Nikdy bych nevěřila, že může být psychika taková potvora

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janoma
Kecalka 410 příspěvků 25.12.17 04:39
Nikdy bych nevěřila,že může být psychika taková potvora.

Jak už vypovídá z názvu diskuze, pravděpodobně mě zradilo duševní zdraví.
Vážně bych nevěřila, že mě může něco takhle semlít.
A co mi vlastně je? Nevím, jen se cítím mizerně. Od října jsem měla pocit tlaku na hrudníku a knedlíku v krku. Byla jsem na ORL, sonu štítné žlázy, krvi. Vše ok.
Ale mě je prostě blbě. Bojím se chodit spát. Vždy mi začne busit srdce, nemohu usnout a když usnu třeba po hodině mě vzbudí podivná tíseň na hrudníku. A pocit, že špatně dýchám
Ale dychat mohu dobře..Prý to může být i krční páteř, tak docházíme na rehabilitace.
Koupila jsem si bylinkové léky na spaní, ale pravděpodobně čekáme tretarko, :srdce: tak se bojim si je vzít.
Co bylo nebo je spouštěč nevím
Mam náročnou práci a vlastně i náročné období. V srpnu mi zemřel otec, v září jsem byla na revizi. Asi je to souhrn všechno za poslední desítku let. Manzel měl nehodu a je v invalidním důchodu.
Kontakt na psychiatra již mám. Teď jen sebrat odvahu a zavolat.
Jen chci ještě napsat, pokud jsem v práci, nic ze svých pocitů nevnimam, nebo minimálně. Ale vůbec to nejsem já i když se moc snažím. Řadu nečekám, potřebovala jsem to ze sebe dostat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

LennyL1
Kecalka 287 příspěvků 25.12.17 06:43

Ahojky, to bude stres a psychika, mně se takhle pomalu plíživě rozjela tetanie a z ní po prvním záchvatu panická porucha. A přitom jsem byla úplně v pohodě, optimistická osoba. Rozjel mi to nedostatek hořčíku, vápníku a draslíku. Hodně jsem sportovala a do toho hodně kojila. Tělo se prostě vyčerpalo. Ale to už je spoustu let. Do dnes ale mám občas, hlavně v noci přesně ty stavy co popisuješ. Bušení srdce, pocit, že se nemůžu nadechnout, zvláštní tíseň okolo srdce. Snažím se v klidu dýchat, říkat si, že se nic neděje. Občas na to pomáhá dát si skleničku vína, uvolním se a je klid.

Tarjei
Závislačka 3645 příspěvků 25.12.17 07:18

To mas panicky ataky. Ja trpim uz 15 let srackou jménem depersonalizace.
Holt zlomenou nohu clovek taky nerozchodi, niceho se neboj, mozna dostanes nakou medikaci, bude to lepsi.

LennyL1
Kecalka 287 příspěvků 25.12.17 07:24

Můžete prosím popsat jaké stavy jsou při té depersonalizaci? Slyším to poprvé.

LennyL1
Kecalka 287 příspěvků 25.12.17 07:29

Teď jsem si o tom v rychlosti přečetla a to je teda síla. Lze to vůbec úspěšně vyléčit?

pedigka
Ukecaná baba ;) 1529 příspěvků 25.12.17 07:35

Tyhle potize jsou psychosomaticke. Muze za to psychika. Je toho na tebe moc. Samo se to nevyresi, chcete to psychologa, psychiatra nebo terapeuta.

Tarjei
Závislačka 3645 příspěvků 25.12.17 07:57

@LennyL1 vesmes se to vylecit neda, mozna malinko zmírnit. Nekomu pomuze kombinace antiepileptik a antidepresiv. Ja s tim umim zit, ale je to hnus neprijemnej. Nastesti to nemam nonstop. Ovsem ridit auto treba fakt nemuzu.

Ryšavec 2
Stálice 57 příspěvků 25.12.17 08:02

To nejmensi co pro sebe muzete udelat nez pujdete k dr. je, ze budete zobat magnesko. Taky se mi ted nahromadil stres a 2× dene si vezmu. Pokud nechcete zatim nejake leky… Taky kdyz mam pocit ze nemuzu dodychnout - v krku to mam sevreny, tak hned saham po magnesku. Brala sem ho i v tehu.

Aliik
Echt Kelišová 8234 příspěvků 25.12.17 08:14

Kromě hořčíku a draslíku doporučím homeopatika na uklidnění - Sédatif PC (určitě můžeš i těhotná a mě pomáhají, taky teď ve stresu beru před spaním) ;)

janoma
Kecalka 410 příspěvků 25.12.17 08:37

Moc všem děkuji. Je mi už jasné, že sama to asi nezvládnu.
Magnesium jsem si koupila. Piju meduňku. bi když o tom jestli je v trhu dobrá se názory rozcházejí.

janoma
Kecalka 410 příspěvků 25.12.17 08:49

Ještě jsem si říkala, jestli to neni nějaký neuro problém. Já tu tíseň a tlak cítím vlastně pořád, jen během dne, jak jsem v pohybu to tolik nevnimam.
U té skály jsem myslela, že je to právě taková nával. Ne téměř stabilní stav.

Tarjei
Závislačka 3645 příspěvků 25.12.17 08:54

@janoma to nevypada :) jak člověk podvědomě chce radsi nejakou „slusnou“ chorobu nez dusevni, to je sranda ;)

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12512 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 09:09

Panická ataka je mrcha taky jsem nikdy nevěřila, co to s člověkem udělá. Chce to najít nějaký fígl co t alespon částečně pomůže

Emimin7
Kelišová 7325 příspěvků 25.12.17 09:15

Objednej se k psychiatra hned jak to bude mozne. Za tu ulevu to stoji. A taky si prestan delat diagnozy. Psychiatr uz ti rekne, odkud to prameni.

janoma
Kecalka 410 příspěvků 25.12.17 09:23

@Emimin7 jo to nyc :pocitac: moc rada :lol:,zatím se nedaří.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama