Nezvládám svou 15ti měsíční dceru

Anonymní
18.3.21 10:06

Nezvládám svou 15ti měsíční dceru

Ahoj, mám 15 měsíční dceru. Od začátku je hodně plačtivá, má různé potravinové alergie, „špatně“ spinká, v noci se budí třeba i po půl hodině, většinou tak po hodině. Pořád na šplhá, chce chovat, hodně kňourá, potřebuje pořád nové podměty, je to opravdu náročná holčička, ale všechno jsme více či méně zvládly, situace se celkem uklidnila. Teď je jí 15 měsíců a teprve lezou první zuby - má necelé dva zuby, další na proříznutí. Asi před měsícem měla rýmu, pak začaly ty zuby, teď má teploty, nechce jíst, pít, hodně kojím. V noci spí ještě hůř - pochopitelně. Ale celé dny chce jenom nosit, brečí kňourá… já chápu že jí není dobře, ale trvá to už měsíc. Je to pro mě už neúnosné, už prostě nemůžu. Bývám na ní protivná, křičím na ní, už dostala i na zadek (za něco, za co bych jí předtím nedala). Jsem děsně nervní, mám toho plné zuby, chvílemi mám pocit, že už s ní ani minutu nevydržím a prostě bouchnu. Doba teď taky nepřeje. Nikam se s ní nedá jít, v kočáru být nechce, i přesto že chodí, venku nechce už chodit vůbec. Jsem psychicky i fyzicky vyřízená. Tahle situace ještě nějakou dobu potrvá, přítel s ní téměř nepomáhá, k rodičům kvůli situaci nemůžu (bydlí v jiném okrese)… nějaká rada, jak se nezbláznit, jak se srovnat, uklidnit? Cokoliv co by mi trochu pomohlo… je mi jasné, že nejsem v téhle situaci jediná.. třeba má někdo nějaký tip :) Jsem naštvaná sama na sebe. Vím že to nedělá schválně, že jí není dobře a já jsem na ní ještě zlá… je to takový začarovaný kruh, nevím jak z toho ven. Čekat až to přejde mi nepřijde jako řešení, protože si myslím, že to ještě nějakou dobu bude tahle… Děsně mě vysiluje i to, že se jí snažím vymýšlet jídla, které by si dala, aspoň pár lžiček, ale nejí nic.

Příspěvek upraven 18.03.21 v 10:10

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7839
18.3.21 10:08

Strč ji příteli a běž pryč. Kamkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
18.3.21 10:13

Jestli chce chovat tak nosítko/šátek… Nahodíš, máš volný ruce a jste v klidu. Ale jinak strčit příteli a vypadnout, rozhodně, potřebuješ oddech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16122
18.3.21 10:18

Nosítko/šátek

koupání a uspávání svěřit parnterovi a prostě každý den vypadnout na hodinu pryč. Bez debat. On se to časem naučí i kdyby zkoušel tu idiotskou taktiku "já to neumím, udělej to za mě.""

V sobotu vyhnat dceru s partnerem ven alspoň na 3 hodiny a vypnout si telefon, aby si skutečně musel poradit sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16122
18.3.21 10:20

A jinak to zvládáš - jen je prostě fakt debilní období kterým je potřeba projít s co nemenšími škodami.

Plus teda partner nemá co pomáhat, partner má dělat svou polovinu podílu péče o svou dceru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
18.3.21 10:28

To tak s dětmi někdy je. Jestli ji to chvilku zabaví, nezdráhala bych se jí klidně pustit pohádku, dát něco zakázaného - dobrotu, nějakou vodu na čabrání, něco patlat - neříkám, že u toho má strávit celé dny, ale na chvilku tě to zase vysvobodí…a samozřejmě někomu dát na hlídání. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
18.3.21 10:44

Zvládáš to a zvládneš to.

Jak už bylo výše, ať pomáhá přítel, je to nutné. Určitě nemusí péčí o dítě trávit veškerý volný čas, ale pár hodin týdně by si jako táta vyčlenit snad měl.

A ty hledej způsoby, jak si najít čas pro sebe. Jak už někdo psal, třeba pohádku pustit, mě to dost zachraňovalo svého času. Nebo ji holt nech 10 minut řvát v postýlce a bez udělat něco pro sebe, co ti pomůže načerpat síly.

Mimochodem nějaký sirup dáváš? Já se snažila vydržet, ale když ten růst zubů trval dlouho, párkrát mě to zachránilo, že jsme se aspoň jakž takž vyspali třeba jednu noc.

A taky si nevyčítej, že víc křičíš. Je fajn, že si uvědomuješ, že to není ideální, ale ať dítě taky pozná, že máma není stroj. :nevim: bude zase líp, pomalu na tom pracuj, zkus se místo křiku zastavit, nadechnout, uvědomit si, jestli daná situace za ten křik fakt stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
18.3.21 10:57

Jsi nevyspala a porad ve stejnem kolotoci. Jak pisi holky, potrebujes oddech. Zadne ze partner nepomaha. Proste ted ji mas 2 hodinky ty, tady je presnidavka, starej se. V ohradce by chvili nevydrzela? Nebo to nositko, ale pokud je akcni, tak nevim, jestli v nem vydrzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
18.3.21 10:59

Ze kterého města jsi? Zažíváš strašné období a když není nikdo a nic, co pomáhá, je to vyčerpávající. Potřebuješ na chvilku být sama, odpočinout si. Až přijde přítel z práce, prostě mu malou strč a ať se s ní jde projít, ať si zdřímneš nebo sama běž ven. Zkoušela jsi dát aspoň na noc Nurofen nebo něco jiného na bolest?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
18.3.21 11:02

A jeste kde mala spi? Jestli v postylce, tak bych ji zkusila dat k sobe. U nas pomahala blizkost, nebudila se tak casto a vubec to nemelo vliv na to, jestli se nauci spat sama. Dnes sama spi bez problemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2083
18.3.21 11:08

Dala bych na noc nurofen, at se vyspite. Pak nebude pretazena a i den bude lepsi. Jsou i nejske gely na zuby. Pritel pomahat musi. To je jasne. Rodicum dovez nakup a napis si papir, ze pomoc v rodine, jestli s tim teda budou obe strany souhlasit. Kolikrat to nedava smysl, kdyz uz je spousta lidi naockovana a nebo par tydnu po nemoci, tak je riziko nakazy male.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2083
18.3.21 11:29

Dala bych na noc nurofen, at se vyspite. Pak nebude pretazena a i den bude lepsi. Jsou i nejske gely na zuby. Pritel pomahat musi. To je jasne. Rodicum dovez nakup a napis si papir, ze pomoc v rodine, jestli s tim teda budou obe strany souhlasit. Kolikrat to nedava smysl, kdyz uz je spousta lidi naockovana a nebo par tydnu po nemoci, tak je riziko nakazy male.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
18.3.21 12:40

Dobry den, jestli dcera je celkem zdrava, tak naladeni spanku by nejspis pomohlo vam oboum. Kdybyste mi popsala priblizne vas rezim - mohla bych neco poradit. Detskym spankem se zabyvam pravidelne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
18.3.21 12:48

Z vlastnich zkusenosti vim, ze z vyspaleho ditete se stava uplne jiny clovek (nemluve o mamince:)) :) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3690
18.3.21 12:52
@Oriseka píše:
Dala bych na noc nurofen, at se vyspite. Pak nebude pretazena a i den bude lepsi. Jsou i nejske gely na zuby. Pritel pomahat musi. To je jasne. Rodicum dovez nakup a napis si papir, ze pomoc v rodine, jestli s tim teda budou obe strany souhlasit. Kolikrat to nedava smysl, kdyz uz je spousta lidi naockovana a nebo par tydnu po nemoci, tak je riziko nakazy male.

Zdravému dítěti nurofen??

Zakladatelko, jsi normálně přetažená, potrebuješ si odpočinout.
Zkus z něčeho ubrat (úklid, vaření) víc si s ní hraj, možná se jen nudí, unav jí venku, měsíc jí zuby asi nelezou :nevim:
Zkus gel na zoubky Aloclair, nebo Doloel. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat