Nezvládám synovo neposlouchání!

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.4.21 21:56

Nezvládám synovo neposlouchání!

Mám dvě velmi temperamentní děti - 4 a 2 roky. Prostředí, dalo by se říct ideální, zahrada, denně jdeme na nějaké zajímavé místo - potok, les, na kole k babičce apod. Přesto s tím starším synem prakticky nejsem schopná vyjít. Dnes už jsem mu nafackovala, stydím se za to a beru to jako obrovské selhání, ale střádá se to dýl a už se prostě nedokážu zvládat. Má tu o pár domů dál trochu mladší kamarádku, volají na sebe přes zahrady, navštěvujeme se. Kamarádství ale nabralo takový spád, že už několikrát se prostě sebrali a šli k nim (nebo ona k nám), aniž by to někomu řekli. Opakovaně jsem to synovi důrazně vysvětila, že takhle ne, že kdyby se jim něco stalo, my ani nevíme, kde jsou (je to pár zahrad, bez silnice, nemá se jim moc co stát, ale bůhví, co je může napadnout)…že tam chodíme často spolu a nemůžeme zase být společně pořád. No a dnes jsem ho přistihla, jak k nim zase utekl a už se hnal přímo dovnitř, to jsem mu výslovně zakázala, na neohlášené návštěvy dovnitř se prostě nechodí. :nevim: Takže jsem ho s hysterákem odtáhla domů a dostal. :nevim: Samozřejmě jsem za nejhorší matku, nesnáší mě, líp by mu bylo u nich, už mě nikdy nechce vidět apod. :zed: Manžel k tomu nic neřekne. Prostě mi připadá, že ačkoli se tady skoro pět let snažím, není vidět ani špetka, syn absolutně neposlechne, všechno aby člověk opakoval 10×, nic ho nebaví, cokoliv s nimi dělám, akorát poslouchám, jak ho bolí nohy, jak se mu nechce, jak po něm stále něco chci…a když ho potrestám, za to, že nedodržel, co jsem mu vysvětlovala, ječí na mě, že mě nesnáší. :,( Manžel s nimi je takové minimum času, že prostě nevychovává, max tak pustí pohádku nebo si zahraje pexeso, takže k němu pak starší utíká, jakože já jsem tyran a on je nejlepší tatínek. :? Už toho mám celkově dost. Starší na žádné snahy o domluvu nebo toleranci nereaguje, co po něm žádám, udělá až notně zvýším hlas, z trestu se neponaučí, chválit stále to dobré se snažím. Ale už opravdu nevím, co s nimi mám celé dny dělat, abychom se z toho všichni nezbláznili. :zed: Jak reagujete na tyhle předškolní móresy „nic mě nebaví, nic dělat nebudu, nebudu tě poslouchat?“

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
451
9.4.21 22:08

Manžel je trouba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 22:10

A proc fackujes, tos mu nemohla dat par na zadek? Nejsem zastancem fyzickych trestu, ale obcas to neuskodi a pokud to nedelas denne, tak to i zabere.

• Citovat
  • Nahlásit
2690
9.4.21 22:30

Bejt tebou tak mu dám na zadek aby si uvědomil že takhle ne… Nevím proč by si měla být nejhorší matka.. Musíš si nastavit nějaký hranice jinak. Ti chlapec preroste přes hlavu a pak budeš litovat že si mu na zadek nedala.. Když to necháš tak jak to je… Dítě ti časem bude skákat po hlavě.. A. Manžel by Teda měl ukázat nějakou autoritu, a vysvětlit mu ze tak ne.. 😔 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
551
9.4.21 22:44

Pár na zadek ještě nikoho nezabilo. Nejsem zastánce moderní vychovy (poize domluva a domluva a domluva) apak si decka delajizco chtějí. Neříkám mlátit za každou cenu. Ale jak bylo receno vysezpar na zadek, at ma hranice nastavené. My to taky tak měli jako děti a jsme všichni v poradku psychicky a zdraví. A myslim, že většina i ještě dobře vychovanych oproti dnešním rozezranym a neukaznenym deckam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
9.4.21 23:10

Syn, 4,5 let, nám taky v pondělí zdrhnul. Tak dostal ode mě na zadek. Táta u něj byl dřív, na zadek mu nedal, tak dostal ode mně. Ale manžel neřekl ani slovo, že by neměl dostat. Jen to holt nechal na mě. Tak kluk řval, když se uklidnil, oba jsme mu řekli, že tohle nesmí, že jsme se strašně báli a pokud se to bude opakovat, přijde zase trest. Asi hodně působí, když jsme v tomhle zajedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1346
10.4.21 05:30

Zapoj otce, musite byt spolecne! a jak holky pisou, na zadek neni konec sveta :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26281
10.4.21 05:44

Pokud nejsou oba rodiče na stejné vlně, děcko toho využívá vždycky.
Dnes se s tím vyprášením prdky nadělá, a přitom je to účinný výchovný prostředek, dítěti neublíží, ale zapamatuje si ho.
V tomto případě bych nejdřív hodila důrazný rozhovor s otcem, příště by měl syna potrestat on.
Těch rozcapených děcek bez stanovených hranic jsem ve svém okolí zažila dost, jejich rodiče nejpozději v pubertě těžce litovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
10.4.21 07:34
@Anonymní píše:
Mám dvě velmi temperamentní děti - 4 a 2 roky. Prostředí, dalo by se říct ideální, zahrada, denně jdeme na nějaké zajímavé místo - potok, les, na kole k babičce apod. Přesto s tím starším synem prakticky nejsem schopná vyjít. Dnes už jsem mu nafackovala, stydím se za to a beru to jako obrovské selhání, ale střádá se to dýl a už se prostě nedokážu zvládat. Má tu o pár domů dál trochu mladší kamarádku, volají na sebe přes zahrady, navštěvujeme se. Kamarádství ale nabralo takový spád, že už několikrát se prostě sebrali a šli k nim (nebo ona k nám), aniž by to někomu řekli. Opakovaně jsem to synovi důrazně vysvětila, že takhle ne, že kdyby se jim něco stalo, my ani nevíme, kde jsou (je to pár zahrad, bez silnice, nemá se jim moc co stát, ale bůhví, co je může napadnout)…že tam chodíme často spolu a nemůžeme zase být společně pořád. No a dnes jsem ho přistihla, jak k nim zase utekl a už se hnal přímo dovnitř, to jsem mu výslovně zakázala, na neohlášené návštěvy dovnitř se prostě nechodí. :nevim: Takže jsem ho s hysterákem odtáhla domů a dostal. :nevim: Samozřejmě jsem za nejhorší matku, nesnáší mě, líp by mu bylo u nich, už mě nikdy nechce vidět apod. :zed: Manžel k tomu nic neřekne. Prostě mi připadá, že ačkoli se tady skoro pět let snažím, není vidět ani špetka, syn absolutně neposlechne, všechno aby člověk opakoval 10×, nic ho nebaví, cokoliv s nimi dělám, akorát poslouchám, jak ho bolí nohy, jak se mu nechce, jak po něm stále něco chci…a když ho potrestám, za to, že nedodržel, co jsem mu vysvětlovala, ječí na mě, že mě nesnáší. :,( Manžel s nimi je takové minimum času, že prostě nevychovává, max tak pustí pohádku nebo si zahraje pexeso, takže k němu pak starší utíká, jakože já jsem tyran a on je nejlepší tatínek. :? Už toho mám celkově dost. Starší na žádné snahy o domluvu nebo toleranci nereaguje, co po něm žádám, udělá až notně zvýším hlas, z trestu se neponaučí, chválit stále to dobré se snažím. Ale už opravdu nevím, co s nimi mám celé dny dělat, abychom se z toho všichni nezbláznili. :zed: Jak reagujete na tyhle předškolní móresy „nic mě nebaví, nic dělat nebudu, nebudu tě poslouchat?“

Maminko, vsechno delas dobre, jsou jeste strasne malinci, ac ti to tak neprijde :hug: :hug: :hug:

Tu vytucnenou vetu bych mohla podepsat, az na to, ze memu starsimu je 9 a pul :lol:

Vydrz, bude to lepsi :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
4347
10.4.21 07:35

Proč ho proboha fackuješ, tos mu nemohla dát na zadek, když už je potřeba tělesný trest?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26281
10.4.21 08:05
@Lily Evans píše:
Proč ho proboha fackuješ, tos mu nemohla dát na zadek, když už je potřeba tělesný trest?

Tak jí ujely nervy, no. Jsme jenom lidi. A které se to fakt nikdy nestalo, že na moment ztratila kontrolu, tak má můj obdiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4347
10.4.21 08:26

@Betty MacDonald tak já chápu že u některejch dětí se plácnutí na zadek asi nejde vyhnout, dělat mi tohle moje dítě tak nejspíš asi taky přistoupím k něčemu takovýmu, ale fackovat čtyřletý dítě je podle mě dost mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47585
10.4.21 08:31

Na zadek děti dostaly, obě. Facku nikdy, to je ponižující. Doteď si pamatuju ten strašný pocit studu, když jsem ji dostala ve čtvrté třídě od učitelky. Takže ne, facku nikdy. A to mi jednou utekl syn na odrážedlo do obchodu, byly mu tři. Ale jedná na zadek ve správné chvíli nikomu neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26281
10.4.21 08:44
@Lily Evans píše:
@Betty MacDonald tak já chápu že u některejch dětí se plácnutí na zadek asi nejde vyhnout, dělat mi tohle moje dítě tak nejspíš asi taky přistoupím k něčemu takovýmu, ale fackovat čtyřletý dítě je podle mě dost mimo.

Já neprosazuju facky, jen dokážu pochopit, že ji ruply nervy. Píše, že to s chlapcem probírali několikrát, a že následně lituje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
10.4.21 09:00

Nechapu, co to tady zase je: inkakrivak neuznava facku, ale promyslene dava na zadek :roll: fackujeme male deticky…blablabla

Presne, jak pise Betty, zensky ujely nervy, a uz toho nechte :roll: nic lepsiho nemate?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat