Reklama

Nezvládám výchovu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xixi
Povídálka 18 příspěvků 14.07.10 18:40
Nezvládám výchovu

Už jsem (opět) s nerva totálně v háji :cry:. Mám dvě dcery 3,5 roku a 1,5 roku a nějak to nezvládám. Každý den doufám, že bude líp, ale vždycky večer už nepříčetně ječím a jsem úplně vyřízená :cry:.
Starší dcera absolutně neposlouchá a asi na ni nic neplatí, nebo jsem na to zatím nepřišla. Dokud aspoň třikrát nezařvu, tak se nic neděje. Tak v polovině případů poslechne, až dostane na zadek :oops:. Třeba mi vyhází nádobí ze skříněk a odmítne to uklidit. Kdyby to byly hračky, tak jí seberu a už nedám, ale hrnce jaksi potřebuju, takže to nakonec dělám sama. Zkoušela jsem zakazovat oblíbené aktivity, mlsání, dostala po zadku, ale poslechne, jen když se jí chce :cert: .
Když nedostane co chce, tak většinou předvede uřvanou scénu. Mladší už se to naučila také, takže to mám dvojtě. Je to o nervy :cry:.
Obě pořád dělají nějaký nepřádek - rozhazují hračky, oblečení, nádobí i jídlo :cert: . Prakticky na nic jiného než na úklid a chod domácnosti nemám čas.
Mladší dcera odmítá jíst. Ještě před pár dny jsem kojila, ale odstavila jsem ji a od té doby sní za den tak půl suchého tvrdého rohlíku a 10 lusků hrášku (nebo míto toho trochu kukuřice nebo jahod) :cry:. To je celé její denní jídlo. Vařené jídlo odmítá úplně (od malička) a s dalším se po skončení kojení také hodně zhoršila. Nevím z čeho žije a jsem z toho na prášky. Vím, že hlady nejspíš neumře, ale když se to týká vašeho dítěte, tak vám to nedá. Zkouším jí samozřejmě různá jídla nabízet, ale buď uteče, nebo mi odstrukuje ruku, případně to plive ven :poblion: , kyž jí to propašuju až do pusy.
Můj chlap je přes týden pracovně mimo, takže jsem na ně přes týden sama. O víkendu s ním beze mně obě na víc než hodinu nevydrží, protože jej vidí tak málo, že je pro ně skoro cizí :cry:.
Babička funguje jen jedna, ale teď moc hlídat nemůže a obě stejně nezvládne :-( .
Brečím tu a nevím, jak to dál zvládnu.
Máte nějaké dobré rady prosím? Hlavně nevím, co se starší dcerou a jejím neposloucháním, to mě ničí nejvíc :cry:.
Omlouvám se za dlouhý příspěvek.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

mamina44
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 14.07.10 18:56

Radu bohužel nemám ,než sem si přečetla že je tam ještě 1,5letá dcerka ,tak sem myslela že je to má vlastní diskuse.Mám to samé, jen bez té druhé dcerky a přičítám to tomu že jsme dcerku pěkně rozmazlili.Teď mi bohužel nezbývá nic jiného než trpělivě napravovat to co jsem respektive tatínek přílišnou láskou zavinili. :oops:

Tinare
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 14.07.10 18:56

Probůh… podle toho co píšeš, se za chvíli zhroutíš…určo v tom nejsi sama…
Jedině dovolená bez dětí.....musíš je někde udat, jinak se složíš…a to se o ně stejně někdo bude muset postarat, pokud skončíš v nemocnici…udeřila bych na manžu
Pokud ne dovolená…jeden den…či dvě odpoledne pro sebe.....kafíčko s kámoškama, čajovna, relax, a tak
Nebo…víkend , taky s kámoškama, klidně i bez manži

Tinare
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 14.07.10 18:58

A nemyslím, že nezvládáš výchovu, jsi jen přetažená, být sama na dvě děti takhle krátce po sobě je záhul…klid …ony vyrostou

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 14.07.10 19:02

Klííd, to je normálka. Poradím jen k tomu kramaření a nechtění uklízet. Nám se osvědčilo pravidlo 3 hraček. Jakmile začínaj vytahovat 4. věc, musí uklidit aspoň jednu z už vytáhnutých. Příkazy jsou celkem k ničemu, vedou pouze k boji a vztekání. Takže spíš to chce komunikovat stylem - a ty už si nechceš hrát s tímhle a tímhle? Tak to uklidíme. Ne hned: ukliď to! Taky je dobrý jim strukturovat čas. Prostě vymezit: teď se bude malovat, teď poslouchat písničky a zpívat atd. Protože časová bezbřehost vede k divočení :-) Aspoň teda u nás. Taky se mi osvědčilo hlídat u staršího syna hladinu cukru v krvi - tzn. nejvíc zlobí a vzteká se když má hlad, nebo naopak snědl nějakou sladkost nebo vypil sladký pití. Takže pozor na to. A o víkendu tatínka pěkně zapoj, buď je vyšli ven (nabal tašku s náhradním oblečením, pitíčkama atd.) nebo sama prchni z domu aspoň na 3 hodiny. Nervy máš jen jedny, ne? :-)

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.10 19:05

ahojky. já být tebo nenervuji se tolik. jak píšeš manža je pryč tak bordel nevidí. prostě to hoď za hlavu ,naskládej co jde do horních polic (myslím tu kuchyň),dole nech jen plastové věci. když vaříš dej ,,důležitý úkol,, i holkách. plastovou nádobu plus lžíci třeba s tím hráškem,kukuřicí. a že se vsteká?? tak ji vem ,dej do vedlejšího pokoje a trvej na tom,že ven nesmí dokud nepřestane a neřekne promiň. do týdne uvidíš změny.

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.10 19:08

jo a jídlo… u nás se osvědčuje hra na opak. ne timinko to nesmíš to není pro tebe :mrgreen: říkám nepapej to :mrgreen: téda tys mi to všechno snědla… :mrgreen:

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 14.07.10 19:09

Ahoj, všimla jsem si, že jsi na podobné téma založila v průběhu posledních let víc diskuzí, takže to asi nebude přechodná záležitost. Myslím, že důvodů je u vás víc, určitě to, že jsi na ně víceméně sama a pak hodně nedůslednost a netrpělivost. Na tvém místě bych už asi neváhala a navštívila dětského psychologa aby ti poradil jak na dcerky. Věř tomu, že na každé dítě něco platí, jen je někdy těžké vymyslet co a psycholog má na to tu nejlepší kvalifikaci. Nikdo to nemusí vědět, nemusíš to s nikým řešit, je to jen vaše záležitost, která ti může pomoct.

kvaček
Extra třída :D 13419 příspěvků 14.07.10 19:27

Tak já musím trochu nesouhlasit. Spíš mi přijde, že to neni neobvyklá situace, ale zakladatelka toho má hodně, je sama a to je problém. Nechci se nikoho dotknout, ale lehko se píše těm, kdo mají manžela doma, který aspoň hodinku dvě zabaví děti a nebo dokonce babičky, které dojíždí každou chvíli. Já mám manžela, který se postará, abych si udělala svoje věci a vím, jak to člověku pomůže. Navíc dřív jsme nejezdili k babičce, - mojí mamce, z rodinných důvodů, a vím, jak toho bylo na mě moc, když jsem si nemohla ani s nikým pokecat, zanadávat, a hlavně posedět, kde by hlídala půl dne babička a já měla klid. Teď jezdíme a je to úplně o něčem jiném.Spíš bych radila p ouklízet si co nejvíc a pak se na to vykašlat a udělat di s dětmi někde výlet - třeba i k té babičce, kamarádce a nebo někam, kašlat na úklid, manžel doma neni jeden dva ndny se to nepo…

xzuzkax 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.10 19:30

Moje dcera bude mít v listopadu 5 a syn 2 roky. A zbytek mám stejný jak ty. Manžel jezdí domů jen na víkend. Děti pořád zlobí, křičí, neposlouchají, starší začíná být i drzá. Jak říkáš-několikrát zařvu, dostanou na zadek, nebo starší jde klečet, já nervy v kýblu. Uklidním se až jdou večer spát (naštěstí chodí brzo). Žádnou radu na to nemám, už jsem přemýšlela že půjdu k nějakýmu psychologovi aby mi napsal něco na nervy, ještě jsem nebyla.
Rady typu někam si vyraž jsou hezký, taky bych si ráda vyrazila, ale když manžel přijede v pátek večer a odjíždí v neděli po obědě…Kdy jindy mám být s ním? A A když je doma, děti poslouchají bez problémů. Asi opravdu musíme vydržet až děti povyrostou a tohle přejde… Ale to zas nastanou jiné problémy, takže si asi nevyberem… :kytka:
P.S. někdy mi pomůže když si dám čtvrtku slivovice (ale to jen opravdu v krajním případě!) nebo se chvíli zavřu do jiné místnosti, ale to mi děcka řvou za dveřma, takže moc nedoporučuju…

Příspěvek upraven 14.07.10 v 19:34

kvaček
Extra třída :D 13419 příspěvků 14.07.10 19:34

tak já jsem na tom byla stejně jak zakladatelka a hodně mi pomohli jednou za čas opravdu někam zajít s kamarádkou - občas je jednou za dva až tři měsíce ne běhat pořád. Myslím si, že i když vidíš partnera o vikendu a domluvila byses s kamarádkou na kávu a poseděla tři hodiny, tak by to neměl být problém

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 14.07.10 20:48

Neboj nezhroutíš se jak psaly předchozí přispěvatelky, matka totiž vydrží víc jak člověk…
Proti vyjítí si na kafe s kamoškou nemůžu namítat nic, ale o to horší bude ten návrat do reality…
Starší zlobí bo se nudí? Co ji zapojit do chodu domácnosti? Může s tebou dávat prát, mýt nádobí(plnit myčku), nevěřila bys co s dětmi udělajjí vlatnoruční palačinky :wink:
Jistě se tohle snažíš dělat,ale zkus ji brát jako parťačku a nech si pomáhat (koneckonců něco zvládne už i ten 18m drobec :wink: )

No hezký rady a realita :think: Včera jsem myslela že mě z nich fakt už trefí šlak, řvala jsem že si sousedi museli myslet že jsem zešílela a tak jsem si slíbila že uberu páru a pokusím se s nima jednat v klidu… Zatím to jde kéž mi to vydrží dlouho

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.10 20:53

lacenko myslím si totéž…nechám je ,,uvařit buchtu,,půlčím struhadlo s bramborem a je klid :mrgreen: teda jsou dny kdy řvu až se hory zelenají ale to už je na jinou věkovou kategorii :mrgreen: :mrgreen:

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.10 20:54

škoda ,že když jsme ty děti dělali ,nevyrobyli jsme jim taky tlačítko off ,co???
taky je dobrý naučit se vypnout uši ( nevydím,neslyším)

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.10 20:55

jeje nevidím :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >