Nezvládám výchovu 2 leteho

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.10.21 14:05

Nezvládám výchovu 2 leteho

Ahoj, potřebuji radu mám pocit, že jsem naprosto v koncích…mám 2 lete dítě které začíná šíleně zlobit…vztekani, vynucovani…cca 3 týdny zkoušíme být bez pleny, už chodil doma krásně na nočník i venku si řek, ale teď několik dní nechce, když ho posadim řve, ale za 2 minuty se pocura…teď má novinku běží se vycurat na bazénku s balonkama…já mu dneska dala na zadek, teď brečím a je mi to líto, nechci ho bit, ale já prostě nemůžu…chlap je celej tejden pracovně pryč, jinak jezdí domu většinou večer…já nemám žádné hlídání, jedna to má díky práci těžké a moje máma na děti není, neumí to s ním a chce mít klid…já ale nikoho nemám jen chlapa který musí být v práci, protože peníze potřebujeme, já jsem navíc těhotná, začínají na mě padat stavy jestli jsem vůbec měla mít druhé dítě teď…jsem asi zralá na odbornou pomoc, nevím kam se obrátit, nevím co mám dělat, stydím se o tom někde mluvit…ja to, ale nezvládam…musím se starat o dům, vařit, uklízet a dvouleták to nechápe…prostě prudi od rána do večera, venku mě neposlouchá dělá si co chce…a já jsem úplně vyřízena těším se na večer až půjde spát…zažil někdo něco podobného? Být na vše sám, jen zavřený doma, žádné kontakty, žádná pomoc…jen prostě s dítětem které už mě má taky plně zuby? Co ty plenky, kazdej akorát rype, že ve 2 letech má pleny…my se snažíme, ale on mi to takto bojkotuje, mám chuť mu dát zpět plinu, ale on ví co se dělá na nočník, ví to. Je na to připravený ale nechce…občas ho teď ukecam, že dostane bonbonek tak jde, ale taky to vždy neplatí…proč teď chodí do těch balónků a směje se? Když pár dní zpět mu chlap dal na zadek, že do balónků se opravdu necura…mám pocit, že tohle je moje nejnáročnější období v životě…nemám vůbec žádný čas pro sebe, jsem jak strašidlo…prostě už nemuzu…díky za přečtení, prosím nechte mi anonym, jinak to raději smazte děkuji…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8664
5.10.21 14:11

Normalka, dvouletaci jsou priserny. Bud dusledna, snaz se bejt v klidu a rozhodne si nevycitej, kdyz Ti ujedou nervy. On se nepo, lepak na pr.del jeste nikoho nepoznamenal. Klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6488
5.10.21 14:16

:hug:
na každou toho někdy s dítětem bylo moc… :kytka:
možná máš na sebe moc velké nároky, nemáš žádnou pomoc, tak uber třeba s úklidem a místo toho si umyj hlavu, namaluj se, obleč se, běž s malým ven - do jiného prostředí - klubíku - prostě se točíš v kruhu..
možná s tebou i bouří aktuálně hormony, být těhotná s 2letým dítětem nemusí být úplně snadné…
vymez mu hranice, z plínek nestresuj, klukům to může trochu dýl trvat ;) (jako ostatně více věcí :mrgreen: ), nenakládej si toho moc, navař na více dnů, zamraz, pořiď si domácí pomocníky, aby vše nebylo jen na tobě..
Hele - co mají říkat ty, co mají 4 děti :lol: můj případ to není, já je za to obdivuji, já mám strop 2 a jak byly jako malé nejhodnější na světě, tak teď v pubertě je to masakr každý den (stále zpruzelé, stále v pyžamu, stále oči nahoooru, stále chytré odpovědi :lol: za mne byl věk od 1-10let TOP a takový ten školkový kolem 5 úplně největší parádička, neboj, dočkáš se taky a bude líp :srdce: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
5.10.21 14:18

Ahoj možná tě trochu uklidní, možná ne. Dceři budou za měsíc 2 a já těhotná. Manzel jezdí domu večer, ale víkendy je doma. Zkoušela jsem odnaučit pleny asi před měsícem neúspěšně, tak je prostě má. Naštěstí do mě nikdo neryje, musí na to přijít sama, že je lepší chodit na nocnik/záchod ;) to sami dudlík má na spaní a zatím se ho nechce zbavit. Usoudila jsem, že se nic nestane když ho ještě pár měsíců bude mít a já budu mít klid.
Jinak když jsme doma, tak kolikrát taky vyteču, protože furt dělá bordel a „zlobi“. Píšu v uvozovkách, protože ona se prostě nudí. Nejlepší je, když jdeme dopoledne i odpoledne ven na procházku, hřiště, do herny, na nákup,… prostě nějaká aktivita. Jednou za týden chodíme na plavání a na cvičení. Nejlepší část dne je, když po obědě usne a já mám 2 hodiny klid :lol: někdy se mi taky nechce někam chodit, ale je lepší se hecnout a někam vyrazit než aby mě doma štvala :D Jinak je to miláček mazlivá, hodná :srdce:
Určitě bych nemlatila kvůli tomu že naschvál cura tam kam nechceš. Prostě tě zkouší a čeká jaká bude reakce a jestli si všimneš.
Edit: doma uklízím jen to nejnutnější a zbytek si uklidí manzel, když mu to vadí :lol: když se mi nechce vařit, tak jdeme do hospody a není to žádná tragédie. O zahradu se starám jednou za měsíc, roste si to samo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9011
5.10.21 14:21

Tak nebude jen doma je to na palici… Když to šlo a nebyl lockdown jeli jsme někam na výlet. Doma ho to nudí tak vymyslí blbosti. Je to náročný období dobrý je to dítě zabavit… V nakupacich jsou hlídaný hraci koutky? Nebo co zkusit nějakou dětskou skupinu ať si trochu ofrknes?

Pokud čůrá kde ho napadne dej mu plinu a nehrot to kdyžtak se odplenkuje až se oteplí no. Později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6488
5.10.21 14:27

@ludmilaadamkova ahojky, jé - to jsi mi teď přesně připomněla, proč jsem před X-lety úplně nejvíc milovala nakupování v IKEA :lol: :mrgreen:
holky milovaly jejich hrací kout a já svůj KLID mezi všemi těmi „nezbytnostmi“ do domácnosti :lol:
myslím, že zrovna ona by tyhle služby měla využívat na maximum.. jinak jim doma švihne oběma a až se narodí mimčo, tak bude uvázaná o to víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25218
5.10.21 14:28

Jo, dlouletý příšerky, zkouší, co vydržíš, kam můžou zajít, pokud pak pod tíhou stresu povolíš, dítko to velmi rychle zjistí a má tě na lopatě.
Možná opravdu není na sundání plen připravený.
Jo, a u dětí mi přijde výhodné jim nastavit věci tak, aby je dokázaly zvládnout a tys měla možnost pochválit - pozitivní motivace, než je nechávat selhávat a pak seřvat/seřezat - negativní „motivace“.

Jako první věc bych uklidila ten bazének s míčkama. Pokud víš, že ho to láká se tam jít vy…, tak prostě budou schované, dokud se to nenaučí :nevim: Pořád lepší jednou říct, že bazének se uklidí, dokud se nenaučí čůrat do nočníku, než ho třikrát denně pucovat kvůli tomuto.
Pozorovat, nechávat lítat nahatého, aby si to líp uvědomil, často se ptát a posílat se vyčůrat.

Proč se zavíráš doma a jsi bez kontaktů? Drapni dítko a objížděj výlety, hrady, zoo, dokud je počasí, babičky, tetičky z třetího kolene, kamarádky. Já, když neměla do čeho píchnout, tak sem klidně šla sama do hracího koutku, dala si kafe a nechala dítko vyblbnout.
Jinak jak známo, děti prudí o to víc, co je v nervu máma. Takže se snaž zvolnit tempo, zklidnit, ono se to nádobí občas nezblázní a ta chodba, když se nevytře, tak se taky svět nezboří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
344
5.10.21 14:32

Pokud čůrà do míčků, uklidila bych je do skříně. Pokud si najde jiné místo, vrátila bych plenu. Taky mám prcka lehce po 2 a má stále plenu. V létě nočník nebyl problém, ale jak má oblečení, tak čůrá do oblečeni. Žíly mi to teda absolutně netrhá. Do 3 let je to za mě v klidu.
No a jinak klasika. Co nejvíc si to zjednodušit (omezit úklid, vařit na 2 dny apod) a u nás platí co nejvíc chodit ven. Být v bytě bez zahrady, už asi beru antidepresiva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17872
5.10.21 14:34

Určitě neseď doma, vezmi dítě a jeďte ven, takto malý děti nepotřebuji extra cíl, prostě vezmeš a jdeš. Autobus, vlak, auto, pěšky s koloodrazedlem. Mám syna 2 roky a 2 mesice a každý den někde jsme, doma by nám hráblo oběma. Teď chodíme pouštět draka. Chlap má neschopenku, takže taky změna, normálně doma nebývá, takže teď odpo chodíme ven všichni spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
5.10.21 14:38

Dvouleťáci jsou prostě spratci, který baví někoho vysírat - ber to s nadhledem, ale je to tak. Moje dítě chodí na nočník stoprocentně. Na druhou stranu taky velmi obstojně mluví a nejradši říká to, co se úplně nesluší. Aktuálně je to pdel a hovo. A co si myslíš? Já to ignoruju, takže klídek. Jen vejde táta večer do dveří, dítě ho vítá jasně vysloveným HOVO, táta se vzteká, dítě schované za mnou, vykukuje na tatínka: hovo, hovo, hovo. Radím klid - vyčůrá se do bazénku s míčkama?? NJ, tak to ten bazének musíme umýt a díky tomu pár dní nebude. Moje rada - čím míň se vztekám, tím hůř se to dítě chová. U nás to zabralo. Já jsem v klidu a díky tomu mládě mě neprovokuje, neb ví, že to na mě vyprudí máloco :lol:
Chodíme hodně ven - jakože dopoledne i odpoledne, ale do míst, kde se může vylítat, vyblbnout, nic jí nepřejede, takže jí můžu nechat volný pole působnosti a neprudím jí neustálým nesmíš, nedělej, nech to,…

Jo a že má plíny??? A co jako? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
5.10.21 14:44

Pokud je to možné, choďte co nejvíc ven. Na mě to doma taky padalo, byla jsem těhotná a krvácela, takže klidový režim. No s 1,5 letou dcerou fakt nebyl. Ale byla celkem rozumná, scénky typu čůrání, kam chci nastaly až po porodu, holky jsou od sebe 25 měsíců. A úplně nejhorší to bylo při lockdownu, zavřené školy, takže doma i nejstarší. Online výuka ten první rok nefungovala, jen seznam úkolů a snažte se, téměř žádná zpětná vazba, takže motivace dětí nula. A s dětmi 6 měsíců a 2,5 roku to bylo :zed: Manžel paradoxně měl více práce než jindy a chodil domů večer, babičky nic moc. Ke konci jsem byla úplně hotová a lezlo mi to na mozek a snažila se s dětmi být co nejvíc venku, jinak bych to nedala.
Teď budou té nejmladší dva roky a začíná být také pěkně tvrdohlavá. Nesmí se nudit, jinak je protivná, takže chodíme na cvičení, výtvarku, trochu se unaví a je to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
5.10.21 14:50
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji radu mám pocit, že jsem naprosto v koncích…mám 2 lete dítě které začíná šíleně zlobit…vztekani, vynucovani…cca 3 týdny zkoušíme být bez pleny, už chodil doma krásně na nočník i venku si řek, ale teď několik dní nechce, když ho posadim řve, ale za 2 minuty se pocura…teď má novinku běží se vycurat na bazénku s balonkama…já mu dneska dala na zadek, teď brečím a je mi to líto, nechci ho bit, ale já prostě nemůžu…chlap je celej tejden pracovně pryč, jinak jezdí domu většinou večer…já nemám žádné hlídání, jedna to má díky práci těžké a moje máma na děti není, neumí to s ním a chce mít klid…já ale nikoho nemám jen chlapa který musí být v práci, protože peníze potřebujeme, já jsem navíc těhotná, začínají na mě padat stavy jestli jsem vůbec měla mít druhé dítě teď…jsem asi zralá na odbornou pomoc, nevím kam se obrátit, nevím co mám dělat, stydím se o tom někde mluvit…ja to, ale nezvládam…musím se starat o dům, vařit, uklízet a dvouleták to nechápe…prostě prudi od rána do večera, venku mě neposlouchá dělá si co chce…a já jsem úplně vyřízena těším se na večer až půjde spát…zažil někdo něco podobného? Být na vše sám, jen zavřený doma, žádné kontakty, žádná pomoc…jen prostě s dítětem které už mě má taky plně zuby? Co ty plenky, kazdej akorát rype, že ve 2 letech má pleny…my se snažíme, ale on mi to takto bojkotuje, mám chuť mu dát zpět plinu, ale on ví co se dělá na nočník, ví to. Je na to připravený ale nechce…občas ho teď ukecam, že dostane bonbonek tak jde, ale taky to vždy neplatí…proč teď chodí do těch balónků a směje se? Když pár dní zpět mu chlap dal na zadek, že do balónků se opravdu necura…mám pocit, že tohle je moje nejnáročnější období v životě…nemám vůbec žádný čas pro sebe, jsem jak strašidlo…prostě už nemuzu…díky za přečtení, prosím nechte mi anonym, jinak to raději smazte děkuji…

Podle mě je to normální vývoj a když jsem tohle prožívala s dcerou tak jsem na tom byla podobně jako ty. Nebyla jsem těhotná a byla jsem přesvědčená že druhé mít nebudeme, protože nezvládám ani jedno. A teď tu sedím na gauči, koukáme na pohádku s 3 letou dcerou a u toho kojím 2 měsíčního syna :D ono to přejde, naše malá zase naschvál čůrala na gauč, pokaždé jsem myslela že vyletím z kůže. Vyřešila jsem to tak že jsem na gauč dala přebalovací podložky a přehodila přes to deku. Přešlo to nějak samo, když zjistila že plýnku stejně nedostane. Nějaké placání přes zadek, nadávání, vysvětlování a podobně bylo k ničemu, prostě to chce zatnout zuby a vydržet. Já vím že když so těhotná tak je to náročné ale jiná možnost bohužel není. Ve 2 letech měla dcera nejhorší období vzdoru co si pamatuju, bylo to na palici ale přejde to. Hodně sil :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9011
5.10.21 14:54
@Lucy75 píše:
@ludmilaadamkova ahojky, jé - to jsi mi teď přesně připomněla, proč jsem před X-lety úplně nejvíc milovala nakupování v IKEA :lol: :mrgreen:
holky milovaly jejich hrací kout a já svůj KLID mezi všemi těmi „nezbytnostmi“ do domácnosti :lol:
myslím, že zrovna ona by tyhle služby měla využívat na maximum.. jinak jim doma švihne oběma a až se narodí mimčo, tak bude uvázaná o to víc.

přesně loni napodzim v říjnu dva roky a hned lokdown pak se to trochu uvolnilo na chvilku a hup na nás covid a další lockdown to byla teprve výzva. Hned jak to šlo na jaře a uvolnilo se to ZOO, koutek, výlety pak bazény aqauparky, prostě cokoliv. A to jsem na vesnici a neřídím auto (panický ataky mě chytaj když mám řídit) takže autobus, vlak, případně dompluva s mužem že nás někam hodil nebo vyzvedl. Po tom 2 roce to začalo být dobrý protože předtím nic neušla a potřebovala kočár a s tím jsem si moc netroufla, ale dost jsem ji „trénovala“ procházkama a po druhém roce už to šlo.

Zakladatelko využij čas ted protože dostat se s 3 letákem a kočárem kamkoliv bude fakt těžký i kvůli kojení a všemu. Ale to bych klidně pak dala 3 letou do školky. Aspon na dopoledne a třeba se jí tam bude líbit. A bude tam chtít být celý den.

Příspěvek upraven 05.10.21 v 15:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8034
5.10.21 15:05

No nevím v kolikatym si měsíci, ale co tě drzi doma? Jed dokud můžeš, se dvěma deckama to bude náročnější. Mám dve holky necelý rok po sobě. Starší bude mít dva roky, mladší rok. Vztekani jsem se naučila docela ignorovat. To co udělá mladší Segre, to udělám já ji v menší mire. Denně je to tahání za vlasy, kousání, fackování, kopání. Nějakej bazének z balonkama bych nechala miminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26297
5.10.21 15:08

Normalka. Taky mám dvouletaka, taky jsem těhotná a ještě mám jednoho ve škole. Taky nemam hlídání (max pro toho nejstaršího, menšího nikdo nechce), kamarádky daleko, muž chodí z práce až večer. Pleny sem zatím nevzala, není na to zralý a okolí mi může políbit… jim doma dítě po nábytku necura :D jinak to chce řešit vše s klidem, oni maji teď období, kdy zkouší hranice, co si můžou dovolit, jak budeš reagovat a většinou je tvoje rozčilení spíš baví. Já se vždy nadechnu a snažím se poutat pozornost jinam, třeba ho nalakam na jinou hračku apod. Do domácích prací zapojuji, nechám ho vyndat myčku (i když to pak trvá hodinu), nandat a zapnout pracku, chvíli vysávat a pak to dodělám pořádně po něm, dostane mokrý hadřík a jde se mnou utírat prach apod. Nesnázím se vše stihnout rychle, abych byla urvaná a hrozila se, co kde vyvede, než dodelam to a ono. Venku má batůžek s vodítkem, nebo jezdí v kočárku, je rychlý a já už za ním tolik nestíhám, takže vypoustim leda někde, kde nemá kam utéct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat