Nezvýšený kalprotektin a crohn, uc

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
72
1.7.22 20:45

Nezvýšený kalprotektin a crohn, uc

Dobrý den,

trápí mě již dlouho období střídání průjmů, zácpy, nadýmání…minulá dr. nijak neřešila, nová dr. vzala stolici na vyšetření a nevyšel mi zvýšený kalprotektin. Znamená to tedy, že crohn a ulcerozni kolitida jsou stoprocentně vyloučeny? Ten kalprotektin u těchto chorob musí být vždy zvýšený? Mluvila jsem se sestřičkou, s dr. budu mluvit za 14 dní

Čeká mě ještě krev (ale nepamatuji si, co konkrétně budou zkoumat) a poté možná i kolonoskopie (říkala dr.).

Teď jsem třeba měsíc měla průjem (od 1× - 3× denně), bolesti kloubů…Teď jsem zase ve fázi zácpy. Klouby občas pobolívají a jsem unavená. Ale zrovna únava může souviset i s náročným obdobím v práci…

Chodí sem i rodina, raději inko, ať si nedělají starosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72
1.7.22 20:46

Jaj, tak bez Inka :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41440
1.7.22 21:05
@bedrisek píše:
Dobrý den,

trápí mě již dlouho období střídání průjmů, zácpy, nadýmání…minulá dr. nijak neřešila, nová dr. vzala stolici na vyšetření a nevyšel mi zvýšený kalprotektin. Znamená to tedy, že crohn a ulcerozni kolitida jsou stoprocentně vyloučeny? Ten kalprotektin u těchto chorob musí být vždy zvýšený? Mluvila jsem se sestřičkou, s dr. budu mluvit za 14 dní

Čeká mě ještě krev (ale nepamatuji si, co konkrétně budou zkoumat) a poté možná i kolonoskopie (říkala dr.).

Teď jsem třeba měsíc měla průjem (od 1× - 3× denně), bolesti kloubů…Teď jsem zase ve fázi zácpy. Klouby občas pobolívají a jsem unavená. Ale zrovna únava může souviset i s náročným obdobím v práci…

střevní záněty se poznají hlavně z kolonoskopie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6318
1.7.22 21:08

Normální hodnoty kalprotektinu při klinické symptomatologii prakticky vylučují nespecifický střevní zánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.7.22 21:14

Kalp by zánět s největší pravděpodobností ukázal. Zkoumat budou ještě IgG a CRP, z krve. Ale na kolono tě zbytečně nepozenou. Zácpa až takový ukazatel není na zánět. Spíš hnis a krev. Řešila bych upravou stravy nebo nějaké doplňky. Přeji ať se nic nenajde a nepatříš mezi nás :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 21:17

Těžko říct.. Já jsem třeba měla kalprotektin zvýšený nebo vysoký (bylo to před 10 lety, takže už nevím přesně) a crohn to nakonec nebyl.. Byla jsem na magnetické rezonanci a tam se to vyloučilo.

• Citovat
  • Nahlásit
72
1.7.22 21:17

Děkuji všem za zprávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9066
1.7.22 21:33
@bedrisek píše:
Dobrý den,

Jsem crohnarka a kal jsem měla vysoko, nizko zase železo, B12 a B6 totálně v šílených hodnotách.. takže co je z krve bude zajímat je právě toto..plus myslím, že u mě zkoumali bilirubin..už ani nevím proč.. každopádně kal se váže na IBD takže pokud vyšel dobře tak je pes zakopaný někde jinde (potravinová intolerance a podobné **ujoviny)..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11187
1.7.22 22:02

Ještě tu nepadl dráždivy tracnik. Ale to bys prujmovala víc, nicméně třeba jsi na začátku. Já bych případnou koloskpii neodmitala. Aspoň budeš mít v diagnóze jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat