Nezvladatelné a hysterické dítě, už fakt nevím co s ním...

Anonymní
22.7.20 12:20

Nezvladatelné a hysterické dítě, už fakt nevím co s ním...

Zdravím, už jsem na pokraji sil. Z hodného miminka se stal naprosto nezvladatelný 24mesicu jedinec, který i přes přísnejsi výchovu nedokáže snad nic z toho co se mu snažím dát vztrebat. Výlety jsou utrpení, venku vše strká do pusy, tedy i doma, skládat kostky je sci-fi, prostě ten den je jen o dozoru, tedy ten den je o ničem. Žádný další pokrok. Navíc teď v noci pořádně nespí, přes den usínání je také problém, prostě fakt Vám ženský závidím, pokud máte normální dítě, které Vám dělá radost. Zvažují dvě varianty. První je akupunktura s druhá léky na zklidnění. V tomhle rozpoložení co je, s ním nic nenadelaji ani ve školce a já už to nedávám. Dneska mi po opetovnem minimu spánku bouchly saze. Proto prosím o radu, jestli nevíte, kdo dělá akupunkturu dětí v Okruhu Kolín, Kutná Hora, Čáslav a eventuálně poradit odborníka, při takto malé dítě. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18191
22.7.20 12:23

Jako fakt léky na zklidnění? 8o A ve školce byl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
22.7.20 12:23

Spíš zajdi k dětské psycholožce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
22.7.20 12:25

Léky na zklidnění? Akupunktura? 8o 8o 8o Myslíš to doufám pro sebe :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7684
22.7.20 12:26

Prodat! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.20 12:26

@jahuhudka dětská lékařka navrhla neurologa, odběry a poté medikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13653
22.7.20 12:28

A jak konkrétně pomůžou jehličky najít nějaký lepší komunikační styl, jak nastavit temperamemtnímu synovi hranice?

on není porouchaný, on jen reaguje podle toho, co dostává z venčí a zjevně se míjíte.

Je to batole v rámci prvního vzdoru, on se všechno terpve učí. TEn kdo potřebuje hledat lepší výchovný způsob jsou jeho rodiče.

Není to žádné extra selhání, že ti tečou nervy z toho co musíš zvládat, ale zádrhel není v rozbitém dítěti, ale v tom, že holt potřebujete upravit výchovný styl.

Léky na zklidnění - no zajdi za psychiatrem, jestli už jsi neurotická tak moc, že potřebuješ léky, ale spíš ne - prostě si vyčerpaná a nevíš si rady, to není na léky. Protože nechtěla si cpát sedativa do dítěte, které je prostě batole, že ne?

Nejefektivnější cesta, jak to zvládnou je domluvit si pár setkání v rámci videotréninku interakcí http://www.spin-vti.cz/…-vti-trenera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.20 12:29

@pannda mě to nepřijde vtipné, teď tu jsem v slzách, příště jsem asi na h… matka a mám dítě, které tu odpovídá…

• Nahlásit
  • Citovat
18191
22.7.20 12:29
@Anonymní píše:

Asi protože jsi dítě podala jako nezvladatelnou katastrofu. :nevim: Léky bych dítěti nedala na zklidnění ani mnohem později a ty chceš zfetovat dítě dvoulete 8o. Až mu bude 10 tak mu budeš dávat co

Příspěvek upraven 22.07.20 v 12:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13653
22.7.20 12:30
@Anonymní píše:

I kdyby se ukázalo, že zádrhel je v poruše pozornosti, což se takhle u malého dítěte velmi blbě ukazuje, tak primáně potřebuješ proměnit výchovný styl a režim dne. Medikaci pak musí posoudit dětský psychiatr, ale batolatům se nedává - a když už, tak to nejsou sedativa, ale naopak stimulanty - paradoxně dítě s poruchou pozornosti zklidní.

Jinak proč se sháníš po akupunktuře, když se máš objednat na neurologii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18637
22.7.20 12:30

A co tedy dělá? Dvouletaci jsou nároční snad všichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3981
22.7.20 12:32

Léky na uklidnění si dej ty. Mladší syn byl to stejný, na palici opravdu, ale cpát ho lekama na uklidnění mě nikdy nenapadlo. Musís to přežít, vyroste z toho, většina děti se kolem 3 let sklidni. Nema z na něj přehnané nároky, pak nebudeš frustrovana, že je nedokáže splnit. Mluv na něj v krátkých jednoduchých větách, žádné proslovy. Buďte hodně venku. Do pusy mu strc kousatko. Zjisti, na co dobře reaguje, a dělej to. Zjistí, jak moc ti rozumí, a podle toho se k němu chovej. Syn rozuměl velmi špatně, takže jsem s ním dlouho jednala skoro jak s miminem, žádné proslovy, vše řešit spíš ručně (chytit ho, sebrat mu něco, zastavit ho atp), dlouho jsem ho venku vodila na vodítku, na hřišti mu musela nonstop stát za zadkem… hrozně období, ale vyplatilo se. Bude mít 4 a u silnice zastaví, na hřišti je „bez dozoru“, porozumění stále horší, řešíme to. Ale je to o hodně moc lepší, než v těch 2 letech, to jsme byli zralí na blázinec všichni. Hlavně se na něj nezlob, on za to nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13653
22.7.20 12:33
@Anonymní píše:
@pannda mě to nepřijde vtipné, teď tu jsem v slzách, příště jsem asi na h… matka a mám dítě, které tu odpovídá…

ne, nejsi matka na hovvno, ale máte problémy. Ty se dají řešit. Udělala si dobře, že si zašla za lékařkou - teď je ještě potřeba to neurologické vyšdtření Velmi pravděpodoně se dozvíš, že je všechno víceméně v pořádku.

Konkrétně ti pomůže třeba ten videotrénink interakcí a nebo třeba rodinná psychoterpie - adresář lidí co to umí je zde http://www.soft-zs.cz/terapeuti

Ale myslím si že ten videotréning je lepší volba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.20 12:34

@Ou manžel chce alternativu a ne hned lékaře… Jenže on je doma večer a takřka s ničím nepomůže, ale dělá hned chytrého. Když ho poprosím, že chci na pár hodin pryc, tak má hodně práce atd… Už mě to fakt nebaví. Už nemůžu. Chce se mi jen brečet. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.7.20 12:40

@chaela tak na blázinec jsem zralá já, manžel je.ok. No, tak on tu vlastně ani není, takže ho nic netrápí. Večery, kdy jen slyším, jak je unavený, osobně se přestávám divit, že tolik manželstvi jde do… Když to vše spadne na těhotnou ženskou s nezvladatelným dětském manželem, který sice vydělává, ale to je asi tak vše.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama