Nikoho nechce, má absolutně svou hlavu..

24
16.11.15 08:13

Nikoho nechce, má absolutně svou hlavu..

Už nějaký čas řeším s dcerou 18m problém, který nevím jestli „zapadá“ do období vzdoru. :nevim:
Dcera je od mala velmi šikovná a řekla bych, že kolikrát předstihuje i své vrstevníky…chodila od 10 měsíců, uměla brzy zvířátka a ted už opakuje hooodně slov (a to žijeme ve dvoujazyčné rodině), je hrozně akční, ale kolikrát už ji nezvládám :( Problém je v tom, že má svou hlavu a její momentálně nejoblíbenější výraz je „nech toho“…nech toho na mě, nech toho na manžela, nech toho na všechno, co se jí nelíbí, či ji nějak omezuje. Rozhazuje u toho rukama a brání se, ale nikdo jí nic nedělá…stačí se jen přiblížit. U mě to celkem jde, ale jakmile přijde manžel z práce, tak ho absolutně odmítá :(
Dalším problémem je, že vůbec nevydrží, neposlouchá, všechno musí být podle ní, samozřejmě, že má nějaké hranice, ale není z těch dětí, které okamžitě na vše poslechnou a jsou klidné. Ona je vždycky všude nejživější, já jediná jí lítám pořád za zadkem, bere věci, brání se před ostatníma, bouchá děti…všechno v danou chvíli řeším, ale nevím jestli to dělám správně. Ani u jídla neposedí, pořád si stoupá v židli, otáčí se, musím ji neustále zabavovat…vůbec nevím co si počít…jestli je to všechno dáno pouze obdobím vzdoru a zvýšenou aktivitou a nebo jsem někde udělala chybu ve výchově? Poraďte…někdy jsem z toho psychicky uplně rozhozená a vyčerpaná :( :(
PS: všichni mi vždycky říkají, ale bud ráda, že je živá nikdo nechce dítě kam ho posadíš, tam je…no já bych si to alespon někdy přála na nějakou chvíli a hlavně bych přála těm, co to říkají ať si to jdou na pár dní vyzkoušet, co by pak říkali. Nebo ta naše (ten náš) se taky vzteká a kdo ví co, ale pak vidíte dítě, co se skoro nepohle, jde za ruku vedle matky a neudělá ani jeden krok nikam, kam by ona neřekla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.11.15 08:38

Trvaj si na svojom, sice ju neprinutis urobit nieco, co nechce, ale mozes trvat na zakazoch.
Mam doma to iste v blederuzovom, akurat ze to ma uz tri roky za sebou. Teda, nehovori ‚nech toho‘, aj ked minulu zimu na mna vrieskala asi 20 minut cestou od doktorky ‚nech me, jdi ode me‘, ona hodi taky kukuc, skoro usmev, akoze ‚matko, aj ty aj ja dobre vieme, ze po tych tancekoch bude po mojom‘. Bohuzial je strasne roztomila, a tak je strasne rozmazlena. Ale chvalabohu, dnes uz to vidi aj tato, aj babi, a aj v skolke mi uverili, ze slecnu treba krotit trochu viac. V jasliach to bolo ‚ked ona je tak roztomila‘ :?

Nenechaj to dojst tak daleko, 18-mesacny prcek sa dava do late lahsie nez trojrocny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5750
16.11.15 09:10

Tyhle deti jsou hardcore category. Musis byt nechutne dusledna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
16.11.15 09:24

@Me2304 Tak ji musíš rovnat víc, než ostatní matky rovnají jiné děti. To se nedá nic dělat. Do období vzdoru to zapadá perfektně, i když já na tyhle „období“ moc nehraju… když se dítě rozcapuje, je potřeba ukázat autoritu bez ohledu na to, v jakém je zrovna období.

U jídla se u nás sedí na zadku, v tomto věku bych ji klidně ještě k té židličce přivázala. Jde o návyk do budoucna. A nějaké „nechci“ a „nech toho“ atd… za rok budete chodit do školky, budeš muset být třeba v 8:00 už v práci, ať se děje, co se děje. Tam pak na „nech toho“ skutečně nebude prostor. Tak to nenech už teď rozvinout, budeš s tím mít o to víc práce později, protože dcera si bude myslet, že je to OK, když jí to dosud procházelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11464
16.11.15 09:27

Mam takoveho triletaka. Uz se s nim nadtesti da domluvit. Teda obcas, kdyz on chce. Jinak sceny trvaji porad. Tvrdohlavwc s vudcimi sklony. Rano prijde k nam do loznice a uz organizuje, jak si ma kdo lehnout, jaky polstar kdo bude mit… A to teda predestiram, ze mu v zadnem pripade neustupujeme a snazime jasne stanovovat hranice.
Doufam, ze se to jednou uklidni a ze jednou vsichni ve zdravi prezijeme pubertu. Bo jak rikam, reklamovat se to neda :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11464
16.11.15 09:31

@kacz strasne lehce se to rika. Ale na nektere deti fakt neni paka. Mne ve skolce rekla ucitelka, ze kombinaci teto tvrdohlavosti a inteligence tam jeste nemeli. A jestli deti potrebuji duslednost, tak on trikrat tolik. On to proste vzdy bude zkouset a testovat. Takze co pises je sice pravda, ale nekdy je to proste mazec a jini to nevidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 09:37
@jessikka píše:
@kacz strasne lehce se to rika. Ale na nektere deti fakt neni paka. Mne ve skolce rekla ucitelka, ze kombinaci teto tvrdohlavosti a inteligence tam jeste nemeli. A jestli deti potrebuji duslednost, tak on trikrat tolik. On to proste vzdy bude zkouset a testovat. Takze co pises je sice pravda, ale nekdy je to proste mazec a jini to nevidi.

A to mas stastie, ze je to chlapec, a Tvoje prosby aby sa mu neustupovalo neodbijaju ‚ale neprehanaj, pozri, jak je roztomila‘ :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5750
16.11.15 09:42

Ja mam tri deti a kazdy naprosto jiny. Nejstarsi jako mrne naprosto bez problemu. Ted je v puberte to uz je jina liga. Prostredni tezkej autista s mentalni retardaci. Opacnej konec vesmiru. Naprosto. A pak nejmladsi kterej ma dysfazii a dlouho nebylo jasny jestli to taky nebude autik. je to presne to dite s blond kudrnama, dlouhejma tmavejma rasama a velkejma ocima. Je malej a hubenej tudiz pusobi miminkovsky. Dovede byt naprosto k sezrani a pak ve vterine by ho clovek zabil. Rikame mu Hitler. Umanutej vzteklej samolibej. Kombinace opozdeneho recoveho vývoje, povahy a napodobovani auti sourozence vytvari vrazednou zbran :mrgreen:
To byla jen poznamka o tom jak snadno se vedou reci o detech druhych. Ano, velmi snadno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
16.11.15 10:11
@Bábi Zlopočasná píše:
A to mas stastie, ze je to chlapec, a Tvoje prosby aby sa mu neustupovalo neodbijaju ‚ale neprehanaj, pozri, jak je roztomila‘ :roll:

Víš co, to je vždycky do určitého věku, pak to přestane být roztomilé, bohužel. Já našim taky kolikrát říkala, nenech ji (dceru) to dělat, to nesmí. Odpověď: „Když ona se tak roztomile usmívá.“. Teď jí táhne na čtyři roky a některé její chování přestává být roztomilé, kdy i máti jí má plné zuby. Jo a perlička - najednou je to všechno jenom moje vina, měla jsem být tvrdší 8o No, evidentně měla.

U nás teď funguje jen přísnost a důslednost. I tak mě někdy ubije argumenty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 10:29

@Annci moja ma tri roky, a aj tak je uz pozde ju perovat. Ale aspon ze uz ta jej roztomilost prestala platit na ostatnych clenov rodiny… Co znamena vecnu vojnu u nas doma :?

Inak, babicka nam uz dobrych par rokov vyklada, ze sme na decka makki, a ze ich moc rozmazlujeme. A ona im aj umyva maso od omacky, ked si na obed zmyslia, ze teda omacku nebudu :jazyk: :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
876
16.11.15 10:41

@Bábi Zlopočasná Koukám, je to všude stejný :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
16.11.15 10:42

@Me2304 znam, vim jak ti je. maloch byl od 18m nesnesitelny..po 3m se zklidnil, ale stejne je to tvrdohlavec tezkeho kalibru..Doted :roll: Souhlasim - duslednost a prisnost jinak hadam tak chocholousek.Ted jiz u triletaka pomaha pocitat do 10- to ma sanci dany pokyn splnit, pokud ne prihazi trest. Povetsinou rezanec pres zadel.Doma je odeslan do kouta, odebira se oblibena hracka, nezapne se pohadka, nesplni se mu jeho pozadavek atd…je to velmi mily a cily chlapecek, ale nekdy co dokaze… :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
16.11.15 11:11

@jessikka to je jasný, já mám doma taky velmi tvrdohlavej a inteligentní exemplář, navíc je to divoch (temperamentem). Nějaká nevýchova a domlouvání platí někdy (spoustu věcí už chápe, ujede nám autobus - půjdeme pěšky atd.), jindy musím i křiknout nebo plesknout. A důsledně trvat na svém, i kdyby se měl zbláznit, například když nebude uklizeno, nebude večerníček a přes to nejede vlak.

Do školky už každé ráno odcházíme docela v pohodě, sám se jde oblíknout, snídá teda piškoty (jinak by nejedl nic) a už v necelých 3 letech hlídá sám na hodinách, kde je rafička a kdy musíme jít. Ale bezbolestně to ze začátku taky nebylo. Nákupy, to je zase samostatná kategorie a tak bych mohla pokračovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
16.11.15 13:19

Ja se prave snazim delat vse nejlip jak umim..ale asi bych mohla byt prisnejsi. To je u nas vzdycky az napocitam do tri dostanes na zadek a ona na me: 3 :D no nevim do jake miry mi rozumi a chape co ji rikam ale i tak :)
Kazdopadne k problemu..je hodne chytra a dotorce ohledne zachvatu vzteku si stezuji uz od 8-9m kdy mlatila hlavou o zem :-/ a prave to nijak neustupuje spis naopak, pokud to bude takto pokracovat do 3 let tak potez protoze uz ted melu kolikrat z posledniho. Vsude jsme nejhorsi vsechny matky na me vzdy koukaji a krouti hlavou, jedna se me dokonce ptala jestli uz se mala uklidnila kdyz me videla dalsi den, no proste to cloveku moc neprida v te situaci. Muzu vam rict ze jsem sla uz tolikrat domu s placem a jakekoli myslenky na dalsi dite me davno presly. Nic se ji nelibi s nicim si nepohraje, venku chodit nechce, nechce sedet v kocaru..no je to tezky :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 17:05

@Me2304 moje takto vyvadzali, nez sa rozbehli. Riesila som to tak, ze tapali vedla kociku. Ked utekali, alebo inak robili bordel, prikurtovala som ich do kocika. A nechala vyrevat :andel: Viac to zaberalo na tu starsiu, ta ma slabsie nervy :think: Ta moja echt tvrdohlava trojrocna ma samu seba furt pod kontrolou, aj ked reve… moze byt uz v troch rokoch manipulatorom? :think: Obcas z nej mam ten dojem :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama