Nikdy nekončící mykóza

2
27.5.20 11:36

Nikdy nekončící mykóza

Dobrý den/ahoj, chci se se zeptat na rady ohledně mykózy.. Mám jí už po několikáté, vždycky si koupím tablety na zavádění, chvíli je klid, ale po nějaký době se vždy vrátí.. Už jsem zoufalá, nic nezabírá. Máte nějaké ověřené tipy co fungují?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26408
27.5.20 11:40

Léčí se i chlap?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
27.5.20 11:44

Byla jsi u doktora vůbec??V prvé řadě určitě podrobná konzultace s lékařem, přeléčit partnera, protikvasinková dieta, žehlit spodní prádlo, brát laktobacily, vyzkoušet nějaké bylinky…Je toho mraky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
27.5.20 11:59

U doktora jsem byla několikrát, vždy stejná léčba :smirk: partner se léčí taky samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13665
27.5.20 11:59

1. zajdi na gynekologii, nech si udělat kultivace a leč to specificky tím, co ti předepíše lékař. Přeleč i partnera, dostatečně dlouho. Pokud základní kultivace neukáže nic specifického, chtěj vyšetření i na ureoplazmata, chlamydie a podobné breberky.

2. nenos prádlo z umělých vláken, nenos upnuté kalhoty. Ideálně co nejčastěji choď na ostro v sukni.

3. ničím pochvu nevyplachuj, omývej jen zvenčí a něčím s kyselým PH - ne běžným mýdlem či sprcháčem.

4. kup si v lekárně lyzáty - třeba candivac a užívej je. Zároveň jako podporu léčby používej probiotické vaginální globule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1080
27.5.20 12:00

Osobní rada - běž na gynekologii. Taky jsem asi 2× zaléčila mykozu přípravky z lékárny a uhnala jsem si pak mykozu, která mi vlezla do močového měchýře, která mi způsobovala jiné neplechy. Už bych šla vždy jen k lékaři. Plus to co ti předepíše dr. bude mít silnější léčebný účinek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
27.5.20 12:09

A nemůže to být něco jiného jak mykóza? Podobně se dokáže totiž chovat streptokok. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7321
27.5.20 12:41

Třeba by pomohla protikvasinková dieta..
https://www.bezhladoveni.cz/…nkova-dieta/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 14:18

Pokud se to vrací, je potreba krome klasické léčby i radikální změna stravy. Vyřadit cukr, pozor na sladké nápoje. Zařadit probiotika = dostat do těla zdravé bakterie… opakovaná kvasinka psychosomaticky souvisí i se stresem…

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13665
27.5.20 15:34
@Maja25 píše:
A nemůže to být něco jiného jak mykóza? Podobně se dokáže totiž chovat streptokok. :nevim:

může - ale to se zjistí kde? Na gynekologii.

Protikvasinková dieta je nesmysl. Ano, má smysl nejíst sajrajt a jíst víc vlákniny, a le na vaginální prostředí to má jen velmi nepřímý vliv skrze nespecifickou imunity. Kdo tvrdí něco jiného, neumí základy biologie lidského těla a tvrzení na internetu, že něco funguje je velmi nerelevantní argument.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
27.5.20 16:27

@Ou Já ti nevím, ale znám ženu, která chytne kvasinky jen když do sebe začne ládovat trochu více sladkého. Jinak má klid :nevim: Vypozorovala to na sobě, pak to 2× zkusila jestli tomu tak doopravdy je, a doopravdy tomu tak bylo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
30.5.20 18:19

@Ou Ať udělá gynekolog kultivaci z pochvy.
Tam mu vyběhne co to je a na co je to citlivý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama