Nezvládám tampony

Anonymní
13.3.17 17:54

Nezvládám tampony

Ahoj, anonymně, stydím se, snad pochopíte… Je tu někdo, kdo používá při menstruaci jen vložky? Já tampony zkoušela, ale necítila jsem se s nimi příjemně, špatně zavedené a to jsem zkoušela několikrát, ale bezvýsledně. Vyndávání i dost bolelo, prostě všechno špatně. S vložkou jsem kolikrát ve stresu, protože se bojím přetečení, což se mi i stává. Jednou za čtyři měsíce mám opravdu masivní krvácení, vložku to třeba i mine. Jsem už zoufalá, jak to mám řešit?! Prosím poraďte, jsem v neustálým strachu, první dva dny menstruace panikarim…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.3.17 17:56

Já jsem měla to samé. Před 5 lety jsem si pořídila kalíšek a pohoda. Teď po dvou dětech bych jen vložky nezvládla, mám celkem silnou MS.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.3.17 17:56

Zkusilas mens. kalíšek? Mě tampony taky nedělají moc dobře, mám větší bolesti, ten kalíšek si dáš ráno a stačí max. 2× za den vylít, podle toho jak silné to máš, akorát se musí zvolit správná velikost.

• Nahlásit
  • Citovat
13771
13.3.17 17:57

Existuji tampony s aplikatorem, super kdyz s nima zacinas, je jistota ze se zavedou spravne. Pokud to boli pri vyndavani je pravdepodobne malo nasakly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21287
13.3.17 17:58
@Anonymní píše:
Ahoj, anonymně, stydím se, snad pochopení.. Je tu někdo, kdo používá při menstruaci jen vložky? Já tampony zkoušela, ale necítila jsem se s nimi příjemně, špatně zavedené a to jsem zkoušela několikrát, ale bezvýsledně. Vyndávání i dost bolelo, prostě všechno špatně. S vložkou jsem kolikrát ve stresu, protože se bojím přetečení, což se mi i stává. Jednou za čtyři měsíce mám opravdu masivní krvácení, vložku to třeba i mine. Jsem už zoufalá, jak to mám řešit?! Prosím poraďte, jsem v neustálým strachu, první dva dny menstruace panikarim…

Já se hlásím. Vyhovují mi vložky Ria. Mají i variantu extra dlouhou. Když dáš dvě, mělo by to zvládnout i silnější krvácení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.17 17:58

@Kriss Tina mě třeba bolí vyndavat cokoliv, jsem stažena nějak a občas si fakt vytrpim, jako zakladatelka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1532
13.3.17 18:03

Taky hlasuju pro tampony s aplikátorem. Když mi bylo náct, tak pro mě byly rozhodně nejpohodlnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.17 18:05
@Russet píše:
Já se hlásím. Vyhovují mi vložky Ria. Mají i variantu extra dlouhou. Když dáš dvě, mělo by to zvládnout i silnější krvácení.

Děkuji za tip, zkusím. Kolikrát ale třeba stoupnu ze židle a vyletí to ze mě mimo, vložka je čistá. Jde mi o to i, že nejspíš takové krvácení budu mít při jedné příležitosti, kde nebude záchod a budu tam nějaké 2 hodiny a bojím se :(

• Nahlásit
  • Citovat
1103
13.3.17 18:05

Zkoušela jsem tampóny. Hrůza a děs, vůbec mi to nesedělo. Vytahování bolelo, byla jsem vysušená, mívala jsem po nich problémy.
Odhodlala jsem se i k menstr. kalíšku s tím, že nebude vysušovat. Ale na mě je i ta nejmenší velikost velká, prostě se nerozvine, ať se tam hrabu jakkoli :oops: Nebo to holt neumím.
Vždy jsem skončila u obyčejných vložek. Měním častěji, ale od té doby jsem paradoxně bez problémů. Při MS jsem o dost citlivější a vložky mě dráždí nejmíň :nevim:
Každopádně bych se poohlédla po tom kalíšku. Není to vůbec špatný vynález, jen se musí trefit velikost :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.17 18:06

Kalíšku se Teda obávám :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1103
13.3.17 18:07
@Anonymní píše:
Děkuji za tip, zkusím. Kolikrát ale třeba stoupnu ze židle a vyletí to ze mě mimo, vložka je čistá. Jde mi o to i, že nejspíš takové krvácení budu mít při jedné příležitosti, kde nebude záchod a budu tam nějaké 2 hodiny a bojím se :(

V tom případě bych se vycpala, co to jde :D Fakt vyzkoušet ty prodloužené, třeba noční a nějaké extra savé.
Ale ve výběru já třeba moc neporadím, mám „svoje vyvolené“ a v jiných se neorientuju :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1103
13.3.17 18:09
@Anonymní píše:

Je to dost o tom, naučit se s ním manipulovat. Ze začátku je to docela řezničina no :mrgreen: Ale když se najde ten „pohyb“, je to prý pohoda. Já nepotvrdím, mně se prostě nerozvine :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2510
13.3.17 18:09
@Anonymní píše:

Já teda začala používat až po porodu, což nevím jestli jsi, ale jsou dvě velikosti, a už nechci jinak. Tampony jsem používala OB, jako v pohodě, ale občas jsem ho zavedla asi nějak blbě a při sezení jsem ho cítila uvnitř. S kalíškem naprostá pohoda, ani ty ceny dnes už nejsou nějak závratný, kdysi to bylo horší… Určitě bych tomu dala šanci, kór když to máš tak silný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
13.3.17 18:10
@Anonymní píše:
Děkuji za tip, zkusím. Kolikrát ale třeba stoupnu ze židle a vyletí to ze mě mimo, vložka je čistá. Jde mi o to i, že nejspíš takové krvácení budu mít při jedné příležitosti, kde nebude záchod a budu tam nějaké 2 hodiny a bojím se :(

Vezmi si takovou tu noční vložku, je opravdu mnohem delší. Jediné co, tak si ještě můžeš jakoby na vršek kalhotek (tam kde už nebudeš mít vložku) přilepit kousek jiné, protože občas to „steče mezi půlkami“ a nechytne to ani ta delší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2510
13.3.17 18:10
@Taka píše:
Je to dost o tom, naučit se s ním manipulovat. Ze začátku je to docela řezničina no :mrgreen: Ale když se najde ten „pohyb“, je to prý pohoda. Já nepotvrdím, mně se prostě nerozvine :zed:

A máš dobrou velikost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama