Nezvládám práci v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 13:56
Nezvládám práci v těhotenství

Krasny odpoledne. Potrebuji poradit. Jsem v 5. mesici tehotenstvi a pracuji v restauraci. Jenze uz je pro me ta prace dost narocna. Tahani tezkych taliru, 13. hodin na nohou, jidlo v nepravidelnem case, takze se proste najime az pokud to cas dovoli. Obcas chodim domu s bolesti briska. Sef mi rekl, ze mu tam holky behaly i v 7. mesici, takze nevidi duvod, proc by me posilal domu za 100% platu, tudiz ani preveleni na “jednodussi” pozici neexistuje. Doktor neschopenku nenapise, zdravotne jsem v poradku. Takze co ted? Kdyz bych dobrovolne odesla z prace a ukoncila pracovni pomer, tak prijdu o materskou ne? :nevim: mate nektera zkusenosti s touhle situaci?

Přečtěte si článek: Práce v těhotenství - na co máte nárok?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jankajj
Závislačka 2788 příspěvků 15.12.17 13:59

Normální doktor ti neschopenku napíše, když řekneš že to už v práci nedáváš, a máš ji fyzicky náročnou, vzhledem k tvému stavu.

hapolda
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 15.12.17 14:02

I kdyz jsi vporadku tak ti neschopenku napise. Mas nevyhovujici pracovni pozici a jine misto pro tebe nemaji…

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 15.12.17 14:04

12 h na nohou není práce vhodná pro těhotnou. Ofiko bych zažádala přeložení. Jinak pokud dáš výpověď, tak máš výpovědní lhůtu, to si nepomůžeš, ne? Ochranná lhůta 180 dní do nástupu na MD? tam by ses vešla :think:

Yorkmut
Kecalka 321 příspěvků 15.12.17 14:04
@hapolda píše:
I kdyz jsi vporadku tak ti neschopenku napise. Mas nevyhovujici pracovni pozici a jine misto pro tebe nemaji…

Na nevyhovujici praci se PN nepise. Pokud ji zakladatelce vypise, tak k tomu musi mit zdravotni problemy, nebo si je dr. vymysli.

lisma
Závislačka 3251 příspěvků 1 inzerát 15.12.17 14:12

Píšeš, že máš bolesti, tak u doktora začni s tým. Mne to príde ako dostatočný dôvod na neschopenku, každý zvláda tehotenstvo inak.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 15.12.17 14:13
@Yorkmut píše:
Na nevyhovujici praci se PN nepise. Pokud ji zakladatelce vypise, tak k tomu musi mit zdravotni problemy, nebo si je dr. vymysli.

Tak zdravotní problém jsou i otoky nohou, ne? A ty zakladatelka určitě má.
Zakladatelko, oficiálně by to určitě taky šlo, ale otázka je, jestli se chceš do té práce vracet po mateřské.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 96 inzerátů 15.12.17 14:13
@Anonymní píše:
Krasny odpoledne. Potrebuji poradit. Jsem v 5. mesici tehotenstvi a pracuji v restauraci. Jenze uz je pro me ta prace dost narocna. Tahani tezkych taliru, 13. hodin na nohou, jidlo v nepravidelnem case, takze se proste najime az pokud to cas dovoli. Obcas chodim domu s bolesti briska. Sef mi rekl, ze mu tam holky behaly i v 7. mesici, takze nevidi duvod, proc by me posilal domu za 100% platu, tudiz ani preveleni na “jednodussi” pozici neexistuje. Doktor neschopenku nenapise, zdravotne jsem v poradku. Takze co ted? Kdyz bych dobrovolne odesla z prace a ukoncila pracovni pomer, tak prijdu o materskou ne? :nevim: mate nektera zkusenosti s touhle situaci?

co se zkusit domluvit na zkrácenou prac. dobu?

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 15.12.17 14:14

@lisma přesně tak, pokud tě pravidelně bolí břicho atd., tak to je dostatečný důvod pro minimálně dočasnou pracovní neschopnost

Terez001
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 15.12.17 14:15

Určitě ti dktor PN napíše, bavila ses s ním o tom? Tak si třeba přisad, že ti tvrdne břicho, je ti špatně, motá se ti hlava…Pochybuju, že by si vzal něco na triko, aby se ti něco stalo. Mě doktor nechal téměř bezdůvodně doma od 10.tt(pracovala jsem na směny) a to chtěl už od 6.tt, kdy šlo vidět srdíčko. Odmítla jsem, ale pak jsem kývla, pač noční jsem nedávala, jak mi bylo zle. A vždycky do pc psal silné nevolnosti atd…Prostě aby tam něco bylo. Bhužel i noční těhotná dělat může.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 14:16

Kamaradce kvuli nevhodne praci napsal neschopenku s tim, ze si duvody vymyslel. Jenze to ten muj pry neudela. Pry uz mel dost pacientek, co to na nej zkouseli, aby mohli zustat doma. Bolesti si pry muzu vymyslet, podle vsech vysetreni jsem ok.
Nejsem preci blazen, abych dobrovolne vymenila krasny plat za par korun z neschopenky. Ale kdyz se jinak neda. Majitel ma jen jednu restauraci a jakakoliv prace tam vyzaduje 13h na nohou a celodenni makacku :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 14:16

Ale jak tak koukam, tak mam nejakyho tupone a asi by to chtelo vymenit doktora. Pritom byl vzdycky hrozne fajn :nevim:

Terez001
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 15.12.17 14:19
@Anonymní píše:
Kamaradce kvuli nevhodne praci napsal neschopenku s tim, ze si duvody vymyslel. Jenze to ten muj pry neudela. Pry uz mel dost pacientek, co to na nej zkouseli, aby mohli zustat doma. Bolesti si pry muzu vymyslet, podle vsech vysetreni jsem ok.
Nejsem preci blazen, abych dobrovolne vymenila krasny plat za par korun z neschopenky. Ale kdyz se jinak neda. Majitel ma jen jednu restauraci a jakakoliv prace tam vyzaduje 13h na nohou a celodenni makacku :zed:

Tak já v prvním těhottenství měla strašné tvrdnutí od 17.týdne. To ti nijak dokázat nemůže, že ti břicho netvrdne. :nevim: To je dostatečný důvod si myslím. Máš teda zvláštního doktora :think: Asi bych uvažovala o změně.

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 15.12.17 14:22
@Anonymní píše:
Ale jak tak koukam, tak mam nejakyho tupone a asi by to chtelo vymenit doktora. Pritom byl vzdycky hrozne fajn :nevim:

Doktor tupoň není, to je tvůj zaměstnavatel…ten je povinen ti upravit práci, nebo nechat doma s platem. Zkus poprosit doktora, aby ti napsal posudek, že takto dlouhá fyzicky náročná pracovní doba není pro tebe vhodná…pak ti ji zaměstnavatel musí změnit/upravit.
Přečti si toto.
 http://www.aperio.cz/…a-zamestnani

růžový achát
Závislačka 3643 příspěvků 15.12.17 14:23

Vyměň doktora, není totalita, ja jezdim na gyndu 180 km od bydliště do Prahy, u nas na malem meste jsem si nevybrala.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama