Nikdo se nechce starat o dítě, když matka onemocní

25.5.20 08:24

nikdo se nechce starat o dítě, když matka onemocní

Děsím se budoucnosti, mám strašně neochotnou rodinu, malyho nehlidali ani nepamatuju, nezajímají se o něj, já pro něj dělám jediná první poslední a starám se řádně. Jenže mám strach že se jednou dostanu do nemocnice, jak by to bylo když by odmítli se o něj starat což by udělali, protože je znám a nezajímají se o něj. Jak to v těchto případech chodí mám strach z budoucnosti co čeká malého je mě z toho smutno… Když se nemá nebo nechce kdo starat, tak co dál? Volá se nějaká ošetřovatelka, které bych za péči platila nebo jak by to bylo? Mám fakt hrůzu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3669
25.5.20 08:30

Myslím, že se dítě dává do dětského domova. Nějakou kamarádku nemáš pro tyto případy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
933
25.5.20 08:33

@marketka.prokopova1 Ahoj, v první řadě, hlavně klid. Nemaluj čerta na zeď, nic se neděje a ani se dít nebude. Ale chápu že přemýšlíš dopředu, co by, kdy by. Nevím jestli existuje ošetřovatelka. Ale dělala jsem praxi v dětském domově, byl rozdělený na dvě budovy. V jedné jsou děti v klasickém dětském domově a v druhé části děti, o které se z jakéhokoliv důvodu dočasně nemá kdo postarat. Třeba rodiče přišli nečekaně o byt, takže tam dítě je dokud se nedají do kupy. Nebo nám pak vyprávěli o paní která tak měla vnuka, musela do nemocnice na nějakou operaci a neměl se o něj kdo postarat, tak byl tam. Maximální doba kdy tam dítě může být je 3 měsíce, výjimečně půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18422
25.5.20 08:35

@marketka.prokopova1 pokud je u vas v rodine situace takovato, tak bych se co nejvic snazila navazat kamaradstvi s nekym v okoli, kdo by dite prinejhorsim na par dni pohlidal. nebo pokud mas dsot penez a takovyto strach, tak najd ispolehlive hlidani, ktere 1× za mesic vyuzijes, aby bylo dite zvykle a v pripade potreby to pro nej nebylo traumatizujici. Dlouhodobe se to asi resi nejakou ustavni peci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2340
25.5.20 08:35

Pokud by to bylo až tak závažné a oni se odmítli postarat, tak dočasně DD, taky už sem tu viděla diskuzi na tohle téma :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
25.5.20 08:38

@marketka.prokopova1 nikdy jsem nehlidala deti od brachy, ale kdyby se svagrova dostala do spitalu, tak bych si je vzala. To je snad samozrejmost. Preci je nenecham dat do nejakyho ustavu 8o ona moje deti taky nikdy nehlidala, ale verim, ze kdybych potrebovala, tak si je vsechny 3 vezme. A to se extra nemusime :palec:

Proc myslis, ze by nepomohli? Nekdy te odmitli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2530
25.5.20 08:39

Dětský domov. A otec dítěte je kde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4638
25.5.20 08:47

Přesně…kde je otec a jeho rodina???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2463
25.5.20 08:57

Třeba by tě rodina mile překvapila a o děti se postarala.
Jinak jsou tady Klokánky nebo dětské domovy, kde se o dítě postarají i dočasně po nutnou dobu. Známá měla dvě děti v Klokánku půl roku než se po úrazu dala dohromady a mohla se o ně starat sama. Na dětech to žádné následky nezanechalo, naopak bych řekla, že si víc váží toho, že mají mámu a svoje doma. Tehdy jim bylo 8 a 10 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25600
25.5.20 09:02

@marketka.prokopova1
Samozřejmě, že kdybych vážně onemocněla, budu ve stresu, jak se zbytek rodiny postará o dítě. To je normální. Ale postaral by se jistě jeho tatínek, babička nebo tety. Doufám v to a zbytečně nemaluju čerta na zeď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12034
25.5.20 09:04
@marketka.prokopova1 píše:
Děsím se budoucnosti, mám strašně neochotnou rodinu, malyho nehlidali ani nepamatuju, nezajímají se o něj, já pro něj dělám jediná první poslední a starám se řádně. Jenže mám strach že se jednou dostanu do nemocnice, jak by to bylo když by odmítli se o něj starat což by udělali, protože je znám a nezajímají se o něj. Jak to v těchto případech chodí mám strach z budoucnosti co čeká malého je mě z toho smutno… Když se nemá nebo nechce kdo starat, tak co dál? Volá se nějaká ošetřovatelka, které bych za péči platila nebo jak by to bylo? Mám fakt hrůzu…

Ahoj,

proč nad tím přemýšlíš? Jsi němocná? Těhotná? :think: Proč se stresuješ takovýma myšlenkama?

Jinak opkud matka onemocní, tak se dítě svěří otci, pokud otec nejeví zájem, osloví se rodina a pokud ani ta nemá zájem, tak bohužel jde dítě do dětského domova, popřípadě dle věku dítěte do kojeneckého ustavu.

Nicméně věř, že jakmile by byl průšvih, rodina se semkne a i když se do ted nestarala, mnohdy se pak stará.

Nicméně bych nad tím nepřemýšlela, pokud něco opravdu nehrozí, jen tě to stresuje, dělá smutnou a ubírá ti to energii. :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3472
25.5.20 09:14

Tak snad od toho je otec ne? Když tak se postara socialka. Samotneho ho doma nenechaji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
25.5.20 09:34

Nechce se mi verit, ze lide, kterym ty pomahas, by se na tebe vykaslali. Mozna se do pomoci nehrnou, kdyz to neni nutny, ale kdyby ano, nerikej mi, ze z pohodnosti nebo ceho, nechaji jit dite do Klokanku.Pak bych osobne premyslela, jestli se kvuli takovym lidem mam pretrhavat s pokoci a hrat si na matku Terezu. Nesnasim jednostranné vyuzivani lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1361
25.5.20 09:42

@marketka.prokopova1 z čeho bys chtěla platit ošetřovatelku, když ten tvůj nemaká (nebo už maká?) Pohlídá on, ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3345
25.5.20 09:52
@Lucie1906 píše:
@marketka.prokopova1 Ahoj, v první řadě, hlavně klid. Nemaluj čerta na zeď, nic se neděje a ani se dít nebude. Ale chápu že přemýšlíš dopředu, co by, kdy by. Nevím jestli existuje ošetřovatelka. Ale dělala jsem praxi v dětském domově, byl rozdělený na dvě budovy. V jedné jsou děti v klasickém dětském domově a v druhé části děti, o které se z jakéhokoliv důvodu dočasně nemá kdo postarat. Třeba rodiče přišli nečekaně o byt, takže tam dítě je dokud se nedají do kupy. Nebo nám pak vyprávěli o paní která tak měla vnuka, musela do nemocnice na nějakou operaci a neměl se o něj kdo postarat, tak byl tam. Maximální doba kdy tam dítě může být je 3 měsíce, výjimečně půl roku.

Mám dotaz… Víš něco o mechanismu, jak děcko na přechodnou dobu do DD umístit a jak dlouho trvá umístění?
Jednou jsem řešil problém s nájemnicí s malým děckem, sháněl akutně umístění v nějakém azyláku, atd., když měli byt kvůli neplacení odstřižený od energií, obvolal jsem a objezdil všechno možné a nebyla šance, všechno na dlouhé lokte, čekačka až v řádu týdnů… Nakonec jsem babě, která mi dlužila několik měsíců nájem ještě platil aspoň jednu noc na hotelu, aby se ohřáli a umyli… Na ožralou ženskou bych se vyprd, ale chudák dítě… :roll: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama