Nezvládla jsem samovolný potrat

Anonymní
28.12.20 21:23

Nezvládla jsem samovolný potrat

Na kontrole u gynekologa mi bylo v 9 tt potvrzené těhotenství, ale stáří odpovídalo 7 tt. Na další kontrole se plod nevyvíjel a dohodli jsme se, že počkáme na samovolný potrat. Kdyby nepřišel, tak revize. Těšila jsem se, že to doma zvládnu sama. Budu poprvé cítit kontrakce a bude to příprava na nový začátek. Jen jsem netušila, že to bude můj konec. Ráno jsem začala špinit, pak slabě krvácet a za chvíli se to spustilo a padaly ze mě krevní sraženiny o velikosti dlaně. Po chvíli to přestalo a já myslela, že je po všem. Osprchovala jsem se a po chvíli to začalo na novo. Nevěděla jsem jak samovolný potrat probíhá… Říkala jsem si, že už to jsou asi jen zbytky, protože tolik se toho ve mně nahromadit nemohlo a brzy bude po všem. Celá jsem zbledla, omdlela a pak už jsem byla pod narkózou na kyretáži pro zastavení krvácení. Trápí mě, že jsem to doma nezvládla. Když jsem nedokázala sama potratit, jak bych mohla jednou porodit?!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.12.20 21:28

Taky jsem nedokázala doma potratit, měla jsem takové bolesti, že jsem lezla po čtyřech, takže jsem si nakonec zavolala sanitku, nevěděla jsem, co se děje, a přišlo mi, že se asi něco pokazilo.

Díky, že to píšeš… Myslela jsem, že jsem jediná, komu se to stalo, a kdo si to takhle bere.

Porodila jsem nicméně (potom) bezproblémově třikrát.

• Citovat
  • Nahlásit
419
28.12.20 21:34

Je mi líto, že jsi potratila. Samovolný potrat sebou nese rizika. To samé porod. Spoustě žen musí pomoci lékaři ať už s početím, porodem, nebo bohužel i potratem. Tak to je a není to ničí vina. Máš zvláštní uvažování. To, že jsi potřebovala lékařskou pomoc, není žádná slabost a určitě to neznamená, že ti nepůjde porodit přirozeně dítě. A i kdyby jo, tak co? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42209
28.12.20 21:34

Předem je mi to líto. Zažila jsem 5 potratů, 3 zamlklý a 2 samovolny. Při 2 samovolném potratu jsem krvacela asi jako ty, možná trochu víc. Volala jsem dr, ta mě chtěla vidět. Okamžitě mě poslala do nemocnice, protože se bála nějakého průšvihu, klidně velké krevní ztráty. Revizi jsem se nevyhnula. Mám 2 krásné děti, narozené císařem. Někdy to přirozeně nejde, ale existuje císař… Drž se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29620
28.12.20 21:43
@Anonymní píše:
Na kontrole u gynekologa mi bylo v 9 tt potvrzené těhotenství, ale stáří odpovídalo 7 tt. Na další kontrole se plod nevyvíjel a dohodli jsme se, že počkáme na samovolný potrat. Kdyby nepřišel, tak revize. Těšila jsem se, že to doma zvládnu sama. Budu poprvé cítit kontrakce a bude to příprava na nový začátek. Jen jsem netušila, že to bude můj konec. Ráno jsem začala špinit, pak slabě krvácet a za chvíli se to spustilo a padaly ze mě krevní sraženiny o velikosti dlaně. Po chvíli to přestalo a já myslela, že je po všem. Osprchovala jsem se a po chvíli to začalo na novo. Nevěděla jsem jak samovolný potrat probíhá… Říkala jsem si, že už to jsou asi jen zbytky, protože tolik se toho ve mně nahromadit nemohlo a brzy bude po všem. Celá jsem zbledla, omdlela a pak už jsem byla pod narkózou na kyretáži pro zastavení krvácení. Trápí mě, že jsem to doma nezvládla. Když jsem nedokázala sama potratit, jak bych mohla jednou porodit?!

Podle mě to nic neznamená.
Nic to nevypovídá o tom, jak otěhotníš, jak porodíš, jak budeš kojit… Prostě to teď bylo takhle. Tečka.

Reprodukční proces se může v každé fázi pokazit. Člověk má pocit, že by všechno mělo být ok, aby byl „správná žena“, ale to prostě neovlivníš.

Příspěvek upraven 28.12.20 v 21:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 21:44

Potratila jsem třikrát sama, vím, jaké to je. Nic si nevyčítej, stejně jako je každý porod jiný, tak je to i s potratem, důležité je, že jsi v pořádku a nestalo se ti nic horšího, někdy je to opravdu riskantní, může dojít k velké krevní ztrátě.
Nemá to ale nic společného s tím, že bys nedokázala porodit.

• Citovat
  • Nahlásit
61594
28.12.20 21:46

Proboha, co blbnes? Sp není sranda, buď ráda, že jsi skončila ve špitálu a nevykrvacela sama doma.. Neblbni. Zažila jsem opakovaně a fakt to není nic, o co by člověk stal. Lepší je v tomto případě kyretaz… Mmchdm, poslední jsme měla v září minulého roku a teď mám 2 měsíčního syna a porod relativně v klidu, kdyby tělo nebylo už unavené. Sp mám za sebou 15×, kyretaz 2× a vždy to bylo takhle víc v klidu.. A porod 3× a dobrý.. Neboj, bude to ok :hug:

Příspěvek upraven 28.12.20 v 21:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
28.12.20 21:48

Ten tvůj pocit selhani je falesne navozeny tim, jak jsme si zvykli ze vetsina potratu, těhotenství i porodu dnes končí bez nasledku pro matku ci v poslednich dvou pripadech, dite. Jenze jeste sto let zpátky umiralo obrovske mnozstvi zen prave kvuli zamlklemu tehotenstvi a to v jakemkoliv stadiu. Vůbec to neni tvoje selhani jako zeny, ani to nema vliv na dalsi porody. Jen nase těla priroda neudelala dokonale a nebyt lekarske vedy, tolik z nas by tu vubec nebylo. Uplne stejne by mohli o svem selhani psat lide, kteri potrebuji denne inzulin, ci jim nekdy zachranila život antibiotika. Bud rada, ze jsi z toho venku, zkus odvest myslenky nekam jinam a zkus se vratit zpatky k myslence, ze i tenhle osklivy konec je jenom novy začátek. Drz se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14580
28.12.20 21:53
@Bábrdl píše:
Podle mě to nic neznamená.
Nic to nevypovídá o tom, jak otěhotníš, jak porodíš, jak budeš kojit… Prostě to teď bylo takhle. Tečka.

Přesně tak.
Zakladatelko, potrat je něco úplně jiného než porod. Mám za sebou tři porody a dva potraty a když to srovnám, tak u toho potratu jsem cítila, že je to prostě něco patologického. Že se příroda něčemu bránila. Kdežto porod je přirozená věc a i když to bolelo víc než potrat, brala jsem to úplně jinak a šlo to vždycky hezky. Možná zčásti i díky tomu, že jsem si věřila. Věř si taky, bude to dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6884
28.12.20 21:54

Doma bych potrat neriskovala ani náhodou, zažila jsem během chvilky takové masivní krvácení a takové bolesti, které neměly s normálním porodem nic společného, že jsem zavolala hned sanitku a jela do nemocnice. Ihned na sál, primář mi po probuzení z narkozy řekl, že přijet o pár minut později, tak hrozilo vykrvácení.
Fakt kvůli nějaké pseudohrdosti- potratim doma, jsem žena, zvládnu to,– nebudu riskovat zbytečně svůj další život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 21:56
@Anonymní píše:

Neměla jsem potrat. Ale málem jsem vykrvácela, také to byla hrůza, krev, kusy sraženin a museli mně dělat pod narkózou kyretáž. Předtím jsem byla na pohotovosti a tam mně dali injekci na zastavení krvácení, ale vůbec to nezabralo. Do nemocnice jsem přijela prý za 5 minut dvanáct. Toto se mně stalo asi ve 23 letech. Teď jsem mně o cca 20 let víc. A porody jsem měla 2 a proběhli zcela přirozeně bez problémů. Toto nemá vůbec vliv na průběh porodu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 22:46

Já jsem doma potratila dvakrát, podruhé to bylo ve 12tt… kdybych tušila, co se bude dít, možná bych do toho ani nešla…byl to opravdu masakr 8o
Potrat je emocionálně hrozně těžká zkouška…u porodu víš, že,,po,, bude následovat odměna, miminko v náručí…u potratu je,,po,, jen obrovské prázdno.
Nic si nevyčítej :srdce: já zas nezvládla porodit a dopadlo to císařem :nevim: snad si to jednoho dne budu moct opravit :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 22:49
@Anonymní píše:

Děkuji za ponechání anonymity.
Rozhodně se nemáš z čeho obviňovat. Už to, že těhoteství skončilo dříve než by člověk očekával je víc než náročné.
Já o jedno mimčo přišla v 17tt, bohudík jsem stačila dojet do nemocnice, ale byla jsem tak mimo ( prostě hormony pracovaly), že jsem byla jakou loutka a byla ráda za úžasnou péči lékařů a sester. Další těhotenstí bylo neprosperující a v podobném týdnu jako ty jsem byla na kyretáži. Nemocnice vůbec neměla kapacitu mě vzít jako akutní případ, dr nechtěla čekat 3 týdny, než budou mít oficiální termín, aby mě mohli vzít na operaci, ale jaksi to zařídila, aby mě vzali a přístup opět úžasný.
Drž se :srdce: a rozhodně se nemáš proč cítit jako slaboch. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
14886
28.12.20 23:01

Podívej se… Nevím jaký máš uvažování.
Nejen člověk ale i zvířata dost často potřebují pomoc jak s potratem tak s porodem a nebudu mluvit o tom jak lidské tělo se vzdaluje od přirozenosti.
Hlavně to chce nejdříve v hlavě srovnat…pak se půst do dalšího dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9034
28.12.20 23:09

Souhlasím, že to je nesmysl si to vyčítat - já potratila v 7.tt, rozjelo se mi to taky z ničeho nic doma, já sama s 2letym synem, no než bych sehnala hlídání, raději jsem si zavolala na gyndu, zda by mě vzali akutně, sedla do auta i s klukem, jela k dr., ten už konstatoval jen, že je po všem, ještě jsem krvacela dlouho poté, doktor mě už hnal i na dočištění, naštěstí to nebylo třeba a za půl roku po ukončení „sestinedeli“ jsem přirozeně otehotnela, za 9 mesicu celkem v pohodě porodila a jediný co jsem si na tom potratu vycitala, bylo to, že k němu vůbec došlo, ze kdybych se víc setrila atd., ale pak jsem si řekla, že příroda ví, co dělá a lepší tohle, než muset rodit ve 20.tydnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat