Nezvládám práci a péči o děti

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.5.22 23:04

Nezvládám práci a péči o děti

Ahoj, prosím o anonymitu, protože se za svůj problém stydím a jsem si vědoma, že jsem těžce neschopná.
Máme dvě děti, šestileté a dvouleté a v lednu jsem začala chodit do práce. Nikdy předtím jsem nepracovala, starší dítě se mi narodilo na konci VŠ. :oops:
Kromě toho, že starší dítě má mírnější formu PAS a obě děti mají kombinované alergie a intolerance, což znamená, že musím vařit každý den 1-2 jídla, nemám nijak výjimečnou a těžkou situaci. Přesto nezvládám.
Bydlíme na vesnici, mně se ani na 4. pokus nepodařilo udělat si řidičák, takže dojíždím do města autobusem. Každé ráno vstávám ve 4.20. Domů z práce se vracím v 16.30. Když jdu nakoupit, tak po 17. hodině. Jednou měsíčně mám službu o víkendu. Pracuji jako sanitářka v laboratoři.
Od té doby, co pracuji, jsem pořád strašně unavená. Usínám v autobuse, doma u jídla v práci o polední pauze. Nezvládám vařit sobě (mám taky diety, jiné než děti a sloučit to nelze, to už bychom nemohli vůbec nic). Nemám ani hlad, chuť k jídlu. Klidně sním za celý den jablko a banán a vůbec necítím hlad. Přitom jsem od ledna přibrala už 8 kilo. :roll: Na rodičáku jsem chodila cvičit, teď jsem byla asi 5× úplně mě to zničilo. Po práci už to nedávám. Vrátily se mi po několika letech klidu migrény. Bolí mě záda, hlavně krční páteř. Mám skoliózu. Nevím, kdy cvičit. Když vstanu ráno dřív, jsem KO, v práci nepoužitelná, dělám nesmysly. Když jdu cvičit večer, nedávám to, usínám cestou domů a ráno pak nemůžu vstát.
Taky jsem od ledna byla už 3× nemocná - angína, chřipka, zánět průdušek a dutin. 2× antibiotika. Od porodu v roce 2016 první antibiotika. Neustálá bolest žaludku, špatné trávení, špatné spaní, 2× mi praskla větší cysta, musela jsem do nemocnice. Bolí mě klouby, hlavně kyčle a kolena.
Finančně na tom jsme tak, že sotva vyjdeme. Jinou práci intenzivně hledám, ale nedaří se. Tady v okolí je jen jedno město, ostatní jsou na dojezd bez auta úplné sci-fi (I teď jezdím skoro hodinu a půl). Paní na úklid, hlídání dětí, robotické vysavače a podobné vychytávky v tuhle chvíli fakt nehrozí.
O víkendu jen peru, vařím, uklízím. Vůbec nemám čas na rodinu a ani nemluvím o sobě.
Kdysi jsem sportovala, malovala, chodila ke koním…teď na nic není čas, peníze, energie. Ale strašně mi to chybí :oops:
Manžel má pořád pichlavé pozn ámky na to, že jsem slabý kus a že nic nezvládám. Že jiné ženy toho zvládají mnohem víc. Hodně mi pomáhá, ráno vozí děti, protože já musím být na 6.30 už v práci. Mladší vyzvedává z dětské skupinky, ať tam není tak dlouho (špatně to snáší).

Snažím se být na sebe tvrdší. Snažím se zatnout zuby a táhnout, ale dře to. Děsí mě, že takhle mám žít dlouhodobě. Hrozné se za to stydím a zároveň nemám nikde pochopení.
Jak to maminky zvládáte? Je pravda, že moje mamka začala na plný úvazek pracovat až když jsem měla 9 let, takže tento model jsem v rodině nikdy nezažila a možná proto v něm neumím žít.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21027
20.5.22 23:11

Dobrý peklo 8o manžel neuživí rodinu a takový řeči jo :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26744
20.5.22 23:17

Manžel ti pomáhá? Nee. Od se má starat stejně jako ty, to není pomoc holka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 23:25

@Janli Tak třeba děti vodí a vyzvedává víc než já. On pracuje přímo v naší vesnici, navíc má časově flexibilnější práci než já. O víkendu vytírá podlahy, vynáší odpad do kontejnerů, nádobí vyskládá z myčky… Když už jsem vyřízená, tak i něco jednoduchého uvaří. Prostě se podílí na chodu domácnosti, nejsem na to sama. A přesto nezvládám. Taky si vyčítám, že si neumím najít lepší práci. A že jsem nezvládla ten ŘP. To mi dost komplikuje život. I to tahání velkých nákupů mě kolikrát rozsekává. Někdy může přijet manžel a vzít mě autem, ale není to možné vždy a pak třeba táhnu 20 kilo na zádech a v taškách. Vím ale, že jsou ženy, které to zvládají v pohodě. Tak já mezi ně nepatřím a nevím jak se tam zařadit.

• Citovat
  • Nahlásit
30222
20.5.22 23:28

Pardon, jiná diskuse

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
20.5.22 23:31
@Anonymní píše:
@Janli Tak třeba děti vodí a vyzvedává víc než já. On pracuje přímo v naší vesnici, navíc má časově flexibilnější práci než já. O víkendu vytírá podlahy, vynáší odpad do kontejnerů, nádobí vyskládá z myčky… Když už jsem vyřízená, tak i něco jednoduchého uvaří. Prostě se podílí na chodu domácnosti, nejsem na to sama. A přesto nezvládám. Taky si vyčítám, že si neumím najít lepší práci. A že jsem nezvládla ten ŘP. To mi dost komplikuje život. I to tahání velkých nákupů mě kolikrát rozsekává. Někdy může přijet manžel a vzít mě autem, ale není to možné vždy a pak třeba táhnu 20 kilo na zádech a v taškách. Vím ale, že jsou ženy, které to zvládají v pohodě. Tak já mezi ně nepatřím a nevím jak se tam zařadit.

Ne, opravdu není normální tahat 20 kg nákupu na zádech a v taškách :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 23:35

@Sisika9 Asi ne, ale jak mám nakoupit, když nemám řidičák a nejbližší obchody jsou ve městě? Stačí 6× minerálka, nějaký džus, mlíko, olej, mouka, brambory, ovoce…a je to. Takhle velký nákup mám teda třeba jednou za 2 týdny…ale jsem z toho vyřízená ještě další 3 dny. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
20834
20.5.22 23:36

Nejedzí do města od vás ze vsi někdo další? Že byste jezdili společně a ty bys přispívala na benzín. Ušetříš čas, ten dojezd je šílený. O něco víc naspíš, což ti pomůže nejvíc. Stejně tak prostě něco musíš jíst - i kdyby to měly být nutridrinky, tím že nejíš a nespíš to celé zhoršuješ

Vzhledem k tomu, že už pracuješ stejně jako tvůj muž, tak i on musí převzít část zodpovědnosti za společné děti a společnou domácnost.

Jinak teda - jestli máte barák, nevejde se vám tam, někde někdo na podnájem, nedá se někde udělat třeba garsonka? Byl by to přívýdělek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20834
20.5.22 23:37
@Anonymní píše:
@Sisika9 Asi ne, ale jak mám nakoupit, když nemám řidičák a nejbližší obchody jsou ve městě? Stačí 6× minerálka, nějaký džus, mlíko, olej, mouka, brambory, ovoce…a je to. Takhle velký nákup mám teda třeba jednou za 2 týdny…ale jsem z toho vyřízená ještě další 3 dny. :oops:

no jestli má auto manžel a navíc má flexibillní pracovní dobu, tak proboha to je to první co má řešit a to už od té chvíli co jste se tam přistěhovali - protže bude nakupovat.

To že občas něco udělá není podílení se. Férový podíl je 50 %, respektive vzhledem k tomu, jak dlouho jsi mimo domov a on tam bude víc času, tak možná ještě víc na jeho stranu, zejména když zjevně žádné zázračné prachy domů nenosí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
20.5.22 23:46

Prosím buď trollem, chce se mi plakat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1043
20.5.22 23:56

Co máš za VŠ? Proč děláš sanitářku? Není ve městě práce v oboru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1695
21.5.22 00:00

Tak já bych doporučila kineziologii, ale kvalitní! aby jsi odbourala to, co ti brání udělat řidičák… protože s prominutím, řídí každý deb. l…tak proč ne ty, osoba vzdělaná. A nech si vyšetřit štítnou žlázu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
21.5.22 00:15

Ufff!!!

A ty mas pocit, ze jsi fnukna a mas zabrat?

Tvoje telo krici o pomoc- unava, nemoci, ale nikdo neposloucha. Vstavat kazdy den 4:20, vracet se vecer a to ke dvema malym detem, s intolerancemi, PAS a jeste jeden vikend v mesici mit sluzbu, zbytek honit domaci prace….no co bys poradila sve kamaradce, prijde ti to ok? :hug: je mi lito tebe i deti a to nemam pocit, ze bych lezela doma, ale mam ve svem zivote prostor si ho uzit (a nemam hlidani, starosti spoustu, ale teda tohle mi muz neudelal…)…..

Za prve, prosimte, uber, ja chapu, musis fungovat a tak, ale v necem uber..

Za druhe, co stehovani? Vyresilo by to hodne problemu- dostupnost, rozmanitost prac. nabidek atp.

Za treti, moje kamaradka delala ridickak na sestkrat..(nebo sedmkrat? :mrgreen: )

:hug: :kytka: :hug:

Prosim, nenech se tim rozdrtit, mas dve maly duse, co te potrebuji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
21.5.22 00:20
@Anonymní píše:

Nektery zeny zvladaji to a jine zase ono. To je uplne sumafuk. Co z toho, kdyz ti tu vysazim, co zvladam ja? A co teprve Mana odvedle? :lol: VZDY mame kazdy nejake priority. Stanov si ty svoje. A zkus neco lepsiho nez “musim se strhat, abych byla superzena jako jine”. Zacala bych treba tim, ze “zacnu se zase citit dobre”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
21.5.22 00:20
@Anonymní píše:
@Sisika9 Asi ne, ale jak mám nakoupit, když nemám řidičák a nejbližší obchody jsou ve městě? Stačí 6× minerálka, nějaký džus, mlíko, olej, mouka, brambory, ovoce…a je to. Takhle velký nákup mám teda třeba jednou za 2 týdny…ale jsem z toho vyřízená ještě další 3 dny. :oops:

Promiň, ale nakupovat minerálky, když nemáš auto? To snad ne :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat