Nezvládám to... Je to normální?

Anonymní
29.3.21 17:40

Nezvládám to.. Je to normální?

Ahoj,
Jsem 2 měsíce po porodu a asi na mě přišla nějaká depka. Už jsem se týden pořádně nenajedla - totální nechutenství, ráno je mi vyloženě zle od žaludku. Hlad mám, ale nic do sebe nedostanu. Přišla jsem kvůli tomu i o mléko, protože to nechutenství mám už tak nějak od porodu.. Ale nebylo to každý den jako teď.. Váha je šílená.. Už jsem zhubla přes 12 kg. :(.. Bojím se být s malou sama doma, že to semnou švihne a co pak malá?.. Když přítel odchází do práce totální panika :zed:..
Vždycky jsem si zakládala na pořádek a teď doma totální chaos.. Malička je náročnější miminko a hodně brečí.. Přítel pořád v práci, děsím se každého dne a noci.. Spánek už nevím co je :zed:.. Někdy si říkám jestli jsem vůbec měla být máma? Někdy bych nejradši vrátila čas.. Přitom miminko je vymodlené, po několika potratech.. Ale ta mateřská láska se ještě nějak nedostavila.. Jsem z toho na nervy a přijdu si úplně nemožná… Tím jak nejím nemám na nic sílu… Je to normální nebo jsem blázen?.. Připadám si fakt strašně, jak nějaká macecha.. Ale musím říct, že když se malá na mě usměje tak mám v očích slzy štěstí a říkám si že takovou mámu si nezaslouží.. :,(
Holky měl to někdo podobně nebo jsem divná?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7517
29.3.21 17:42

Vyselektuj věci co potřebuješ dělat. První je dítě a druhé je tvůj odpočinek. Zbytek počká a nebo může udělat tvůj přítel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5511
29.3.21 17:46
@Anonymní píše:
Ahoj,
Jsem 2 měsíce po porodu a asi na mě přišla nějaká depka. Už jsem se týden pořádně nenajedla - totální nechutenství, ráno je mi vyloženě zle od žaludku. Hlad mám, ale nic do sebe nedostanu. Přišla jsem kvůli tomu i o mléko, protože to nechutenství mám už tak nějak od porodu.. Ale nebylo to každý den jako teď.. Váha je šílená.. Už jsem zhubla přes 12 kg. :(.. Bojím se být s malou sama doma, že to semnou švihne a co pak malá?.. Když přítel odchází do práce totální panika :zed:..
Vždycky jsem si zakládala na pořádek a teď doma totální chaos.. Malička je náročnější miminko a hodně brečí.. Přítel pořád v práci, děsím se každého dne a noci.. Spánek už nevím co je :zed:.. Někdy si říkám jestli jsem vůbec měla být máma? Někdy bych nejradši vrátila čas.. Přitom miminko je vymodlené, po několika potratech.. Ale ta mateřská láska se ještě nějak nedostavila.. Jsem z toho na nervy a přijdu si úplně nemožná… Tím jak nejím nemám na nic sílu… Je to normální nebo jsem blázen?.. Připadám si fakt strašně, jak nějaká macecha.. Ale musím říct, že když se malá na mě usměje tak mám v očích slzy štěstí a říkám si že takovou mámu si nezaslouží.. :,(
Holky měl to někdo podobně nebo jsem divná?

Neboj se říct si o pomoc. Nemáš rodinu? Zapoj otce. Přijde z práce a ty se v kludu najez. Starej se jen o dítko a o sebe a nech se trochu rozmazlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
29.3.21 17:46

Musis vic zapojit tatinka, abys mela miznost si trichu odpocinout, prospat se. Mela jsem tez narocne deti, vecne rvouci s miternym spankovym rezimem, takze chapu, jak se citis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
29.3.21 18:04

To chce čas, taky jsem mela permanentně rvouci mimino a doteď si to peklo pamatuju. Totální chaos jak v domácnosti, tak v pocitech, v životě, ve všem. Začalo se to lepší po cca 5 měsících, kdy mimino min řvalo, vic se zabavilo, lip spalo, i ta láska se dostavila, nějak jsem si prostě zvykla a najednou to šlo. Vydrž, nebude to na furt, řekni si o pomoc a nedůležité veci deleguj na manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25560
29.3.21 18:12

Zkusila si šátek, nosítko? Náš čtvrtý byl taky neskutečný křikloun a vůbec nespal, kočárek nesnášel do půl roku. Takže přesto, že už jsem měla tři děti, byly chvíle, kdy jsem si připadala úplně neschopná :zed: naštěstí se rád nosil a já měla od začátku na paměti, že na prvním místě je, abych byla ok já, protože jinak nebude ok ani dítě. Nastav si „režim“ v tom jídle. Třeba jez, když jí mimco, já běžne jedla u kojení, u flašky to půjde taky. Když spí, spi taky. Když přijde chlap z práce, nech mu ji a dej si vanu, jdi se chvíli projít, vyčisti si prostě hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
29.3.21 18:12
  1. je potřeba začít jíst: pokud do sebe nedostaneš jídlo, co zkusit nějaké proteinové nápoje, smoothie apod. Ideální to není, ale rozhodně lepší než nic. Něco si objednej a ráno, poledne, večer si dej předsevzetí, že to zkrátka vypiješ. Až si tělo zase zvykne, že mu dáš co potřebuje, začneš zavádět i „normální jídlo“
  2. spánek: když už nespíš, je aspoň potřeba to jídlo. Jak ti prďolka v noci spí? Choď spát dřáve, klidně v osm a požádej muže, aby první krmení dal on. My jsme to takto asi 2m aplikovali a bylo to fajn.
  3. dítě potřebuje klidnou maminku - spokojená máma, spokojené mimi. Začíná být opravdu krásně, dej miminko do kočárku a vyražte ven, na sluníčko :hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
29.3.21 18:32

Hned ráno zavolejte svému obvodnímu lékaři nebo gynekologovi. Můžete mít poporodní depresi a potřebujete nutně pomoct. Pokud máte pocit že opravdu už nezvládáte zavolejte si záchranku. V takovém stavu můžete být nebezpečná pro sebe i miminko. Vím jaké to je, kolikrát jsem se synem stála na balkoně a přemýšlela jestli skočím s ním v náručí, dám ho na zem a skočím sama, nebo ho hodím dolů. Já tenkrát pomoc nevyhledala (naštěstí mě z nejhoršího vždycky vytáhla moje čubina) a považuji to za svoje největší selhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2019
29.3.21 18:33

Minimálně polovina matek to tak má :-D teda aspoň si to myslim, zatím nemám kamarádku, která by mi řekla, že ji fakt mimi bavilo a byla z toho odvařená a na větvi :-D to, že se to takhle prezentuje na netu a sociálních sítích, už je věc druhá. Mně teda spousta lidí říkalo, ať si to užívám :-D jako vážně? :-D co jsem si na prorvanych večerech a neustálého ječení měla užívat. Jako takhle, teďka mám děti, které budou mít v létě 2 a 3 a už je to lepší, jsem ráda, že je mám a že je mám takto blízko k sobě, ale tím končím :-D už nikdy, ale nikdy nechci mimino :-D a fakt jsem si to jako užívat nedokázala a jsem šťastná za to, že miminkovské období mám za sebou. Pardon, ale já jsem upřímná, nebudu nikomu mazat med kolem pusy. Díky za to, že už je mám skoro dvoulete a tříleté, pro mě to bylo opravdu nejtěžší období mého života a v duchu lituju každou těhotnou, kterou potkám. Takže nebojte, bude líp, ale musíte to vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5117
29.3.21 18:34
@Anonymní píše:
Ahoj,

Měla jsem to samé a srovnalo se to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36469
29.3.21 18:44
@Anonymní píše:
Ahoj,

Nemáš poblíž rodiče nebo sourozence, že bys jim dala malou do kočárku a pořádně si odpočinula, vyspala se? Musíš víc zapojit muže, pokud by se to zhoršovalo zavolej gynekologovi nebo obvodní a objednej se k psycholožce… může jít o začátek poporodní deprese.
Nestyď se a nech si pomoci od nejbližších, mysli i na sebe, potřebuješ spát a jíst aby jsi byla silná pro svoji dcerku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3641
29.3.21 19:26

Nevím, co je to "náročné " miminko, to je nějaký zdejší fenomén, ale když přijde máma z porodnice, ke všemu prvorodička, tak je prostě náročné všechno.
Nevyspání, únava, všude nepořádek ( :lol: )
Chvilku trvá, než si zajedete nějaký režim, to je úplně normální. Ve chvíli, kdy dítě usne, na všecho se vykašli a odpočívej. Domácnost nemusíš mít jako z cukru a pár studenych večeří vás taky nezabije, nesnaž se mít všechno dokonalé a užívej si miminka :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
29.3.21 19:33
@Anonymní píše:
Ahoj,

ne! proč byste byla divná…hodně nás to tak má…všechno se zlepší…vydržte…ne každé miminko je spavé a usměvavé (vím, o čem mluvím a 2×) ten spánek je špatně (ten může za ty depky..) nemůže přítel o víkendu vozit, ať se můžete vyspat? a babičky, aby pohlídali na pár hodin…? abyste se mohla na malou zase těšit…ne každý hned zvládne, že je na něm někdo závislý a ještě tak intenzivně…držím moc palce! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
29.3.21 19:42

Není to běžné a okamžitě začni jíst. Chceš skončit na kapackách? Nevolnosti a nechutenství má kde kdo třeba v těhotenství, prostě jíst se ale musí, nejde o to, jestli máš na něco chuť. Pětkrát denně, odskrtavej si na ledničce, že jsi jedla. Můžeš si i napsat předem, co budeš jíst a třeba si k tomu jídlu pak něco pusť, ať nemyslíš na to, že jíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
29.3.21 19:59

Pro nas je nejlepsi reseni satek, jsme spokojeni uplne vsichni, ja udelam co potrebuji a mamvolne ruce, maly je u me a neplace, vyspinka se, pritel nemusi po prichodu z prace litat jeste kolem domacnosti a pes muze s nami ma prochazku (s kocarem to nejde, vencit ho je jako poustet draka). Fakt to stoji za zkousku, a vyuzivej ma odpocinek kazdou chvili. Nejsi spatna mama, peklo ma vetsina :)
S tou nechuti k jidlu te chapu, ja tohle mela v sestinedeli a bylo to hrozny, zhubla jsem taky tak nejak 12 kg, ale ja 30 pribrala v tehotenstvi, takze jsem to uvitala. Ale ja tedy hlad nemela, spis jsem se vzdycky premluvila na nejakou malou porci jidla abych neumrela hlady :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat