Nezvládám změny ve vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 20:43
Nezvladam změny ve vztahu

Ahoj, doufám ze nevadí ze anonym, ale potrebuju se svěřit a poradit.

Není to poprvé co vůbec nezvladam změnu ve vztahu. S přítelem jsem 3 měsíce a poslední cca 2 týdny lehce ochabuje textová konverzace mezi námi, když píše tak krasne, ale píše daleko méně, jsou dny kdy vůbec. Zřejmě se vůbec nic neděje ale já vidím černé scénáře a nezvladam to, vůbec si to neuzivam a bojím se. Co je horší, ze jsem schopna mu říct co se děje a proč tak málo píše atd. Přitom do teď jsem to neřešila. Kamarád mi řekl ze jsem psycho a ať si uvědomim, ze má svůj život a není nutný si dnes a denně psát 10 zpráv. A ze když se máme třeba za den/dva vidět ze si preci nemusíme vše sdělit přes mobil. Jenomže on do nedávná psal docela často a i sám od sebe a to teď moc nedělá. Přitom včera mi napsal jak moc se na mě těší, takže asi vše ok.

Byla jsem i u psychologa - před 3 lety, protože jsem měla problém se žárlivostí. A zjistila jsem ze mám hrozne velký očekávání od druhých a ze od každého čekám stejný chování jako by bylo moje - a já bych mu psala častěji :mrgreen:

Nevím co s tím, vím ze se takhle budu jen trápit a ještě do toho hezkého začátku vnesu nějaká negativa a hádky a to fakt nechci. Takže se držím, neptam se, nepíšu když nenapíše on a mám dojem, ze už by mohl napsat jako první, ať to pořad není jen z my strany, neptam se kdy se uvidíme atd, on asi netuší ze mě to trápí a ani nechci aby to věděl, bude si myslet ze jsem stíhačka. Tak mě nazval kamarád :) nejsem, stačí 2 zprávy a já budu happy.

Místo abych měla fajn neděli tak neustále přemýšlím jestli se chce rozejít nebo mě má min rad…

Pomozte :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 8978 příspěvků 18.08.19 20:49

Proč k tomu psychologovi nechodíš dál?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 20:52

@lachtanice86 protože to stojí hodně peněz a nemyslím ze by mi to pomohlo, plno věci jsme odhalili ale pracovat na tom musím už sama. To jsem fakt psycho?

Eveline132
Stálice 57 příspěvků 18.08.19 20:59

Začni žít svůj život. S dětmi jsem se naučila-spokojená máma, spokojené děti. Tak to funguje i ve vztahu, jakmile chlap vycítí, že je na něj vyložen nátlak, stáhne se. Jsou ale i případy, kdy žena nežárlí ale vnitřně cítí, že vše není jak by mělo. Ženská intuice dejme tomu. Jsem hrozný senzibil-vycítím i co nechci ikdyž slovy je tvrzeno něco jiného, časem se to vždy ukáže. Pak ale buďto si promluvit a vyjasnit, nebo se stáhnout a zaměřit se jen na sebe. Jinak, myslím si, že pokud spolu jste 3měsíce, měli by jste si vážit a respektovat život i mimo vztah. Přece jen se pořád oťukáváte. Kolik vám je let?

lachtanice86
Echt Kelišová 8978 příspěvků 18.08.19 21:01
@Anonymní píše:
@lachtanice86 protože to stojí hodně peněz a nemyslím ze by mi to pomohlo, plno věci jsme odhalili ale pracovat na tom musím už sama. To jsem fakt psycho?

Nějak se mi nezdá, že by si na tom pracovala. Žij svůj život.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 21:06

@Eveline132 to je jedno, nechci psát detaily, ale oba jsme dávno dospělí :) on je o 8 let starší…a má dítě, já nemám ještě děti. No já jsem žárlivá od mala, bohužel. Je to už lepší ale ne nejlepší. Nedá se říct ze bych žárlila na nej, ale spis neustále vše porovnavam. Před měsícem by mi bylo jedno ze třeba o víkendu min píše, byla jsem si jistá. Teď se bojím protože jsem se zamilovala. Jemu najevo nic nedávám. Takže se nestahl. Myslím ze vůbec netuší jak se trápím a ze by to možná ani nechápal. Premyslela jsem co mi vadi a proste je to strach ze o nej prijdu. Protože jsme se včera psali dlouho a moc hezky věci a vlastně sama nevím co bych mu dneska měla psát, nic se nedělo a opakovat si stále jak se na sebe těšíme po par týdnech/měsících člověka taky nebaví - zevsedni to. Ale to si mohu říkat horem dolem ze je určitě vše ok a stejně jsem schopna i brecet kvůli tomu :roll: :nevim:

Eveline132
Stálice 57 příspěvků 18.08.19 21:08
@Anonymní píše:
@Eveline132 to je jedno, nechci psát detaily, ale oba jsme dávno dospělí :) on je o 8 let starší…a má dítě, já nemám ještě děti. No já jsem žárlivá od mala, bohužel. Je to už lepší ale ne nejlepší. Nedá se říct ze bych žárlila na nej, ale spis neustále vše porovnavam. Před měsícem by mi bylo jedno ze třeba o víkendu min píše, byla jsem si jistá. Teď se bojím protože jsem se zamilovala. Jemu najevo nic nedávám. Takže se nestahl. Myslím ze vůbec netuší jak se trápím a ze by to možná ani nechápal. Premyslela jsem co mi vadi a proste je to strach ze o nej prijdu. Protože jsme se včera psali dlouho a moc hezky věci a vlastně sama nevím co bych mu dneska měla psát, nic se nedělo a opakovat si stále jak se na sebe těšíme po par týdnech/měsících člověka taky nebaví - zevsedni to. Ale to si mohu říkat horem dolem ze je určitě vše ok a stejně jsem schopna i brecet kvůli tomu :roll: :nevim:

Tak si najdi své nové koníčky, zábavu, výplň si čas něčím jiným než přemýšlením co zrovna dělá. ;)

suzyz
Povídálka 39 příspěvků 3 inzeráty 18.08.19 21:09

Psycholog by nebyl od veci, ale spis nejaky jiny - ty nemas problem s vysokymi ocekavanimi od druhych, ale s nizkym sebevedomim. S tim souvisi pak i ta zarlivost, kterou jsi predtim resila. Taky zalezi, jestli ti je 17 nebo 27, v tom prvnim pripade bych to videla jako o dost mensi problem :slight_smile:no kazdopadne - to, jestli nebo kolik ti pise vubec nesouvisi s tim, jak moc te ma rad. Mohl by ti psat porad a podvadet te. Pokud nepise tak to asi nepovazuje za dulezite, a pokud ho k tomu budes nutit nebo mu to vycitat, tak ho to driv ci pozdeji prestane bavit.? A k cemu by ti taky bylo, kdyby ti psal z donuceni? :slight_smile: Ze psal vic ze zacatku, je normalni…

Eveline132
Stálice 57 příspěvků 18.08.19 21:13

@suzyz souhlasím s tebou. Je to především chlap, ti dopisování moc nemusí. Můj taky raději zavolá/posle hlasovku nejlépe neodepíše vůbec a odpoví až doma po celém dnu :lol:

darekp
Závislačka 2832 příspěvků 18.08.19 21:14

Ano, fakt jsi psycho a toho psychologa by to fakt chtelo 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 21:18

@Eveline132 v tom nemám problém, mám mnoho koníčku, kamarády, dneska jsem skoro nebyla doma…ale já ho mám plnou hlavu a pořad přemýšlím proč nenapíše no. Je to nepříjemný zejména pro mě.

Sebevědomí asi moc nemám, nevím proč, proste špatný zkušenosti s chlapama a mám proste strach ze o nej prijdu, protože je fakt uzasnej.

Klidně mě urazejte, ale není to moc rada. K psychologovi teď chodit nemůžu, měla jsem větší investice a nemám na nej teď, takže tudy cesta nepovede.

evulinda79
Kecalka 187 příspěvků 18.08.19 21:18

Oni pánové na to psaní prostě nejsou, takže bych to neřešila

pomme
Kecalka 373 příspěvků 18.08.19 21:20

Nic proti, ale přijde mi jako by Ti bylo náct. Když Ti něco vadí, tak mu to řekni, ne? A když s ním chceš mluvit, tak mu zavolej/napiš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 21:20

@suzyz já mu prave vůbec nic nevyčítam, ale nevím jestli to není špatně, ne ze bych mu to vyčetla ale spis řekla ze mi je trochu smutno ze píše min a jestli je všechno ok. No je to blbost, ideálně to neřešit já vím. Ale potrebuju to řešit na my straně nebo se utrapim. Myslim teď na ty úplný začátky kdy psal denně hodně a jak jsem si byla jistá…teď den nenapíše a už vidim jak se rozcházíme :roll:

Azeretereza
Závislačka 3014 příspěvků 18.08.19 21:23

A kolik je ti, aspoň rámcově. 20-25-30. Taky jsem dřív hodně zarlila, dejme tomu kolem dvaceti, třiadvaceti. Pak jsem byla pár let sama, ne teda úplně, ale oficiální vztah jsem neměla, a to mě naučilo, že dokážu bejt šťastná i sama. Srovnala jsem si, co od vztahu očekávám já, co je pro mně důležitý. Nemohla bych být s člověkem, kterej by mě stíhal a vymýšlel teorie, proč napíšu za den dvě zprávy a ne tři, tím tuplem ne aby vyžadoval přehled o tom, co já dělám když se nevidíme. S mým přítelem si řekneme rámcově, co jsme dělali, ale netaham z něj podrobnosti s kým, kdy, kolik holek a podobně. To všechno jsou totálně nepodstatný kraviny. A jsou to ale věci, který jsem si uvědomila za tu dobu, co jsem byla single. Pokud tě trápí to, co jsi tu napsala, a myslíš to doopravdy vážně - jako že je to takovej problém, že se neovládneš sama, vyhledala bych znovu psychologa a hodně na tom pracovala. Uleví se ti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama