Ničí nás náš dům - co s tím?

Anonymní
29.5.18 14:05

Ničí nás náš dům - co s tím?

Ahoj,

chtěla bych se tady svěřit a snad se i podívat na naší situaci jiným pohledem. Proto prosím napiště upřímně váš názor.

S manželem jsme na začátku jako každý řešili společné bydlení. A náš problém byl na pár let skvěle vyřešen. Vím, že to jenom tak někdo nemá, proto jsem za to do teď vděčná. Měli jsme totiž možnost bydlet v bytě, který patří tchánovcům (oni bydlí v domě). Bydleli jsme tam bez placení nájmu, tedy samozřejmě jsme platili všechny poplatky a byt si na začátek dovybavili po našem, ale přecejenom, co si budeme povídat. Je to už téměř 10 let a po celou dobu jsme každý měsíc ušetřili nemalou částku, kterou bychom jinak investovali do nějakého nájmu. Rozhodli jsme se tedy peníze ukládat a založili jsme si stavební spoření. Byt je to skvělý, ve starém cihlovém domě, takže pocitově lepší, jak nějaký panelák. Je celkem prostorný s vysokými stropy a na super místě - vše máme blízko, ale zároveň je tam klid. Ale jedná se o byt 2+kk a není náš. Tedy není to trvalé ředšení a to jsme věděli. Nové bydlení jsme začali řešit tak před 5 lety, tedy takové to prvotní hledání a řešení, jak kam. Manžel si moc přál dům a já také nebyla proti. A tak jsme začali hledat…a…trochu to zkrátím, nebudu tu vše vypisovat. Našli jsme vhodný pozemek a začali stavět dům. Veškeré úspory samozřejmě už dávno padly a do toho musíme velikou sumu splácet a ještě dost dloho. Veškerý volný čas věnuje manžel domu, o penězích ani nemluvě. Stavba se protáhla nyní už na téměř dva roky a náš vztah se velmi zhoršil. Vím, že jsme byli asi zhýčkaní. Nebyli jsme tlačeni finančně nějakou hypotékou, měli jsme času dost, všechno blízko, užívali jsme si. A vím, že pro nákladnější bydlení se musí něco vydržet a obětovat. Ale mám strach, že nás to zničí. Místo, abychom jako rodina jeli na výlet, tak jezdíme neustále na stavbu. Dovolená žádná (a to ani pod stan), protože každá volná koruna jde do baráku. Neustále něco řešíme, vybavujeme, doděláváme ohledně domu. Ještě tam ani nebydlíme a já už se na ten dům zlobím. A to teprve, až začne to dojíždění, rozvážení dětí a drncání se v kolonách. Začínám mít pocit, že jsme udělali obrovskou chybu, ale nevím, co s tím. :( Možná jsme měli raději koupit byt, nebo dům na klíč, nebo jiné řešení. Ale tenhle sen nikomu nepřináší opravdovou radost. Spíš je to takový cíl, který se snažíme dosáhnout, ale za jakou cenu? Stalo se někomu něco podobného? Jak jste to řešili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Doe_Jane
29.5.18 14:11

A manžel to chce dotáhnout do konce? nemůžete to prodat jak to je?
myslím, že spousta lidí zažila to samé, nebo je to jeden z důvodů proč nejde do stavby domu, ono i když bude hotový tak to tím nekončí..
pro mě by to byla hrůza bydlet v baráku, nejsem vůbec typ na zahradničení a manžel není zrovna kutil tim :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
3754
29.5.18 14:11

Měla by sis uvědomit, že nemůžeš mít všechno. Buď budeš mít vysněný dům a oželíš na nějakou dobu výlety a určitý diskomfort a prostě přijmeš jako realitu to, že dodělání domu je teď priorita. Nebo to vzdej a jdi do bytu a courej po vejletech a vracej se do bytu. Obojí má své výhody a nevýhody. Ale z tvého příspěvku mám spíš pocit, že sis asi myslela že to bude jednodušší a rychlejší. :nevim: A taky tě uklidním, že hotový dům nebude nikdy. Budete neustále investovat práci, čas a peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73303
29.5.18 14:13
@kontramatka píše:
Ale z tvého příspěvku mám spíš pocit, že sis asi myslela že to bude jednodušší a rychlejší. :nevim: A taky tě uklidním, že hotový dům nebude nikdy. Budete neustále investovat práci, čas a peníze.

Jo, mám stejný pocit a chtěla jsem doplnit, že 2 roky mi zas nepřijdou tak moc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
29.5.18 14:15

Myslím, že je to přechodný stav a ne nadarmo se říká, když budujeme bydlení, kam jedete? Na Maltu :-) Na pár let se to dá vydržet, budujete si přeci svoje a manžel je asi pod tlakem, aby to bylo hotové, sama říkáš, že se to protahuje a i on už asi chce mít hotovo. A to, asi, ještě nemáte děti. Zkus mu třeba jako dárek dát nějaký víkendový wellness pobyt, abyste si odpočinuli. Ale pokud nemáte peněz nazbyt, je to pochopitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.5.18 14:16

Meli jsme to stejne jako vy. A po roce bydleni jsem z toho domu utikala :? Uz se to nedalo vydrzet psychicky ani financne. Manzelstvi to rozvratilo asi nenapravitelne, nastesti jsme aspon po prodeji domu zustali bez dluhu a zacali jsme od nuly. Byla to obrovska zkusenost. Samozrejme je moznost, ze to zvladnete lip, ale nas to znicilo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
29.5.18 14:17
@Fally123 píše:
Myslím, že je to přechodný stav a ne nadarmo se říká, když budujeme bydlení, kam jedete? Na Maltu :-) Na pár let se to dá vydržet, budujete si přeci svoje a manžel je asi pod tlakem, aby to bylo hotové, sama říkáš, že se to protahuje a i on už asi chce mít hotovo. A to, asi, ještě nemáte děti. Zkus mu třeba jako dárek dát nějaký víkendový wellness pobyt, abyste si odpočinuli. Ale pokud nemáte peněz nazbyt, je to pochopitelné.

to by měl asi chlap radost. hlavu v pejru, smrdí korunou, neví co dřív a pojede na wellnes pobyt :lol: :lol: :lol: :lol: :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 14:20

@Doe_Jane No můj manžel je stavební inženýr, takže ten tomu rozumí a chce mít vše tip ťop. Dělá dost práce i sám, případně si tam vezme lidi z firmy, které zná a ví, jak pracují. Ale tím pádem je velmi omezený čas, kdy se dům staví a co se tam děje. Bojím se to doma vůbec načnou myšlenku, že by se prodal. Pro manžela je bydlení v domě sen, ale spíše takový nutný sen, který bral jako samozřejmost, že si jednou splní. Nechce bydlet v bytě - nikdy si tam nezvyknul.

@kontramatka Ano, já to přiznám, že jsem asi zhýčkaná. Měli jsme to takoé snazší do začátku, kdy jsme měli oba příjmy a neplatili nájem, takže i s tím spořením, kam jsme vkládali peníze, jsme měli určitou finanční svobodu. ALe i časovou. Pak přišly děti a my hodně žili a fungovali jako rodina. Nešlo o drahé dovolené (i ty jsme měli), ale hlavně o společný čas. Žel teď to píšu v minulém čase, protože teď už téměř dva roky jako rodina nežijeme. A vzdalujeme se navzájem. Bylo mi jasní, že se budeme muset uskromnit finančně i tím společným časem, ale nečekala jsem, že to bude až takové a na tak dlouho. A přesně, tím dostavěním to nekončí - budeme postupně dovybavováat a dodělávat atp…manžela to baví a těší se na to, vidí v tom smysl. Ale také mu je líto, že není tolik s rodinou - já už v tom smysl nevidím. Dům na klíč, nebo řadový domek, či větší byt, to by bylo asi lepší řešení. Ale pro manžela nepřípustné - jako stavař nemůže koupit něco takového, s tím by se nesmířil. Ale já se zase nemůžu smířit s tím, co se stalo s naší rodinou a jak to teď vše vypadá.

• Citovat
  • Nahlásit
29.5.18 14:24
@Fally123 píše:

Jenze on to neni prechodny stav, vis :nevim: Je to porad neco. Barak neni nikdy hotovy, obzvlast novostavba. Jen co zuby nehty dodelas vnitrek, ceka te milion veci venku. A vsechno to jsou polozky v radech deseti tisicu. Do toho hypoteka, pojisteni, dojizdeni, takovy ten pocit, ze se to nikam nehybe a nelepsi se to, ani na ten odpocinkovy vylet nebo dovolenou nejsou prachy :nevim: K tomu si pridej nejaky necekany vydaj - jakoze ti nekdo nabori auto, ktere potrebujes na cesty do prace, nebo odejde pracka.. Je to porad dokola :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.18 14:24

@Fally123 Děti máme 2…a třetí na cestě. Ano, to je další věc. Otěhotněla jsem a to víc mě to ničí. Bojím se toho, až se třetí narodí, a jak to s námi dál bude. My to tak chtěli - dům, třetí miminko, těšili jsme se na to. Ale…Jinak miminko jsme plánovali tak před rokem. Teď přišlo těhotenství nečekaně, nebo takhle - neplánovaně, ale ano, zodpovědnost je na nás. My všichni se na miminko těšíme, jenom nevím, jak to náš vztah vše ustojí.

@Kočičí duše To mě moc mrzí :(…bojím se, že to také neustojíme. Ale ani to nechci napsat, natož říct nahlas. Hrozně jsme se odcizili a nevím, jestli se to nastěhováním do domu zlepší, nebo zhorší.

• Citovat
  • Nahlásit
440
29.5.18 14:25

@Fally123 Jo jo, Malta je fajn. A co teprve Zlaté písky - to je teprve paráda.
Také jsme se už pár let s manželem jinam nepodívali :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
29.5.18 14:28

Dva roky neni tak moc a pracujete na spolecnem cily. Mne rict chlap po dvou letech, ze ho to nebavi, asi bych pochybovala nad jeho schopnosti domysleni dusledku vlastniho rozhodovani. Dali jste se na vojnu, tak bojujte. Pokud jde o spolecny cas, napec buchty, naloz maso a udelejte grilovacku uprostred staveniste, decka muzou pomahat, pres noc tam prespete ve stanu. Bud kreativni, ted je na Tobe, abys byla chlapovi podporou a ne ufnukanym zavazim. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@azalia Upřímně, mně by teď stačilo, kdybychom na víkend zůstal doma a hráli s dětmi pexeso…nebo se šli projít. Ale to u nás funguje jenom tak, že jede bu´d manžel sám, nebo my všichni na barák - a dodělává se, děti jsou na zahradě nebo u jeho rodičů (kteří mají barák celkem blízko, ale zase ne úplně vedle)…a my se max. jdeme projít kousek kolem pozemku. To je veškerý náš spolčný čas během víkendu. Během týdne kolikrát manžel přijede po 10. večer, protože po práci jel na barák.

• Citovat
  • Nahlásit
73303
@Kočičí duše píše:
Jenze on to neni prechodny stav, vis :nevim: Je to porad neco. Barak neni nikdy hotovy, obzvlast novostavba. Jen co zuby nehty dodelas vnitrek, ceka te milion veci venku. A vsechno to jsou polozky v radech deseti tisicu.

Ale to je o prioritách… ano, můžu mít potřebu vrazit do terénních úprav a zahrady půl milionu, ale stejně tak můžu spokojené žít se zahradou za 10tis. a klidně jezdit po výletech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
401
29.5.18 14:30

Citim z tebe frustraci, ale rekla bych ze jsi se zasekla mezi dvema body a to dostavet to a nebo to nechat plavat, ale zalezi co chcete oba, ty i manzel. Taky by bylo fajn se na to podivat z te stranky, jestli by se vyplatilo to ted vzdat? Stavet dum neni sranda, dva roky podle me neni zase tak dlouho. Kamaradka stavi na klic uz tri roky a jeste ani nekopli do zeme, takze tak. Tak se domluv s manzelem ze si zajedete na nejaky vylet pod stan. proste co byste mohli si dovolit. Hlavne si spolu promluvte :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama