Nezvládám syna a jsem podruhé těhotná

Anonymní
24.6.21 15:35

Nezvladam syna a jsem podruhe tehotna

Stydim se za to, ale syn 2.5r mi ted strasne drasa nervy. Je zive dite, neustale v pohybu, nesedne si na vterinu. Zlobi, asi jako jine deti, na NE absolute neslysi. Obcas kdyz opakovane dela to, co nema (treba schvalne hazi jidlo na zem), dostane trochu na zadek nebo pres ruku ale to mu je jedno, nema to efekt. Proste zkratim to, jsem v prvnim trimestru a nezvladam ho. Jsem unavena, nervni, vystekavam na nej. Chci mit jen pokoj a klid, lehnout si. Ted jsem ho dala spat po obede, samozrejme neusnul a me uz jen ta vidina, ze ho musim nejak zabavit az do vecera uplne nasira, s prominutim. Rada bych si ho obcas pomazlila, ale on vubec neni mazel, to radsi po me bude hopsat jak po trampoline. Co s tim, potrebuju se nejak “srovnat”, ale nevim kudy kam.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
697
24.6.21 15:36

Zkus nevýchovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26640
24.6.21 15:40

No když jsi chtěla mít pokoj a klid, tak sis měla udělat další až mu bude tak 6 :nevim: normální dítě, jen tobě je blbě a nemáš na něj nervy, ale on za to nemůže, že ty jsi těhotná :think: popros rodinu o hlídání, nebo si zaplať někoho, kdo a ním půjde na pár hodin ven aby se zabavil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 15:44
@pikola píše:
No když jsi chtěla mít pokoj a klid, tak sis měla udělat další až mu bude tak 6 :nevim: normální dítě, jen tobě je blbě a nemáš na něj nervy, ale on za to nemůže, že ty jsi těhotná :think:
tak to prece vim, ze on za to nemuze, nebo snad nekde pisu ze ano :roll: v prispevku uznavam, ze chyba je na moji strane. cekala sem treba radu, ze se to srovna, ze si nekdo prosel necim podobnym. Ne, ze si mam poridit dite az za dalsi tri roky. Ve 40 fakt rodit nechci.
  • Citovat
  • Nahlásit
2040
24.6.21 15:45

Jeho chování je zcela normální v jeho věku. Pokud jsi chtěla klid, měla jsi s druhým počkat tak aspoň 3 až 4 roky. Taky jsem byla v těhotenství dost unavená, bolavá, bylo mi blbě a starší děti mi lezly na nervy víc, než kdy jindy, ale vždy jsem si uvědomila, že jsou to prostě hormony, jiný stav, nemá cenu kvůli tomu prudit děti, ony za to nemůžou. Klid si užiješ, až večer usne. Nebo usne po obědě zítra. Nebo si ho o víkendu vezme tatínek na výlet, babička odpoledne na zmrzlinu… neboj, to se podda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
24.6.21 15:47

Jednak bych určitě přešla na jiný koncept výchovy (bez plácání po zadku apod.), konkrétně mám na mysli respektující výchovu. Když vytrváš aspoň 2-3 týdny, uvidíš určitě zlepšení (nejspíš i o dost dřív). Můžeš zkusit třeba tu Nevýchovu nebo kurz Jak vychovat chlapečka, jak vychovat holčičku. Nebo knížku AHA rodičovství. O respektující výchově jsem napsala pár článků na blogu, ale dohledáš určitě i jiné zdroje https://petrush-cz.blogspot.com/
No a dál - je potřeba najít energii na to být laskavá a v pohodě. Zkus popřemýšlet, co konkrétně by ti pomohlo a šlo by to zrealizovat. Např. ať hlídá chvíli manžel (babička, teta, kámoška, chůva) a ty běž na procházku nebo si dej v klidu sprchu nebo se vyspi atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558

Asi se teď budeš muset nějakou dobu hodně přemahat :lol: holt když je ženská těhotná, jde vše na druhou kolej a otravuje to neskutečně. Já měla už staršího syna, práci, která mě neskutecne bavila… a bum, v těhotenství mě najednou začal neskutecne stvat i ten hodnej kluk i ta super práce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26640
@Anonymní píše:
tak to prece vim, ze on za to nemuze, nebo snad nekde pisu ze ano :roll: v prispevku uznavam, ze chyba je na moji strane. cekala sem treba radu, ze se to srovna, ze si nekdo prosel necim podobnym. Ne, ze si mam poridit dite az za dalsi tri roky. Ve 40 fakt rodit nechci.

Tak jednou se to srovná, ale spíš do té doby porodíš :P dej ho do školky od září jestli to jde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 15:49

@Midaku dekuju za prispevek. Jo vcera mi usnul az v deset vecer. Sileny. Takze bohuzel vecer taky nic. Ja tyhle stavy taky nemam denne, je to jak na houpacce ale to asi vsechny zname.

• Citovat
  • Nahlásit
1982
24.6.21 15:50

Ono se to hned tak nesrovná. Protože po těhotenství přijde porod a miminko a - pokud nezměníš svůj dosavadní přístup - může to pak být o dost horší, než je to teď :-( Rozhodně bych se snažila něco dělat, jak jsem psala, a ne čekat, že se to samo srovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2445
24.6.21 15:54

Nejdřív máš vychovat jedno a pokud nezvládás nedělej si další jednoduché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 15:55

@pet p kouknu se na to, diky. On je strasne sikovny inteligentni diky, ale strasne tvrdohlavej. Situaci potrebuju resit, toho jsem si vedoma. @Semtex Ja si obcas rikam, jaky jsem mela v prvnim tehotenstvi luxus, starat se jen o SEBE, neskutecny :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 15:58

@Misasisi tak jo :lol: ale neco ti prozradim, ono ne kazdej ma dite, ze kam ho posadis tam sedi a posloucha na slovo. Obcas i moje kamaradky se ptaji - a to je takhle v pohybu celej den? Jo celej den. Oni to treba neznaji. Maji holcicky a ty jsou celkove klidnejsi. Uz jsi slysela, ze nejake deti vydaji treba za dve? Tak pevne doufam, ze ty mas deti dobre vychovany ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2445
24.6.21 16:00
@Anonymní píše:
@Misasisi tak jo :lol: ale neco ti prozradim, ono ne kazdej ma dite, ze kam ho posadis tam sedi a posloucha na slovo. Obcas i moje kamaradky se ptaji - a to je takhle v pohybu celej den? Jo celej den. Oni to treba neznaji. Maji holcicky a ty jsou celkove klidnejsi. Uz jsi slysela, ze nejake deti vydaji treba za dve? Tak pevne doufam, ze ty mas deti dobre vychovany ;)

Tak syna nějak zabav… A nebo řekni tatínkovi.. :wink:Na to dítě jsou snad dva ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 16:05
@Misasisi píše:
Tak syna nějak zabav… A nebo řekni tatínkovi.. :wink:Na to dítě jsou snad dva ne…

Jo snazim se s nim chodit ven atd jen ta energie moc neni. Ono taky nez se oblekne, to je samy NE na vsechno, ne na kalhoty, boty.. to uz by se na to clovek pak vyprdnul. Tatinek dite zabavuje… jen ne dost na me aktualni potreby ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat