Nikdy nekončící deprese nebo kdy bude líp

Anonymní
20.2.16 15:47

Nikdy nekončící deprese nebo kdy bude líp

Dobrý den,

nevím jak začít psát bude to asi zmatené ale mám pocit že už nezvládám můj život a neví z kterého konce to vzíta začít zlepšovat, nevím jak začít, co dělám špatně..co je špatně.
Již asi 5 let se potýkám z depresí…z přestávkama. ted beru léky olwexya již 2 roky. Ze začátku bylo vše : celkem ok", zvládala jsem práci i kdyý náročnou, snažila se bavilo mě "žít. Je mi skoro 50 mám dceru v pubertě a čím dál více mi dělá velký problém být ta fajn mamka, veselá, nepřenášetúnavu, depresi ale je to strašně těžké být často happy, když že cítím hůř a hůř. Jako by se vracela uplně deprese na hnusná, strašná únava, nezájem o věci, když mám jít do práce třesu se, dokonce mi dělá problémy jít nakoupit. Nezvládám hluk prostě dny jen přeživám. U lékařky jsem byla navýšila akorát dávku a dostala jsem lexaurin. Ano ten již jím co druhý den asi od vánoc..není mi lépe, chce se mi brečet pořád, tíží mě strašně na hrudníku jako hrozný tlak pořád. Šla jsem jako hypochondr ke své lékařce dostala jsem hormony že to může být tím. Jím hormony, není mi lépe je mi strašné horko pořád nejde to vydržet :cert:. Já už nevím jak s tím vším skoncovat, mám chut to všechno vyhodit a nějak začít jinak žít, nevím jak to udělat, jím prášky a není mi dobře, nejraději jsem sama zalezlá. I dcerka chce někam jít a já jdu jen s donucením, hraju pouze ve svém životě divadlo. Manžel toto nechápe..jen slyším co jsi furt unavená… :oops: :oops: :pocitac: Nevím máte radu, zkušenosti, radu kde začít co ze sebou :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

441
20.2.16 15:50
@Anonymní píše:
Dobrý den,nevím jak začít psát bude to asi zmatené ale mám pocit že už nezvládám můj život a neví z kterého konce to vzíta začít zlepšovat, nevím jak začít, co dělám špatně..co je špatně.
Již asi 5 let se potýkám z depresí…z přestávkama. ted beru léky olwexya již 2 roky. Ze začátku bylo vše : celkem ok", zvládala jsem práci i kdyý náročnou, snažila se bavilo mě "žít. Je mi skoro 50 mám dceru v pubertě a čím dál více mi dělá velký problém být ta fajn mamka, veselá, nepřenášetúnavu, depresi ale je to strašně těžké být často happy, když že cítím hůř a hůř. Jako by se vracela uplně deprese na hnusná, strašná únava, nezájem o věci, když mám jít do práce třesu se, dokonce mi dělá problémy jít nakoupit. Nezvládám hluk prostě dny jen přeživám. U lékařky jsem byla navýšila akorát dávku a dostala jsem lexaurin. Ano ten již jím co druhý den asi od vánoc..není mi lépe, chce se mi brečet pořád, tíží mě strašně na hrudníku jako hrozný tlak pořád. Šla jsem jako hypochondr ke své lékařce dostala jsem hormony že to může být tím. Jím hormony, není mi lépe je mi strašné horko pořád nejde to vydržet :cert:. Já už nevím jak s tím vším skoncovat, mám chut to všechno vyhodit a nějak začít jinak žít, nevím jak to udělat, jím prášky a není mi dobře, nejraději jsem sama zalezlá. I dcerka chce někam jít a já jdu jen s donucením, hraju pouze ve svém životě divadlo. Manžel toto nechápe..jen slyším co jsi furt unavená… :oops: :oops: :pocitac: Nevím máte radu, zkušenosti, radu kde začít co ze sebou :,( :,(

V práci jsi spokojena? Není důvodem tvých úzkostí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.16 16:01
@Anonymní píše:
Dobrý den,nevím jak začít psát bude to asi zmatené ale mám pocit že už nezvládám můj život a neví z kterého konce to vzíta začít zlepšovat, nevím jak začít, co dělám špatně..co je špatně.
Již asi 5 let se potýkám z depresí…z přestávkama. ted beru léky olwexya již 2 roky. Ze začátku bylo vše : celkem ok", zvládala jsem práci i kdyý náročnou, snažila se bavilo mě "žít. Je mi skoro 50 mám dceru v pubertě a čím dál více mi dělá velký problém být ta fajn mamka, veselá, nepřenášetúnavu, depresi ale je to strašně těžké být často happy, když že cítím hůř a hůř. Jako by se vracela uplně deprese na hnusná, strašná únava, nezájem o věci, když mám jít do práce třesu se, dokonce mi dělá problémy jít nakoupit. Nezvládám hluk prostě dny jen přeživám. U lékařky jsem byla navýšila akorát dávku a dostala jsem lexaurin. Ano ten již jím co druhý den asi od vánoc..není mi lépe, chce se mi brečet pořád, tíží mě strašně na hrudníku jako hrozný tlak pořád. Šla jsem jako hypochondr ke své lékařce dostala jsem hormony že to může být tím. Jím hormony, není mi lépe je mi strašné horko pořád nejde to vydržet :cert:. Já už nevím jak s tím vším skoncovat, mám chut to všechno vyhodit a nějak začít jinak žít, nevím jak to udělat, jím prášky a není mi dobře, nejraději jsem sama zalezlá. I dcerka chce někam jít a já jdu jen s donucením, hraju pouze ve svém životě divadlo. Manžel toto nechápe..jen slyším co jsi furt unavená… :oops: :oops: :pocitac: Nevím máte radu, zkušenosti, radu kde začít co ze sebou :,( :,(

Mam podobne zkusenosti. Pises, ze jsi dostala hormony. Mela jsi odber krve na hormony stitne zlazy? Zkousela jsi zmenit antidepresiva?

• Nahlásit
  • Citovat
7590
20.2.16 16:07

Za „únavou“ může být lecos… Být tebou, udělám si i další preventivní prohlídky, u praktického, tak u gyndaře. I přechod může signalizovat tyto obtíže. Játra máš v pořádku??
Každopádně, léky nic neřeší, je potřeba hledat příčinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.16 16:11

Lékař by ti měl změnit dávkování řekni mu to, určitě není pravda, že léky nic neřeší. Ten kdo neměl tuto nemoc nepochopí. Ale chce to změnit nejdříve dávkování a až ti bude lépe tak i život

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.2.16 16:28

Právě nevím jsem osvč je toho hodně ale neměla jsem s tím problém až ted poslední dobou kdy z důvodu únavy atd jsem nervozní z lidí ze všeho :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.2.16 16:29
@Anonymní píše:
Mam podobne zkusenosti. Pises, ze jsi dostala hormony. Mela jsi odber krve na hormony stitne zlazy? Zkousela jsi zmenit antidepresiva?

Právě lékař :zed: ka mi nic změnit nechce..prý to tím není a léky mám dobré

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.2.16 16:52
@Anonymní píše:
Právě lékař :zed: ka mi nic změnit nechce..prý to tím není a léky mám dobré

Nechces Ty zmenit lekare? Pokud se lecis uz 5 let, uvazovala bych o tom.

• Nahlásit
  • Citovat
ferret
20.2.16 18:04

Měla jsem ve svém okolí (práce) paní, podobný věk, podobné „příznaky“ a byl to přechod. Přešlo to časem víceméně samo. Jinak bych zkusila pohledat něco přírodního, když léky nezabírají, zkusit občas intenzivnější pohyb, pokud to jde. Zkus přečíst něco o serotoninu a tryptofanu, prý jejich nedostatek nebo snad špatné využití souvisí s úzkostmi a depresí (jen se tuším dosud nezjistilo, jestli je ten nedostatek příčinou, nebo následkem - ale když přidáš do stravy přirozené zdroje tryptofanu, rozhodně nic nezkazíš, v nejhorším to nepomůže). Mně to na zlepšení úzkostí trošku pomohlo. No a samozřejmě choď na sluníčko nebo aspoň „na vzduch“ jak nejvíc to jde!

• Nahlásit
  • Citovat
K82
1215
20.2.16 18:16

Uprimne, je naivni myslet si, ze spolknete prasek a neco se zmeni. pokud nemate k lekum i terapie, nikam gse neposunete a budete jen zobat a zobat.ale to je chyba, predevsim, doktoru a systemu, to Vam maji rict hl. oni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
20.2.16 18:56

Pouvažuj proč se třepeš před prací- možná tam nejsi spokojená a bylo dobré práci změnit. Vím, že práce není atd. ale jde o tebe a tvůj život a jeho kvalitu. Manželovi řekni, že ho teď potřebuješ a co prožíváš a že to není výmysl, že potřebuješ podporu a pomoct s běžnými věcmi. I dceři bys to měla říct. Ven nechoď když nechceš, neb choď nakupovat v noci, kdy je málo lidí a nebude to pro tebe stresující. Procházky v přírodě, když ti bude líp, klidně i sama. Poslouchej své tělo. V práci aspoň dej volno. Nevadí ti, že bydlíš ve městě třeba? Nechybí ti příroda? Jsme tvorové a né každý dává ten hektický život, hluk. Hluboké dýchání, meditace a joga nidra, spánek a podpora blízkých. Mě dělalo dobře koukat na dokumenty o vesmíru- líbil se mi pohled na zeměkouli a to, že ten můj malý problém je naprosto banální oproti velikosti země a té mase lidí, co na ni žije. Kompletní změna života. Něco děláš špatně a tělo ti dá pěknou pecku mezi oči. Já si to zažila, vím o čem mluvím. Prášky pomůžou z části ale na nich celý život nechceš být závislá ne? Žádné zprávy v tv, neposlouchej cizí problémy a starej se o sebe. Hodně sil, přejde to!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama