Nikdy jsem nemilovala manžela, chci se rozvádět ale bojím se

Anonymní
20.4.20 15:55

Nikdy jsem nemilovala manžela, chci se rozvádět ale bojím se

Dobry den. Mne je 24 a manželovi 30.
Babička mi od malá říkala, že hlavně ať tebe chlap miluje, a ty si na něho zvykneš(pokud je samozřejmě hodný). Nikdy jsem nikoho nemilovala tak, že ani nevím co to je. S manželem jsem se seznámila když mi bylo 19 byli jsme dlouho kamarádi, já mezi tím měla nějaké známosti a on ne, ale pak najednou jsme začali být kamarádi s “výhodami “. Mne to všechno vyhovovalo (v posteli je nejlepší ) ale on najednou se do me zamiloval… A pak měl problémy s papíry ( není to Čech) já jsem mu nabídla fixní manželství jen, že on nechtěl, chtěl opravdové pro to, že me hodně miluje, tak jsem na to podstoupila jelikož bylo mi ho líto. Teď jsme v manželství skoro 3 roky, prošli jsme toho hodně, neměli jsme peníze, já musela hodně pracovat a on čekal na papíry, já jeho podporovala a on me. Teď je všechno skvělý: on se ke mne chová strašně dobře, je pozorný, hodny, jsem pro něho na prvním místě, je šťastní že má se mnou rodinu, dobře vydělává, dokonce jsem přestala pracovat a chodím na soukromou VŠ-prezenční studium. Ale mim životním snem bylo cestování, nikdy jsem tak brzo nechtěla rodinu, ale pořad jsem doufala, že se můj názor změní, ale tak se bohužel nestalo. Ještě mi pořad rodina říká že lepšího chlapa nenajdu. No a teď on chce hypotéku a děti ( já vůbec nechci děti ) já chci cestovat a ještě si užit života, ale bojím se, že pokud se rozvedu tak se třeba do někoho zamilují tak se nebude ke mne chovat jako můj manžel. Proste je mi s nim dobře: v domácnosti, v posteli ale nemůžu se do něho zamilovat ????. Já bych chtěla potkat takového člověka po třicítce, ale ne teď. Měly jste někdo podobní problém? Litovali jste, že jste se s někým rozešli?
Děkuji, pokud jsi to dočetl až sem. Budu rada za radu.
Eva

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6930
20.4.20 16:06

Neporadím, bez lásky bych se nevdávala, tvá babička rozhodně pravdu neměla.
Ale ty hrubky a VŠ, to mě vážně zarazilo. Soukromé vysoké školy snižují neskutečně laťku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
20.4.20 16:13

Hele zkus si ho představit s jinou (třeba že s ní souloží)… Budeš žárlit nebo Ti to bude jedno? Každopádně dřív nebo později zajede každý vztah do stereotypu. Tak si promluvte jste lidi, ne? Jeď třeba na Erasmus, manžel může přijet za Tebou, řekni mu co cítíš, naplánujte děti, srovnas si tam myšlenky, zjistíš jestli ti chybí. Rozejít se můžeš vždycky ale vrátit k němu už ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5691
20.4.20 16:14

Když jsi nevyzrálá a chceš si „užívat“ života, tak ho pusť k vodě, s tebou jen ztrácí zbytečně čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 16:16

@Kfětoslava já studují VŠ v angličtině, a čeština není můj mateřský jazyk.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 16:22

@Gortyna děkuji za rady :) Pro něho to nepřijede v úvahu kdybych odjela aspoň na měsíc do zahraničí. Tu představu, že s jinou jsem měla, a vadí mi to :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
10409
20.4.20 16:23
@Anonymní píše:
@Kfětoslava já studují VŠ v angličtině, a čeština není můj mateřský jazyk.

A teď tu o Karkulce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
20.4.20 16:24

Z popisu si nejsem jistá - problém je tedy ten, že ho nemiluješ nebo ten, že momentálně chcete každý něco jiného (děti vs. cestování)? Přijde mi, že spíš to druhé… Pokud je to tak, s manželem bych to probrala - že na děti se ještě necítíš. Jsi mladá, teď nechceš nikdy, za tři roky to může být úplně jinak… Erasmus je super nápad, znám pár, který to takhle udělal. Plus naplánuj si dovolené, prodloužené víkendy v cizině pro Vas oba… Za pár let potom rodina a spokojení budete oba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
20.4.20 16:29

Holka, holka..
Vzdyt ty píšeš, ze sis ho vzala, aby tu mohl být, ze neni Čech a pak to vyvracis tim, ze čeština neni tvůj mateřský jazyk…

Tak jak tedy???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
20.4.20 16:36
@Gortyna píše:
Hele zkus si ho představit s jinou (třeba že s ní souloží)… Budeš žárlit nebo Ti to bude jedno? Každopádně dřív nebo později zajede každý vztah do stereotypu. Tak si promluvte jste lidi, ne? Jeď třeba na Erasmus, manžel může přijet za Tebou, řekni mu co cítíš, naplánujte děti, srovnas si tam myšlenky, zjistíš jestli ti chybí. Rozejít se můžeš vždycky ale vrátit k němu už ne
Žádný Erasmus, do výroby a makat, pak přejde vymýšlení problémů. Pokud problém přetrvá, obraťte se na kliniku profesora Grunsteina, tam vyléčí cokoli.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 16:37

@Šimelda mám trvaly pobyt. Když požádá člověk s trávym pobytem na sloučení rodiny tak ten druhy dostane buď dlouhodobý pobyt nebo dlouhodobý vízum. Jsem z Lotyšská

• Citovat
  • Nahlásit
14541
20.4.20 16:45

Určitě bych s manželem probrala ty Vaše rozdílné názory na děti, hypotéku. To, že teď nechceš neznamená přeci, že nebudeš za pár let chtít. Co se cestování týče - odjeďte jako au pair couple někam kam by se Vám líbilo, případně Erasmus. Nebo jeď sama ale to si psala, že by mu vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7140
20.4.20 16:53

Takze sis ho vzala jen z litosti, jak pises? :roll:
Hm a jakou presne chces radu, Evo? No tak se rozved, z litosti nad sebou. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 16:53

@kaja00 Ach to taky nejde. Už jsem s nim mluvila, pro něho jsou děti smyslem života, a do 33 chce už dítě mít, cestovat chce tak max 3 týdny v roce. Práci má dobrou, a chce pustit “kořeni” v CŘ. Já Česko taky miluji :srdce: ale chci se podívat ještě dal do světa a pak se sem vrátit

• Citovat
  • Nahlásit
14541
20.4.20 16:57
@Anonymní píše:
@kaja00 Ach to taky nejde. Už jsem s nim mluvila, pro něho jsou děti smyslem života, a do 33 chce už dítě mít, cestovat chce tak max 3 týdny v roce. Práci má dobrou, a chce pustit “kořeni” v CŘ. Já Česko taky miluji :srdce: ale chci se podívat ještě dal do světa a pak se sem vrátit

tak to je au pair couple ideální, jen tu práci teda ztratí. Ale s dětma bude moci být. Nebo ho prostě opustit ať si jdete oba za svým snem :nevim:
Jako ideální mi přijde, abyste do ciziny odjeli oba dva např. jako au pair couple např. na půl rok, rok. Já byla jen au pair a strašně mi ten rok pomohl. Fakt zkuste nad tímto přemýšlet - je to takový kompromis - děti má rád, tak se o ně společně postaráte a cestovat také můžete :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat