Nezvládám péči o děti a domácnost

Anonymní
28.8.20 10:09

Nezvládám péči o děti a domácnost

Vždycky jsem byla sice hodně aktivní, ale zároveň mi šly praktické věci pomalu a špatně. Jsem nešikovná. S narozením prvního dítěte se vše vystupňovalo a začala jsem ve velkém nestíhát. Například jsem stíhala vařit jen 2× v týdnu, žehlit 1× v týdnu, luxovat jenom ob den a vytírat třeba jednou za 2 týdny. Začal být u nás nepořádek. Tehdy jsme ještě neměli tak hluboko do kapsy a občas jsme si koupili oběd v hospodě, pizzu a podobně. Teď a narozením druhého a s tím, že manžel musel změnit práci za méně placenou, už si nemůžeme dovolit vůbec nic a já to fakt nedávám. Děti velmi špatně spí, já jsem začala mít problémy se zdravím, začala se víc projevovat moje autoimunitní nemoc. V domácnosti to vypadá jako na skládce. Prach, hromady krabic a věci, které se nevejdou do skříní, jsou naskládané na stolech, skříních, pod stoly, všude. Bydlíme v bytě 2+1. Nikdy jsem neměla pocit, že k životu potřebuji luxus, ale děsí mě, kam až jsme došli a kam to půjde dál. S dětmi moc nezvládám chodit k doktorovi, mám to se 2 přestupy a hrozně mě to unavuje, kočárek neunesu, dítě v šátku mi způsobilo vyhřeznutí ploténky. Navíc se mi pořád vrací pásový opar a šátek mi to rozedírá. Doma je jen křik, nervozita, hádky, řešení peněz. Oba s manželem nejsme žádní flákači, snažíme se, ale furt se nějak všechno sype, asi na to jdeme špatně. Možná je to tím, že nemáme nikoho na pomoc, ani rodinu ani přátelé, jsme jen my 4. Poradíte mi někdo jak se z bludného kruhu dostat pryč?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1569
28.8.20 10:13

Mé světlo na konci tunelu je vidina 1. Září zpátky do práce :mrgreen: mam děti 3 a už doslova melu z posledního. Taky nikoho nemáme teda kromě manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51946
28.8.20 10:18

Tak si rozepiš co který den uděláš. Tu práci si rozepiš dle sebe. Uvař vždy na dva dny. To přece není nic náročného. Co celé dny děláš? Zapoj i manžela pokud není v práci od rána do večera ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2270
28.8.20 10:23

Jak dlouho jsi po porodu? Pises ted s narozenim druheho… ono si to sedne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9366
28.8.20 10:26

Když má chlap víkend, tak mu vrznout děti a vygruntovat, navařit víc o víkendu, ať pak nemusíš vařit tolik přes týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2638

A co tedy děláš celé dny? Mám 3 děti, velký dům, 3000m zahrady, vytiram denně, vařím denne a jde to :nevim: nehonim se, prostě to dělám s klidem. Někdy máme obedvtreba až ve 2 :nevim: Nešlo by to třeba vyřešit tak, že si určitě den v týdnu, kdy může vzít manžel děti ven a prostě jednou týdně velký pořádek? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9095

Tak prostě vytřiď, vyhazej, daruj a nebo prodej to, co nepotřebujete :nevim: neříkej mi, že věci, které se válí v krabicích, jsou vám k něčemu. Mám doma dvě batolata s rozdílem 20 měsíců a povětšinu času mám doma uklizeno. Máme malé 3+1,úložných prostor taky málo, proto vím, že si nesmím dovolit tu nic skladovat. Trošku to na mě působí, že si rezignovala a raději řekneš, že to nejde. Taky nikoho v blízkosti nemám, žiju v cizině, chodím od 4.měsíce druhého dítěte na malý úvazek do práce, právě proto, abychom si občas mohli něco dovolit a nemuseli převracet každou korunu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6863
28.8.20 10:28

Jak jsou deti velky? Hele u tech mensich obzvlast plati, ze cim nervnejsi mama, tim nervnejsi ditko. Nauc se relaxovat. Doted se vidim, jak mi rvou dvouletaci syn a synovec a do toho novorozenec. Sedla jsem si do kresla, zavrela oci a v duchu se odebrala na plaz. Nez jsem si stihla predstavit kazdy detail te detiproste krajiny, vsichni tri se uklidnili a sklapli.
Vyhazej veci, ktere nepotrebujete, bez milosti. Pradlo skladej rovnou, kdyz ho sundas ze susaku, nemusis pak zehlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4266
28.8.20 10:28

At si manžel vezme dva dny volna a prvně to dejte do kupy vše. Vyhod vše (oblečení, serepetičky…) cos neměla rok a více na sobě, co nepoužíváte. Nehromaď věci!!! My máme taky málo uložných prostoru ale nehromadím, třídím, bez milosti vyhazuji. Vem to místnost po místnosti. A pak udržovat. Přece malý byt 2+1 není takový problém. Já to dělám tak že denně věnují domácnosti cca 1 hodinku, někdy ne i celou. Každý den něco udělám. Vysávat stačí obden, vytřít jednou za týden. Obden umýt umyvadlo, wc. Jednou za týden utřít prach. A hlavně nenechat povalovat věci, to se pak nakupí. Rozvrhni si to co uděláš který den. Uvařit můžeš klidně na dva až tři dny. Na nákup zajdi jednou za týden autem. Napiše si jídelniček co budeš vařit a drž se toho. Co vše žehlíš? Stačí to „na pěkno“ halenky, trika… věci na doma atd nežehlím, žehlila jsem max. novorozenci asi dva měsíce. Ručníky, utěrky, povlečení nežehlím. A těch pár trik halenek… žehlím jednou týdně večer u telelevize se sklinkou vína.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
28.8.20 10:29
@marra2 píše:
A co tedy děláš celé dny? Mám 3 děti, velký dům, 3000m zahrady, vytiram denně, vařím denne a jde to :nevim: nehonim se, prostě to dělám s klidem. Někdy máme obedvtreba až ve 2 :nevim: Nešlo by to třeba vyřešit tak, že si určitě den v týdnu, kdy může vzít manžel děti ven a prostě jednou týdně velký pořádek? :nevim:

To je přesně to, co potřebuje slyšet, jak vy jste úžasná!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6863
28.8.20 10:33

@Alriga tak s tim je nutno pocitat v diskuzich ;) ale rada v tom taky byla, ze je fajn delat veci v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10174
28.8.20 10:36

1. Nezehli vubec.
2. Co varis? Ja vareni temer neregistruji - casto pecu ci zapekam = nahazim vse do pekace, strcim do trouby a je vareno. Zkus najit nejake tipy na rychle recepty. Pecene brambory s kefirem jsou taky jidlo.
3. Napis si seznam, co kazdy den udelas. Male ukoly - na max 20 minut - treba prebrat 1 krabici, uklidit jednu konkretni policku (ne, ze vytres cely byt, vydrbes kuchynskou linku a jeste umyjes okna). Rozepis si treba na 14 dni dopredu, zacni nejpalcivejsimi misty.
4. Kazdy vikend posli chlapa na 2 hodiny s detmi ven, neni to moc, aby to nezvladl, neni to sice ani moc na nejaky velky uklid, ale na zakladni udrzbu to staci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4727
28.8.20 10:39
@Alriga píše:
To je přesně to, co potřebuje slyšet, jak vy jste úžasná!

A co jako zakladatelka uklízí na 2+1? 8o Teplé jídlo dětem k obědu je snad základ, co by měl zvládnout každý rodič. Co celý den dělá? Sedí u dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6863
28.8.20 10:41

@mackA159 hele ono malo prostoru je na prd, vsechno je tam koncentrovanejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1959
28.8.20 10:42
@marra2 píše:
A co tedy děláš celé dny? Mám 3 děti, velký dům, 3000m zahrady, vytiram denně, vařím denne a jde to :nevim: nehonim se, prostě to dělám s klidem. Někdy máme obedvtreba až ve 2 :nevim: Nešlo by to třeba vyřešit tak, že si určitě den v týdnu, kdy může vzít manžel děti ven a prostě jednou týdně velký pořádek? :nevim:

Nebylo by to lepsi se na to vykaslat a nestresovat se tak moc uklidem, a ten den kdy ma manzel volno jet spolu na rodinny vylet misto toho aby poslala chlapa s detma a cely den sama uklizela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama