Nezvládám učení na nočník

Anonymní
22.5.20 08:26

Nezvládám učení na nočník

Holky, omlouvám se za anonym, ale já se za to stydím :,(. Mám čerstvého dvouletaka a čím dál víc poslouchám kecy ohledně nočníku. Jak už by měl chodit a proč nechodí. Když přijede moje sestra, neodpustí si poznámku, že jsem jen pohodlná a její děti už v roce byly bez plen. Moje máma zase, že to mám z toho, že jsem nechtěla posazovat. A mně už to fakt hrozně vnitřně ničí, připadám si jako úplně neschopná matka a přenáším to samozřejmě na syna. Dneska ráno měl úplně suchou plenu, celou noc se do ní nevycural. Tak mu říkám,,Pojď, půjdeme čůrat spolu." Vezmu nočník, posadim ho na něj, sednu si na záchod, vycuram se a on že hotovo, vstane, ale nic tam neudělal. Tak jdeme do obýváku, kde začne čůrat na koberec, tak jsem mu pristrcila nočník, aspoň něco jsem tam chytla. Ale byla to jen troska. A než jsem ho stihla zabalit, ve druhém pokoji všechno pustil na koberec. To už jsem se neudržela a samozřejmě jsem na něj začla štěkat co to udělal a proč. On moč ocividne zadržet umí. Ale nevycura se do nočníku. Ani na velký záchod nechce jít. Jsem zoufalá, vím, že není dobré, když jsem na něj kvůli tomu zla, ale já mám okno v tu chvíli. A zase vidím všude ty samé chytré lidi, co mají dokonalé děti a vše zvládají líp než já :zed: :pocitac:. Mám sto chutí se na ten nočník úplně, ale fakt úplně vykašlat.
Musela jsem se vypsat, abych si aspoň trochu ulevila. :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9139
22.5.20 08:33

Klid, on to čase pochopí neboj. Každé díě je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3317
22.5.20 08:34

Tohle je o trpělivosti a zkoušení… Takže ano, po spaní bych ho posadila na nočník a když se vycura (a on se dříve nebo později vycura ;)) tak ho pochválit. Neboj to půjde. Neznám moc dospělých s plenama ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 08:36

Já vím, že nebude navždy nosit plenu. Já vím, že mě nejvíc deptají ty lidi, kteří mi tlučou do hlavy, jak jsem líná matka. Jenže to si jednou člověk přečte, jak se dítě nemá nutit a že k tomu dozraje samo. Tak se toho držím. Pak přijde okolí a říká úplný opak. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
25704
22.5.20 08:37
@Anonymní píše:
Holky, omlouvám se za anonym, ale já se za to stydím :,(. Mám čerstvého dvouletaka a čím dál víc poslouchám kecy ohledně nočníku. Jak už by měl chodit a proč nechodí. Když přijede moje sestra, neodpustí si poznámku, že jsem jen pohodlná a její děti už v roce byly bez plen. Moje máma zase, že to mám z toho, že jsem nechtěla posazovat. A mně už to fakt hrozně vnitřně ničí, připadám si jako úplně neschopná matka a přenáším to samozřejmě na syna. Dneska ráno měl úplně suchou plenu, celou noc se do ní nevycural. Tak mu říkám,,Pojď, půjdeme čůrat spolu." Vezmu nočník, posadim ho na něj, sednu si na záchod, vycuram se a on že hotovo, vstane, ale nic tam neudělal. Tak jdeme do obýváku, kde začne čůrat na koberec, tak jsem mu pristrcila nočník, aspoň něco jsem tam chytla. Ale byla to jen troska. A než jsem ho stihla zabalit, ve druhém pokoji všechno pustil na koberec. To už jsem se neudržela a samozřejmě jsem na něj začla štěkat co to udělal a proč. On moč ocividne zadržet umí. Ale nevycura se do nočníku. Ani na velký záchod nechce jít. Jsem zoufalá, vím, že není dobré, když jsem na něj kvůli tomu zla, ale já mám okno v tu chvíli. A zase vidím všude ty samé chytré lidi, co mají dokonalé děti a vše zvládají líp než já :zed: :pocitac:. Mám sto chutí se na ten nočník úplně, ale fakt úplně vykašlat.
Musela jsem se vypsat, abych si aspoň trochu ulevila. :?

Neposlouchej své příbuzné a dělej si to podle sebe. Syn mi na nočník nechtěl chodit. Nejhorší bylo kadění. Nakonec se jednoho dne posadil na WC. Osmdesátiletá babička to nemohla pochopit. Mně vysazovali, jen co jsem se udržela trochu v sedě. Protože nikdo nechtěl prát do 2 let pleny. Buď nad věcí. Přes léto to určitě venku vypilujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25704
22.5.20 08:39
@Anonymní píše:
Já vím, že nebude navždy nosit plenu. Já vím, že mě nejvíc deptají ty lidi, kteří mi tlučou do hlavy, jak jsem líná matka. Jenže to si jednou člověk přečte, jak se dítě nemá nutit a že k tomu dozraje samo. Tak se toho držím. Pak přijde okolí a říká úplný opak. :zed:

Já jsem takovým kecálkům smála a říkala, že máme na pleny, tak je prostě má. Nechtěl hlavně kadit na záchod. To bylo přemlouvání. Pak pomohla dovolená a cizí WC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1542
22.5.20 08:39
@Anonymní píše:
Musela jsem se vypsat, abych si aspoň trochu ulevila. :?

Dám ti radu. Na ostatní se vys. Měla jsem to samé. Byla jsem hotová, nervní a nevedela už, co s ním. Dneska bych to udělala jinak. Musel prostě do té fáze dospět. Zvlášť klukům to trvá déle. Někdo holt dříve mluví, jiný chodí a jiný zase čůrá do nočníku. Syn na to přišel, když jsem to přestala řešit v jeho 3letech :

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3293
22.5.20 08:45

Pribuzne poslat tam, kam svetlo nesviti a sobe klidek a nohy nahoru ;)

Ve dvou letech jeste uplne bezne, ze nezvládá nocnik, musi k tomu dozrat. Kazdy den to zkousej, ale v klidu. A kdyz se zadari, chvalit, kdyz ne, zatnout zuby. Krikem to vazne nevyresis, tim se ti dite leda sprajcne a bude to trvat o to dele. Bude leto, nech ho behat venku nahateho, aby si to uvedomil, ze cura a on na to prijde. Moje holka je bez plen od 2,5 roku. A nejsou to zadny zavody o matku roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7029
22.5.20 08:54

Sprdni sestru a matku, ne to dítě. Řekla bych jim asi něco ostřejšího.
Pokud je nějak rázně setřeš, tak už si příště třeba takové blbé kecy příště odpustí.
Jen musíš být sama přesvědčená o tom, že to děláš dobře a mít argumenty a být nad věcí. To takové lidi odzbrojí, když vidí, že se jejich výtky nebereš, naopak se jim vysměješ. Jestli jsi nejistá, tak do tebe taková chytráci, co se jen potřebují povyšovat nad druhé, budou šít.

Já jsem nechtěla děti posazovat někde už od roka a dělat třeba i několik měsíců tanečky okolo nočníku. Před druhým rokem jsem dětem na týden sundala plínky a zkusili jsme to, u dcery to vyšlo, hotovo bylo za týden. U syna to trvalo déle, tak jsme to zkoušela znovu po pár měsícícjh. Odplenkoval se až před třetím rokem. Každé dítě je jiné. A kdyby mi někdo tvrdil že jsme líná matka, tak ho sjedu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15330
22.5.20 08:58

Dítě nech, ono opravdu potřebuje dozrát. Není to jen o zadržení moči, ale hlavně o uvolnění svěračů. Moje dcerka měla plenky skoro do dvou a půl a neřešila jsem to. Jednou přišla, řekla chci čůrat a sedla na nočník. Od té doby je bez plen, šlo to bez nervů a bez nehod. K dospělým musíš být někdy drsná. Klidně byc jim řekla - moje dítě, moje věc. Tvůj přístup můžem praktikovat, až budeš ve stáří potřebovat pleny ty. Na moji tchýni to zabralo spolehlivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20742
@Anonymní píše:
Já vím, že nebude navždy nosit plenu. Já vím, že mě nejvíc deptají ty lidi, kteří mi tlučou do hlavy, jak jsem líná matka. Jenže to si jednou člověk přečte, jak se dítě nemá nutit a že k tomu dozraje samo. Tak se toho držím. Pak přijde okolí a říká úplný opak. :zed:

Tak ho dej mamince nebo sestře na hlídání. Když jsou tak dokonalé, tak ať ho to naučí.
Moje máma prudila u prvního od roka s nočníkem. Moje motrová myš na něm nevydržela sedět ani minutu, natož aby do něj něco udělal.
„Jak jako, že Ti tam nesedí. Ho posadím a nedovolím vstát.“ Tak jsem jí ho na chatě i s nočníkem vrazila, a´t se mi teda babička předvede. Vzdala to s ním při třetím pokusu. :mrgreen: „On tam fakt nechce sedět a nejde na tom nočníku udržet.“ To byl objev Ameriky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8376

Synovi jsou dva a půl a poslouchám že všech stran to samé. Jenže on to fakt ještě nepobírá. Plenu má mokrou během noci a to ani nějak extra hodně nepije. Když jsem ho nechávala bez pleny, měl kalhoty věčně počůrané. Na druhou stranu pozná skoro všechna písmena, barvy a napočítá do desíti. Neznám žádné dítě, pokud není nemocné, které by mělo plínu ještě ve škole. Já žiju v Německu a tady ti každý řekne, že dítě má na počůrávání nárok do 6 let. Pak až se řeší, že není močová soustava vyvinutá správně. Při přechodu do školky nikdo neřeší, jestli dítě má ještě pleny. Samozřejmě, že se snaží je motivovat dřív, ale když to nejde, neexistuje, že by dítě do školky nemohlo. Rodinu jsem si srovnala. Prostě jsem řekla, že je to moje dítě a moje věc, jak a kdy ho na nočník naučím a že mám dost peněz na to, abych ty pleny kupovala. U nás je to o to horší, že má desetiměsíční ségru a nechápe, proč on nemá mít plínu a ona může. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1754
22.5.20 08:59

U mladší jsem taky byla už zoufalá. Někdy mi přišlo, že to dělá i naschvál, že se vyčůrá na koberec. Ale vydržela jsem, postupně se to zlepšilo a teď je šikulka. U obou dětí pomohly bonbónky :). Za čůrání jeden, za kakání dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.20 09:01

Na ty kecaly se fakt vykašlete. Dcera byla taky furt vostuda a ona má ještě plenu, jo? Odplenila se asi během týdne úplně sama bez problémů v necelých 2,5 letech. Synovec byl hvězda, ve dvou letech bez plen. A víte co? Teď jsou mu 4. Počurává se pořád, bojí se čůrat před lidmy, rodiče mu kvůli tomu nadávají, on brečí. Šílené. Tak se na to vykašlete, když to nejde. Stresujete akorát sebe i to dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2540
22.5.20 09:01

Jo taky mě máma s nocnikem u všech 3 dětí deptala, u první jsem se zdeptat nechala, takže jsem jí od 16 měsíců trápila 2 měsíce než se to naučila, byly jsme z toho v depresi obě, u syna už jsme rady ignorovali já i syn, prostě na nočník se neposadil ani ve 2 letech, nakonec se to v klidu naučil okolo 2 a pul, ale na noc měl pleny do 3 let…

U poslední dcery jsem se teda řídila svým pocitem, v roce a půl jsem vyndala nočník, občas jsem jí zkoušela posadit a nechat vycurat, když se povedlo, tak jsem zpivala, tancovala, chvalila, plenu jsme sundali 2 měsíce pred 2 narozeninami a fakt jí trvalo tak tyden než si to osvojila a s denní plenou se naráz zbavila i noční…

A opravdu, klukům to trvá déle, protože mají jiné ústrojí… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama