Nezvládám výchovu téměř 5 leté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tvetinka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.07.19 19:35
Nezvládám výchovu téměř 5 leté

Ahoj, mam dve dcerky 19m a 4r 7m, a jsem uz opravdu v koncich. Kazdy den je pro nas vsechny utrpením, vsichni na sebe jecime od rana do vecera. Mala je hodne temperamentní dite vyzaduje hodně moji pozornost. Starsi chodi do skolky ale ted jsou prazdniny a ona se tu s nama nudi, take vyzaduje hodne pozornosti a hlavne porad jenom mluví a mluví mam z ni hlavu jak patraci balon + neustale otazky proč? A to uplne na vsechno. Vim ze je to normální ale ja na to nemam nervy, deti se spolu moc nezabavi, ani kazda zvlast si temer nehrajou mam je cely den za zadkem a to doslova, jsem z toho vycerpana :zed: starsi neustale odmlouva, neuklizi si po sobe, cely den je protivna :zed: mladsi je hrozny vzteklounek a cele dny jeci.
Ja vim asi uplne zbytecne zalozena diskuze, ale jak to kde vam s dětmi? Ja to materstvi nejak nezvladam, at delam co delam tak je vsechno spatne

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
sakota
Kelišová 5866 příspěvků 08.07.19 19:37

@tvetinka mam deti mladsi, ale problem podobny. Kdyz uz se zabavi sami, tak to znamena nejakou katastrofu v byte. :D Reseni? Venku! Les, hriste, chata s bazenkem, navsteva (socialni interakce na navsteve unavi mnohem vic nez behani venku, aspon moje deti), v omezene mire tablet/televize(pohadka, nejaka edu hra). Prezit. Drz se. Soucitim.

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.07.19 19:42

@sakota dekuji za povzbuzeni, ale je to u nás katastrofa i venku, starsi to venku bavi jen chvilku pak je zase protivna, a mladsi si vsude vsechno cpe do pusy, uz ma i zlomeny zub z toho ze cpe do pusy kameny, utika mi vsude a vzteka se porad jako doma :roll:

Kriss Tina
Extra třída :D 10987 příspěvků 08.07.19 19:46

Mám to podobné, už se těším až pošlu staršího k babičkam :mrgreen: mám teda mladšího teprv 2 měsíčního, takže vyžaduje hodně pozornosti (Teda prakticky neustále, protože je hodně kontaktní a neusne jinak než v náručí a jak ho někde odložím je hned vzhůru :zed: ) a starší se doma nudí, chce kamarády a vymýšlí hovadiny.

eva valoi
Extra třída :D 12052 příspěvků 08.07.19 19:48

Ted je venku hezky, byt furt venku. Ja to tak delala a delam. V zime je to horsi, nejhorsi, kdyz jsou deti nemocne.

Ou
Echt Kelišová 8064 příspěvků 08.07.19 19:49

Zvládáš to úplně normálně.

Jinak nemáte v okolí třeba nějaký příměstský tábor pro školkové děcka, kam by ji ještě vzali?

Vyrážej s nima ven a unav je. Jezdí ta větší na kole? Tak tím pádem prostě choďte na delší procházky, malá v kočáru, větší na kole - vyprávěj přitom třeba pohádky a podobně

A teda začněte hledat hry a aktivity v přírod. Více inspirace zde

https://lenkavostova.cz/

kacakaca
Závislačka 2768 příspěvků 08.07.19 19:49

Prace. Povinnosti. Ten pocit dulezitosti a odpovednosti, kdyz umyje nadobi, povesi pracku nebo nachysta snidani :palec:. Moje petileta zehlila plenky. A pak vylety. Vratis se s unavenymi detmi do cisteho domova, nemusis uz po nich nic uklizet, malou das spat a mas klid na starsi.

Ou
Echt Kelišová 8064 příspěvků 08.07.19 19:51

Jo jak jsou na tom matky jejích spolužáku a spolužaček ze školky? Nemůže buď vyrážet někam společně a nebo ideálně si domluvit kolečko s tak třema či čtyřma, že si budete přes léto střídat smečku starších dětiček. Pak sice jeden den v týdnu budeš muse vymýšlet program a přeží smečku, ale zase další dny budeš mít klid!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 19:52

@tvetinka mám podobně staré děti. Starší celý den kvůli něčemu brečí, stačí úplná blbost.
Mladší je zas vzteklina. Vše musí být po jejím. Neustále se o něco perou, mlátí se, křičí.
Co jde, jsme venku, tam je to o malinko lepší. Ale každý den se těším, až bude večer a oni půjdou spát. Bohužel mladší je sova a usíná kolem 11. Ráno vstává v 6.
Někdy mám chuť sebrat se a utéct :lol:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 08.07.19 20:08

Mam to podobně, děti o něco starší. Opravdu jediné co mi pomáhá, je být s nimi co nejvíce venku(i když se mi někdy nechce, musim se překonat). Střídáme to, aby to nebylo každý den stejné. Někdy jdeme do parku, někdy na hřiště, do města na zmrzku, atd.. Když je horko, tak se jdem někam koupat. Mladší do kočáru, starší na kolo/odrážedlo/koleběžku.
Jak tu někdo psal, mnohem horší je to v zimě nebo když marodí.

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.07.19 20:15

@Ou jo to by bylo fajn, ale bohuzel, jsme z vetsiho mesta a zadne kamosky ze skolky nemam :zed:

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.07.19 20:16

Mate pravdu chce to co nejvice chodit ven :kytka:

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.07.19 20:18

Dekuji vam za reakce, vubec jsem necekala ze vas je na tom podobne tolik. :andel:

milwinka
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 08.07.19 20:18

Neboj, vydrž, za rok už bude líp, to už si spolu víc vyhrajou. Teď je tvá mladší ještě moc malá pro tu starší, ale postupně to bude čím dál lepší. Moje děti teď mají 5 a 3 roky a teď bych řekla že je to nejlepší období, už si spolu hezky vyhrajou a mě už moc nepotřebujou k zabavení. V tom věku jak je tvoje mladší tak jsme chodili hodně na dětská hřiště, cestou tam a zpět starší na kole, mladší v kočárku.

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.07.19 20:22

@Ou a o určitě chodit hodne ven s tim souhlasim ;) je fakt ze moc na prochazky nechodime mame tu aamy kopec a na to jsem lina :oops: nejvic casu travime na zahrade ale tam to deti taky moc nebavi, tabor by byl fajn ale o zadnem nevim zkusim zapatrat

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama