Nikdo z rodiny mi nechce jít na promoci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.6.22 20:07

Nikdo z rodiny mi nechce jít na promoce

Kvůli erasmu jsem si prodloužila rok na VŠ a zítra mám mít promoce. Rodiče s mým prodloužením nesouhlasili - stálo by je to rok financí navíc. I přesto jsem jela. To udělalo peklo, protože rodiče navykládali v rodině sprosté lži. Minulý týden jsem byla u rodičů, které jsem pozvala na promoce. Ti prý nejdou, protože nemají volno v práci. Ségra má školní výlet. A děda s babičkou zrovna nebyli doma. Požádala jsem tak rodiče, aby babičce a dědovi řekli o tom, že je zvu na promoce, že bych byla ráda, kdyby došli alespoň oni. Za pár dnů jsem si psala se ségrou a ptala jsem se, jestli řekli babičce s dědou o promocích. Prý jo, ale raději se jim mám ještě ozvat. V pondělí jsem volala babičce (děda nemá telefon), telefon vůbec nezvedla, nevolá zpátky. (Přitom je na telefonu pořád, chodí do práce, používá ho denně v práci.) Psala jsem ségře, jestli se jí něco nestalo. Prý ne. Jsem z toho fakt smutná, nevím, co jsem udělala špatně. :( Na jednu stranu se mi jich nechce doprošovat, na tu druhou mě to šíleně mrzí, že mi nikdo z rodiny nepřijde. Že nikomu na tom nezáleží.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3395
23.6.22 20:11

Tak je to smutné, že máte takovou rodinu, v tom vám nepomůžu, ale je to TA promoce (jedna).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 20:13

@lucad77 Děkuji za opravu, u nás se říká promoce v množném čísle, i když se myslí jedna. To ale není úplně předmětem mého dotazu.

• Citovat
  • Nahlásit
16114
23.6.22 20:16

Třeba je dělají ramena a dorazí.
Gratuluji k úspěšnému studiu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 20:17

@JancaS84 Kéž by. Neví ani adresu, neptali se. Ani mi nepogratulovali, nic. Nečekám, že by se tam obejvili. A moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
545
23.6.22 20:19

Jako myslím si, že to přehánějí.
Ale na druhou stranu si nemyslím, že máš právo jet na Erasmus a prodlužovat si studium, pokud tě rodiče živí a nesouhlasí s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8752
23.6.22 20:21
@Anonymní píše:
@lucad77 Děkuji za opravu, u nás se říká promoce v množném čísle, i když se myslí jedna. To ale není úplně předmětem mého dotazu.

Vztekla? Hákliva? Nevím, ale myslím si že tě mají plně zuby. Jestli takhle reaguješ běžné, zkus s tím něco udělat. Možná te pak budou chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21447
23.6.22 20:22

To jste nějaká delnicka rodina, co nevidí ve VS smysl? To musela být super podpora během studia. Zítra si skoč za odměnu někam sama nebo s kamarádkami, chápu, ze te to moc mrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 20:24

@Mariane.B Proč bych neměla právo? Vždyť na erasmu studuji. A dostávala jsem peníze od školy, které pokryly všechny mé výdaje, takže mi nic posílat nemuseli a ani neposílali.

@Uslava Podle čeho soudíš, že jsem vzteklá? Nikde jsem nenapsala nějakou takovou reakci. Jen jsem poděkovala za upozornění a napsala, že řešit rody není předmětem této diskuze. Na tom mi nepřijde nic hrozného.

• Citovat
  • Nahlásit
12113
23.6.22 20:25
@Uslava píše:
Vztekla? Hákliva? Nevím, ale myslím si že tě mají plně zuby. Jestli takhle reaguješ běžné, zkus s tím něco udělat. Možná te pak budou chtít.

8o Přijde ti to uplne v pohode tohle psat?
Proc mas potrebuju ji jeste vic ted nalozit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 20:26

@Cuddy Jsme normální rodina na úrovni. Máma sice pracuje ve fabrice, ale táta je průměrně vzdělaný člověk. Nesoudím lidi ale podle práce a vzdělání. Oběma moc záleželo na tom, ať výšku mám. Samozřejmě jsem ji dělala ze své iniciativy, ale máš pravdu, moc podpory jsem se během studia nedočkala.

• Citovat
  • Nahlásit
23631
23.6.22 20:27

Tak pokud ty peníze nemají tak to pro ně bylo asi náročný, nějak nevidím a nečtu že by jsi se finančně podílela, jen to že jsi si prosadila svou takže je i chápu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
23.6.22 20:27

Jak daleko rodiče bydlí? Třeba kvůli té babičce, jestli je to v jejích silách… Ale určitě by mě to mrzelo, hodně. Až budeš pracovat a vydělávat peníze, mám pocit, že si na tebe vzpomenou… Ale věřím, že studium na Erasmu byla skvělá zkušenost a že to všechno určitě zvládneš!

Příspěvek upraven 23.06.22 v 20:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12113
23.6.22 20:28
@Mariane.B píše:
Ale na druhou stranu si nemyslím, že máš právo jet na Erasmus a prodlužovat si studium, pokud tě rodiče živí a nesouhlasí s tím.

Právo opravdu ma.
A její rodice maji právo ji ve vzdělání podporovat. Prát ji at je šťastná.

Tohle mi fakt trhá srdce, představa, ze bych se talhle zachovala ke svému diteti, tak se nedokazu podívat na sebe ani do zrcadla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2220
23.6.22 20:28
@Mariane.B píše:

8o Ale ma.
@Uslava Ses blbe vyspala? Na jeji odpovědi nebylo nic vzteklyho ani haklivyho, ocividne si tam neco primyslis ty :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat