Nezvládam vychovávat dceru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.12.19 13:24

Nezvládam vychovávat dceru

Ahoj. Je mi 23 let a mám tříletou dceru. S jejím otcem nejsme vůbec v kontaktu, takže jsem na ní sama. Bydlíme s mojí mámou a ještě s mojí babičkou. Což je šílený. Psychicky mě to absolutně deptá, ale sami by jsme to neutáhly. Mám jen rodičák. Od září chodí dcera do školky a já na brigády. Nedokážu si najít práci, abych dceru stíhala každý den vyzvedávat ze školky a ještě s ní mohla být o víkendu. Moje máma mi jí nepohlídá (max 1× za měsíc na hodinu, když si něco potřebuju vyřídit) tátu nemám, babička už by to nezvládla. Já jsem z toho bydlení na nervy. Každý den poslouchám jak je něco špatně. Že se blbě dívám, že dceru nutím jíst a ona chudák řve. Že po ní něco chci a ona se vzteká. Pro mojí mámu je to chudáček, neustále jí nosí na ruce. Denně jí cpe sladkostmi, ikdyž ví, že jí to dávat nechci. Ráno jí u sebe v pokoji dá Colu, k tomu čokoládu, odpoledne bonbóny, večer minimálně jednu sušenku. Dcera odmala je nejedlík. všechno odmítá. Já jsem z toho už vynorvovaná. Dneska jsem jí vyhrožovala, že když si nedá aspoň jeden kousek do pusy, všechny hračky jí vezmu a vrátím Ježíškovi. Dítě řvalo, já řvala. Dcera schválně začala jídlo házet. Přišla máma, hned jí chovala a řvala na mě, že je to chudák. to samé každý den se zuby. Malá si je prostě čistit nechce, takže řve. Já jí je čistím i tak, prostě u mě nejede přes to vlak. Okamžitě přiběhne máma, zase řve, že když nechce, tak si je čistit nemusí. Stejně je to se vším. Spaní, uklízení hraček. Já už jsem nervní a pak mi opravdu stačí málo a hned na svou dceru řvu. Už mám dost toho všeho odmlouvání, scén, přemlouvání. Ve školce poslouchám každý den, jak dcera nevydrží v klidu. Neposlouchá, dělá si co chce. Je jak splašená. Nejí, plive, všechno je fuj. Učitelky každy den apelují, ať si dceru utáhnu. Já bych ráda, taky se mi její chování nelíbí, ale jak když nemůžu svoje dítě vychovávat. Kolikrát mi přijde, že mě dcera nesnáší. Samozřejmě dá přednost babičce, která jí vše dovolí a všechno jí dá, než mámě, která po ní Furt něco chce. Moje babička je na straně mojí mámi. Dělá úplně to stejný. Takže když to neslyším od mojí mámi, mám to od babičky. Doplním ještě to, že moje máma je věčně v pokoji, nikdy si s mou dcerou nehrála. Venku jí měla tak 5× za celý tři roky. Nevím, jak z tohodle kolotoče ven. Jsem už psychicky v… kolikrát jsem už přemýšlela na sebevraždu. Práci hledám už rok, ale bohužel jsem jen po brigádách, takže šance se odstěhovat je v nedohledu. Jsme malé město, ani kolem nic není. Mám jen základku. Hlídání žádné..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6717
25.12.19 13:29

Nejvetsi chudak z popsane situace je dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
25.12.19 13:33

Skúšala si si s mamkou promluvit? Vysvetliť jej (bez kriku a hádok) tvoj pohľad na život a výchovu?
Obávam sa, že ťa mamka vidí ako malé, neschopné dievčatko, preto ma tendencie to do všetkého kecať. Musíš jej dat najavo, že si dospelá ženská kt sa o seba zvláda postarať, ale to zahrňuje i prácu a vlastne bydleni. Je super ze mas brigády, snaž sa s prácou ďalej, časom niečo klapne!
Len sa prosiiiim nezaves na nejakého nezodpovedného chlapa, v nádeji, že je to princ, kt. sa o vás dve postará…take príbehy tu občas taky sú, a nekončia moc šťastne ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 13:35

Připomínas mi mě pár let zpátky. Dupni si. Jednoduché. Tvé dítě a tvá pravidla. Hezký bych si to z matinkou vyrikala.

• Citovat
  • Nahlásit
10843

Měla sis během rodičáku dodělat alespoň nějaké vyučení, kde chodíš jen na zkoušky a zbytek lze dodělat doma.
Takhle je to, pokud jde o práci, která je možná s dítětem, dost zlé.
Co alimenty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1728

Chtělo by to vlastní bydlení, ale ve vaší situaci to není jednoduché finančně. Platí aspoň otec dítěte když už se jinak nestará?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
25.12.19 13:36

Nasla bych si psychologa a pres urad prace rekvalifikacni kurz. Jedine vychodisko vidim v odstehovani se. Co se poptat po azylovem dome?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4313
25.12.19 13:39

A proč na ni řveš? Vidím to jako tvoje selhání bohužel. Jestli si myslíš, že ji řvaním vychováš, tak já ti můžu v klidu říct, že tě bude nesnášet a bude se tě akorát bát.
Matka by měla být kamarádka a v dobrém smyslu slova vůdce, který ji v klidu provede určitými fázemi vývoje, aby z ní vyrostl vyrovnaný člověk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 13:43
@Anonymní píše:
Připomínas mi mě pár let zpátky. Dupni si. Jednoduché. Tvé dítě a tvá pravidla. Hezký bych si to z matinkou vyrikala.

Mluvili jméno tom několikrát. Vrací se to ale pořád zpátky. Ale hlavně kvůli dceři, která prostě za babičkou Furt běhá. Nedá se tomu moc vyhnout, ikdyz máme jeden velký pokoj s dcerou, tak kuchyň a ostatní prostory jsou společné a tam dochází ke střetu nejčastěji. Zrovna dnes kvůli tomu jídlu. Prostě chci ať dcera jí a chci ať jí u stolu. To dcera nechce (měla řizek, který normálně jí) Furt zdrhala. Já už vynervovaná a moje máma do toho :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 13:45

@lucik2011 Neplatí, žije v Americe.

• Citovat
  • Nahlásit
4313
25.12.19 13:46

A co se týče vlivu tvé matky a babičky, no asi by bylo nejlepší odstěhovat se, protože ta strava a nečištění zubů atd to je podrývání tvé autority. Možná si matka myslí, že to nezvládáš a tak chce trochu klidu a povolí. Zapracuj na tom křičení, sama musíš vidět, že to nezabírá ;). Klid, to zvládneš. Choďte spolu co nejvíc ven, utužíte vztaj s dcerou a zároveň bideš mimo dosah narušitelů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10843
25.12.19 13:52

Správně proto nižší soud, jehož rozhodnutí Nejvyšší soud ČR hodnotil, uzavřel, že je namístě stanovit výživné prarodičům, jestliže se otec zdržuje v cizině na neznámé adrese a výživné od něho nelze právně vymáhat za situace, kdy otec se svým právním zástupcem komunikuje prostřednictvím internetové sítě z veřejných internetových kaváren, cestuje po světě a žádné bližší údaje o něm známy nejsou. Závěru, že výživné nelze od povinného v cizině právně vymáhat, zpravidla předchází zpráva Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí.

Jeho rodiče jsou naživu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23412
25.12.19 13:54

Měla jsi si dodělat vzdělání, tatíčka zažalovat o alimenty, a najít si spolubydlení s jinou matkou a hlídat si navzájem a rodiče otce dítěte by nepomohli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 13:56

@Sany80s ano jsou, ale v kontaktu nejsme už více jak dva roky. Přestali se ozývat, jejich syn si to prý nepřál. Otěhotněla jsem, když jsem byla na rok v Americe jako aupair.

• Citovat
  • Nahlásit
23412
25.12.19 14:00
@luci.no píše:
Nasla bych si psychologa a pres urad prace rekvalifikacni kurz. Jedine vychodisko vidim v odstehovani se. Co se poptat po azylovem dome?

a nemusí na tom úřadu být zaregistrovaná nějakou dobu aby jí kurz zaplatili? koukal jsem na kurzy u nás a upřímně naprosto k ho.vnu s tím bych práci nenašla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat