Nikomu na mně nezáleží

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 22:33
Nikomu na mně nezáleží

Jdu se asi primárně vybrečet, případně poslechnout si další kritiku, už moc nevím, co víc dělat, abych měla dobrý pocit ze vztahů okolo sebe. Celé dny jenom skáču kolem domácnosti a neznamenám víc než nějaký domácí spotřebič. Mám pocit, že dítěti je milejší balíček čokolády než já, ke všem ostatním se hrne, mě bere až naposled, já po něm totiž chci ty neoblíbené činnosti, ostatní jsou jen pro zábavu… Manžela jsem si brala jako tolerantního akčního kluka, teď je z něho přesný opak. Ačkoliv doma nemusí hnout prstem, jen hledá chyby a diví se, z čeho jako jsem tak unavená, že právo být unavený má přece on, když chodí do práce! Co po něm jako ještě chci. Vyčítavě se dívá kvůli každé kravině, kterou ani není v mých silách ovlivnit, čím dál méně oceňuje snahu, ale jen vypichuje chyby. :roll: Prezentuje se, jak by chtěl velkou rodinu, ale asi nepočítá se svou rolí v ní… Máme dvouletou dceru a pár týdnů do porodu druhého dítěte. Za celé těhotenství jsem si dovolila jednou! si jít lehnout, když už jsem opravdu nemohla, jinak naprosto bez omezení skáču kolem domácnosti, dcery, tahám nákupy, každý den vařím manželovi do práce, nikoho se o nic neprosím a stejně jen slyším - proč jsem nekoupila tohle a proč dítě pořád mrčí, proč zase vařím tohle a ne tamto… Už jsem párkrát vybuchla, na co by si manžel přál spoustu dětí, když dítěti věnuje tak hodinu týdně a neustále vykládá, jak mi kdykoliv rád pomůže, ale kde je ta pomoc, to jsem si nějak nevšimla. :nevim: Chápu, že toho má moc, ale já si opravdu kolikrát za celý den ani nesednu a on se dívá, co jako chci, že on přece chodí do práce a já jsem jenom doma s dítětem. (stačilo by mi pár vlídných slov, procházka, pochopení…). :roll: Moje matka, když má svědky, si hraje na matku roku, přetrhla by se péčí, nabízí pomoc a ptá se, kdy může hlídat, ale když jí pak zavolám, jestli se jenom nechce stavit na kafe nebo na hodinu pohlídat, že jdu k lékaři, najednou má nějakou „neodkladnou“ činnost typu praní záclon nebo natírání boudy pro psa, ve skutečnosti jí jde jenom o to, jak vypadá před ostatníma, já jsem jí úplně ukradená… Přátele nemám, pár kdysi ze školy, občas si napíšeme, ale to je jen pěkná vzpomínka, nic pro ně neznamenám a pár lidí, s nimiž jsme občas vyrazili s dětmi na hřiště, ti ani kolikrát neví, jak se jmenujeme příjmením, natož, aby jim na mně nějak záleželo…Prostě, kdybych nebyla, nikdo by si ani nevšiml, připadám si pro každého jen přítěž nebo terč kritiky. :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 03.10.18 22:50

Ahoj, z toho, co píšeš je mi prostě smutno. Sama jsem teď na hraně totálního dna. A tak ti nepředám žádnou happy energii.

Jen bych ti možná zkusila poradit, najít si nové známé / vrby / maminky s podobným příběhem.

Dělá se mi zle z toho, jak se tvůj manžel chová. Ale je tvůj, a tak je zbytečný radit nějaké definitivní kroky.

Určitě se zde najdou fajn uživatelky s podobnou zkušeností a poradí ti fígle, jak na něj.

K matce se vyjadřím jen takto. Je to herečka a s těmihle lidmi nemá smysl vést jakékoli domluvy. Vše je závislé na publiku, které potřebují a pro který musejí být hrdiny. Zmizí diváci, zmizí zájem.

Ono i ten tvůj manžel takhle působí.

Jen prosím, zkus být o něco málo smutnější, tím vším, co zvládáš si zasloužíš obdiv. Vím, že od cizí ženský/holky je ti to k ničemu. Měla by ti tvá rodina říct, jak úžasná jsi. Ale pro ně je to samozřejmostí…

chrastitko11
Kecalka 493 příspěvků 03.10.18 22:56

Najdi se nějakou kamarádku s dětmi , je dobré s někým trávit čas a pomluvit ty naše poklady doma .. co si budeme povídat, chlapi děsně zlenivi jak začne být ženská doma . Najednou zjistí že už nic nemusí, ženská vše nachystá a oni jsou přece děsně vytížení prací :lol: . No a nedej bože když do toho ještě přidají ty svoje blbý keci :pocitac: . Nejsi jediná co má tyto pocity toto má občas každá ..
Tvýho bych ať se mu to líbí nebo ne jednou až dvakrát týdně zapřáhla dvouhodinovou procházkou s dítětem , nebo hraním a sama prostě někam odešla .. kamkoli i kdyby sama na procházku na nákup na masáž, těhotenské cvičení.. cokoliv sama . A jasně bych mu řekla , že pokud se chce chovat takto, tak by jsi si bejvale s ním ani druhé dítě neporozizivala…
Takto se choval i před druhým těhu ? A tchýně jako babicka ? Ta funguje jak ??? Mluvila si s ním o tom ? Ono i dítě v tomto věku je dost zahul .. já cjtela druhé dítě brzy po malé , ale od toho roku a půl do těch třech sem hodně rychle změnila názor .. dost krušné období :lol: .. ale neboj , vážně nejsi jediná co se takto cítí..

Lalelale
Závislačka 2720 příspěvků 03.10.18 22:56

Zvolni. Sama píšeš, můžeš se doma strhat a nikdo to neocení. Proč bys manželovi měla každý den vařit? Ať si koupí jako každý jiný člověk. A ruce má taky. Stejně tak většina lidí doma uklízí nebo nakoupí, i když jsou v práci. Manžel by neměl být výjimka. A taky určitě rodina přežije, když nebude skvěle uklizeno. Nikoho nezabije, když na oběd bude rychlovka a k večeři houska. Udělej to tak pár dní a uvidíš, že nestrhanou a nevydeptanou ženu ocení doma všichni. Z toho, co píšeš, jsi očividně na kraji sil, tak černě vidět život. Jste na tom finančně dobře? Sežeň si paní na úklid a nákup objednej. A jdi třeba na procházku místo toho. Ale cesta, kterou jdeš teď, zdá se ke štěstí nevede.

růžový achát
Kelišová 5145 příspěvků 03.10.18 22:56

A sakra… syndrom vyhoření.Tak… teď se nadechni a zastav čas… sedni si hned na židli, lehni do postele… a jen dýchej.A zítra to bude jinak ;) ..Zítra totiž první co bude … káva… a popřemýšlej, ,Chlap se nezmění… nečekej žádnou pochvalu tedy.Kdo nic nečeká - neni zklamaný. Uber na full servisu!! Proškrte si v hlavě ten svůj seznam ,, Co musím,, a obrať to na seznam ,,Co dnes fakt nesmím,, až začne chlap pindat … úplně to ignoruj.. nemá cenu se tím zabývat.Večer až děti usnou si dej vanu, vezmi si knihu, dej masku, pusť si dokument, jdi běhat, cvičit… cokoliv!!! A hodne se ti bude hodit když začneš třeba chodit mezi lidi.Určite máte nějaký spolek, nebo organizaci v okoli,… ja se seznamila i na cvičení s dětmi ;) .Hlavu vzhůru, jen to chce zpomalit, vydechnout a nadechnout,,, jít brzy spát… a na něj se vykašli, neboť děcka vyrostou a ty budeš za par let zase volná a nebudou tě tolik svazovat a ony se karty obrátí, neboj nic, přeji dostatek sil :hug:

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 03.10.18 22:58

A co takhle vypnout? Vzít dětičky sama, když páprda jen brblá, a vyjet si na nějaký krásný celodenní výlet. Zajistit jen jídlo pro sebe a pro děti (aha, sorry, ted jsem se koukla, pár týdnů do porodu druhého)… to neva, tak se doma jen tak válet a hrát si… kreslit, tvořit, smát se, přestat sekýrovat dvouleťandu, spát když bude spát malá i… prostě se zrelaxovat bez jakýchkoliv omezení.

Že nebude vypráno, navařeno, uklizeno… o to v životě nejde… nejdůležitější je spokojenost.

No a páprdovi, co se v něj proměnil z fajn tolerantního a akčního kluka, jen řekni, že když teda houby děláš, tak že vlastně vůbec nebude vadit, když přestaneš dělat i to houby. Že to pak může vypadat třeba i takhle. Že je ti fajn a že to budeš provozovat ještě pár dní, dokud se nedáš do kupy a že jestli chce, může i pomoct a v pomoci vytrvat i nadále.

:palec: :palec: :palec: držím palce :palec: :palec:

Příspěvek upraven 03.10.18 v 23:04

Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 19741 příspěvků 03.10.18 23:03

Zkus mu říct, ať si to zkusí být jenom doma s dítětem. A nebo mu dítě na chvilku nechej a jdi si na kosmetiku. Sám vím, že rodičovská dovolená vlastně dovolenou není. To by si měl vyzkoušet i tvůj manžel - možná by pak méně kritizoval. A přeji ti úspěšný porod a krásné zdravé děťátko. :mavam:

suvik
Nadpozemská drbna 26527 příspěvků 03.10.18 23:04

No par tydnu do porodu a citis se takhle, to je mi lito.

Vi to ten chlap? Musis mu urychlene sdelit, ze nejsi robot a prehodit nejakou praci na nej. Vykoupe treba dite vecer? Jestli ne, tak to zaved. Upozorni ho, ze kdyz budes mit dalsi mimino, budes potrebovat pomoc. Nebot jinak muzes skoncit v blazinci.

Vytrid dulezity veci od nedulezitych a totez at udela on.

Proste si budete muset promluvit.

Blby je, ze zacina zima. Na tohle je nejlepsi vymajznout z domu.

růžový achát
Kelišová 5145 příspěvků 03.10.18 23:10

Ono bude stačit když si prodloužíš nějak pobyt v porodnici a chlap se bude muset starat sám… a ty si tam odpočiň pokud to bude možné, vezmi si špunty do uší :P , já tam spala jak dudek… tedy doufam, že to tak máte zařízené

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:18

Díky vám všem, no, manžel si toho vzal víc v práci tak nějak souběžně s druhým těhotenstvím, je toho na něj asi taky dost a pak si stres a únavu vylívá na mně. Chová se, jako bych si postavila hlavu a poručila si kopec dětí, to spíš on chtěl děti blízko u sebe a teď se diví, jaktože nejsem štěstím bez sebe. Na dotaz, jestli chce být u porodu (nijak ho do toho netlačím) se díval, jako jestli to musí být… Že očekávám trochu víc pomoci, když přibude novorozenec, na to se taky nějak netvářil. No, já prostě nejsem typ člověka, co by ho naplňovalo stát u plotny s dětmi na nohavici, takže po tomhle chování jsem mu řekla, ať o dalších dětech ani neuvažuje, že nehodlám být jenom otrokem domácnosti, to se trochu zarazil. Snad si to časem sedne a bude to lepší. Finančně na tom nejsme vůbec špatně, ale je mi strašně proti srsti vyhazovat za nějaké paní na hlídání nebo na úklid, spíš mi jde o nějaké to slovo pochopení nebo společná procházka. :? Já si právě vůbec nedokážu představit, co by nastalo, kdybych mu prostě řekla, tady máš dítě, starej se jednou ty, nebo dnes nevařím, stejně ti to není dost dobrý…asi jsem posera. :oops: Matce jsem párkrát (velmi taktně) řekla, co si o jejím chování myslím a bylo to naprosto zbytečné, tu stranu asi nevyřeším, s manželem je aspoň základ dobrý…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:24

:hug: hlásím se do klubu. Ani nevím, kdy jsme s mužem začali být jen poskytovatele služeb pro naši rodinu. Začala jsem s dětmi trávit čas sama, zvykl si a vlastně mám pocit, že to i vítá, že má čas pro sebe. K čemu má výhrady, to jsem přestala dělat, takže má pocit, že bez něj by se běh naší rodiny zastavil, že nic nevyřídím. Když vysvětluju, že společně strávený čas s dětmi je důležitý, jsem odkázána na jeho plný Google kalendář. A tak dále. A zbytky lásky se vytrácí před očima a nevím, jak to zastavit. Fakt nevím. Ted jsem nemocná, opravdu mi není dobre, bolí mě břicho a nemůžu jíst a bylo mi doporučeno už konečně jít k Dr. abych začla zase vařit 8o . Nevím, kam až to bude muset zajít. Ale už mi hlavou běží myslenky na důsledky rozvodu a otázka, co je ten moment, kdy se žena pro takový krok opravdu rozhodně.

Tobě posílám moc sil a přeji, ať se muži rozsvítí. Ať už samo od sebe, porodem dalšího dítka nebo s Tvojí bouřlivou dopomoci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:25

@růžový achát S tou porodnicí na to škodolibě myslím už dlouho, s prvním dítětem jsem stresovala každou hodinu, ať už nás pustí domů a u druhého se s radostí nechám obskakovat. :D Teď se jen modlím, aby vše dopadlo dobře. Manželovi jsem řekla, že bych velmi ocenila, kdyby si vzal aspoň ty tři dny dovolené a staral se doma o dceru a o chod domácnosti, ať ví, jaké to je a ne že ji zaveze k babičce a nastane veget… Ale jak to bude ve skutečnosti už neovlivním. I když, stejně by pravděpodobně těch pár dní nevařil a neuklízel, to bych tam musela být tak 14 dní, to už asi neukecám. :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:33
@Anonymní píše: :hug: hlásím se do klubu. Ani nevím, kdy jsme s mužem začali být jen poskytovatele služeb pro naši rodinu. Začala jsem s dětmi trávit čas sama, zvykl si a vlastně mám pocit, že to i vítá, že má čas pro sebe. K čemu má výhrady, to jsem přestala dělat, takže má pocit, že bez něj by se běh naší rodiny zastavil, že nic nevyřídím. Když vysvětluju, že společně strávený čas s dětmi je důležitý, jsem odkázána na jeho plný Google kalendář. A tak dále. A zbytky lásky se vytrácí před očima a nevím, jak to zastavit. Fakt nevím. Ted jsem nemocná, opravdu mi není dobre, bolí mě břicho a nemůžu jíst a bylo mi doporučeno už konečně jít k Dr. abych začla zase vařit 8o . Nevím, kam až to bude muset zajít. Ale už mi hlavou běží myslenky na důsledky rozvodu a otázka, co je ten moment, kdy se žena pro takový krok opravdu rozhodně.Tobě posílám moc sil a přeji, ať se muži rozsvítí. Ať už samo od sebe, porodem dalšího dítka nebo s Tvojí bouřlivou dopomoci.

Přesně do tohoto se, mám pocit řítíme, a je asi dlouhá a mnohdy nereálná cesta zpět. Přeju ti, aby i tvůj manžel pochopil, že pro rodinu musí mít speciální Google kalendář a věnovat jí ten čas, i kdyby to měla být hodina denně. Taky už jsem mockrát udělala to, že jsem prostě sbalila dítě a udělali jsme si pěkný den někde na výletě, ale sama s dětmi je to (aspoň pro mě) mega náročné a pak akorát manželův šťastný výraz, že ho konečně nikdo nerušil ve volném čase, tak na to přece rodina nejsme, abychom spolu netrávili volný čas a jenom si navzájem poskytovali služby…

AnastazieB
Echt Kelišová 8417 příspěvků 03.10.18 23:37

Musíš mít ráda především ty sama sebe. Neumím si představit, že bych si za celý den nesedla, to bych vydržela asi tak týden. Ty máš nárok taky na svůj čas pro sebe a to ne dvě hodiny za měsíc, ale klidně každý den. Navíc jsi na konci těhotenství!!! Není nutné mít neustále naklizeno a navařeno, důležitější je klidná a odpočinutá máma. Zkus si trochu líp zorganizovat čas, nakupovat třeba na celý týden a vařit na dva dny. Běž si přes den lehnout s dcerou a večer po uspání se věnuj sama sobě, čti si, věnuj se nějakému koníčku, dívej se na seriál… Je to jenom na tobě, jak si to zařídíš, nikdo neocení vynervovanou ztrhanou ženskou, i když má naklizený byt a vyžehlené spodní prádlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:41

Já si hrála na hrdinku a straaasne podporovala jeho pracovní i mimopracovní aktivity, však ať vypne a odpočine si, vždyť má náročnou práci a najednou vše zvladam sama se tremi malymi dětmi a vlastně už ani nevím, jestli nám ten taťka není tak nějak navíc. Když si postesknu u mamky, tak se dozvím buď, že ona měla těžký život, že já vůbec nemám představu, co je těžký život nebo mám co jsem chtěla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >