Nezvládám svoje miminko, mám hrozné myšlenky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  15.04.18 16:58
Nezvládám svoje miminko, mám hrozné myšlenky

Píšu už z čirého zoufalství. Máme tříměsíční holčičku a od dvou týdnů je to s ní jen horší a horší. Nemám nikoho, kromě muže, ten ale pracuje do noci. Takže jsem na to sama a fakt to nedávám. Včera jsem byla tak uatahná, ale místo spánku jsem jen brečela a přemýšlela, kdyby se tak všechno dalo smazat :( Že bych zůstala bezdětná. Že to nezvládám. Že jí zkusíme najít jinou rodinu.

Malá trpí na koliky, pořád se prohýbá, v noci se budí nejpozději po hodině a někdy mi to trvá i dvě hodiny jí pomoct a znovu uspat. Ve dne spí jen venku za chůze v šátku, takže s ní neusnu. Kojení je horor, cuká se u toho a prohývá, odpojuje. Někdy jí dám prso a ona brečí (mléka mám dost a prospívá nadprůměrně), a vezme si ho až pak. Uspávání je horor.

Je pořád nespokojená, pořád! Ať ji dám do kočáru, do autosedačky, do šátku (i tam se často vzteká), hračky…jediné, co ji trochu baví, je koupel. Dle doktorky je to dráždivější dítě. Kdokoliv známý ji viděl, tak se hrozně divil. Že pořád máchá zběsile nohama a rukama. Jak je večně nespokojená. Jiné děti třeba usnou za jízdy autem, ona měla hysterák, že se třikrát málem zadusila, než se nám podařilo zaparkovat.

Celý den si neodpočinu, co pět minut vmýšlím, co jí zase je a pořád zkouším, co by to mohlo být.

Kdyby mi někdo řekl, jak to bude, nikdy bych asi do dítěte nešla. Je mi jí tak hrozně líto, je to jinak krásná šikovná holčička a vím, že ty moje nervy tomu vůbec nepomáhají.

Teď naposledy pes, kterého máme v rodině chňapl po její nožičce, když byla v šátku. Strhnul ji ponožku, asi ve hře? Chudák dostala šílený hysterák a navíc má tu nožičku maličko škráblou, jak jí chytnul. Já se úplně zhroutila, dvě noci nespím a jen si to vyčítám…prostě jsem v koncích. Ani nevím, co se mi na to dá poradit. Mám strach i jen ráno vstát z postele. Všichni říkali, že po třech měsísích to bude lepší, ale vlastně každý den jeto horší a i to, co fungovalo, nefunguje.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineterien
Kelišová 6596 příspěvků 15.04.18 17:06

Jedeš z posledního holka :hug: já bych se vybodla na kojení, nechala si napsat nějaké léky na uklidnění a pokud si to můžete dovolit, zaplať si hlídání. Abys mohla vypadnout ven sama, v klidu se projít, dát si kafe na terase, uklidnit se,… Hele bude to dobrý, za měsíc můžeš dávat příkrmy, stavicky, v létě dáš ven bazének, malá už bude větší :hug: drž se

Staworowski
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 1 inzerát 15.04.18 17:10

Těžko se radi, ale myslím že ji něco trápí. Otázka je co, jak to rozpoznat… Napadá mě že má buď hlad nebo trpí na prdiky. To že pribira nemusí znamenat že není hladová. Z toho co píšeš se mi zdá že to proste bude nějak souviset s tím kojenim. Moje sestra takhle přesně řvala první 3 měsíce ve dne v noci, přitom mamka měla taky dost mléka a ségra normálně přibrala. Doktorka ji stále odrazovala od sunaru, ale nakonec ji ho mamka stejně dala protože to bylo už k nesneseni. Od té doby klid, najednou to bylo hodné spokojene dítě…nevim ale prostě jí to mléko nestačilo ikdyz to tak nevypadalo.

annasmyc
Kecalka 110 příspěvků 15.04.18 17:14

Určitě bude dráždivé miminko -to byla naše třetí, do toho doma dva raraši a manžel do večera v práci…Nemohli jsme nikam jezdit, řvala v sedačce, v jiné postýlce, neměla ráda nošení a houpání…Taky mě doktorka uklidňovala, že se to zlomí do tří měsíců…zlepšilo se to až tak kolem 2 let, začala spát celou noc..dnes má 10 let a je to zlatá holka :-)
Na bolavé bříško pomáhal fén -nahřívali jsme přes plínku a rektální rourka -pomohla s vyprděním…ale byl to boj. Někdy jsem musela „utéct“ na půdu, abych ji neublížila, tak mi ten řev vadil.
Vydrž, zlomí se to -a zkus někoho zapojit z rodiny, neodmítej jakoukoliv pomoc… :kytka:

Anonymní  15.04.18 17:16

@Staworowski naposledy přibrala 700 gr za týden, mám hrozně mléka, pořád to ze mě teče. Jednou se odpojila zase a v tu ránu měla postříkaný obličej.

Teď tu hystericky brečím. Představuju si, že se zase v noci nevyspím, že tu zase budu celý den sama a je mi zle od žaludku :/

A ten pes…strašně je mi jí líto. Má psycho matku, která ji ještě nechá málem pokousat od psa :zed: :zed: :zed:

Rezii
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 15.04.18 17:16

Dej jí umělé mléko. Některé děti jsou strašně citlivé na skoro vše co jíš, že to nemůžeš ani vysledovat, a celé období kojení kvůli tomu prokřičí. Nebo se mi zdá že je prostě i mateřské mléko, ve kterém je hodně laktózy, dráždí. Dcera to tak měla. Kup nejaky Nutrilon pro citlivé bříško, antikolikovou láhev a máš dost možná klid. A kdybys to nezvládala, šup pro léky k psychiatrovi, můžeš taky mít náběh na laktační psychózu.

Anonymní  15.04.18 17:17

@annasmyc Děkuju, to by byl dobré. Někdo mě staršil, že takové děti jsou už pak do konce života úzkostné a plačtivé :(((

Uživatel je onlinekavulenka
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 15.04.18 17:22

Taky bych se nebála zkusit UM, lepší mít dítě na UM než aby jste byla takhle zoufalá. Pokud pomáhá koupání, zkuste levandulí do koupele. Na prdíky je fajn prý koupat v kyblíku. Nepomohlo by zavinuti? Nebo to nesnese? Zkusila bych i homeopatika a vám doporučuji min. Bachovy kapky

Staworowski
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 1 inzerát 15.04.18 17:22
@Anonymní píše:
@Staworowski naposledy přibrala 700 gr za týden, mám hrozně mléka, pořád to ze mě teče. Jednou se odpojila zase a v tu ránu měla postříkaný obličej.

Teď tu hystericky brečím. Představuju si, že se zase v noci nevyspím, že tu zase budu celý den sama a je mi zle od žaludku :/

A ten pes…strašně je mi jí líto. Má psycho matku, která ji ještě nechá málem pokousat od psa :zed: :zed: :zed:

Na psa se vyprdni, nic ji neudělal, není důvod k panice. Jak chceš, ale možná by to za zkoušku stálo. Navíc jak tu někdo psal, určitě by nebylo od věci nechat si napsat něco na uklidnění, určitě by ti to pomohlo a není na tom nic špatného. Když se dáš do kupy, tak to bude to nejlepší co můžeš pro malou udělat ikdyby jsi přestala kojit.
Opravdu nemáš nikoho než manžela, kdo by ti aspoň odpo třeba na hodinku dvě povozil v kočárku??

Limi123
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 15.04.18 17:23

Meli jsme ty zacatky dost podobne. Ver mi, ze od ted bude mesic od mesice lepe a lepe. Jak se zacne sama pohybovat, bude brecet o kousek mene. Jak zacne chodit bude uz uplne lepe a ve dvou letech ti bude smisek, partak. Ja tomu v tech 3 mesicich neverila a v pul roce to bylo o kousicek lepsi a pak uz lepsi a lepsi az dobre.

Ted tech par mesicu zkus nejak prezit. Pokud mas hlidani, vyuzij ho. Kup si spunty do usi, abys ten rev slysela jen tlumene, trochu to pomaha.

Ver, bude lepe, netrva to vecne (i kdyz vim, ze v tomto stavu je den jako rok).

Anonymní  15.04.18 17:24

@kavulenka dávám zavinovačku na usnutí na začátek noci, pak už ji nesnese, ale někdy na začátku jo a to je báječné, protože pak spím aspoň dvě tři hodiny a i to je dobré.

@Staworowski hrozně pláče v kočáru…mohla bych zaplatit chůvu, co by ho nosila (jestli taková je)

annasmyc
Kecalka 110 příspěvků 15.04.18 17:25
@Anonymní píše:
@annasmyc Děkuju, to by byl dobré. Někdo mě staršil, že takové děti jsou už pak do konce života úzkostné a plačtivé :(((

spíš bych řekla, že takové děti bývají hodně citlivé -aspoň u nás to tak je, je to holka s citlivým a dobrým srdcem, soucítí s lidmi i zvířátky…no je to druhá strana mince -té přecitlivělosti na podněty.
Zkoušela jsi různé bílé šumy? (na youtubu myslím jsou) - některé děti to uklidňuje

Uživatel je onlinekavulenka
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 15.04.18 17:25

Ještě mě napadá a nevadí ji právě že ji to moc teče? Zkuste trošku odstrikat před kojenim.

Rezii
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 15.04.18 17:25
@annasmyc píše:
spíš bych řekla, že takové děti bývají hodně citlivé -aspoň u nás to tak je, je to holka s citlivým a dobrým srdcem, soucítí s lidmi i zvířátky…no je to druhá strana mince -té přecitlivělosti na podněty.
Zkoušela jsi různé bílé šumy? (na youtubu myslím jsou) - některé děti to uklidňuje

Jo to jsem zapomněla, www. uspavac. cz; malej u toho spal do 5 měsíců. A pevne zavinout do klasického povijanu.

Anonymní  15.04.18 17:28

@annasmyc to je pravda, to jí zklidní - hrozně dobré je s ní jezdit metrem, protože to je jediné místo, kde usne snad na požádání

@kavulenka to mě taky napadlo, budu to zkoušet - možná jí to prso ale cpu až moc. Když jsem bezradná, zkouším cokoliv, tak už se holt začala vztekat i na prso. Zase nedává smysl, že na jedno prso strašně pláče a druhé si vezme. Nebo si to samé prso vezme třeba za dvě minuty..už nevím

Jsem zouflaá, že dělám vše. Chovám, nosím v šátku, spím sní tělo na tělo, ale všechno marný. Mohla bych chcípnout a nebylo by to dost.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Musíme škodit, říká dle svých slov „sluníčkářka“ Bára Hrzánová

Bára Hrzánová je svéráznou postavou nejen pro svůj herecký projev, ale také... číst dále >

Hvězda Ulice po dlouhé době na veřejnosti: Jak se na ní podepsal čas a drogy?

Herečka Šárka Ullrichová (43) se svého času objevovala na televizních... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Nejznámější čtyřčata v Česku. Poslední se narodila před týdnem

Po patnácti letech se v České republice opět narodila čtyřčata, už... číst dále >

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

Reklama