme pozdzim zima chodili do dětské sauny, bylo to super, ale díky té nemocnosti se nedalo o pravidelnosti vůbec mluvit.Te zakončujeme večerní sprchu chladnou vodou, tak aspon takto. S mladší taky začeme chodit. Imunogukanu dostali asi 5 lahviček, za mě vyhozené peníze. Ale začale jsem až koncem září, prý pozdě. Tak letos zkusím začít zavčas s prevencí a budu doufat, že snad bude třeba lepší sezona. Jinak i já která jsem měla vždy dobrou imunitu začínám ty nemoci taky už chytat, manžel taky, ATB měl asi troje, hrůza

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 14:17

@barbuchablond my neštovice chytili loni na konci školního roku, mrzelo mě že budeme zavření měsíc doma ale pořád jsem to brala jako nutné zlo je prodělat nakonec jsme to zvládli v pohodě, mnohem hůř zvládám ty horečnaté infekty, neustálé kašle a ten strach co z toho vyleze kdo skončí na antibiotikách :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 14:19
@Anonymní píše:
Ahoj, právě jsem přispěla do jiné diskuze s podobným tématem. Když jsou moje holky (3,5 a 6 let) zdravé, já chodím do práce a mám i nějaký čas pro sebe (plus normálně spím a nemusím řešit horečky, kašel, blití atd.), jsem spokojený vyrovnaný člověk. Jak začnou marodit, vyloženě se psychicky sypu. Moje tolerance se snižuje. Dřív jsem třeba první týden zvládala v pohodě a na bednu mi to pořádně začalo lézt třeba až po 2-3 týdnech. Teď už jsem natolik labilní, že jsem pomalu brečela, že tento týden opět nepůjdu ani do práce, ani plavat, ani běhat, ani na jógu, ba si dokonce nedojdu ani koupit rohlíky. Je to se mnou strašné a zvažuju odbornou pomoc, protože samu sebe nechápu. Holky jsou sice často nemocné, ale podle všech vyšetření naprosto v pohodě, jsou to ty dětské nemoci ze školkových kolektivů. Jsou i moc šikovné, hodné, zlaté (i když samozřejmě v nemoci poněkud protivné). Fakt si se sebou nevím rady :zed:

mám to úplně stejně, do práce sice nechodím, ale s dětmi podnikáme spoustu aktivit. Dokud nejsou nemoci, je všechno super sluníčkové já vyrovnaná, pak příjde nemoc a ze mě se stane chodící troska a uzlíček nervů. Chodím na psychoteraie ale na toto mi nepomáhají, prostě jak jde o děti a naše zdraví nevidím neslyším

beruska9
Extra třída :D 11251 příspěvků 11.06.19 14:24

Ja mam 4letaka a mimino a mam pocit, ze jsme byli furt nemocni snad od zacatku meho tehotenstvi az donedavna, tresnicka na dortu byla bronchitida pres Vanoce, kterou jsme v rozdilne intenzite prosli vsichni 4, mesic intenzivniho kasle, no hnus. Trochu pomohlo nasazeni vitaminu D a probiotik, ale stejne byl neustale aspon 1 clen rodiny nachcipany, no taky uz jsem toho mela plne kecky…ted uz jsme asi 14 dni dobri, waw, to se uz asi rok a pul nestalo :roll: Radu moc nemam, jen ze nejsi sama, je to o nervy.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16439 příspěvků 11.06.19 14:26
@Anonymní píše:
Mně právě mrzí že nám ty nemoce kazí jinak pěkné předškolní období, které by jinak bylo bez strarostí, protože je mi jasné, že jak příjde škola, bude to mazec, takhle vyzvednou te školky a jít si hrát, to je paráda. Co se týče otužování, se starším jsme pozdzim zima chodili do dětské sauny, bylo to super, ale díky té nemocnosti se nedalo o pravidelnosti vůbec mluvit.Te zakončujeme večerní sprchu chladnou vodou, tak aspon takto. S mladší taky začeme chodit. Imunogukanu dostali asi 5 lahviček, za mě vyhozené peníze. Ale začale jsem až koncem září, prý pozdě. Tak letos zkusím začít zavčas s prevencí a budu doufat, že snad bude třeba lepší sezona. Jinak i já která jsem měla vždy dobrou imunitu začínám ty nemoci taky už chytat, manžel taky, ATB měl asi troje, hrůza

Jo jo, jak mně jednou říkala naše zlata dětská doktorka. Ty děti z toho vyrostou, je vy budete o 6 let dál… Mně je už úplně trapné k ní chodit, v zimě to máme téměř jako pravidelnou aktivitu. Někdo chodí patky do bazénu, my chodíme k dětské doktorce.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama