Nimenrix, jak dlouho po očkování se může dostavit reakce

117
20.5.20 14:53

Nimenrix jak dlouho po ockovani se muze dostavit reakce

Zdravím maminky, jake reakce měla vaše ditka po vakcine Nimenrix případně za jak dlouho se reakce objevila. Kdy jste davali? Dceři budou 2 a furt váhám jestli dat ted. V planu jsem puvodne mela Bexsero a ten Nimenrix casem. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4263
20.5.20 15:05

Budu taky očkovat. Stihnout se to musí do dvou let. Pediatricka mi nikdy pro děti nenutila očkování (krom povinného)… Tohle mi ale doporučila. Jinak prý je očkování drahé :nevim:. Já radši informace k očkování a nežádoucí reakce nečtu :lol:. Plně věřím dětské Dr. Měla i mě od mimina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20744
20.5.20 15:11

@NoName88 Na Nimenrix deti žádnou reakci neměly.

@lampicka11 3 Jedna očkovací látka Bexera stojí asi 2500 Kč, dítě pod 2 roky potřebuje 3 dávky, dítě nad dva roky jen 2. Nimenrix stál asi1200 a tam je jen jednorázová aplikace (teda u dětí starších 2 let, u mladších nevím).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30031
20.5.20 15:42

Nimenrix u nás bez reakce.

Bexsero by mělo být teď výrazně levnější než dřív, jedna dávka okolo 1800 Kč, protože děti narozené od prosince 2019(nevím ale přesně od kolikateho) mají vakcínu zdarma, je ale nutné to do nich naprat v prvním roce života, kdy toho mají i tak dost, aby jim to pojišťovna uhradila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
20.5.20 16:36

@Jana206
Bexsero schválně cekam po 2.roce aby dostala jen 2 davky. A myslim ze ani u syna nebudu davat do pul roka, to tech ockovani maji az az

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30031
20.5.20 17:10

@NoName88 Souhlas, ale aby to pojišťovna miminu proplatila, musí dostat ve 3,5 a 9 měsících. Jinak za vlastní úhradu. Taky mi to přijde jako podraz, původně slibovali uhradu pro děti až do 2 let. Verim ale, že hodně rodicu to dá dítěti v tom hrazenem schematu, protože i za tu sníženou cenu je ta vakcína pořád drahá a, třeba v rodinách, kde je těch dětí více, je to úleva finanční.

Nimenrix by teď měl být taky za určitých okolností uhrazen detem ve 13 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
20.5.20 17:43

@Jana206
Nimenrix je prave ted hrazen pojišťovnou do 2 let…nechci se do tiho nechat hnat ale na druhou stranu jsem ji ho casem chtela taky dat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
24.5.20 20:16

Tak zitra jdeme.. Jsem z toho ale dost nervozni… Porad se ve me pere jestli je dobre ji to dát… :zed: chci pro ni to nejlepší ale u toho ockovani tak nějak vzdycky váhám co je to nejlepší :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
28.5.20 14:04

@NoName88 dávali jste nakonec? Byly nějaké reakce? Malá bude mít tři roky a doktorka nám nabídla vakcínu než nastoupí do školky, tak promýšlím, jestli ji dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
28.5.20 15:20

@z.holubicka
Davali…bez reakce. Možná byla trošku protivnejsi, ale jinak nic.. Ani při tom pichnuti nejecela tolik jako normálně. Ten Nimenrix pry snaseji dobře. Bexsero je uz horsi no… Na to se chystáme ale chci aby mezi nima mela dostatecny rozestup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
28.5.20 18:33

@NoName88 myslíte,že má smysl dávat ten Nimenrix bez Bexsero? Na tu jsem právě neslyšela moc dobré věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
28.5.20 21:34

@z.holubicka
Kazda je na jine kmeny Nimenrix je na C, A, W a Y Bexsero je na B jenze to se u nas právě vyskytuje s C nejvíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama