Reklama

Nezvládám péči o dítě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 11:12
Nezvládám péči o dítě

Ahojte, píšu jako anonym, protože se stydím a to hodně :oops:
Jde o to, že mám doma 19 měsíční batole, které tak trošku nezvládám. Když to bylo malé mimčo, tak jsem ho prostě převlíkla, přebalila, změřila mu teplotu. Sice se strašným řevem, ale nějak to šlo. Teď to nedávám. :zed:
Jídlo do něj nedostanu prakticky žádné, jen mlíčko (mm), o které si říká zhruba 874× denně :D Dostává ho 4× nebo 5×, když je nemocný, tak i jednou v noci.
Jsou dny, kdy ho prostě nezvládnu oblíct, přebalit - lítá mi třeba dvě hodiny polonahý po bytě… Teď je zrovna nachlazený a nejsem schopná mu odsát soplíky, prostě to neumím, jak sebou mlátí. Před dvěma dny jsem mu nos odsávačkou poranila do krve a od té doby už to radši nezkouším. :,( Nezměřím mu teplotu - netrefím se do zadku, když sebou mele. Taky mu nedám čípek ani kapky, ty mi plive. Z flašky pije jen trošku, musí mít hrneček a z toho vždy něco vylije, tak pak nevím, kolik toho do sebe dostal (v případě kapek nebo sirupu v čaji).
Moje mamka je klíďas a vždycky se směje, když jí volám a tohle jí líčím. Prý „Jak jako nejde? Tak to udělej po zlém.“ Ale já to neumím ani po zlém. Možná tomu nahrává, že jsem po operaci ploténky a laparce břicha mám omezenou pohyblivost, nemůžu ho moc nosit atd.
Kamarádky třeba jezdí do města na kafe s dětma, ale já jsem tam ještě nedojela - buď jsem ho neoblíkla nebo jsem ho nenarvala do kočárku a pěcha jsme nedošli na zastávku nebo mi v buse řval tak, že jsme museli vystoupit…Doktorku jsme též už několikrát museli přeložit.
Doma mám binec, v kuchyni věčně pálím nebo zapomenu dát nějakou ingredienci, jak mi pořád visí na kalhotech. Jsem roztěkaná, často i něco rozbiju
Fakt se za to hodně stydím. Znáte někoho, kdo je na tom podobně?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24407 příspěvků 11.01.17 11:17
@Anonymní píše:
Jde o to, že mám doma 19 měsíční batole, které tak trošku nezvládám. Když to bylo malé mimčo, tak jsem ho prostě převlíkla, přebalila, změřila mu teplotu. Sice se strašným řevem, ale nějak to šlo. Teď to nedávám. :zed:
Jídlo do něj nedostanu prakticky žádné, jen mlíčko (mm), o které si říká zhruba 874× denně :D Dostává ho 4× nebo 5×, když je nemocný, tak i jednou v noci.
Jsou dny, kdy ho prostě nezvládnu oblíct, přebalit - lítá mi třeba dvě hodiny polonahý po bytě… Teď je zrovna nachlazený a nejsem schopná mu odsát soplíky, prostě to neumím, jak sebou mlátí. Před dvěma dny jsem mu nos odsávačkou poranila do krve a od té doby už to radši nezkouším. :,( Nezměřím mu teplotu - netrefím se do zadku, když sebou mele. Taky mu nedám čípek ani kapky, ty mi plive. Z flašky pije jen trošku, musí mít hrneček a z toho vždy něco vylije, tak pak nevím, kolik toho do sebe dostal (v případě kapek nebo sirupu v čaji).
Moje mamka je klíďas a vždycky se směje, když jí volám a tohle jí líčím. Prý „Jak jako nejde? Tak to udělej po zlém.“ Ale já to neumím ani po zlém. Možná tomu nahrává, že jsem po operaci ploténky a laparce břicha mám omezenou pohyblivost, nemůžu ho moc nosit atd.
Kamarádky třeba jezdí do města na kafe s dětma, ale já jsem tam ještě nedojela - buď jsem ho neoblíkla nebo jsem ho nenarvala do kočárku a pěcha jsme nedošli na zastávku nebo mi v buse řval tak, že jsme museli vystoupit…Doktorku jsme též už několikrát museli přeložit.
Doma mám binec, v kuchyni věčně pálím nebo zapomenu dát nějakou ingredienci, jak mi pořád visí na kalhotech. Jsem roztěkaná, často i něco rozbiju

A jak to vidí tvůj partner?
Mamka by nezajela, aby pomohla?
Protože z toho co píšeš, se to nejspíš bude zhoršovat, nehledě na to, že teda „chudák“ dítě…není to myšleno zle, ale tvoje „výchova“ může do budoucna nadělat dost paseky :think:
Každopádně držím palce, ať se ti podaří najít optimální řešení ;)

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 2 inzeráty 11.01.17 11:21

Přijde mi, že mrňous s tebou dost cvičí, musíš být přísnější a asi mu občas trochu plácnout přes plínku, i když já to nikdy nedělala, nebo se zkus objednat do nějaké poradny ať ti poradí jak na něj. Držím palce

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 11.01.17 11:21

Ne to fakt neznám :D Ale teď vážně: Třeba s tou odsávačkou, to chápu, někdy je to fakt problém, dítě řve, musíš ho jednou rukou držet druhou odsávat. Já si holku dávala mezi nohy, jakoby jsem jí vlastně zasedla…Je to na nervy, ale když je to potřeba. Moc nerozumím tomu, že ho nemůžeš oblíknout???A do­poručuju ohrádku!!!Prostě ho tam strč, dej mu tam hračky a mezitím umyj třeba nádobí…

reny14
Ukecaná baba ;) 2389 příspěvků 11.01.17 11:22

Taky jsem to tak trosku mela.ale ne az takhle extremne. musis se rozhodnout kdo vam doma bude velet, jestli on nebo ty.my tohle mame pri cisteni zubu a odsavani rymy. proste po zlem a bez diskuse.dam mu nohu na ruce a hrudnicek a konam. a neexistuje aby jsme nevyjelu k dr.nebo za kamaradkou. nastesti nerve a ven se tesi. a nastydly musi byt doma, tak mu slib treba pohadku, pokud se oblekne…

Anix
Závislačka 3738 příspěvků 11.01.17 11:25

Na odsávání je nejlepší ho zabalit do osušky a znehybnit mu tělo, proste svěrací kazajka.
K tomu ostatnímu - musíš přitvrdit, vymezit hranice, zkouší co vydržíš a je si toho moc dobře vědom. Prostě vocat pocat

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 11.01.17 11:25

Neznám. Chtělo by to pevnější ruku. Odsavat ho musíš, jinak mu akorát zadelas na zánět dutin nebo uší. Proste ho zaklekni a nema šanci. Jaký je problém s tím oblekanim? Jinak taky doporučuji ohradku a dělat si svoje tak, aby na tebe viděl. Manžel ho zvládá nebo taky problém?

luloinka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 11.01.17 11:27

Mám 17 měsíční, nos neodsávám to prostě nejde, rýma vytéká sama. Teploměr mám bezkontaktní, je mi proti srsti jim něco cpát do zadečku. Léky dávám sirupy s tím naštěstí problém není. Je to mamánek, leze za mnou i na wc. Má jen 8,5 kilo, jíst moc nechce, kojí se tak 10× ve dne, 5× v noci. Pití z lahve i z hrnečku lije na zem a má z toho pr.del. Netekoucí rozkousla takže teče. Je to malej satan. Starší byla oproti ní zlatá. Všude leze, xkrát spadla z gauče, ze stolu… Řve a za tři minuty je tam zas. Rohlíky drobí po zemi. Jen chodím a uklízím a stejně je bordel. Jak není po jejím tak má hysterák. Štípe, kouše, tahá za vlasy. Ale i když jsem občas zralá na pěkný pokoj v Bohnicích, jsem v klidu, brzy z toho vyroste :kytka: jo a jsem takovej magor, že i přes to všechno půjdu do třetího :pankac:
P. S. neztrácej hlavu, bude líp :-) já jsem tady vypsala tak čtvrtinu všeho.

viky23
Neúnavná pisatelka 16164 příspěvků 11.01.17 11:27

Prcek je teda dost divokej a nevychovanej, tohle teda vubec neznam, i kdyby se mi dite zmitalo sebevic, tak proste tam jdeme nebo jedeme. Ale jak rikam, tohle neznam, to je docela masakr 8o

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 11.01.17 11:27

Znám holčinu, která je prakticky neschopná samostatné péče o své dvě děti - ale u ní je to způsobeno zdravotními problémy převážně neurologického charakteru, čili o dost jiná situace.

U Tebe tomu moc nerozumím - není mi jasné, jak lze za dvě hodiny nezvládnout obléknout jedno batole :think:

S tímhle Ti těžko někdo pomůže, pracovat na sobě musíš Ty sama.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 11.01.17 11:28
@Anonymní píše:

Ne neznám, myslím, že ti slušně skáče po hlavě 8o a nerozumím tomu proč si to dopustila. Mám dvouletou je hodně živá a pokud potřebuju přeperu jí vždycky i teď ve 30tt. Pak teda v 19ti měsících mít dítě jen na mléku mi normální nepřijde nechala bych mu mléko 2×denně a dávala normální jídlo, nechceš máš smůlu a on si to brzo rozmyslí.

Příspěvek upraven 11.01.17 v 11:31

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 11:29

@Fassatka Když on z ohrádky umí vylézt a ještě při tom padá na hlavu. Hračky nepomůžou, on tam prostě být nechce. Jen ho tam dám a otočím se zády, už leze ven. S tím oblíkáním - no protě šermuje rukama nohama tak, že ho nejsem schopná narvat do oblečení. Konkrétně kombinéza je pro mě mission impossible :D A když se mi podaří mu nasadit třebas čepici, tak ji ze sebe zas bleskurychle strhne (i když je zavázaná). Úklid probíhá tak, že já uklízím a on jde v mých stopách a kontinuálně vytváří nepořádek aspoň tak velký, jako byl ten původní.
Máma ani nikdo jiný mi pomoct nemůže, protože všichni bydlí daleko, pracujou…No a manžel je doma jen na víkendy a synátor se ho spíš bojí. Nechce s ním být.

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 11.01.17 11:30

Nejjednuší by bylo, kdyby šlo aby vaše maminka k vám přijela na delší dobu, nebo vy s dítětem k nim a společně jste fungovali tak týden, dva, abyste se zbavila nejistoty a zaběhala si nějakou rutinu.

Heivka
Závislačka 2972 příspěvků 11.01.17 11:31

Na to vaření je jednoduchý recept. Když vařím něco složitějšího, nebo něco u čeho by mi mohla přetéct voda, tak syna (16m) zavřu do ohrádky, radši ať si tam půl hodiny vříská, než abych ho opařila.
Přebaluju v podstatě jenom ve stoje, když je nejhůř a nemám náladu se s ním dohadovat, tak mu do ruky půjčím svůj mobil. Pak stojí u přebalováku a v klidu si nechá plínu vyměnit. Obvykle mu stačí knížka, nebo lokomotiva.
S krmením neporadím, mám kluka co sní jídlo ideálně i s talířem.
U oblékání říkám říkánky pro jednotlivé části těla co si vymyslím, dokonce se syn naučil prostrčit ruce rukávem a nedávno se začal snažit aktivně dostat nohu do bačkůrky.
Hlavní co potřebujete je si odpočinout, urovnat myšlenky a začít se mít ráda.

viky23
Neúnavná pisatelka 16164 příspěvků 11.01.17 11:32

Ten prcek si dela s tebou co chce, absolutni nezajem :nevim: musis stanovit pravidla driv nez bude pozde.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama