Nezvládám osmiměsíční holčičku

Anonymní
30.7.15 19:29

Nezvládám osmiměsíční

Prosímvás řekněte mi, co dělám špatně. Mám osmiměsíční holčičku, krásnou, roztomilou, kterou strašně moc miluju. Ale už to nezvládám. Tak třeba dneska odpoledne. Ve tři hodiny se vzbudila a hrály jsme si do čtyř. Pak měla svačinu, co jsem jí dělala jídlo tak brečela (byla přitom se mnou v kuchyni). Chtěla jsem si něco udělat k jídlu i sobě, ale to už tak řvala, že jsem to nechala být. Při jídle se vztekala, ikdyž jí to chutnalo, ale vadilo jí, že jí nedám lžičku a misku, aby se krmila sama. Dala jsem jí do ručičky ještě jednu lžičku ale tu házela vztekle na zem. Pak jsem chtěla vytřít, ale zvládla jsem jen zamést v jednom pokoji, pak už řvala, že se jí nevěnuju. Zase jsme si hrály až do pěti, pak byla unavená a hodně protivná, tak jsme šly na procházku. V půl sedmé jsme se vrátily, večeře, vztekání, koupání, teď budu hodinu uspávat a v půl deváté začnu teprve uklízet, vařit, prát atd. Už moc nemůžu. prosímvác poraďte, děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50114
30.7.15 19:35

Jí tu lžičkou s tou miskou dej. To je jedno, jestli udělá bordel dneska nebo za půl roku :lol: Ty si vem taky misku a z té ji krm. No a začni ji pomalu učit se zabavovat sama. Nemyslím tím, aby ti doma ječela celý den jak siréna, ale ty si vedle ní třeba jen sedni a snaž se, aby si prostě hrála taky sama a pak se postupně zkoušet vzdalovat. Když to neklapne, tak se holt nedá nic dělat a budeš to muset vydržet, než přijde období, kdy tě bude mít plný zuby :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
30.7.15 19:35

Buď klidná je to všude stejné. Mám osmiměsíčního syna, který také neustále vyžaduje moji pozornost. Musíme si hrát, něco dělat, nosit se a tak. Svoje jídlo nestíhám, někdy zjistím večer o půl deváté, že jsem od oběda nejedla. Jeho jídlo je jak bych to řekla, vymýšlí si, co bude jíst a co nebude :mrgreen: Ale teď se naučil lézt a sám se posadit, tak to ho i čtvrt hodiny zabaví :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Otakar Z.
30.7.15 19:37
@Anonymní píše:
Prosímvás řekněte mi, co dělám špatně. Mám osmiměsíční holčičku, krásnou, roztomilou, kterou strašně moc miluju. Ale už to nezvládám. Tak třeba dneska odpoledne. Ve tři hodiny se vzbudila a hrály jsme si do čtyř. Pak měla svačinu, co jsem jí dělala jídlo tak brečela (byla přitom se mnou v kuchyni). Chtěla jsem si něco udělat k jídlu i sobě, ale to už tak řvala, že jsem to nechala být. Při jídle se vztekala, ikdyž jí to chutnalo, ale vadilo jí, že jí nedám lžičku a misku, aby se krmila sama. Dala jsem jí do ručičky ještě jednu lžičku ale tu házela vztekle na zem. Pak jsem chtěla vytřít, ale zvládla jsem jen zamést v jednom pokoji, pak už řvala, že se jí nevěnuju. Zase jsme si hrály až do pěti, pak byla unavená a hodně protivná, tak jsme šly na procházku. V půl sedmé jsme se vrátily, večeře, vztekání, koupání, teď budu hodinu uspávat a v půl deváté začnu teprve uklízet, vařit, prát atd. Už moc nemůžu. prosímvác poraďte, děkuju.

a…chlap v rodině není? Nepomůže?

• Nahlásit
  • Citovat
17254
30.7.15 19:37

Uč jí, že musíš taky pracovat, když vaříš dej jí měchačku a hrnek, když pereš ukaž jí jak se točí pračka, když jdeš vytírat dej jí do postýlky a tu posunuj aby na tebe viděla, jinak se fakt zblázníš a nic neuděláš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15059
30.7.15 19:39

Znám, ve dvou provedení tři roky od sebe:-) obdivuju klidná mimi co sedí jako pecky a koukají-existují, ale častější je exemplář nepecek:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
30.7.15 19:41

Mě dítě spalo jen v kočáře - 2× denně 20 - 30 minut :D tos měla vidět ten booordel doma, a když spala odpoledne tak večer dříve jak v půl 10 neusnula :D ale přežili jsme :D jak jsme se po roce převedli na odpolední spaní (podotýkám uvozit doma v kočáře - někdy až kolem půl 3, tak jsem pak měla čas na domácí práce, které osvěžili ducha :D proč to neděláš když ti zrovna spí doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 20:03

Měla jsem to stejné… Akorát u jídla jsem dceři tu misku a lžičku nechala, když chce, nevidím důvod jí v tom bránit. O to dřív ti pak začne jíst samostatně.
Ten řev, že se jí nevěnuju, mám dodnes. Mimino jsem řvát nenechala, v necelém roce jsem to ale utnula a domácí práce dělám i přes dceřiny protesty. Snažím se jí zabavit, ne že bych na ni byla nějak zlá, ale když se mi pověsí na nohu a řve a nic nepomáhá, tak mi prostě visí na noze a řve, dokud ty brambory neoloupu a podobně. Nejsem robot, nemůžu všechno dělat jenom když spí, protože pak by zas nezbyl čas na můj spánek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
30.7.15 20:06

Nudí se. Buďte vic venku. Kdekoliv, jen ne doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
30.7.15 20:20
@Anonymní píše:

A co šátek? A nosit.
A nehrotit jídlo. dát na stůl ať se krmí ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18621
30.7.15 20:21

Pokud máš ten luxus, že Ti spí doma, tak dělej domácí práce, když spí. Žádná prokrastinace. Vaření stylem ŽAVES - hodit maso do pekáče, naházet na to koření, strčit do trouby. Dát vařit rýži, zalít kuskus nebo škrábnout pár brambor taky moc času nezabere. Uvařit na víc dní dopředu a pak jen ohřívat v mikrovlnce.
Pokud chceš dělat něco většího, tak v době, kdy je doma tatínek dítěte (dát dítě otci a jít řešit domácnost, nebo zabavit dítě a chlapa pověřit tím, co je potřeba udělat).
Rozlišovat řvaní a řvaní. Na první kviknutí neběhat, jen se dítěti ukázat, že tam jsi, dělat věci tak, aby na tebe vidělo, klidně a rozhodně mu říkat, že máma teď vaří, aby měla co jíst a bude muset chvilku počkat, že se neděje žádná trága. Podat hračku a jít si po svém. Snažit se dítě postupně naučit, že mám a tam není jen od tohp, aby hp nonstop celodenně zabavovala, ale zase ho nenechávat vyřvat, pokud je opravdu rozmrzelé.
A nedávat si velké cíle, jako že na jedne zátah vysaješ a vytřeš celý byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3758
30.7.15 20:25

Mam to stejný a to mam 15 měs. zabavit se sama neumí a většinu dne se provzteka. :mrgreen: někdy už si myslím že to nevydržím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
30.7.15 20:29

Co se týče jídla, už v tomhle věku jsem lžičku dítěti nechala, nepořádek uklidila a ani ne od roku a půl jedl krásně sám a bez bordelu. Jednak se to naučí, a taky se aspoň na pár minut zabaví. S tou pozorností je to horší, měla jsem to samé v bledě modrém. Ve stavu nouze jsem uplacela krupkama případě něčím „zakazaným“ jako mobil nebo ovladač a naučila se vše dělat jednou rukou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
30.7.15 21:05

Já jsem prostě dodělala co jsem potřebovala i přestože někdy syn ječel. On si brzy uměl pohrát sám když jsem potřebovala něco udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.15 21:05

Děkuju všem, tak vidím, že nejsem jediná :mrgreen:. S tím jídlem - fakt byste jí tu misku daly? Ona se ani netrefí do pusy, prostě to patlá sobě na hlavu, na židli, sama se nenají, prostě to do té pusy nedostane :nevim: Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama