Nimenrix po covidu - jaký odstup?

Anonymní
6.5.21 00:47

Nimenrix po covidu - jaký odstup?

Hezký den,
syn prodělal na začátku dubna covid. Měl celkem lehký průběh, jen pár dní horečky do 39°.
Teď na 20. 5. (cca 6 týdnů od covidu) nás Dr. objednala na Nimenrix, podle ní je odstup dostatečný. Mám z toho ale trochu obavy, četla jsem o meningokokových vakcínách, že bývají pro dítě zátěžové a nerada bych něco podcenila. Nebo plaším zbytečně? Jaký odstup očkování po nemoci je rozumný?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3831
6.5.21 04:17

Ja osobně jako zastánce očkování bych radši počkala cca 3 měsíce. Ale můžete se zkusit poradit třeba na imunologii. Imunologové bývají opatrnější než vakcinologové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
6.5.21 06:35

Naše MUDr. říká, že stačí měsíc. Dceru očkovala 5 týdnů po Covidu a vše bylo v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
6.5.21 07:13

Syn byl nedávno a Dr se ptala, jestli nebyl nemocný v posledním měsíci, ze měsíc odstup stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4644
6.5.21 08:39

Ja bych rekla, ze mesic po covidu je malo - pims (ac samozrejme vzacny) se vetsinou rozvine 2 az 4 tydny po prodelani covidu, ale muze to byt i 6 tydnu. Selsky rozum mi rika, ze pokud se takova reakce projevuje i vic jak mesic po covidu, tak mesic po covidu dite jeste uplne ok byt nemusi. A pro spravnou reakci na ockovani bych povazovala za nezbytne, aby byl imunitni system v poradku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 12:15

Díky za reakce, domluvily jsme se s Dr. že bude očkovat s odstupem 3 měsíce

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie