Nezvládám uspávat roční

Anonymní
29.5.16 18:37

Nezvladam uspavat rocni

Ahoj vsem,

Uz mam uplnou depku z uspavani nasi male :/ pres den usne u kojeni do 10 minut spi jeste 2×. Pul hodiny vzdy 3 hodiny vzhuru a spanek. Vecer ji nechavam 4 hodiny vzhuru.. Ale to co se deje vecer nepochopim :/ lehneme si, ze ji kojim a leze pryc.. Otocim ji zase k prsu, ale zas leze pryc.. Nezbyde mi nic jineho nez ji vzit do naruce a houpat, chvili lezi, pak ale zacne souboj zacne skrabat kopat, odtlacovat se odemne.. Zkusim ji polozit chvilku lezi, ale pak sup na 4 a uz leze pryc, tak jdem zase skakat :((( toto trva tak hodinu..
Ja spocena jako dvere od chlyva. Ona taky :/ uz pak u toho i brecim :(
Fakt nevim co s tim..
To pomysleni, co bych za tu dobu udelala, me uplne depta :( ja bych ji klidne houpala, ale kdyby usinala a ne takove coromoro, ze me bude kopat…

Ale nevim jak jinak ji uspat toto dela tak 2 mesice..

Starsi usinali u prsa, lezely a ududlaly se.. Ani jedno jsem nenechala vyplakat.. Tak nechci ani nejmladsi.. Jenze jak??

Uvazovala jsem, ze kdyz budeme lezet a ona poleze pryc. Tak ji budu vracet porad k sobe.. Nevim, jsem z toho, ale fakt na nervy…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28885
29.5.16 18:43

Tak asi když leze pryč, tak nemá potřebu jít spát. Není to logické?
Co takhle ji nechat být a až odpadne, tak odpadne?
Tvůj přístup nemá ani hlavu, ani patu. Chybí tam logika, selský rozum a třeba i pochopení jedince.
Děti ví, kdy mají potřebu spánku, ududlávání na cécu a hodinové uhoupání rozhodně nic neřeší.
Režim to chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 18:47
@berry4 píše:
Tvůj přístup nemá ani hlavu, ani patu. Chybí tam logika, selský rozum a třeba i pochopení jedince.
Děti ví, kdy mají potřebu spánku, ududlávání na cécu a hodinové uhoupání rozhodně nic neřeší.
Režim to chce.

Neodpadne.. To bylo prvni co jdem zkousela.. Jenze ikdyz spala jen jednou.. Proste neodpadla.. A uspavani trvalo stejne dlouho.. No mozna o 5 minut min..
Takze tato varianta pada..
Rezim mame.. Chodi spat presne, ritual pred spanim taky mame…

• Nahlásit
  • Citovat
28885
29.5.16 18:49

Možná jí právě ten rituál nevyhovuje. Já ti nevim, ale moje děti žádný céco nepotřebovaly, prostě navečeřet a do postýlky, event. usínáček, pohladit, dát pusu a bylo. Spánek. Konec, tečka. Ve správný čas. To je celé. Nějaké hodinové udyndávání… Je to normální? Proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
29.5.16 18:50

@berry4 moc nesouhlasim. Moje dite nikdy neodpadlo a prave kdyz je unavene, tak je nejvic rozjete, jakmile nevychytam tu spravnou chvilku k ulozeni, tak nastava doma kovbojka a misto usinani behem 5 minut je z toho hodina… ja doporucuji vazne byt razantni, precist si par diskuzi a clanku o metode vybreceni a jit do toho. Prvni tri dny jsou hruza ale potom je to k nezaplaceni. Zkus vychytat spravnou chvilku k ulozeni (u nas kdyz si zacne tahat za ucho, tak vim ze musi jit spat)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
29.5.16 18:53

Asi to bylo tvym cilem od zacatku, urcite te nenapadlo myslet si, ze rocni nebo treba dvoulety dite si cucne prsa, otoci se a vytuhne. Takhle jsi to chtela, ne, tak jaky problem. Nebo jsi to tak nechtela? A proc jsi ji to tak celou dobu ucila? Tak muzes houpat, rvat se tedy nesmi, tak houpej. Houpat muzes treba pul hodiny, v horsim pripade budes muset houpat za pochodu. Z postylky nezdrhne, ale postylku asi taky nechces, to je tezky, no. Jeste muzes diteti poustet motivacne vyukove video, jak velky deti krasne usinaji samy, treba se chytne.
Ja si uz jenom nemuzu pomoc, protoze to je do zblbnuti, jak kafemlejnek. Zase dalsi, co nesnese, aby dite fnuklo a pri vsi te uzasne sebeobetavosti nedomysli, ze jednou se ji na usinani u kozy dite vyprdne, jake prekvapeni. A vlastne poradte mi vsichni, ja, to udelat, aby to to dite chtelo samo, rocni dite. Aby to bez boje zalomilo a ja mela ciste ruce. A zase budu jako ta zla, co nadelat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6561
29.5.16 18:55

Syn nikdy! neodpadnul. Prostě takové to dítě které je při únavě ještě aktivnější, spocené, úplně mimo sebe ale neusne.

Zakladatelko, asi to slyšet nechceš ale u nás kočár, protože prostě potřeboval ke spánku pohyb a tak velkého už jsem opravdu neuhoupala. Takže kočár a přendala jsem do postýlky a bylo. Kupodivu je ve třech letech úplně normální a usíná sám kdyby měl zase někdo potřebu tvrdit jak si to dítě určitě zvykne, nezvykne, jenom to prostě potřebuje, je ještě malý.

Do vyřvávání nikdy! Dítě to nepotřebuje, v ničem mu to nepomůže! :zed: To je metoda na které je trestáno dítě ale hlavně že rodiče mají volný večer :roll:

Příspěvek upraven 29.05.16 v 18:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
809
29.5.16 18:57

Starší dcera začíná odpadávat až teď, ve skoro 4 letech. Do 2 a půl let chodila spát před půlnoci jinak to bylo o nervy. U spaní po o.jsem od jejích 18 měsíců vždycky obrečela, prostě spát nechtěla. Jsou děti, které se spánku brání. Jediná rada je dávat jí spát dýl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2686
29.5.16 18:58
@berry4 píše:
Režim to chce.

Tak ale rezim neni, ze ji necha odpadnout kdy ona chce…a proc odleza? dala bych ji do postylky ponuchnala a odesla… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
29.5.16 19:00

@Bebepe tak jistě-správná chvilka k uložení. A to je i ten režim. Děti milují, když ví, co po čem následuje.
I když občas se to dokáže vymknout, třeba na čas, přeci jen je potřeba dodržovat rutinní věci a těm se i přizpůsobovat.
Nechce cecek, nechce. Fajn, tak ji nechám bez, budu i když razantněji trvat na uložení a spánku, vytvořím podmínky jinak, třeba i za cenu počátečního vyřvání jak píše @zuzouš a konec.
Tady už je to opravdu jak u blbečků. Čeho jsou maminy schopny, aby uspaly děcko, to už zůstává rozum stát. Přitom je to TAK jednoduché!
Jen z toho nedělat takovej PROBLÉM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
29.5.16 19:00
@Anonymní píše:
Neodpadne.. To bylo prvni co jdem zkousela.. Jenze ikdyz spala jen jednou.. Proste neodpadla.. A uspavani trvalo stejne dlouho.. No mozna o 5 minut min..
Takze tato varianta pada..
Rezim mame.. Chodi spat presne, ritual pred spanim taky mame…

ten rituál bude špatně, když nefunguje… představuju si sebe – moc se mi spát nechce, do toho, mi někdo cpe jídlo ( ano mlíko je jídlo) a ještě se mnou drncá a hojdá…no to bych nespala ani náhodou… to co fungovalo u miminka nemusí prostě fungovat na batole…takže napapat večeři, nakojit, zazpívat písničku nebo přečíst kousek básničky dát pusu, usínáčka a dobrou.. a trpělivě se vracet a ukládat… za měsíc jste v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 19:01
@zuzouš píše:
Asi to bylo tvym cilem od zacatku, urcite te nenapadlo myslet si, ze rocni nebo treba dvoulety dite si cucne prsa, otoci se a vytuhne. Takhle jsi to chtela, ne, tak jaky problem. Nebo jsi to tak nechtela? A proc jsi ji to tak celou dobu ucila? Tak muzes houpat, rvat se tedy nesmi, tak houpej. Houpat muzes treba pul hodiny, v horsim pripade budes muset houpat za pochodu. Z postylky nezdrhne, ale postylku asi taky nechces, to je tezky, no. Jeste muzes diteti poustet motivacne vyukove video, jak velky deti krasne usinaji samy, treba se chytne.
Ja si uz jenom nemuzu pomoc, protoze to je do zblbnuti, jak kafemlejnek. Zase dalsi, co nesnese, aby dite fnuklo a pri vsi te uzasne sebeobetavosti nedomysli, ze jednou se ji na usinani u kozy dite vyprdne, jake prekvapeni. A vlastne poradte mi vsichni, ja, to udelat, aby to to dite chtelo samo, rocni dite. Aby to bez boje zalomilo a ja mela ciste ruce. A zase budu jako ta zla, co nadelat.

Jako anostarsi dve to tak mely.. Usinaly u prsa do cca 2 let. Pak jsem rekla prso neni vzaly to v pohode bez breku. Cca ve 3-4 letech jsem musela jako neco delat a naucily se spat same. Opet bez breku nasili.. Fungovalo to u obou..
Tak jsem to brala jako automatiku i u mladsi.. A kdyz tehdy nechtela usinat u prsa.. Tak co s niaby nebrecela jedine nosit.. A kdyz se zacne propinat co s ni jefine skakat :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.5.16 19:04
@berry4 píše:
@Bebepe tak jistě-správná chvilka k uložení. A to je i ten režim. Děti milují, když ví, co po čem následuje.
I když občas se to dokáže vymknout, třeba na čas, přeci jen je potřeba dodržovat rutinní věci a těm se i přizpůsobovat.
Nechce cecek, nechce. Fajn, tak ji nechám bez, budu i když razantněji trvat na uložení a spánku, vytvořím podmínky jinak, třeba i za cenu počátečního vyřvání jak píše @zuzouš a konec.
Tady už je to opravdu jak u blbečků. Čeho jsou maminy schopny, aby uspaly děcko, to už zůstává rozum stát. Přitom je to TAK jednoduché!
Jen z toho nedělat takovej PROBLÉM.

A uz jsi cetla diskuse co asi proziva u toho kdyz je v postylce a necha se ho brecet.

Po precteni tech clanku to proste nemuzu udelat…

• Nahlásit
  • Citovat
28885
@Anonymní píše:
Jako anostarsi dve to tak mely.. Usinaly u prsa do cca 2 let. Pak jsem rekla prso neni vzaly to v pohode bez breku. Cca ve 3-4 letech jsem musela jako neco delat a naucily se spat same. Opet bez breku nasili.. Fungovalo to u obou..
Tak jsem to brala jako automatiku i u mladsi.. A kdyz tehdy nechtela usinat u prsa.. Tak co s niaby nebrecela jedine nosit.. A kdyz se zacne propinat co s ni jefine skakat :(
:lol: bez breku a násilí(o jakém násilí tu je řeč? ) mi děti spaly od cca 18 ti-20 ti měsíců a to ve velkých postelích. To dobou byly už i bez plín přes den.
Nikdy jsem nepotřebovala k normálnímu a citlivému zacházení taková harakiri, co tu popisuješ ty.

Příspěvek upraven 29.05.16 v 19:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2686
@zuzouš píše:

To jste, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama