Poprvé na gynekologii - jak probíhá vyšetření?

Anonymní
29.4.21 10:48

Nikdy jsem nebyla na gynekologii

Ahoj holky, je mi 20 let a nikdy jsem nebyla na gynekologii, hrozně se bojím doktorů a stydím se před lidmi, ale moc dobře vím, že bych tam měla jít, jen pro tu jistotu, že je vše v pořádku. Proto bych se chtěla zeptat, jak probíhá samotné vyšetření, hrozně se bojím, že paní Dr. bude naštvaná a bude na mě koukat divně, když jsem nikdy na gyn. prohlídce nebyla, ani mamka mi nikdy neřekla, že bych si tam měla dojít, nikdy jsme se spolu ani na toto téma nebavily, nic spolu neprobíráme a bojím se jí na takové věci zeptat. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6069
29.4.21 10:51

Probere stebou rodinou anamnézu, zeptá se na cyklus, antikoncepci, udělá nejspíš klasické vyšetření na koze. Možná i ultrazvuk. Nikdo na tebe divně koukat nebude. A mámě bych velmi poděkovala za péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10852
29.4.21 10:53

Ničeho se neboj a jdi tam. Nic strašného to opravdu není. Teda ale divím se tvé mámě, že tam s tebou už dávno nezašla, já šla s dcerou hned jak jí bylo patnáct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 10:54

Priznam se, ze jsem tak hodne dlouho nebyla. Sla jsrm tam az s pozitivním tt a taky mi na to nerakla nic ustrpacneho.

• Citovat
  • Nahlásit
971
29.4.21 10:56

Nema se na tebe co zlobit. Neni tam od toho, aby se povysovala, a nekdo se musel bat. Uvidis, vubec se nad tim nepozastavi.

Vybrala bych si nekoho na netu podle referenci, abys nemela smulu na nejakou carodejnici, a vyrazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
29.4.21 11:00

Mě je 28 a taky jsem tam ještě nebyla. A nijak mě to netrápí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
29.4.21 11:00

Neboj se. Nic to není.. Hold ji řekneš že si na gynde nikdy nebyla. A jinak s tebou probere rodinou anamnezu, vyšetří tě na koze.. Pak udělá nejspíš ster na cytologii.. Udělá ultrazvuk a je to 😊a maminka je Teda ostuda že to s tebou neřešila a nebavila se o takových věcech to je základ.. Tak hlavu vzhůru a šup na vyšetření 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3381
29.4.21 11:03

Buď v klidu. Já si třeba myslím, že je zbytečné, aby holky šly hned v 15 na gynekologii, zejména pokud nemají žádné problémy a ještě nezačaly sexuální život. Jít prvně ve 20 určitě není žádná tragédie. Souhlasím s tím najít si reference a podle nich nějakou hodnou paní doktorku. Hlavu ani jiné orgány ti nikdo neutrhne, neznám nikoho, kdo by se v prohlídkách na gyndě vyžíval, ale protože si tam dovnitř nevidíš, je lepší se nechat jednou za rok prohlídnout a pak mít pokoj. Já jsem daleko horší věci než na gyndě zažila u zubaře, takže klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5791
29.4.21 11:03
@Anonymní píše:
Ahoj holky, je mi 20 let a nikdy jsem nebyla na gynekologii, hrozně se bojím doktorů a stydím se před lidmi, ale moc dobře vím, že bych tam měla jít, jen pro tu jistotu, že je vše v pořádku. Proto bych se chtěla zeptat, jak probíhá samotné vyšetření, hrozně se bojím, že paní Dr. bude naštvaná a bude na mě koukat divně, když jsem nikdy na gyn. prohlídce nebyla, ani mamka mi nikdy neřekla, že bych si tam měla dojít, nikdy jsme se spolu ani na toto téma nebavily, nic spolu neprobíráme a bojím se jí na takové věci zeptat. :,(

Kamarádky taky nejsou a to ani internetové, na netu ani slovo o prohlídce, to je fakt divné. Buď máš těžký život a nebo očekáváš detaily. Co z toho jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
29.4.21 11:05
@Sisika9 píše:
Mě je 28 a taky jsem tam ještě nebyla. A nijak mě to netrápí :kytka:

Tak tebe by to už mělo trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
29.4.21 11:05
@Sisika9 píše:

Jen si holky zahravejte… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1916
29.4.21 11:06

Buď v klidu, sice se první prohlídka doporučuje v 15 letech, ale myslím, že když nemáš žádné potíže, tak je tvůj věk v pohodě.
Já šla popvrvé až někdy na VŠ (tak 22 let?). Šla jsem tam se spolužačkou, pro kterou to taky bylo poprvé. A jsem ráda, že mě do této lékařské prohlídky nenutila ani máma, ani že jsme tam nešly hromadně v rámci školy, jak to kdysi bývalo. Šla jsem sama a až ve věku, kdy už jsem na to byla psychicky zralá a připravená. Kdyby mě někdo nutil v 15, měla bych z toho trauma - bez nadsázky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.4.21 11:08

Klídek podle mě je víc pruda zubař :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
29.4.21 11:10
@Sisika9 píše:

Až ti nedejboze zjistí rakovinu, tak tě to trápit začne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10230
29.4.21 11:11

Ta doktorka tam neni od toho, aby ti neco vycitala..
Ale divim se, ze jsi s mamkou nikdy neprobiraly navstevu gynekologie. Ja se svoji dcerou byla u genekologie, hned na zactku kdyz ji bylo 15..

A tak se zeptej kamaradek nebo najdi si recenze na gynekologovi v tvem meste :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat