Nezvládám to už dítě a manžela

Anonymní
11.1.20 15:03

nezvládám to už dítě a manžela

Ahoj,

jdu se vypovídat, mám 4 letou dceru, nepovedené manželství a nedávám to..

uvažuji o rozvodu, s mužem se pořád hádáme, doma nepomáhá, dítě sám nikam nevezme, takhle jsme si to tedy nepředstavovala, před dítětem byl veselý, výletovali jsme a ted? věčně naštvaný, protivný, líný..hodně dělá chování dcery a to, že začal hrát online hry, utíká tím před stresem, ale ponocuje kvůli tomu a zanedbává nás..

dcera má zřejmě vývojovou dysfázii, chodíme na logo, ale žijeme v zahraničí, tak je to těžké (dojíždíme do čech) čeká nás psyholog,. ale termín až červen., nemluví ve větách, přijde mi, že špatně rozumí, intelekově je prý v pořádku, chytrá bystrá, ale u té řeči jsme na vážkách, často špatně chápe tu řeč, mluví ve dvouslovných kombinací táta hají, je zázrak když řekne větu o 3 slovech, včera z ní vypadlo, když viděla paní bez vlasů paní je nemocná, to byl zázrak..

a její chování asi i souvisí s tou řečí, je vzteklá, agresivní..dlší věc je, že neposloiuchá..vůbec, chce si dělat co chce, něco zakížu, dnes ne bonbon až po obědě, neeeee, říkám ne! a uklízím bonboby, jde a vezme si židle a leze na linku, sundám ji a znova, znova a znova, dostala na zadek pak a šla a vzala panenku a hodila ji po mně, dostala znova, vysvětlování nepomáhá, žel ani toto…muž nic, nezapojuje se, jen vylitne, když jde o něj..šla a hodila po mně mobilem! a plivla na mě, bouchly mi nervy a dostala hrozně, i velkou facku do obličeje, to mě mrzí…má tam ted malou modřinu :zed:

já už jsme ko, jsem na to sama, muž se nezapojí, nepomůže, jen řve na ni, na mě, tohle prostředí ji nepomáhá, mám náročnou práci a jsme prtostě unavená není kdy vypnout, každý den od 6 na nohou, obstarat dítě, školka, práce, vyzvednout, nakoupit, kroužek, uklidit doma, cvičit logo, hrát si koupat..no znáte to a není den, kdy bych měla volno..

muž to nechápe a jen mele, že sjem neschopná matka, když to dceru chytne hází po nás věci a on vystartuje, že je retardovaná a blbá, takhle řve na ni, že by mu bylo líp bez nás, když ale začnu o rozvodu škube se, že ne, že nás má rád, ještě jak jsme v zahraničí, není tu nikdo, kdo by pohlídal, pomohl nám..

chci zpět, to vím, muž chce zpět, ale já tu musim být min do léta, jinak mám v práci problém..

nevim co s ním, nevim co s dcerou, nevim nic, jen jsme totálně vyhořelá, snažím se vše řešit v klidu, ale už taky ztrácím nervy, hodně dělá on, stresuje mě jen tím, že tu je, jak tu není, udrřím nervy..ale je to těžší a těžší, vše je s ní problém..věřím, že tam je nějaká dg..plus to naše prostředí ji nepomáhá, ale nevim jak to změnit..

ve školce je v poho, jen se straní prý dětem, pre nerozumí a oni nerozumí ji, i když anglinu už pochytává, patlá oba jazyky..a prý řve, když ji někdo sáhne na hračku, nechce se dělit, jinak ale ok..ale doma peklo, jsou dny, kdy je zlatá, ale ted asi 3 dny se jen vzteká, nejhorší je to chování k nám, říkám manželovi, nesmíš o ni takhle mluvit a už vůbec ne před ní, ale je taky vyhořelý a vidim na něj, že nás má dost..je mi smutno..on ted odjel na měsíc do čech, prý potřebuje pauzu, jako je fajn, že tu nebude, ale zároven já jsem ted na vše sama, jak zbabělé..zklamal mě..beru to jako čas pro dceru a nastavit pravidla, ale nevim jak se sebou, mám tež dost..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11.1.20 15:14

Je mi té malé líto a upřímně to vypadá jako když dítě má dítě neboli aspoň lidé kteří nejsou psychický srovnaní sami se sebou si pořídí dítě. Bylo by fajn dát se psychický do pořádku a odejít od manžela at v tom malá nevyrůstá a vrátit se do čr to by ji pro začátek mohlo nejvíc pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 15:24

@smajlik345 dcera byla velmi dráždivé miminko, které spalo max hodinu v kuse apořád, pořád plakala, v té době jsme vycítila, že manžel se od nás odtahuje, nedával to, pomalu pženechával vše na mě, po čase se to nezměnilo, je to s ní těžké., dělám co můžu, ale chybí mi tu ta učast druhého, asi jsme prostě pořádně vyhořelá, opravdu si nemyslím, že jsme dítě, o muži to říct nemohu, přijde mi, že mám doma dítě a pubertáka..vím, že to osnáší dcera a že potřebuje klid a hlavně citlivá přístup, i proto zvažuji odchod od muže, beztak tu s námi je jako když neni, ale prostě nebude to hned, jsme tu vázana smlouvou, výpoved z bytu, min 3 m to potrvá, taky doufám, že nám to pomůže, být mezi blízkými, česká logopedická školka..ale do té doby? fakt se snažím, ale prostě on nedodrží nic na čem se shodneme ve výchově, porušuje to, jen aby měl klid, zpochybnuje moji autoritu před ní a nejhorší je, jak o ni mluví, když je naštavný, i kdyby měla nějakou dg, bude ji mít snad o to mén rád? někdy mám pocit, že ano, prostě to nedává, m nemá standratní dítě..nemá no..a mě pak z té unavy a stresu stačí málo a startuji taky na něj, na ni..je to začarovaný kruh.. :zed: uvažuji, že po návratu taky vyhledám pomoc, dcera potřebuje klid a já už ji ho nejsem schopná dárt, hlavně nevim jak reagovat v situacích, kdy takto vyvádí..

• Nahlásit
  • Citovat
745
11.1.20 15:32

Ze zkusenosti z meho okoli tak male deti dva jazyky naraz nezvladaji ( jsou jakoby pomalejsi a opozdenejsi)… ale je to opravdu tim ze napr maminka mluvi cesky, tatitek francouzsky a dite poradne ani cesky a francouzsky vubec nemluvi jen rozumi :nevim: mas to narocne, co poradit nevim, pokud neni u manzela snaha tak to vzdej a vrat se do cr az budes moci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 15:42

A co dceru zkusit zamestnat/unavit? Bazen, kolo, prochazky… nereagovat na vylevy. Nenechat se vytočit a zkusit jí něčím zaměstnat, časem příjdete na to co jí baví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
11.1.20 15:52

Fakt těžká situace. Nedávno tu bylo něco podobného od té holky co žije v Rakousku s chlapem a malým synem. Taky matka na sesypání. Protože má v podstatě dvě děti a ne manžela a dítě. O všechno se musí postarat sama. A ty online hry to je prokletí. Říkám to furt. Jeden můj kolega z práce kvůli svojí lenosti a PlayStationu a totální neschopnosti přišel o rodinu. Jeho holka pěkná, šikovná, při mateřské si přivydělávala, má svůj byt a svoje auto a její borec totální netáhlo. Prakticky bez majetku, bez úspor. Zajímal ho jenom gauč a hry. Tak ho holka po dvou letech, až už byl malej trochu větší, vykopla z domu a bylo to. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
11.1.20 16:11

Kurník o něčem podobném jsem slyšela - chlapeček známé z herničky má poruchu, že nerozumí řeči, prostě slyší zvuk, ale nedává mu smysl, takže ani nemluví a nereaguje na to, když na něj mluvíš. Než mi to ta maminka vysvětlila, myslela jsem si, že je malý nevychovaný hajzlík :oops: pak to začalo dávat smysl. Nějak se s tím léčili, ale zaboha si nevzpomenu, co to bylo za poruchu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 16:53

Je mi tě líto. A naprosto ti věřím, že startuješ na malou, ale ve skutečnosti máš vztek na toho dementa. Bohužel to mám stejně, sice nemám zdaleka tak komplikovanou situaci, ale když chlap není doma zvládám vše mnohem víc v klidu, protože nemusím koukat jak se valí a já kmitám. Je mi to tak líto, že jsou takoví, sebestředný a kvůli své pohodlnosti a v tvém případě jeho slabošstvím ničí rodiny. Omluva za anonym, je to pro mě citlivé.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.1.20 20:37

Zakladatelko, rozumím ti. Žiju také v zahraničí, manžel doma moc nepomůže, dítě většinu času divoké, občas dost vzdorovité.

Pokud máš momentálně pauzu od manžela, který je v ČR, udělej si z toho příležitost sblížit se s malou a nastavit si to doma tak, jak to vyhovuje vám dvěma. Jasně, není to lehké, když stravis den v práci a pak se hned věnovat dítěti, ale když se nemusíš ještě ohlížet na dalšího člena domácnosti, půjde to trochu lépe.

Nechci se tě dotknout, ale vypadá to, že jsi zvyklá na malou dost křičet, dokonce i plesknout. Ver mi, že to chápu, ale je to cesta do pekel. Jak má malá respektovat to, že nemá bácat jiné a házet po nich věcmi, když vlastní maminka jí taky jednu flákne (třebaže slabou na zadek)? Určitě najdeš spoustu tipů na to, jak ten vztek lépe zvládat, i když je to na déle, ale zkoušej a zkoušej. Někde jsem třeba viděla tip od maminky, které když se chce křičet, začne na dítě septat. Zní to divne, ale třeba to bude fungovat. Nebo i banální řady typu počítat do 10, vydýchat to, jít do vedlejší místnosti. Dítě je dítě, některé věci nechápe a hlavně přejímá vzorce chování. Pokud vidí křik a násilí, bude to opakovat.

Vývoj řeči asi bude souviset s kontaktem s více jazyky. Zpivate si, říkáte básničky, čtěte si? Komunikujete doma jen česky?

Ještě mě tedy vypadá, zda by nemohlo jít o autismus, vztek i neschopnost komunikace by tomu mohly nasvedcovat, a pokudto trochu uklidni, vím, že pokud se s tím začne pracovat, jsou vidět velké pokroky, ačkoli to nikdy nebude úplně jednoduché.

S manželem je to na houby. Jako dospělý chlap by to měl zvládat lépe. Co vlastně dělá? V zahraničí jste kvůli tvé práci, on si může dovolit jet na měsíc jen tak pryč? A co mu tedy brání se doma více starat?

Já bych asi začala u sebe, snažila se naučit zvládat vztek, nekricet a nikdy dítě nebit (Ver mi, i mně se stávalo, je to těžké, ale po kouscich to jde A stojí to za ten klid v duši) plus na diagnostiku dcery. Až se tyto dvě oblasti urovnaji, bude jasnější, zda muž je opravdu nepoužitelný, nebo se taky pokusí na sobě zamakat. Nejdůležitější ale stejně je, abys byla vyrovnaná ty sama a věděla, jak dcerce pomocí s rozvojem, komunikací atd. Jakmile se vy dvě sladíte, zvládnete to i bez muze v krajním případě. Přeji moc pevné nervy! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.1.20 21:06

Posílám ti objetí :hug: nemáš to lehké holka, též mám náročné dítě a jsem někdy dost na nervy, ale to, co si zažíváš ty, to je nesrovnatelné…jako hodně velký problém vnímám to, že ve výchově netáhnete s mužem za 1 provaz, malá má z toho hokej v hlavě, ještě v kombinaci s dalšími věcmi, s kterými se musí srovnávat, vaše hádky, ponižování, cizí jazyk…Myslím, že kdyby šlo o mě, s takovým partnerem bych už nebyla, chápu, že se to lehce řekne, ale…malé by určo prospělo klidné prostředí, jazyk, kterému bude rozumět a hlavně vyklidněná máma, což bys snad v ČR mohla být, když budeš mít i hlídání a trochu vydechneš…a malá je taková i venku, třeba na procházce či v parku?

• Nahlásit
  • Citovat
44
11.1.20 21:37
@Bídžej píše:
Kurník o něčem podobném jsem slyšela - chlapeček známé z herničky má poruchu, že nerozumí řeči, prostě slyší zvuk, ale nedává mu smysl, takže ani nemluví a nereaguje na to, když na něj mluvíš. Než mi to ta maminka vysvětlila, myslela jsem si, že je malý nevychovaný hajzlík :oops: pak to začalo dávat smysl. Nějak se s tím léčili, ale zaboha si nevzpomenu, co to bylo za poruchu :zed:

Ta porucha je myslím echolálie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 23:30
@Anonymní píše:
Ahoj,

jdu se vypovídat, mám 4 letou dceru, nepovedené manželství a nedávám to..

uvažuji o rozvodu, s mužem se pořád hádáme, doma nepomáhá, dítě sám nikam nevezme, takhle jsme si to tedy nepředstavovala, před dítětem byl veselý, výletovali jsme a ted? věčně naštvaný, protivný, líný..hodně dělá chování dcery a to, že začal hrát online hry, utíká tím před stresem, ale ponocuje kvůli tomu a zanedbává nás..

dcera má zřejmě vývojovou dysfázii, chodíme na logo, ale žijeme v zahraničí, tak je to těžké (dojíždíme do čech) čeká nás psyholog,. ale termín až červen., nemluví ve větách, přijde mi, že špatně rozumí, intelekově je prý v pořádku, chytrá bystrá, ale u té řeči jsme na vážkách, často špatně chápe tu řeč, mluví ve dvouslovných kombinací táta hají, je zázrak když řekne větu o 3 slovech, včera z ní vypadlo, když viděla paní bez vlasů paní je nemocná, to byl zázrak..

a její chování asi i souvisí s tou řečí, je vzteklá, agresivní..dlší věc je, že neposloiuchá..vůbec, chce si dělat co chce, něco zakížu, dnes ne bonbon až po obědě, neeeee, říkám ne! a uklízím bonboby, jde a vezme si židle a leze na linku, sundám ji a znova, znova a znova, dostala na zadek pak a šla a vzala panenku a hodila ji po mně, dostala znova, vysvětlování nepomáhá, žel ani toto…muž nic, nezapojuje se, jen vylitne, když jde o něj..šla a hodila po mně mobilem! a plivla na mě, bouchly mi nervy a dostala hrozně, i velkou facku do obličeje, to mě mrzí…má tam ted malou modřinu :zed:

já už jsme ko, jsem na to sama, muž se nezapojí, nepomůže, jen řve na ni, na mě, tohle prostředí ji nepomáhá, mám náročnou práci a jsme prtostě unavená není kdy vypnout, každý den od 6 na nohou, obstarat dítě, školka, práce, vyzvednout, nakoupit, kroužek, uklidit doma, cvičit logo, hrát si koupat..no znáte to a není den, kdy bych měla volno..

muž to nechápe a jen mele, že sjem neschopná matka, když to dceru chytne hází po nás věci a on vystartuje, že je retardovaná a blbá, takhle řve na ni, že by mu bylo líp bez nás, když ale začnu o rozvodu škube se, že ne, že nás má rád, ještě jak jsme v zahraničí, není tu nikdo, kdo by pohlídal, pomohl nám..

chci zpět, to vím, muž chce zpět, ale já tu musim být min do léta, jinak mám v práci problém..

nevim co s ním, nevim co s dcerou, nevim nic, jen jsme totálně vyhořelá, snažím se vše řešit v klidu, ale už taky ztrácím nervy, hodně dělá on, stresuje mě jen tím, že tu je, jak tu není, udrřím nervy..ale je to těžší a těžší, vše je s ní problém..věřím, že tam je nějaká dg..plus to naše prostředí ji nepomáhá, ale nevim jak to změnit..

ve školce je v poho, jen se straní prý dětem, pre nerozumí a oni nerozumí ji, i když anglinu už pochytává, patlá oba jazyky..a prý řve, když ji někdo sáhne na hračku, nechce se dělit, jinak ale ok..ale doma peklo, jsou dny, kdy je zlatá, ale ted asi 3 dny se jen vzteká, nejhorší je to chování k nám, říkám manželovi, nesmíš o ni takhle mluvit a už vůbec ne před ní, ale je taky vyhořelý a vidim na něj, že nás má dost..je mi smutno..on ted odjel na měsíc do čech, prý potřebuje pauzu, jako je fajn, že tu nebude, ale zároven já jsem ted na vše sama, jak zbabělé..zklamal mě..beru to jako čas pro dceru a nastavit pravidla, ale nevim jak se sebou, mám tež dost..

Ja bych videla jako hlavni problem tveho chlapa, je to s prominutim chlap na h…o a ja bych ho vyhnala. Pak bych navstivila s dcerou i dobreho neurologa a uvidite u detskeho psychologa, muze to byt diagnoza a nemusi. Dite je odrazem svych rodicu a to vase dcera je, kdyz po sobe a dceri furt rvete. Jak ma zvladat emoce, kdyz je nezvladate vy?
A co rika logoped na to, ze nemluvi? A jak se dceri vubec venujete (venujes?) Zpivate si, kreslite, hrajete atd.? Ptz nepises jeji chovani u her, venku atd. A rozumi vam, vi co po ni chcete? Me prijde to jeji chovani, jak chovani dvouleteho ditete v obdobi vzdoru

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.1.20 07:36

Ahoj, naprosto tě chápu, mám syna s LMR a ADHD takže je to u nás často podobné jako u vás. Chápu tě, že jsi naprosto vyřízená, taky mi občas rupnou nervy a syn dostane výprask- to se prostě občas nedá!! Partner taky občas vypění, taky si řekneme hnusné věci… Pomohlo nám uvědomění si, že nejsme já a syn a on proti nám, ale my dva proti dětem :D - je to s nadsázkou ale pomáhá nám to si uvědomit, že držíme za jeden provaz. Hodně s ním mluv ne když má vztek a vypění na malou. Sedni si s ním večer a v klidu mu řekni co se ti ten den nelíbilo, co se ti zdálo jako přehnané a zeptej se ho taky na jeho názor.

Kvůli synové chování jsem musela začít chodit k psychologovi jinak bych se složila.
Poradil mi pár věcí

• Dovol si mít vztek, dovol si mít občas špatné myšlenky
  • Když tě dcera provokuje a víš, že vypěníš zastav se a udělej si odstup klidně i fyzicky udělej krok zpátky a nadechni se a zkus se uklidnit, pokud to nestačí jdi do jiné místnosti a trest řeš až když budeš klidnější.
  • Nevyčítej si to. Mě večer často honily výčitky, že jsem to zase nezvládla, že jsem vypěnila, křičela… soustřeď se na to co se ti povedlo, že si sice křičela, ale nedala si ji na zadek atd…
  • S partnerem mluv, říkej mu věci na rovinu a věcně. Večer bych si s tebou ráda poseděla, moc nám to teď nefunguje a já to chci řešit než bude pozdě.
  • Chlapovi nemá cenu nic říkat když je v ráži. Pokud on ječí na dceru a ty začne ječet na něj at ji nechá, nepomůže to. promluv si s ním až bude v klidu a bez obvinování, sama občas vypěníš tak mu to nemůžeš vyčítat.
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama